بازدید 23580
هزار و ششصد و یازدهمین بسته ویژه خبری «تابناک»؛

تحسین ویژه رهبر انقلاب از شهدای فاطمیون/ادعای اکبر خوشکوشک درمورد خاوری/ابطحی: اصلاح طلبان در انتخابات ۹۸ چشم انداز روشنی ندارند/مردم چه احساسی نسبت به سال ۹۸ دارند؟

رصد‌خانه «تابناک»، خبر‌هایی برای مخاطبان آماده می‌کند که غیررسمی هستند یا اینکه کمتر از اهمیت خود، مورد توجه قرار می‌گیرند. تیتر‌هایی مانند: سخنان بی‌پرده پزشکیان؛ مردم از بی‌عدالتی ناراحت هستند/اشتباه شیراز در خیابان‌کشی روی مسیل‌ها در تهران هم تکرار شده؟/قانونی که هلال احمر بتواند طبق آن به افراد مجوز بدهد وجود ندارد و ... رصد‌خانه امروز تابناک را تشکیل می‌دهند.
کد خبر: ۸۸۸۳۹۶
تاریخ انتشار: ۰۹ فروردين ۱۳۹۸ - ۲۳:۰۱ 29 March 2019
تحولات در گذر است و خبر هیچ گاه متوقف نخواهد شد؛ خبر‌هایی رسمی و گاه غیر رسمی؛ خبر‌هایی که مورد توجه قرار می‌گیرد یا ممکن است همه به راحتی از کنار آن بگذرند. رسانه‌های خبری هر یک به فراخور وابستگی جناحی خود، خبر‌هایی را برجسته می‌کنند و در مواردی هم از کنار آن می‌گذرند. اگر خبر به‌ما‌هو خبر موضوعیت داشته باشد، وابستگی جناحی نباید در کمرنگ و پر رنگ منتقل کردن آن تأثیری داشته باشد.

رصد‌خانه «تابناک»؛ جایی است که خبر‌هایی گاه غیررسمی و گاه اخباری که مورد توجه قرار نمی‌گیرد، برای مخاطبان آماده می‌کند؛ خبر‌هایی که گاه به ملاحظه جناح‌های سیاسی مورد توجه قرار نمی‌گیرند و گاه به دلیل کم توجهی رسانه‌ها به حاشیه می‌روند، ولی همین خبر‌ها، اخباری هستند که مخاطبان را از پشت پرده جریانات سیاسی آگاه می‌کنند. در رصدخانه، تیتر و خلاصه‌ای از مهم‌ترین اخباری که اطلاع از آن‌ها ممکن است برای مخاطبان مهم و قابل توجه باشد، در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد و اینک رصدخانه تابناک را می‌بینید.
 
مردم چه احساسی نسبت به سال ۹۸ دارند؟

نتایج نظرسنجی ملی مرکز افکار سنجی دانشجویان ایران نشان می‌دهد ۴۴.۶ درصد مردم ایران نسبت به سال ۱۳۹۸ احساس خوب و خیلی خوبی دارند. مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) در اسفندماه سال گذشته اقدام به برگزاری نظرسنجی ملی درباره احساس مردم نسبت به سال ۱۳۹۸ کرده است. بنا بر نتایج این نظرسنجی ۸.۹ درصد مردم احساس خیلی خوبی نسبت به سال ۱۳۹۸ دارند. هم چنین ۳۵.۷ درصد مردم احساس خوبی به این سال دارند. علاوه بر آن، ۱۸.۹ درصد شرکت کنندگان احساس بدی به سال ۱۳۹۸ و ۱۱.۱ درصد آن‌ها احساس خیلی بدی به این سال دارند.۲۵.۱ درصد شرکت کنندگان در این نظرسنجی ملی گفته‌اند که احساس خاصی به سال ۱۳۹۸ ندارند و ۰.۳ درصد مردم هم به این سوال پاسخ ندادند.
 
سخنان بی‌پرده پزشکیان؛ مردم از بی‌عدالتی ناراحت هستند

نایب رپیس مجلس با بیان اینکه در ایران دعوا بر سر این است که چه کسی بر کرسی ریاست نشسته و رئیس شود، گفت: این موضوع و دعوا‌ها در حالی اتفاق می‌افتد که آمریکا ایران را تحریم کرده، کارخانه‌ها تعطیل شده و کارگران بی‌کار می‌شوند که اگر تمام این مسائل جمع شوند سیلی خواهد شد که نمی‌توان آن را کنترل کرد. ایران در یک سال گذشته فراز و نشیب‌های فراوانی در عرصه‌های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی طی و حوادث متعددی را تجربه کرده که مجلس شورای اسلامی به عنوان یکی از ارکان نظام جمهوری اسلامی ایران که -بنابر فرموده امام خمینی (ره) در راس امور است- از این اتفاقات دور نمانده است، به بهانه نوروز و با حضور نایب رییس مجلس شورای اسلامی برخی از این حوادث را که بی ارتباط با حوزه مجلس نبوده و حتی پزشکیان مسئول پیگیری برخی از این رویداد‌ها بوده را مرور کرده ایم. نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی، از سوی رییس مجلس برای حضور در هیئت سه نفره حل مشکلات موسسات مالی و اعتباری انتخاب شده است و در این باره می‌گوید:سال گذشته سپرده گذاران موسسات مالی و اعتباری هر روز در تمامی شهر‌ها و در خیابان‌ها مشغول اعتراض بودند، اما با تدابیری که از سوی سه قوه اتخاذ شد مشکل ۹۵ درصد سپرده گذاران این موسسات رفع شد. نایب رییس مجلس همچنین عضو ستاد مقابله با تحریم است و از اینکه در شرایط کنونی در کشور جنگ اقتصادی اعلام نشده گلایه می‌کند و معتقد است که باید ستاد جنگ استانی، شهرستانی و محله‌ای در کشور تشکیل شود، چراکه شرایط جنگ کنونی از جنگ ایران و عراق بدتر است. پزشکیان همیشه در سخنانش بر موضوع وحدت و دوری از اختلافات داخلی تاکید می‌کند و در این باره می‌گوید که اگر حاکمیت قائل به پذیرش FATF نبود چرا آن را برای بررسی و تصویب وارد مجلس کرد، چراکه این موضوع سبب شده عده‌ای یکدیگر را متهم کنند.
 
تحسین ویژه رهبر انقلاب از شهدای فاطمیون

رهبر انقلاب عصر روز گذشته هشتم فروردین ماه ۱۳۹۸ در حرم مطهر رضوی با جمعی از خانواده‌های شهدای فاطمیون دیدار کردند. در این دیدار صمیمی رهبر معظم انقلاب خطاب به خانواده شهدای افغانستانی فاطمیون اظهار داشتند: شهدای مجموعه برادران افغانستانی بر دیگران امتیاز دارند و آن این است که در غربت مضاعف به شهادت رسیدند. رهبر انقلاب سپس خطاب به خانواده شهدای فاطمیون فرمودند: من اجر خانواده شهدا را کمتر از خود شهید نمی‌دانم. شهید محور فداکاری است، اما صبر خانواده‌ها، بستگان، پدران و مادران خود دارای اجر است. امروز آمریکا در غرب آسیا شکست خورد. در لبنان، در سوریه، در عراق و عامل شکست همین فرزندان شما هستند. ایشان در ادامه فرمودند: آن‌ها (شهدای فاطمیون) غالبا جوان، فداکار و پرانگیزه بودند. بنده با برادران افغانستانی از قبل انقلاب ارتباطات نزدیکی داشتم و با روحیات و انگیزه‌های ایشان آشنا هستم، خیلی گرم، ثابت قدم و پرانگیزه هستند. رهبر انقلاب در ادامه با اشاره به حضور رزمندگان افغانستانی در دفاع از حریم اهل بیت اظهار داشتند: افغانستانی‌ها (فاطمیون) در میدان‌های جهاد و دفاع آنطور که به من اطلاع دادند از دیگران استقامت بیشتری داشتند و پایدارتر بودند. هر چه استقامت در راه خدا بیشتر باشد اجر و ثواب بیشتری دارد. خدا درجات شهدای ایشان را عالی کند. در ادامه این دیدار حضرت آیت الله خامنه‌ای ساعاتی را برای شنیدن سخنان خانواده شهدای فاطمیون اختصاص داده و در جریان مسائل آن‌ها قرار گرفتند. در پایان این دیدار نماز جماعت به امامت مقام معظم رهبری و در جوار بارگاه منور رضوی برگزار گردید.
 
