بازدید 5146
رئیس دفتر رئیس‌جمهور در دیدار سفیر ترکیه:

ایجاد نوآوری در مناسبات تهران و آنکارا ضروری است

کد خبر: ۸۸۰۰۵۵
تاریخ انتشار: ۰۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۲۱:۲۲ 20 February 2019

رئیس دفتر رئیس‌جمهور با تاکید بر ضرورت ایجاد تحول و نوآوری برای تعمیق روابط و همکاری‌های تهران - آنکارا، گفت: باید با همکاری و هماهنگی‌های همه‌جانبه، تمام ظرفیت‌های موجود را در راستای منافع دو ملت بزرگ ایران و ترکیه فعال کنیم.

به گزارش «تابناک» به نقل از ایسنا، محمود واعظی چهارشنبه (۱ اسفند) در دیدار «دریا اورس» سفیر ترکیه در تهران لزوم گسترش روابط ایران و ترکیه در ابعاد مختلف اقتصادی، سیاسی، منطقه‌ای و بین‌المللی را مورد تاکید قرار داد و اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ترکیه همواره در روزهای سخت در کنار یکدیگر بوده و خواهند بود و هیچ چیزی نمی‌تواند مانعی در مناسبات برادرانه و صمیمی دو دولت و دو کشور ایجاد کند.

رئیس دفتر رئیس‌جمهور با بیان اینکه زمینه‌های گسترده و متنوعی برای ارتقای سطح همکاری بین دو کشور وجود دارد گفت: بر اساس توافقات انجام شده، مصمم هستیم روابط تجاری و بانکی دو کشور را هر چه بیشتر گسترش دهیم.

واعظی همچنین با تاکید بر ضرورت تسریع در اجرای اسناد و توافقات بین دو کشور گفت: توافقات خوبی با اراده رؤسای جمهور دو کشور به امضا رسیده است که با عملیاتی شدن این اسناد، می‌توان شاهد تحرک و نوآوری در سطح مناسبات و روابط تهران و آنکارا بود.

«دریا اورس» سفیر ترکیه نیز در این دیدار با ارائه گزارشی از برنامه‌های خود در راستای فعال کردن ظرفیت‌های توسعه همکاری بین دو کشور گفت: اطمینان داشته باشید که ترکیه تمام تلاش خود را برای تحکیم روزافزون روابط با جمهوری اسلامی ایران به کار خواهد گرفت.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # بیتا فرهی # پروانه معصومی # ایام فاطمیه