بازدید 6507

درگیری مجدد نظامیان هند و پاکستان در خط کنترل

کد خبر: ۸۸۲۴۱۷
تاریخ انتشار: ۱۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۳ 02 March 2019

درگیری‌های مجدد میان نظامیان هند و پاکستان در خط کنترل کشمیر در بامداد شنبه حداقل ۶ کشته برجا گذاشت.

به گزارش «تابناک» به نقل از فارس، سربازان هندی و پاکستانی بار دیگر در خط کنترل منطقه تحت مناقشه کشمیر درگیر شدند. این درگیری‌ها کشته شدن حداقل ۶ غیرنظامی و زخمی شدن ۶ تن دیگر را به همراه داشت.

به نوشته روزنامه «واشنگتن پست»، تنش نظامی میان دو کشور زمانی شدت گرفت که روز سه‌شنبه جنگنده‌ای هندی وارد حریم هوایی پاکستان شد تا در حمله علیه گروهی که در انفجار انتحاری ۱۴ فوریه نقش داشتند و موجب کشته شدن بیش از ۴۰ نظامی هندی شدند شرکت کند. پاکستان در اقدام متقابل یک جت جنگنده هندی را مورد هدف قرار داد و خلبان آن را بازداشت کرد. این خلبان روز جمعه به هند بازگردانده شد تا نشانه‌ای از صلح‌طلبی پاکستان باشد.

درگیری‌ها تا پیش از صبح شنبه ادامه پیدا کرد. طی این درگیری‌ها دو کودک و مادر آن‌ها در منطقه تحت کنترل هند جان باختند. پاکستان نیز هند را به کشتن یک پسربچه و زخمی کردن سه غیرنظامی و تخریب چند خانه در مناطق مرزی به‌وسیله خمپاره متهم کرد.

با از سرگیری تبادل آتش بین دو طرف درگیر، در روز شنبه ارتش پاکستان بیانیه‌ای صادر کرد. در این بیانیه ذکر شد در درگیری اخیر دو غیرنظامی کشته و دو تن دیگر مجروح شدند. ارتش هند نیز اعلام کرد ه نظامیان پاکستانی به پست‌های نظامی هند در امتداد مرز تیراندازی کرده‌اند.

مقامات هر دو طرف از اصطلاح «دادن پاسخ درخور» به حملات طرف دیگر استفاده کرده و یک‌دیگر را به‌خاطر نقض آتش‌بس سال ۲۰۰۳ سرزنش میکنند.

درگیری‌های اخیر شدیدترین آن در نوع خود از سال ۱۹۹۹ هستند. در آن سال نیروی زمینی پاکستان به مناطقی از کشمیر که تحت کنترل هند بود اعزام شد. در اقدام متقابل یک جت جنگنده هندی، یک هواپیمای نیروی دریایی پاکستان را سرنگون کرد و تمامی ۱۶ سرنشین آن کشته شدند.

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# انتخابات # محمدباقر قالیباف # مصطفی پورمحمدی # سعید جلیلی # علیرضا زاکانی # امیرحسین قاضی زاده هاشمی # مسعود پزشکیان # انتخابات ریاست جمهوری