ادعای اکبر خوشکوشک درمورد خاوری

خبر قتل خاوری در دی‌ماه ۹۷ برای چندمین بار در رسانه‌های داخلی مطرح و در میان مردم دست به‌دست شد و در نهایت تایید و تکذیبی پس از آن درمورد این خبر رسانه‌ای نشد. اکبر خوشکوشک از نیرو‌های امنیتی سابق معتقد است که خاوری زنده است. او همچنین می‌گوید که «از نظر من آقای خاوری کاری نکرده؛ آقای خاوری برای کاری به لندن رفته بود و آمدنی در فرودگاه به او گفته‌اند برگرد و برو.» محمودرضا خاوری مدیرعامل سابق بانک ملی که بواسطه‌ی محکومیت‌اش در پرونده‌ی «اختلاس ۳۰۰۰ میلیاردی» و فرارش خبرساز شد همچنان گاه و بی‌گاه به‌خاطر انتشار تصویری یا خبر کشته شدن یا مرگش در رسانه‌های داخلی مطرح می‌شود. «اختلاس ۳۰۰۰ میلیاردی» نام مشهور پرونده‌ای است که در شهریورماه سال ۹۰ خبری شد و نام برخی از مسوولان بلندپایه‌ی بانک‌های ملی و صادرات را به میان آورد. در آن مقطع گفته شد که اختلاسی ۳۰۰۰ میلیاردی توسط یک شرکت با همکاری چندین بانک دولتی انجام شده است./ انصاف‌نیوز
 
ابطحی: اصلاح طلبان در انتخابات ۹۸ چشم انداز روشنی ندارند
 
محمد علی ابطحی به «آزادی» گفت: «برای اظهار نظر در این باره باید به انتخابات نزدیک‌تر شد اما تصور من این است که اصلاح طلبان گزینه‌های مختلفی ندارند. روشن است که عدم مشارکت در انتخابات مطابق مشی اصلاح طلبی نیست. نحوه ورود این جریان به انتخابات 98 اما بستگی به نظر و عملکرد شورای نگهبان دارد. انگیزه مردم برای مشارکت در انتخابات نیز حتما تاثیر بسیاری خواهد داشت».وی با اشاره به اینکه «چشم انداز مثبتی برای اصلاح طلبان در انتخابات مجلس نمی‌بینم» گفت: «بهتر است کمی صبر کرده و با نزدیک شدن به زمان انتخابات و فضای سیاسی کشور در همان روزها اظهارنظر و تصمیم گیری کرد».ابطحی در پاسخ به اینکه اصلاح طلبان باز هم ائتلاف می کنند یا خیر، گفت:‌« در علم پیش بینی تبحر ندارد. اجازه دهید صبر کنیم و ببینم چه می‌شود».این فعال سیاسی اصلاح طلب در پاسخ به پرسش دیگری درباره اینکه آیا بعد مصوبه اخیر مجلس در مورد ممنوعیت نمایندگی نمایندگان بعد از سه دوره و حذف لاریجانی، اصلاح طلبان می توانند به مجلس یازدهم بیشتر امیدوار باشند؟ گفت: « من گمان نمی کنم که شورای نگهبان این مصوبه را تایید کند زیرا به هر حال محروم کردن افراد از حق نمایندگی است. با فرض اینکه این موضوع قانون شود نیز نمی‌توان گفت که حذف یک فرد چه تاثیری دارد. خیلی از معادلات مثل نتیجه کلی انتخابات و ترکیب مجلس باید معلوم شده باشد. از حالا نمی توان در این خصوص اظهار نظرکرد».
 
اتهام‌زنی وزیر خارجه عربستان به ایران

وزیر خارجه عربستان در سخنرانی خود در تونس علیه ایران صحبت کرد. به گزارش اسپوتنیک، «ابراهیم العساف» وزیر خارجه عربستان در جریان نشست مقدماتی وزرای خارجه کشور‌های عربی در تونس علیه ایران سخنرانی کرد. وی مدعی شد که موشک‌های بالستیک ایران تهدیدی برای امنیت منطقه و جهان به شمار می‌رود و مسئولیت تمام آنچه در یمن می‌گذرد برعهده ایران است! این در حالیست که ائتلاف متجاوز سعودی با حمله به یمن تاکنون صد‌ها هزار تن از مردم بیگناه این کشور را به خاک و خون کشیده و آواره کرده است. العساف در خصوص سوریه گفت: عربستان از تمامیت ارضی سوریه و راه کار سیاسی مبنی بر گفتگو میان مخالفان و دولت این کشور حمایت می‌کند. این در حالیست که عربستان بار‌ها طی سال‌های گذشته برای تجزیه سوریه تلاش کرده است. وی در خصوص بلندی‌های جولان سوریه گفت: بلندی‌های جولان بخشی از خاک سوریه است و اقدام آمریکا علیه این منطقه از نظر ریاض مردود است.
 
شاکری: مشکلات ارزی به وجود آمده تقصیر دولت است

عضو شورای مرکزی جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی گفت: بخش خصوصی ۲۰ درصد و بخش دولتی ۸۰ درصد سهم در ارزی که وارد می‌شود دارند و مردم این آسیب را از بی تدبیری دولت می‌خوردند. مجتبی شاکری عضو شورای مرکزی جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی در خصوص بیانیه گام دوم رهبری و چگونگی رسیدن به جشن چهل سالگی انقلاب اسلامی گفت: مبانی نظری ما در سال‌های دور شکل گرفته است، اما اداره حکومت برای ما تجربه جدیدی بود، ایجاد حکومت مباحث و پرسش‌هایی را از جمله نظام بانکی، اداری، امنیتی و... وارد فقه کرد که از قبل وجود نداشته و باید به آن‌ها بپردازد. وی ادامه داد: هنگامی که این مباحث وارد حکومت شد، فقه باید به باب‌های جدیدی می‌پرداخت و جواب دینی به پرسش‌های نو می‌داد، برای مثال ما شاهد بودیم حضرت امام خمینی (ره) در مورد مسائل قضائی گفتند که قاضی باید مجتهد باشد، اما هنگامی که مجتهد به تعداد کافی نداریم باید با فتوای دیگری کار را انجام داد، لذا پاسخ گفتن به پرسش‌های جدید به وجود آمده است. عضو شورای مرکزی جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی در مورد عملکرد اقتصادی دولت در سال ۹۷ اظهار کرد: به نظر من نگاه دولت به جای دیگریست و هنوز نگاه خود را به واقعیتی که پیش رویش قرار گرفته معطوف نکرده است و هنوز چشم به برجام و غرب دارد، امید دارد تحریم‌ها برداشته شود، همچنان از سابقه و بد عهدی‌های آمریکا در این چهار دهه گذشته دل‌نکنده، فهرست بد عهدی‌های آن‌ها کاملا روشن است. وی با اشاره به برجام گفت: تصویر ذهنی دولت و کسانی که سیاست خارجه را دنبال می‌کنند، تصویر اعتماد گونه بوده و در ذهنشان این موضوع وجود دارد که نوعی معامله برد برد را تجربه کرده اند، در صورتی که همه چیز را باخته اند، هم تحریم‌های قبل از برجام بازگشت و هم کاملا شفاف اعلام می‎‌کنند که مردم ایران تروریست هستن، د. لذا دولت با این دید کاری نمی‌تواند بکند.
 
شوخی سرمربی زنیت با سردار آزمون

سرگئی سماک در نشست خبری پیش از بازی تیم زنیت سن‌پترزبورگ برابر اورنبورگ در هفته بیست‌ویکم لیگ برتر روسیه به پرسشی درباره سردار آزمون پاسخ داد و به شوخی گفت: سردار آزمون برای گل زدن باید تمرین کند! /تسنیم

عیدی پرحاشیه؛ سرنوشت مبهم ۸۰۰ میلیون تومان ناقابل!

در حالی خانه سینما عیدی یک میلیاردی وزارت فرهنگ را در میان انجمن‌ها و صنوف سینمایی توزیع کرده است که هنوز مشخص نیست این توزیع بر چه اساسی و با چه فهرستی صورت گرفته است. سهم انجمن‌ها و صنوفی که درباره عیدی دریافتی‌شان از خانه سینما شفاف‌سازی کردند، در مجموع ۲۰۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان می‌شود، که در واقع حدود یک پنجم کل عیدی یک میلیارد تومانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است؛ و نکته این است که مابقی این مبلغ که حدود ۸۰۰ میلیون تومان است از چه طریقی توزیع شده و به چه افرادی تعلق پیدا کرده است

تولید تنباکو با خاک اره!

