بازدید ۱۳۱۹۳
۸
در15دقیقه میلیاردها تومان ماشین فروختند چطور قرارداد بازیکنان را نمی‌دهند؟
کد خبر: ۸۸۰۶۷۵
تاریخ انتشار: ۰۴ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۷:۳۵ 23 February 2019

سرمربی تیم سایپا گفت:در مورد بازی قبلی و باخت در قطر نمی‌توانم چیز خاصی بگویم چون شرایطی که بازیکنان ما داشتند نمی‌توانم چیزی در مورد بازی بگویم،نه تمرینی داشتیم نه کاری کردیم.

به گزارش تابناک ورزشی، علی دایی در نشست خبری پیش از بازی با تراکتورسازی تبریز اظهار داشت: در 25 سالی که فوتبال بازی می‌کنیم و می‌کردیم من مربی برای اولین بار بود که چنین سفری داشتیم. تا چند ساعت به پرواز پول آژانس واریز نشده بود و ما هول این را داشتیم که نکند این پول واریز نشود و بلیت‌ها کنسل شود که کنسل هم می‌کردند. خنده دارد که در این سفر حتی یک دلار هم به بازیکنانم پول ندادند.

در این سفر یک دلار هم به بازیکنانم ندادند

دایی تاکید کرد: ما به این سفر رفتیم ولی یک دلار هم به بازیکنانم ندادند. مگر می‌شود؟ باز هم به غیرت بچه‌های ما که دیدید چگونه بازی کردند. بچه جوانی که اولین بارش بود به سفر خارجی می‌آمد حتی نتوانست 20 دلار هزینه کند و برای خانواده‌اش یک شکلات بخرد. در حالی که کارخانه با آن عظمت به شکلی است که همه فکر می‌کنند در آن چه خبر است. در این روزها هیچ کسی پاسخگو نبوده و ما تنهای تنها بودیم.

هر کسی به باشگاه سایپا آمده آدم های خودش را آورده 

دایی درمورد اینکه مدیرعامل باشگاه اعلام کرده است شما امید باشگاه هستید و همه فشارها روی دوش شماست، گفت:‌ ایشان لطف داشته که چنین حرفی زده. ببخشید یک نفر نمی‌تواند کاری کند. به تنهایی نمی‌شود کاری کرد. یک دست صدا ندارد و همیشه باید دو دست باشد تا به هم کمک کند و صدا بدهد. کار باید گروهی انجام شود. اگر من ورزشکار انفرادی بودم مال خودم بودم و می‌دانستم چطور باید تمرین کنم. طبیعت فوتبال همین است با بقیه رشته‌ها فرق می‌کند. باشگاه سایپا بیش از 85 کارمند دارد. خنده‌ام می‌گیرد که در این مدت هر کسی آمده آدم‌های خودش را آورده است.

دیدار مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا با سرمربی تیم فوتبال سایپا

در کارخانه سایپا 5 هزار نفر نیرو اضافه هستند

وی افزود:‌کارخانه بزرگی مثل سایپا 4-5 مدیرعامل عوض کرده است هر کسی هم بیاید حق طبیعی اش است که با آدم‌های خودش کار کند. در باشگاه سایپا نه کارخانه سایپا بیش از 80 کارمند حقوق بگیر هستند. مگر این باشگاه چند ورزشکار دارد؟ برای هر دو ورزشکار هم نه برای هر ورزشکار یک کارمند داریم. در همه جا این مشکلات را داریم باید به 80-90 نفر حقوق بدهند. من در همه جای دنیا بوده‌ام و دیده‌ام باشگاه را با 5 نفر هم می‌شود اداره کرد. چطور باشگاه را اینطور اداره می‌کنند؟ اکثر کسانی که در کارخانه بوده‌اند آدم‌های خودشان را آورده و استخدام رسمی کرده‌اندو اکنون هم نمی‌توانند آنها را اخراج کنند. در کارخانه سایپا شاید 5 هزار نفر نیروی اضافه داشته باشد. شاید این حرف‌ها باعث ناراحتی شود اما همین وضع است که مدام درجا می‌زنیم.

در 15دقیقه چند میلیارد ماشین فروختند مگر می شود قرارداد بازیکنان را ندهند؟

سرمربی سایپا گفت: در کمتر از یک ربع وقتی سایت باز می‌شود چند میلیارد ماشین فروخته می‌شود . مگر می‌تواند یک کارخانه دو میلیارد ندهد که این دو میلیارد بیش از 20 درصد از مبلغ قرارداد بازیکنان است. شب عید است باید بازیکنان پول بگیرند. حق زن و بچه‌شان است. بچه‌ها حق دارند. درویش هم مدیرعامل باشگاه به تنهایی نمی‌تواند کاری کند. تنها کاری که می‌توانست کند این بود که استعفا دهد. یک زیرمجموعه بالای دست وجود دارد.

متاسفانه این مشکلات پدر تیم ما را درمی‌آورد. ما درست عین زمین تمرین مدیرعامل عوض کرده‌ایم. مثل بی‌خانمان‌ها هستیم و هر روز یک جا تمرین می‌کنیم.

کاش طوری برنامه ریزی می کردند که حق تیمی خورده نشود

وی در خصوص اینکه بازی‌ها هر دو روز یک بار برگزار می‌شود، گفت: من نمی‌توانم در مورد این مسائل صحبت کنم. اینها یک تاریخی دارند که باید در همان تاریخ لیگ را تمام کنند. البته در این مدت خیلی هم زمان داشتیم ولی بازی‌ها به یک باره فشرده شد. ای کاش طوری برنامه‌ریزی می‌کردند که حق تیمی خورده نشود و از آن طرف وقتی با دو سوت اشتباه زحمات تیم‌ها از بین می‌رود دیگر نمی‌شود کاری کرد.

