بازدید 2003

زمان اجرای طرح نوروزی پلیس راهور

کد خبر: ۸۸۱۱۷۲
تاریخ انتشار: ۰۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۲ 25 February 2019

رییس پلیس راهور ناجا گفت: طرح نوروزی پلیس راهور از ۲۵ اسفند ٩٧ آغاز شده و تا ۱۷ فروردین ۹۸ ادامه دارد.

به گزارش میزان، سردار تقی مهری در کمیته هماهنگی اجرای طرح ویژه ترافیک نوروز ۹۸ با اشاره به اینکه سرعت و سبقت غیرمجاز، خستگی و خواب آلودگی و عدم توجه به جلو عامل ۸۵ درصد تصادفات نوروز پارسال بوده است افزود: بیشترین تصادفات در نوروز پارسال بین ساعت ۲۰ تا ۲۴ رخ داده است.

وی گفت: بیش از یکهزار نفر در نوروز پارسال بر اثر تصادفات رانندگی جان باختند که ۶۰ درصد کشته‌های تصادفات در ۳۰ کیلومتری شهر‌ها بوده‌اند.

به گفته رییس پلیس راهور ناجا واژگونی با سهم ۳۸ درصدی بیشترین شکل تصادفات نوروز را به خود اختصاص داد.

وی به طرح نوروز ۹۸ اشاره کرد و گفت: برابر تدابیر اتخاذ شده اجرای این طرح از ۲۵ اسفند ماه ۹۷ آغاز شده و تا ۱۷ فروردین ماه ۹۸ ادامه می‌یابد. از سوی دیگر این آمادگی وجود دارد در صورتی که بار ترافیک بازگشت تداوم داشته باشد اجرای این طرح پس از ۱۷ فروردین ماه نیز ادامه داشته باشد.

رییس پلیس راهور ناجا با اشاره به آمادگی ۱۰۰ درصدی پلیس راه و راهور در تعطیلات نوروز، از بکارگیری ۵ هزار نیروی کمکی از سایر بخش‌های ناجا با تدبیر فرمانده نیروی انتظامی برای کمک به مأموران پلیس راه و راهور در سراسر کشور نوروز ۹۸ خبر داد و گفت: در عین حال پیش از آغاز سفر‌های نوروزی آماده باش همیاران پلیس را نیز خواهیم داشت.

وی به نقش همیاران پلیس اشاره کرد و گفت: برابر آمار‌ها همیاران پلیس حدود ۱۸ درصد در کاهش رخداد تصادفات رانندگی نقش داشتند.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # بیتا فرهی # پروانه معصومی # ایام فاطمیه