مدیرکل تعزیرات حکومتی البرز گفت: در بازرسی از یک کارگاه تولید تنباکو با استفاده از خاک اره در فردیس، مقادیری طعم دهنده صنعتی به همراه حجم زیادی از خاک اره ام دی اف مشاهده و مشخص شد این مواد برای تولید تنباکو معطر استفاده می‌شده است. در رابطه با این پرونده دو نفر دستگیر شده‌اند که متهم اصلی پیش از این به علت قاچاق توتون و تنباکو دو میلیارد تومان جریمه شده بود. /ایسنا

دیدار خصوصی تئاتری‌ها با رهبر انقلاب

چندی پیش حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی برای نخستین بار با جمعی از هنرمندان و مدیران تئاتر کشور دیداری خصوصی داشتند و در رابطه با وضعیت تئاتر کشور بحث و گفتگو کردند. خبرنامه سینما انقلاب، خبر داده است به مناسبت ۷ فروردین روز هنر‌های نمایشی این گفتگو شکل گرفته که به زودی منتشر می‌شود. این اولین دیدار خصوصی مقام معظم رهبری با هنرمندان تئاتر بوده است که در آذر۱۳۹۷ برگزار شده است. /تسنیم

اشتباه شیراز در خیابان‌کشی روی مسیل‌ها در تهران هم تکرار شده؟

مهدی چمران با اشاره به نامه مجید فراهانی عضو شورای شهر تهران به شهردار تهران در ارتباط با احداث برخی از بزرگراه‌ها و بوستان‌ها اظهار کرد: در این نامه آمده است که برای ساخت برخی بزرگراه‌ها همچون نیایش و امام علی (ع) و برخی بوستان‌ها همچون نهج البلاغه و جوانمردان عیناٌ همان اشتباه ساخت جاده و بوستان بر روی "مسیل دروازه قرآن شیراز" تکرار شده است، که این اظهارات بسیار عجیب و غیر منطقی است. در بزرگراه امام علی (ع) بر خلاف نظر دوستان مسیر لازم برای هدایت آب در نظر گرفته شده و می‌توان به رودخانه ای که در این بزرگراه است، اشاره کرد علاوه بر اینکه در سایر پروژه‌های عمرانی نیز به این موضوع به صورت ویژه توجه شده است. حتی در بوستان نهج البلاغه که مدنظر دوستان است نیز با کاشت درخت از بروز سیل و آب گرفتگی جلوگیری می‌شود و در واقع رعایت چنین مواردی نه به دوره مدیریت قالیباف حتی به شهرداران گذشته نیز بر می‌گردد. / تسنیم

هدیه علی ضیا به مهمانان ۱۰ تا ۸۰ میلیون

در حالی که صداوسیما همچنان از پیوستن به سامانه دسترسی آزاد به اطلاعات فراری است، ریخت و پاش بی حساب و کتاب در برنامه‌های «مجری محور» ادامه دارد. حالا هم مشخص شده «علی ضیا» بزرگترین ریخت و پاش صداوسیما در یک دهه اخیر را انجام داده تا «فرمول یک» ش. سکه شود و رقیبان را پشت سر بگذارد؛ سلبریتی‌ها برای حضور در برنامه‌های شب عید بر اساس گفته‌های نزدیکان به این برنامه‌سازان، بین ۴۰ تا ۵۰ میلیون تومان دریافت کرده‌اند؛ به عبارتی حقوق دو سال یک کارمند برای ۲۰ دقیقه ایستادن در یک قاب کم مخاطب و گاه حتی بی مخاطب! فوتبالیست‌ها نیز بین ۶ تا ۱۰ میلیون تومان عیدی گرفته‌اند. /خبرانلاین

قانونی که هلال احمر بتواند طبق آن به افراد مجوز بدهد وجود ندارد

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان گلستان با اشاره به مسدود شدن حساب‌های نرگس کلباسی که اقدام به جمع آوری کمک برای مردم سیل زده کرده است، گفت: با وجود این که نماینده دادستان دریافت کمک توسط افراد را مشروط به دریافت مجوز این افراد از سازمان هلال احمر کرده است، جمعیت هلال احمر طبق کنوانسیون‌ها و قوانین مصوب، امکانی برای صدور مجوز برای افراد ندارد. قانونی وجود ندارد که هلال احمر طبق آن بخواهد به افراد مجوزی برای جذب کمک‌های مردمی بدهد. آن چیزی که قانون مشخص کرده این است که هلال احمر می‌تواند در غالب حساب هایش اقدام به دریافت کمک مالی کند، اما مشخصا هلال احمر در حال حاضر نیاز به دریافت کمک کالایی ندارد. /ایسنا
اشتراک گذاری
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱۱
در انتظار بررسی: ۱۵
انتشار یافته: ۱۴۶
سلطان پیاز دیگه کیه؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۰
دوست سلطان موز
معرف حضور هست که؟
از قانون بالُن استفاده کن !
هرچی که بدرد بخور نیستُ
بریز دور تا اوج بگیری
برای کسی که ریشه داره ، “شاخ” و “برگ” مـــهـــم نیست !
دو نوزاد در زمان تولد جابجا شدند ،
یکی از آن ها در خانواده ای ثروتمند رشد کرد
و آن یکی در یک خانواده ی فقیر .
فرزند اصلی زوج ثروتمند ، یک راننده ی ماشین سنگین شد
و فرزند اصلی زوج فقیر ، مدیر عامل یک شرکت!
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۱۳:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۰
بساطت را جمع کن!
ناشناس
| Netherlands |
۲۰:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۰
زرنگی بساطش رو جمع کنه که تو بساطت رو پهن کنی؟زرشک
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۱:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۰
چه ضربه ای زده این شبکه های اجتماعی
هرگز پلی که از روی آن عبور می‌کنی را خراب نکن، حتی اگر دیگر مسیرت به آنجا نمی‌خورد. در زندگی از اینکه چقدر مجبور می‌شوی از روی یک پل قدیمی عبور کنی، تعجب خواهی کرد!
از هیچ کار بچگیم پشیمون نیستم جز اینکه آرزو داشتم بزرگـ شم
خیلی خسته ام خیلی
پاسخ ها
ناشناس
| Japan |
۱۲:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۰
خسته نباشی
bina
| United States of America |
۱۳:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۰
ما همه خسته ایم چون زمانی که باید کاری میکردیم خستگی در کردیم
در ۱۱ ماه سال ۹۷ بیش از ۷/۱ میلیون دلار غذای سگ وگربه با ارز ۴۲۰۰ تومنی وارد کشور شده
آیا غذای سگ و گربه مایعتاج مردمه؟
با عرض۴۲۰۰تومنی؟
اقای پزشکیان مثلا شما مسئول هستی ؟
و خبر نداری که خود دولت رفته بوده تعهد داد در موردfatf
آقای ابطحی ! شما چی ؟ چشم انداز روشنی دارید ؟
ببخشید چه زمانی افراد مشهور بازیگرها و سیاسیون و ورزشکاران معروف حقوق و دستمزدی که می گیرند کم بوده
امیدوارم این فاطمیون هر چه زودتر برند و از وطن خودشون در مقابل داعش و طالبان محافظت کنند
پاسخ ها
ناشناس
| Japan |
۱۲:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۰
خب اونجا که حقوق نمیدن
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۰
شک نکنید تا ۵ ساله دیگه همین برداران افغان مدعی خواهند شد که ما شما رو در برابر داعش نجات دادیم و یه استان مستقل و نفت خیز به ما بدین ؟؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۰
احتمالا با پایین اومدن ارزش ریال به زودی همینکارم خواهند کرد
پرویز
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۹:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۰
برای من سوال است،اینهاچرانمیرن ازکشورخودشون دفاع کنن ؟
برادروخواهرعزیزهمانطورکه در11شب گذشته به صراحت وقاطع اعلام کردیم هیچ یک از نظرات.کامنت ها آرا.لایک ها ودیس لایک ها.انتقادات.پیشنهادات.محکومیت این وحمایت از آن برای بنده ذره ای ارزش واهمیت واعتبار ندارد.
پاسخ ها
ناشناس
| Japan |
۱۲:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۰
این میزان از بیکاری شما واقعا نوبره
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۱:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۱
باشه بهش میگم
همینجا نظر سنجی میزارم اونایی که احساس خیلی بدی نسبت به سال ۹۸ دارند مثبت بدن
پاسخ ها
ناشناس
| France |
۱۳:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۰
منفی دادم چون بنظرم سال پایان بدبختیهاست
نظرسنجی های دولتی خیلی جالبن
شما برای نظر سنجی از مردم نباید فقط برید مصلا نماز جمعه

