بازدید ۲۲۹۹
کد خبر: ۸۸۳۸۵۷
تاریخ انتشار: ۱۷ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۳ 08 March 2019

بررسي ها نشان مي دهد میزان دروغ گویی رئيس جمهور آمريکا از ابتدای ریاست جمهوری تاکنون رو به افزایش است.

به گزارش «تابناک» به نقل از خبرگزاري صدا و سيما، مشکل رئیس جمهور آمریکا با راست گویی روز به روز حادتر می شود، به گونه ای که حقیقت سنج واشنگتن پست تاکنون بیش از 9 هزار ادعای غلط یا گمراه کننده از دونالد ترامپ را از ابتدای ریاست جمهوری وی تاکنون به ثبت رسانده است.

گلن کسلر (Glenn Kessler) سردبیر و ستون نویس بخش حقیقت سنج روزنامه واشنگتن پست، با اشاره به اینکه حقیقت سنج هر چند هفته یک بار به روز رسانی می شود, گفت: «تا روز سوم مارس (12 اسفند)، حقیقت سنج رقم 9014 را (برای دروغ های ترامپ) به ثبت رسانده بود.»

بر اساس این گزارش، میزان دروغ گویی دونالد ترامپ از ابتدای ریاست جمهوری تاکنون رو به افزایش است. وي در سال 2017 به طور متوسط هر روز 5.9 ادعای دروغ یا گمراه کننده داشت. این رقم در سال 2018 به طور میانگین در هر روز 16.5 دروغ یا ادعای گمراه کننده بود و در سال 2019, وی تاکنون در هر روز 22 بار دروغ گفته یا ادعای گمراه کننده مطرح کرده است.

گلن کسلر در پاسخ به این پرسش که چگونه این فرایند را پیگیری می کنید, گفت: «کار دشواری است، ما سه نفر نیرو داریم که هر سخن و بیانیه ای که رئیس جمهور می گوید یا می نویسد (توئیت می کند) را بررسی می کنند. پیشتر خیلی ساده تر بود و پایان هفته کم کاری داشتیم اما او در آخرین سخنرانی خود در «سی پک» بیش از یکصد دروغ گفت و یا ادعای گمراه کننده مطرح کرد.»

کسلر درباره علت افزایش این رقم نیز گفت: «رئیس جمهور (ترامپ) خیلی حرف می زند و در مقایسه با باراک اوباما یا جرج دبلیو بوش غیر معمول به نظر می رسد. کاخ سفید به نشست های خبری روزانه سخنگو با خبرنگاران و مطبوعات پایان داد زیرا رئیس جمهور خودش دارد در جایگاه سخنگوی خودش حرف می زند و همه نشست های خبری را خود برگزار می کند. گفتگوهای پی در پی با فاکس نیوز و سخنرانی های فراوان که در بیشتر آنها ادعاهای گمراه کننده بیان می شود.»

واشنگتن پست ادعاهای غلط و گمراه کننده ترامپ را به شکل موضوعی نیز دسته بندی و شمارش کرده است. وی در زمینه مهاجرت 1688 ادعای گمراه کننده یا دروغ داشته است. در زمینه سیاست خارجی 1015, در زمینه تجاری 939, در زمینه اقتصاد 840 و در زمینه ایجاد شغل 815 بار دروغ گفته است.

اما ستون نویس واشنگتن پست می گوید: ما از به کار بردن واژه دروغ گویی برای این آمار و ارقام خودداری می کنیم. در بسیاری موارد پیش می آید که ترامپ دروغ می گوید اما برخی سخنان او در هیچ قالبی نمی گنجد و در نتیجه در زمره ادعاهای گمراه کننده قرار می گیرد.

گلن کسلر گفت اگر با همین شتاب پیش برویم در یکی دو ماه آینده عقربه حقیقت سنج واشنگتن پست از رقم 10 هزار خواهد گذشت.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
آبله میمونی متروپل آبادان پارچین سامانه یکپارچه فروش خودرو حسن صیاد خدایی
وب گردی