85نفر در مجموعه سایپا هستند که بالای 50 درصد آنها دل شان با تیم نیست

خبرنگاری گفت چرا این اعتصاب‌ها پارسال صورت نگرفته و به نظر می‌رسد قبل از شما هزینه‌های خوبی شده ولی از زمانی که شما آمدید بودجه کم شده است. سرمربی تیم سایپا در واکنش به این صحبت گفت:‌اگر دقت کنید خیلی از بدهی‌های باشگاه مربوط به سال‌های قبل است. سال‌های گذشته بازیکن گرفته و رفته‌اند. ببینید چقدر طلبکار داریم؟ به بازیکنان خود من که سال‌ها در این تیم بازی کرده‌اند پول نداده و چک‌هایشان پاس نشده است. قول ماشین دادند ولی عملی نشده است. تازه به بازیکن می‌گویند اول چک‌هایت را بده بعد به شما ماشین می‌دهیم. 85 نفر در آن مجموعه کار می‌کنند که بالای 50 درصد آنها دلشان با این تیم نیست. این همه آدم آنجا چه کار می‌کنند؟

دایی ادامه داد:‌تا یک ساعت قبل از سفر تیم به قطر پول آژانس هواپیمایی را نداده بودند. وقتی مسئولان باشگاه 4 هزار و 500 دلار ندارند که پول ویزای بازیکنان و هتل را بدهند چه کار باید بکنیم؟ این مسائل خنده‌دار است. نمی‌خواهم ریز شوم و خیلی مسائل را بگویم.

یک عده ای به جز چوب لای چرخ گذاشتن کاری دیگری نکردند

وی در خصوص اینکه به نظر می‌رسد بعضی‌ها از پیروزی این تیم مقابل پنجاب خوشحال نبودند، گفت: بله خوشحال نبودند چون خیالشان راحت شد و همین کارهای کوچکی که برای تهیه ویزا و رفت و آمد به فدراسیون را باید انجام می‌دادند دیگر نمی‌دهند. به جز چند نفر که همیشه کنار ما بودند بقیه به غیر از چوب لای چرخ گذاشتن کار دیگری نکردند. الان به جز تیم ما والیبال، واترپلو و شطرنج همه روی هم 70 نفر هم نمی‌شویم. نمی‌دانم چگونه می‌خواهند جواب این بچه‌ها را بدهند.

آقایان در کارخانه سایپا حتما نفراتی دارند که سه نفر سه نفر با ما به قطر می فرستند

دایی در خصوص اینکه ظاهرا این تیم شباهت‌هایی با نفت تهران دارد و ممکن است به سرنوشت آن باشگاه دچار شود، گفت: شرایط نفت تهران با این باشگاه فرق می‌کرد. متاسفانه تمامی زحمات ما در آنجا نادیده گرفته شد. در نفت حداقل می‌دانستیم کسی نیست و دیدید که قهرمان جام حذفی هم شدیم اما الان پشتوانه این تیم کارخانه سایپا است. این آقایان حتما نفراتی دارند که سه نفر سه نفر با ما به قطر می‌فرستند.

فوتبالیست ها این همه حرف می شنوند اما با بدختی پول می گیرند

وی ادامه داد:‌اگر بازیکنان به خاطر من در سایپا هستند به خاطر لطف‌شان است. ما با هم زندگی می‌کنیم. وظیفه من نیست کار خاصی برای آنها انجام دهم. شاید یکی دو نفر گیر کوچکی داشتند که آنها را برطرف کردم و بعد از یکی دو ماه هم دین خودشان را ادا کردند. این بازیکنان محتاجم نیستند ولی عید نزدیک است و اگر پول اینها را ندهند یک ماه دیگر 20 درصد به پول آنها اضافه می‌شود. فوتبالیست‌ها این همه حرف می‌شنوند ولی آخر هم با بدبختی پول می‌گیرند.یک بازیکن الریان 2 و نیم میلیون دلار می‌ارزید و بازیکنی که 2 گل به ما زد دومین بازی‌اش را برای این تیم انجام داد. 2 و نیم میلیون دلار یعنی 30 میلیارد تومان ما. ولی کل باشگاه سایپا هزینه‌اش 12 میلیارد نمی‌شود. ما باختیم و مسئولیت باخت بر عهده من است. اما باز هم می‌گویم بازیکنان ما بهترین بازی را انجام دادند. وقتی بازیکن 12 هزار دلاری را به مصاف بازیکن 2 ونیم میلیون دلاری می‌فرستیم نباید بیش از این انتظار داشته باشیم.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۸
علی رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۷ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۴
احسنت به آقای علی دایی
سام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۱ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۴
سلام دایی قهرمان
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۷ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۴
به قول آ تقی

چاره چیه علی جون ...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۱ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۴
آقای دایی شما بهتر از ما خبر دارید
محمود فرنودی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۱ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۴
دایی راست میگه
بماند
|
Turkey
|
۲۲:۳۷ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۴
این آقای باصطلاح پیشکسوت فوتبال بایدخجالت بکشددراین بحران اقتصادی وبدبختی مزدم فکرپولهای کلان فوتبالیستهای بی کیفیت ودرکل فوتبال باشد!
ناشناس
|
Switzerland
|
۲۳:۵۷ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۴
اصلا سایپا که یک تماشاگر هم نداره چرا باید تیمداری بکنه؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۳ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۵
درود بر علی دایی پهلوان
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
برچسب منتخب
ونزوئلا فطریه غیزانیه نفت ونزوئلا صدیقه کیانفر دریای کارائیب قتل رومینا اشرفی