آمار گیری الکی نیست و برای اینکه بشه آمار رو به کل جامعه نسبت داد باید از روش های علمی استفاده کرد

بسیاری از مشکلات کشور به دلیل استفاده از آمارهای غلط و دروغ هست
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۰
چه با دقت از کجا فهمیدی چه جاهایی رفتند؟!!!!!
مردم چه احساسی نسبت به سال ۹۸ دارند؟
سالی که نکوست از قیمت پیازش پیداست
اول سد می سازیم.بعد بیابان ها را کشت وکار می کنیم.بعد تا یک سیل اومد وسد جوابگو نبودسیلاب را
مخربتر از شکل طبیعی رها می کنیم. بعدبه کشاورز قول می دهیم خسارت پرداخت کنیم.وبعد تابستان دوباره آب نداریم.
سد دز بعد از 50 سال سرریز کردوسدکرخه هم همینطور.و اگربازبارندگی شود ممکن است زبانم لال فاجعه ای اتفاق بیفتد.چرانمایندگان چهارمحال وخوزستان نگذاشتند کار انتقال آب به زاینده رود به اتمام برسد که حالا با این همه خسارت وتلفات مواجه شویم.نیازی حتی به احداث تونل نبود می شد آب را پمباژ کرد.
پاسخ ها
ناشناس
| France |
۱۳:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۰
از اب گل الود و ماهی؟انتقال اب از جایی بجایی دستکاری در اکوسیستم هست و درست مثل پر کردن رودخانه خشک شیراز که امثال شما دوست عزیز انجام دادند خسارت اون بعدها بصورت فاجعه مشخص خواهد شد
ناشناس
| Germany |
۱۳:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۰
منتظر شکسته شدن سد ها باید بود!
ناشناس
| Luxembourg |
۱۵:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۰
هشت سال جنگ بود ،بیشترین شهید و رزمنده و جانباز از استان اصفهان بود ،بعد جنگ زده شدن اومدن فولاد شهر و شاهین شهر و بهارستان ،
قدم همشون هم به چشم منتی هم نداریم
اما وقتی قرار شد درصدی از اب پشت سد ،منتقل بشه ،رگ غیرت بختیاری های خوزستان بالا زد.
یه خوبی. میمونه. یه بدی
ما امیدواریم این بارش ها سمت استان اصفهان بیاد که مشکل کم ابی استان ما و سیلاب خوزستان حل بشه
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۰
آقا جان شما هم وسط دعوا زرنگ بازیدر نیاور
استاد حیف و میل منابع و نعمت ها هستیم ... بهتر نیست کمی هم به فکر تنظیم خانواده و کنترل جمعیت باشیم آیا کشوری که بیش از نیمی از آن کویر و بیابان است ظرفیت جمعیت 80 میلیونی را دارد ؟
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۱۲:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۰
عقل کل غذای 300 میلیون انسان داره داخل تولید میشه اما همشو صادر میکنن
ناشناس
| France |
۱۳:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۰
۱۲.۱۸
الان منظورت دقیقا کدوم غذاست؟گندم که وارد میکنیم برنج هم.حبوبات هم تا حدودی.منظورت دقیقا چیه که بیش از مصرف داخلی تولید میشه عقل کل؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۹:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۰
گندم خود ایران تولید می کند وان که وترد می شود بعد از فراوری صادر می شود
من نسبت به سال ۹۸ احساس خوبی ندارم چون سیاست های سیاسی و اقتصادی همان گفتمان قبلی هست یعنی اصلاحات سیاسی و اقتصادی شکست خورده . دیگر هیچ امیدی به اصلاحات وجود ندارد یعنی اگر ۸۵ میلیون هم رای بدهند تعییری حاصل نخوا۶د شد نگاهی به رای مردم به فردوسی پور و روحانی و مجلس و شورا بیندازید .
منکه رای نمیدم چه اصلاح طلب چه اصولگرا.حداقل حرص رایمو نمیخورم.این مملکت رو مسولین بد خیم دچار مرض کرده اند.
ببینید چه بر سر اعتماد یک ملت آمده که حاضرند به افراد نه چندلن نام آشنا مثل نرگس کلباسی اعتماد کنند
هم تحریمها برگشت هم گفتند توروریست هستند . . مبانی اداری و اقتصادی و سیاسی و فرهنگی را باید فقه جواب بدهد. اگر جواب نداشت تکلیف چیست . الان فقه در مورد کسورات اب و برق و گاز و تلفن و مالیات و ارزش افزوده و مالیات و واقعا هر جور فکر میکنم هیچ پاسخی وجود ندارد چون ابزارهای فعلی غربی هستند . اینترنت و تلگران و فیسبوک ... چگونه با فقه متعادل میکنید .
ابطحی ..... ) اصلاح طلبان حتی اگر کاندید مستقل هم نداشته باشند . هر کدام از کاندیدها فقط کافبست یکی از شعارهای اصلاحات را بدهد من بهش رای میدهم‌چون بدون اصلاحات سیاسی و اقتصادی نمیتوانیم با جمعیت صد میلیونی کشور را ادراه کرد .نمیشود برای حل مشکل سیاسی و اقتصادی بر سر مردم شمشیر گرفت .اگر اعدام راه حل بود چرا سیب زمبنی ۸ هزار تومان شد . چون علم و ابزار علمی اقتصادی را به سخره بگیرند همین هست و بدتر خواهد شد
جناب بطحایی ۷۹۰ میلیارد معوقه تبدیل به ۴۳۰شدولی فکر کنم همون نصف و نیمه هم رو سیل با خودش برد و به خراسان ج نرسید ؟! واقعا اشتباه است کسی بخواهد روی حرف شماها حساب کنه ؟
جناب شاکری همیشه مینطور بوده ناکامیهای کشور تقصیر اصلاح طلبانه ؟! ولی تمام دستاوردهای کشور مدیون شماهاست ؟!
جالبه مملکت رو بحران پیاز فراکرفته بعد معاون وزیر میکه شاید جلوی صادرات رو بگیریم ؟! معلوم میشه اصلا بازار داخل اصلا برای حضرات مهم نیست ؟! مهمه اینه همتی به هر ترفندی دلار تامین کنه ؟؟!
پیاز ۱۳ هزار تومانی نوید بخش سال شکوفایی تولید در سال ۹۸ را خواهد داد ؟! پدری با ۹۰ هزار تومان خانه ای خرید و فرزندش با همین پول ۷ کیلو پیاز ؟! علی برکت الله ؟! جناب روحانی سفر شما به عراق برای ملت بیش از حد خیر و برکت داشت ؟!
خیال آقای ابطحی درخصوص اصولگراها هم راحت باشد چرا که مردم از آنها هم دل خوشی ندارند....مگر اینکه بطریقی باز انتخابات را "مهندسی پیشرفته" بکنند که در آنصورت هم دیگر به آن انتخابات آزاد نمی گویند
پاسخ ها
ناشناس
| Netherlands |
۱۲:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۰
علی جان . خود اصلاح طلبان مقصر هستند . یعنی تعریف درستی از کارکرد حزبی خودشان ارایه نمیدهند که مردم بدانند تفاوت ها و تشابه هات انها چیست . دلیلش را نمیدانم چیست . ولی اینرا میدانم که اگر اصولگرایان تعریف حزبی خاصی و شعار خاصی داشته باسند کلا از دایره قدرت کنار گذاشته خواهند شد و همین الان هم بزور اصولگرایان تحملشان میکنند یعنی اصولگرایان میگویند اثلا حزب بازی دستاورد غربی هست ما قبول نداریم . دلیل دوم شاید این باشد که اگر تعریف سختی از گفتمان اصلاحات باشد افراد کمتری جدب رای و شعارها خواهند شد . در دو حلت اصلاح طلبان شکست خوردند چون به جد با رای بالا که داشتند نتوانستند بگویند که حق رای مردم ملاک هست با مسابل دیگر
نتیجه این نظرسنجی البته خوشحال کننده است، اما مهم این است که چند نفر در آن شرکت کرده اند. شاید بهتر باشد در این گزارش به جای استفاده از واژه (مردم)، واژه (شرکت کنندگان در این نظرسنجی) به کار رود.
پاسخ ها
ناشناس
| Netherlands |
۱۲:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۰
این نظر سنجی مثل نظر سنجی فردوسی پور هست .زیاد جدی نگیر
به جای سخنرانی های بیهوده با تغییر سیاستهای ناکارامد به داد مردم برسن اوضاع بحرانیه مردم بیچاره شدن
جنگ های نیابتی منطقه جدا از دستاوردهایش هزینه های زیر را به کشور تحمیل کرد
۱_ نابودی حداقل ۳۷۰ میلیارد دلار طی ای ۹ سال
۲_ شهید شدن جوانان پاک این کشور که هر کدامشان یک قهرمان بودن
۳_ دوستی رژیم اشغال گر با کشورهای عرب منطقه و ایجاد جو ایران هراسی
۴_ تورم و بیکاری خانمانسوز
۵_ نا امیدی قشری عظیمی از جوانان این مرز و بوم از اینده
۶_ عدم شفافیتهای مالی در بسیاری از نهادها بخاطر تامین هزینه های برون منطقه ای
۷_ از همه مهمتر ایجاد تفرقه و چند دستگی و نا امیدی مردم از دو حزب اصلی کشور ؟!
۸_ وجود عناصری زخم خورده از داعش در کشورهای همسایه
به امید اینکه فارغ از حزب و گروه همه به فکر ایران باشیم چرا که باید از گذشته برای بهتر شدن اینده بهره جست به شرط ابنکه اهل تعقل باشیم نه اهل احساس ، چرا که موقع جنگ است که مرد از نامرد و انقلابی از انقلابی نما تشخیص داده خواهد شد و مطمین باشید جنگ دور نیست ؟؟!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۰
ان وقت اگر ایران در خارج خرج نمی کرد وضعت خوب بود؟ یا تحریم نمی شدی؟
مثل اینکه اشتیاق شما برای بالا بردن هزینه ها هر ماه بیشتر می شود و عدد ها رابزرگتر می کنید، ان وقت حضرات اماراتی و عربستانی و فرانسه و امریکا و چی گیرشون امده از جنگ های نیابتی؟
اول فکر کن و بعد همه جانب را بسنج اخرش حرف بزن
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۰
عدد۳۷۰ میلیارد دلار را از کجا اوردی ان وقت؟
ایران کلا سالی۵۰ میلیارد دلار درامد نفتی دارد که ۱۵ درصدش برای وزارت نفت است و تازه نصف بودجه جاری دولت که باید خرج کشور و حقوق کند را پول نفت تشکیل می دهد و چیزی از این عدد شما نمی ماند
!
فقیرانه
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۰
بهتره
مسئولین هم برای
حفاظت از حرم
خانواده خوداشون هم بفرستن برای جنگیدن
فقط انتظار از مردم عادی نداشته باشن
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۰
دوستی که میگفت ۳۷۰ میلیارد رو از کجا اوردی ؟! شما برو از محمود بپرس او رقم دقیق ترش رو میدونه ؟؟
وقتی میبینند که بلایای طبیعی داره کشور بلازده رو نابود میکنه باید بفهمند که یه جای کار لنگ میزنه ؟!
تابناک محترم ، یقین بدانید که بیش از ۸۰٪ مردم ایران نسبت به وضعیت اقتصادی سال ۱۳۹۸ خوشبین نیستند و از حد بد بینی هم گذشته است ؟ نظر سنجی در فضای امنیتی هیچ ارزشی ندارد ؟ اکنون در داخل برای رسیدن به قدرت برخی ،عرصه را بر مردم ایران تنگ میکنند ، تا جایی که حتی پیاز ،و سیب زمینی ،و گوجه فرنگی هم به صفت معضلات معیشتی مردم پیوسته است ؟ چرا مسولین نمیخواهند واقعیت جامعه را درک کنند ؟ خدا میداند ؟، تا آنجایی که مردم این معضلات را بصورت عمدی از طرف مسولین میدانند ؟،،
پاسخ ها
ناشناس
| Netherlands |
۱۲:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۰
داداش کدام مسول درک نمیکند . اگر مشکلات مردم را بدانند ولی اقدام نمیکنند و یا مشکلات را و راه حلش را نمیدانند یا نمیخواهند که بدانند در هر دو صورت ...
ذر باره این خوشکوشک و گذشته اش و شغل امنیتی ایشان و عملکردش بیشتر بنویسید .
پاسخ ها
مهدی
| Germany |
۱۹:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۰
حد اقل ،در روشن شدن مسئله اختلاس ها یک قدم کوچولو برداشته است ،گر چه خودش هم از لحظات دیگری زیر سوال است.
اولا که اصلاح طلبان برای همیشه هم از صحنه سیاسی کشور و هم از دل مردم ایران بیرون شدند و ثانیا در مورد نظر مردم درباره سال 98 ، وقتی خود مسئولان دولتی میگن سخت ترین سال مردمه پس نتیجه میگیریم اونایی که 44 درصد ابراز امیدواری کردند از واقعیتهای مورد اشاره خبر ندارن .
احداث ۱۶۰ کیلومتر خط اهن بدون پل عبور اب و سیل زیر گذر توسط چه کسانی و شرکت های اجرا شده .حالا وقتی پشت ریل اهن و جلوی راه اهن سطح زمین برابر هست و زمین همسطح میباشد منفجر کردن راه اهن چه فایده دارد وقتی ارتفاع زمین با اب و دریای خزر ۶ متر هست چرا مهندسی کار انجام نگرفته . الان کی پاسخ میدهد یعنی راه سازی و سد سازی نباید شرکت های که تفنگ دارند اجرا کنند چون نمیشود شکایت کرد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۰
ظاهرا اب های خالی شده را هنوز ندیدی و سخنان ......تکرار کردی
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۰
از نظر شما۱۶۰ کیلومتر خط اهن بیایند بعد از چند کیلومتر یک ارتفاع مثل شهر بازی بزنند تا ارتفاع بگیره و پل بزنند و دوباره بیاورند پایین
جناب این سیل بعد از چند دهه اومده ونادر است و اینقدر رو هوا حرف نزنید
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۰
هنوز نمی دونی که دولت درخواست احداث می دهد چیزی باقی برای شما می ماند ایا؟
باز هم نمی دونی که قرارگاه تشکیل شده است از چند شرکت پیمانکار دیگر که خودشان از مهندسین کشور استفاده می کنند
ان وقت در امریکا نیروهای تفنگیشون پل و جاده و سد می زنند انها نمی توانند شکایت کنند
یا در المان و ژاپن که سیل می اید شرکت های سازنده مقصر سیلاب هستند
خیلی با حال هستید برای تسویه حساب های جناحی ولی نمی توانید از واقعیت ها فرار کنید
ناشناس
| Netherlands |
۱۲:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۰
چرا میگویی باید پل را با ارتفاع میزدند شما نگاهی به عکس های که بیل مکانیکی در حال تخیب هست بیندازید . مگر با خاک ریزی و کوبیدن خاک سطح زمین را بالا نیاوردند ؟ به همان مقدار که خاک از سطح زمین بالا اورده شده به همان اندازه چند پل زیر گذر جهت عبور آب در نظر گرفته میشد . و یا کلا مسله چیز دیگری هست یعنی راه اهن باید خیلی بالاتر از این سطح قرار میگرفت و یا مطلعه اول و دوم و سوم طی دو سال انجام نگرفته . هر پروز های که ملی و پایدار هست باید سه تا مطالعه قرار بگیرد
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۰
رییس جمهورتان فرمودند همان طور خودتان فرمودین ارتفاعش زیاد نیست و اگر باز تخریب شود می رود به روستاهای پایین تر ان وقت شما می فرماییدبیل مکانیکی
اصلاحطلبان مسلما شانس بهتری از اصولگرایان دارند ،کمی صبر!
پاسخ ها
نسرین
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۰
بله شاید چون وقتی مثل الان قدرت دارند ناراضی تراشی میکنند بعد ادای اپوزسیون درمیارن و دنبال رای و تکرار ماجرا
مهدی
| Germany |
۱۹:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۰
اوناییکه هم حاکم وهم اپوزیسیون هستند که اصولگراها میباشند.
و این به این معنی نیست که همه مدعیان اصلاح طلبی واقعا اصلاح طلب هستند!
این نکات را فعلا هر دانش آموزی هم میداند و احتیاج به شلوغ وپلوغ کردن نیست.
نظر سنجی در مورد نطر مردم نسبت به سال جدید بدون اغراق ساختگی است
جناب آقای پزشکیان مسئولیت همه مشکلات اقتصادی مردم مستقیما به مجلس شورای اسلامی ونمایندگان ناکارامد حقوق 8000000 تومان بگیری و از همه مهمتر دولت ناکارامد روحانی با برجام بی فرجامش برمیگردد بیاید همه باهم اسعفا دهید و بعداز اسعفا برای همیشه از قدرت و نمایندگی مجلس کناره گیری کنید علی برکت اله
پاسخ ها
ناشناس
| Netherlands |
۱۲:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۰
مجلس کاه ای نیست بلکه مجلس و دولت محل نزاع سیاسی و جدل سیاسی هست . هم رییس جمهور و هم نماینده مجلس هم قانون مجلس را ۱۲ نفر تایید میکنند تا انها نخواهند تغییری در اقتصاد ایجاد نمیشود چون اولین شرط رونق اقتصادی سفافیت مالی هست دوم برسمیت شناختن سرمایه گذاری هست . خروج دولت و شبه دولت از اقتصاد هست و وو وو....
آقا اجازه، پیاز گرون می شه، قیمت سویا می شه کیلویی ۵۰ هزار تومن
راستشو بخوام بگم به مدیران اعتمادی برای کمک ندارم
و اگر نذارید از طریق افراد مشهوری چون علی دایی و خانم کلباسی کمک کنیم قید کمک کردن نقدی را می زنیم مگر اینکه خودمان وراسا کمک های نقدی را به مردم سیل زده برسونیم
نه اصول کر نه اطلا طلب دیگر جایی در ایران ندارند ،،هر دو یکی
پاسخ ها
ناشناس
| Netherlands |
۱۲:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۰
نه دوست من اصلاح طلبان کاملا در روش های اداره کشور متفاوت هستند . گفتمان و ابزار اصلاح طلبان اول علم و دوم تجربه دیگر کشورها هست منتها اصولگرایان میگویند ما نمیخواهیم مثل غربیها دمکراسی داشته باشیم ما نمیخواهیم اقتصاد غربی داشته باشیم که گروهی سرمایه دار شوند . سوال این هست که همه امور زندگی مردم و خود مسولین حتی ماشینی که صد گلوله هست از جنس غربی هست . وقتی ابزار امور کشور غربی هست چگونه امکان دارد . همه کشورها بسمت الگویی غربی سقوط کرده اند . چون تنها ابزار انها این هست که مردم حق سرنوشت خودشان را دارند
وای بر ادمهایی که برای ۲۰ دقیقه جلوی دوربین ۵۰ میلیون میگیرن در حالیکه جلوی دوربین برای مردم فقیر اشک تمساح می ریزن
همه فوتبالیست ها و بازیگران
پاسخ ها
ناشناس
| Netherlands |
۱۲:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۰
حالا دیدید تمام الگوها غربی هست
سخنان بی‌پرده پزشکیان؛ مردم از بی‌عدالتی ناراحت هستند
جناب آقاي پزشكيان مگر عدالتي باقي مانده كه مردم از نبودش ناراحت باشند؟
من نبودم دستم بود تقصیر استینم بود اینها همه ازمایشات الهی است این جواب مسولین در مورد بحران
ولی موقع تقسیم مقام هیچکدام مرخصی نیستن وجایی نمیرن خدا بخیر کنه اخرعاقبت ایران زمین
والله واقعیتی که تو جامعه میبینیم خیلی متفاوت از نظرسنجی انجام شده است.‌کاملا برعکسه.
مرد حسابی مگه احساسی مونده که داشته باشیم دیگه تموم احساساتمون رو هم اقا زادهها خوردند و بردند و دیگه احساسی نمونده حتا در خاب هم احساسی نداریم چه برسه به بیداری...اهن گرازه رو پنجاه میلیون قالبمان کردن و پیاز رو یازده تومن و غیره تازه تشکر هم میکنیم و شاکریم...
پاسخ ها
ناشناس
| Netherlands |
۱۲:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۰
این آقا زدگی و ژن برتر و آدم خوبه تا صد سال جواب نمیدهد . یعنی این ادم مثلا خوبه جلوی مردم و محفل دارد نقش ادم خوبه را بازی میکند ولی در خفا شاید اینچنین نباشد . یعنی اخلاق مداری بصرفه اینکه رفتارهای خوبی برای همیشه در حوزه سیاست داشته باشد نیست در سیاست هم ممکن هست چنین باشد اگر اینطوری بود چرا موسوی و کروبی و هاشمی و منتظری . خاتمی . وووو مشایی و احمدی نژاد پس باید قانون بهتر هست یعنی ملاک ادمها را با قانون و اجرای قانون بسنجیم . در دوره مشروطیت هم انقلابیون مشروزه خواه میگفتند با اجرای قانون قدرت شاه را محدود کنیم با مجلس قانون را بنویسیم که شاه هم باید از ان اطاعت کند . بصرف اخلاقی بودن نمیشود
کاری تو این 6 سال کردن که تا اسم یک کاندید اصلاح طلب برای انتخابات بوسط بیاد آنا مردم تورم ونزوئلایی و صادرات تا آخرین ذره مواد غذایی تو ذهنشون نقش میبنده
آخه بعضی از این دوستان سلبریتی خرج رنگ و روغنشون زیاده طفلکی‌ها. چرا گیر بهشون میدید. از طرف دیگه درود بر شرف اوناییکه واقعا شرایط زندگی بد بعضی از هموطنان رو درک می‌کنند. بعضی از مجری نماهای تلویزیون هم جایگاه تلویزیون رو تا حد امکان تنزل دادن تا برای خودشون نردبان بسازن.
پاسخ ها
ناشناس
| Netherlands |
۱۲:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۰
سلبریتی در تلویزیون برنامه داشته باشه بهتر هست یا عباسی و ازعدی که مدت چهل سال فقط حرف سیاسی در علب اخلاقی تو مغز مردم فرو میکنند که از بس این سخنان به سیاست اغشته شده قابل تحمل نیست . یعنی سلبریتی ادعا نمیکند من اخلاق مدار و معلم و درستکار هستم .تفاوت ها را ببین . سلبربت ها خودشان هستند نمیشه ایراد گرفت در حد خودشان هستند جامعه پدیرای بهتری از انها دارد اگر چه ممکن هست مسایلی داشته باشند ولی چون خود خود شان هستند و نقش بازی نمیکنند مردم بهتر قبول دارند
آقای ابطحی تکلیف چرا روشن نیست ، اصلاح طلبان از نظر مردم ،یک مهره سوخته است
پاسخ ها
آریایی
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۰
نه تنها اصلاح طلبان ؛ بلکه آقایان از نظر مردم مهره سوخته هستند !!!!
مردم چه احساسی نسبت به سال ۹۸ دارند؟ ...
الاحساس و المشاهده ...
آقای پزشکیان مردم فقط از بی عدالتی ناراحت نیستن
مردم از ناکارامدی مسئولین ناراحت اند
مردم از رانت خاری ناراحتند
مردم از پارتی بازی ناراحتند
مردم از آقازاده محوری ناراحت اند
مردم از حیف و میل ثروت های مملکت ناراحت اند
اگر این ناراحتی ها فراگیر شود و تبدیل به عصبانیت شود دیگر با وعده وعید نمی شود جمع اش کرد
پاسخ ها
ناشناس
| Norway |
۱۳:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۰
من به عنوان نماینده مردم میگم اصلا هم ناراحت نیستم خیلی هم ساندیس میچسبه.هر کی هم ناراحته مهاجرت کنه
ناشناس
| Netherlands |
۱۳:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۰
دوشواری؟دوووشواری نداریم!ا
ابطحی: اصلاح طلبان در انتخابات ۹۸ چشم انداز روشنی ندارند
فقط به فکر قدرت و پست و منصب هستید چرا؟ مطالبه مشکلات مردم چه ایرادی دارد؟
از سال ۹۶ حدود یک میلیون حق التدریس از دولت فخیمه طلب داریم، نمیدن. میگن اوضاع مملکت بحرانیه. پول نداریم.
حالا برای ۲۰ دقیقه ۴۰ میلیون اقدیم میکنند؟!!!!
لطفا درنگارش دقت کنید . در غالب حسابها چه منعی میده .قالب درسته نه غالب و غالب به معنی غلبه و پیروزی است وقالب به معنی شکل و اندازه است
پاسخ ها
محمد
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۰
برادر اشتباه میکنی
روحانی چند روز دیگر: به یاری شما مردمان صبور از مشکلات عبور خواهیم کرد!
خدایا ژن خوب هم به ما عطا بفرما!
پاسخ ها
ناشناس
| Netherlands |
۱۳:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۰
دیگه ژن رو که قبل از تولد دریافت کردی الان باید بری سراغ یک همسری که ژن خوب داشته باشه.الان دامادهای سران هم اوضاع احوالشون خیلی خوبه
نایب رئیس مجلس خودش از نارسایی های اداری و بی کاری و ریاست پرستی صحبت می کند در حالی که خود مجلس مقصر اصلی همه این نارسایی ها است.ضعف ها و کم کاری های دولت از یک طرف و منفعت طلبی نماینده های مجلس و بی تفاوتی آنها به امور از طرف دیگر مملکت را به سمت قهقرا پیش می برد
پزشکیان از بی کاری می گوید اما نمی گوید که تصمیمات همین مجلس باعث تعطیلی خیلی از این کارخانه ها شده است وقتی در صحن مجلس به جای تصویب لایحه ها و طرح های کار آمد پرچم آتش زده می شود و صحن مجلس با تظاهرات اشتباه گرفته می شود نباید انتظار بیشتر از این داشت
چگونه از بی کاری صحبت می کنید در حالی که توصیه نامه های رنگ به رنگ نمایندگان برای نزدیکان خود از این ارگان به آن ارگان پشت سر هم ارسال می شود
به گفته خود آقای احمد امیرآبادی هشت هزار نفر به توصیه نمایندگان مجلس در ایران خودرو استخدام شده اند و به گفته داوود میرخانی مدیرعامل قدیمی ایران خودرو نود درصد مدیران ایران خودرو با فشار نماینده های مجلس به این شرکت تحمیل شده اند.یعنی نه تنها نمایندگان مجلس برای استخدام نزدیکان خود فشار می آورند بلکه حتما هم پست مدیریتی می خواهند
حالا همین مجلس برای ما نوای دادخواهی سر داده.در مورد توصیه های پزشکیان برای اقوامش چیزی نمی گویم چون میدانم توسط تابناک حذف میشود خودتان سرچ کنید متوجه می شوید
پاسخ ها
ناشناس
| Canada |
۱۲:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۰
حقوق یک دوره نمایندگی مجلس در مجموع حدود سیصد و پنجاه میلیون است ولی کاندید های نمایندگی چندین میلیارد خرج تبلیغات جهت ورود به مجلس می کنند.خب نماینده این همه خرج می کنه بیاد مجلس حق نداره چهار تا فامیل رو استخدام کنه
;)
ناشناس
| United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland |
۱۲:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۰
جالب اینجاست که نماینده ها وزارت خونه ها و شرکت های پولدار رو برای استخدام هدف می گیرند مثل ایران خودرو, سایپا, مپنا,وزارت نفت
ناشناس
| Spain |
۱۲:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۰
بینا جان دل خوشی داری ها نزدیکان چیه؟خود نماینده مجلس هم برای خودش تو وزارت خونه کار دست و پا میکنه!!!
مگه خبرش در نیومد که 24نماینده مجلس استخدام وزارت نفت هستن یا خبر حقوق 27 میلیونی نماینده مجلس از وزارت نفت رو مگه ندیدی؟
ناشناس
| Italy |
۱۲:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۰
ناشناس 12:12 واقعا فکر میکنی کسی به خاطر حقوق هفت هشت ده میلیونی میره مجلس؟ اینها میرن مجلس که امضا شون ارزش میلیاردی پیدا کنه.اگه میدونستی با یک امضای نماینده مجلس در شهرستان ها چه کارهایی میشه کرد حواست رو سمت حقوق مجلس پرت نمی کردی
ناشناس
| Sweden |
۱۲:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۰
اکثر نماینده های مجلس به مجلس می روند تا مشکلات خودشون را حل کنند نه مشکلات مردم را.پس توقع نداشته باشید مملکت گل و بلبل شود
ناشناس
| Netherlands |
۱۳:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۰
تازه با این وضع مجلس و نماینده ها میخوان نظام رو از ریاستی به پارلمانی تغییر بدهند
ابطحی: اصلاح طلبان در انتخابات ۹۸ چشم انداز روشنی ندارند .

نه که اصولگرایان دارند !!!!!!

آقای ابطحی دیگه هیچ کدوم چشم انداز روشنی نزد ملت ندارن .
در تقابل با برخی مدیر های شبکه تلویزیونی پرویز پرستویی از همکارانش درخواست کرد که به تلویزیون نروند و توسط برخی دیگر مثل پرستو صالحی امیرمهدی ژوله و قاسم خانی این درخواست تکرار شد اما " از قضا سرکنگبین صفرا فزود" حاصلش این بود که تعدادی از سلبریتی ها درخواست برنامه های تلویزیونی را رد کردند و تلویزیون برنامه های شب عیدی مجری محور خود را خالی دید
پاتکی که این برنامه ها زدند بالا بردن هدیه حضور در برنامه ها بود که اتفاقا این ترفند گرفت و سیل سلبریتی ها به تلویزیون را شاهد بودیم

حالا موضوعی که وجود دارد اینکه این برنامه ها می گویند ما اسپانسر داریم و از طریق آن این هزینه ها را تامین میکنیم سوال من اینجاست:
خود این شرکت ها هزینه های اسپانسرینگ را از کجا اورده اند چطور یک شرکت خصوصی اسپانسر هشتاد برنامه و فیلم و مسابقه تلویزیون است؟؟
شرکت نرم افزاری مادر و البته شرکت های اقماری همان شرکت مادر که چندین نرم افزارش در انواع و اقسام برنامه ها در هر شبکه تبلیغ گسترده می شود و از قضا خدمات رایگان می دهد درآمدش از کجاست؟


جواب اینجاست که با اینکه این شرکت ها ظاهرا خصوصی هستند اما توسط دولت پشتیبانی می شوند یعنی فقط پوسته آنها خصوصی است در واقع این هزینه ها به صورت غیر مستقیم باز هم از جیب مردم خارج شده است و خصوصی بودن آن و تامین هزینه این برنامه های تلویزیونی از طریق بخش خصوصی فقط فرافکنی و عوام فریبی است
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۰
همه رفتند به تلویزوین به غیر از این اقای ورشکسته
این کارها دیگر کارایی نداره عمو جان
ناشناس
| Denmark |
۱۲:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۰
ناشناس 1207 بله رفتند و پولش رو گرفتند.سلبریتی های ما کاری به مردم ندارند فقط نگاه می کنن چه چیز به نفعشونه بهتره ادای مردمداری رو در بیارن و از طرف مردم اعتراض کنند یا اینکه صرف با اینه که دستمزد بگیرن و صداشون در نیاد
اونهایی که سر کار هستند و دارن دستمزد آنچنانی می گیرن هیچوقت معترض نیستند تا میزارنشون کنار همه میشن آپوزیشن
ناشناس
| Poland |
۱۲:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۰
تلویزیون با این کار ها نمیتونه اعتبار از دست رفته اش رو برگردونه.تزریق پول فقط تا یک جایی جواب میده
آقای پزشکیان شما فرمودید مردم از بی عدالتی ناراحت هستند بیایید از یک جهت دیگر نگاه کنیم
مردم از چه چیز خوشحال هستند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| Netherlands |
۱۳:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۰
از قیمت گوشت و پیاز
ناشناس
| United States of America |
۱۳:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۰
مردم از خوشحالی مسئولان خوشحال می شوند همین که مسئولان در صحت و سلامت و رفاه باشند برای ما مردم همیشه در صحنه کافی است.ناراحتی مسئولان ناراحتی ما و خوشحالی مسئولان
خوشحالی ماست.
ما راضی نیستیم تعطیلات مسئولین رده بالا به خاطر موضوعات پیش پا افتاده مثل سیل خراب شود و مصراً تاکید میکنیم تمام مسئولین باید تا آخرین روز تعطیلات را استفاده کنند و خوش باشند
ما مردم حاضر نیستیم خواب مسئولین پریشان بشود حتی اگر مملکت را آب ببرد
علی برکت الله
بلا اگه تو خارج باشه، عذاب الهیه
تو ایران باشه، امتحان الهیه
بله خیابان حبیب اللهی در غرب تهران حداقل حدفاصل خیابان ستارخان تا پل امین و احتمالا قبل و بعد آنهم سابقا مسیل بود و روی آنرا اواخر زمان طاغوت و اوایل انقلاب پوشاندند و تا بحال چندین بار در برخی مناطق فروکش کرده که شهرداری مناطق فقط بسنده به خاکریزی و پرنمودن آن کرده اند که خطری جدی است چون ماکه سابقا همجوار آن مسیل در خیابان دوم دریان نو زندگی میکردیم شاهد بودیم که نحوه ساخت آن تونل روی مسیل اصلا اصولی نبود از طرفی هر آن احتمال ریزش داره و از طرف دیگر نقاطی که ریزش کرده و صرفا با خاک پر شده همچون سدی در مقابل سیل عمل خواهد کرد و مسدود خواهد بود و این یعنی طغیان آب در بالا دستها و سرازیر شدن در سطح شهر. سایر مسیلها را اطلاع کافی ندارم اما کمابیش در تهران همه جا همینگونه عمل شده
مسوولین مردم را بدبخت کردن
پاسخ ها
ناشناس
| Canada |
۱۲:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۰
عزیزم یه کم عمیق تر نگاه کن, مردم خودشون خودشون رو بدبخت کردن
ناشناس
| Netherlands |
۱۲:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۰
12:13 زدی تو خال
ناشناس
| Netherlands |
۱۳:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۰
من خودم مثل مردم در چنین وصعیتی گیر کردیم چون نگاه به بیرون مرزها و محرومان جهان هست . رای میدهیم بی فایده هست . مردم کا راه ای نیستند . . مردم هر کسی را رای ندهند دوباره در مقامی قرار میگیرند که به منتخب مردم را کنترل کند . قانون مجلس که مردم انتخاب میکنند را کنترل کنند . سیاست گداری از مجلس نیست . الویت ها به جای مشکلات اقتصادی و رفاهی مردم بسمت خارج از کشور هزینه میشود در صورتی برای من که در اول انقلاب سهمی در راهپیمای داشتم رفاه اجتماعی و رسیدن به دمکراسی نبود
بنده با توجه به جمیع علم و دانش و مطالعاتهایم توصیه میکنم از آقای خاور دعوت شود با احترام و رسما به ایران بیایند و بعد از انجام تشریفات ایشان را به دادگاه ببریم و بعد از ساعتها دادگاه در مقابل نور شدید پرژکتور در ساعت استراحت در راهروی دادگاه اعدامشان کنیم
پاسخ ها
بیژن مرتضوی
| Germany |
۱۳:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۰
حتما همین کار را میکنیم. باقی پیشنهادهاتون هم بفرستید سریعا انجام بدهیم
ناشناس
| Germany |
۱۳:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۰
قرصاتو نشسته خوردی؟
داود
| Germany |
۱۳:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۰
آقای پزشکیان شما فرمودید مردم از بی عدالتی ناراحت هستند بیایید از یک جهت دیگر نگاه کنیم
مردم از چه چیز خوشحال هستند؟
ناشناس
| Germany |
۱۳:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۰
حقوق یک دوره نمایندگی مجلس در مجموع حدود سیصد و پنجاه میلیون است ولی کاندید های نمایندگی چندین میلیارد خرج تبلیغات جهت ورود به مجلس می کنند.خب نماینده این همه خرج می کنه بیاد مجلس حق نداره چهار تا فامیل رو استخدام کنه
حسن
| Germany |
۱۳:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۰
جناب آقای پزشکیان مسئولیت همه مشکلات اقتصادی مردم مستقیما به مجلس شورای اسلامی ونمایندگان ناکارامد حقوق 8000000 تومان بگیری و از همه مهمتر دولت ناکارامد روحانی با برجام بی فرجامش برمیگردد بیاید همه باهم اسعفا دهید و بعداز اسعفا برای همیشه از قدرت و نمایندگی مجلس کناره گیری کنید علی برکت اله
ناشناس
| Germany |
۱۳:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۰
نعمت خان در ۱۱ ماه سال ۹۷ بیش از ۷/۱ میلیون دلار غذای سگ وگربه با ارز ۴۲۰۰ تومنی وارد کشور شده
آیا غذای سگ و گربه مایعتاج مردمه؟
با عرض۴۲۰۰تومنی؟
ناشناس
| Germany |
۱۳:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۰
نعمت نعمت نعمت
ناشناس
| Germany |
۱۳:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۰
نعمت سلطان پیاز دیگه کیه؟
ناشناس
| Netherlands |
۲۰:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۰
داود حق کپی رایت رو رعایت کن
به فضل پروردگار همین فاطمیون که در کشور خود نیز غریب هستند؛ ناجی افغانستان خواهند بود. ان شاءالله
دوستان همه ما میدونیم که اصلاح طلبهاهرموقع برسر کار بودند فقط به فکر خدوشون بودندواینو هیچ کس نمیتونه انکار کنه مگه سرشو زیر برف کرده باشه اصول گرا ها هم اشتباه کم نداشتن ولی کمی به فکر مردم بودن ولی در مجموع هرموقع میخواهید رای بدیدنهاصلاح طلبهاونه اصول گراهافقط انقلابی باشه برید تحقیق کنید بعد نظر بدید همتون موفق باشید.
پاسخ ها
شخصی
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۰
سرو ته یه کرباسن بدنه اصلاح طلبان افکار خوبی دارن اما سرانشان همان اصولگرایانند
ناشناس
| Netherlands |
۱۷:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۰
علی جان اشتباه میکنی . تفکر اصولگرایی از اول انقلاب تا حالا وجود داره . منتها چون در سی سال قبل رسانه تلگرام و اینترنت و اینستاگرام ...... وجود نداشت مردم از مشکلات و اختلاس و پارتی بازی و حتی میزان بودجه ای که میگرفتند مردم بی خبر بودند این شفاف سازی را هم که از پارشگسال روحانی رو سایت ها گذاشتند تازه متوجه موصوع شدی . اگر اقتصاد دانی در دهه ۶۰ و ۷۰ اظهار نظر میکرد که دولت حق دخالت در اقتصاد را ندارد از دایره قدرت و سیاست اخراج میشد چون هنوز هم باور ندارند .
مهدی
| Germany |
۲۰:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۰
حد اقل در دوران اصلاح طلبان دزدی های نجومی موجود نبود ،گر چه بی عرضگی از خو نشان دادند!
رای اینکه یک نظرسنجی رو به مردم نسبت بدیم باید اول تعریفمون رو از مردم مخشص کنیم چون عده ای هر نظر دارن به اسم مردم میدن بهتره از خود مردم سوال کنیم نه اینه بجای مردم حرف زنیم
آخه بعضی از این دوستان سلبریتی خرج رنگ و روغنشون زیاده طفلکی‌ها. چرا گیر بهشون میدید. از طرف دیگه درود بر شرف اوناییکه واقعا شرایط زندگی بد بعضی از هموطنان رو درک می‌کنند. بعضی از مجری نماهای تلویزیون هم جایگاه تلویزیون رو تا حد امکان تنزل دادن تا برای خودشون نردبان بسازن.
چون پول کشور برای مردم ایران هزینه نمی شود مزدم می ترسند به ارگانهای دولتی کمک کنند نمونه اش پول کمیته امداد که از سوریه سر در اورد
پاسخ ها
مهدی
| Germany |
۲۰:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۰
اگر اینطور هم می بود جای شکرش باقی بود ،این پولها وآن پولها در جیب دزدان رفته است!
آقاي خوشکوشک ، خاوري بي گناهه ؟ !!! شما خوابي يا خودتو به خواب زدي .
ابطحی دست از سرمون بردار.
بسته ویژه خبری
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # حج 1402 # رضامراد صحرایی # عبدالعلی قوام # ارتحال امام خمینی
وب گردی