بازدید ۲۱۸۲
۱
رئیس اتاق بازرگانی ایران:
رئیس اتاق بازرگانی ایران خطاب به معاون اول رئیس‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌جمهور‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ گفت: در شرایطی که در آن قرار داریم، اوضاع اقتصادی آن‌قدر خطر بزرگی نیست، موضوعی که کمتر به آن توجه می‌شود، سقوط اخلاقی در جامعه است.
کد خبر: ۸۷۹۴۸۰
تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۷:۵۰ 18 February 2019

به گزارش فارس، غلامحسین شافعی امروز در مراسم نکوداشت سید علاء میرمحمدصادقی که در اتاق بازرگانی ایران برگزار شد، گفت: خوشحالیم که بخش خصوصی با جنس زمخت اقتصاد امروز تصمیم گرفته که از کار گل برآید و به کار دل نشیند.

رئیس اتاق بازرگانی ایران با اشاره به مراسم نکوداشت این فعال اقتصادی گفت: وزن این جلسه نشان می‌دهد که هنوز نزد مردم ما و در کشورمان کرامت جایگاه خاص خود را دارد و واژه بزرگ کرامت در زندگی ما ارزش والایی دارد.

خطر سقوط اخلاقی بدتر از اوضاع ناگوار اقتصادی است

وی اظهار داشت: ما امروز نقطه آغازی را در اتاق بازرگانی ایران پایه‌گذاری کرده‌ایم که حتما پایانی نخواهد داشت و آن ارزش‌گذاری و احترام به اخلاق در بین فعالان اقتصادی است.

شافعی گفت: تاریخ نشان داده طول عمر هیچ‌گاه باعث ماندگاری هیچ انسانی نشده است و عرض آن به تنهایی نتوانسته باعث جاودانگی شود، بلکه آنچه حجم عمر را تعیین می‌کند، ارتفاع عمر یا همان به سمت آسمان رفتن است و آنجاست که حجم عمر تشکیل شده و باعث ماندگاری انسان‌ها می‌شود.

وی بیان داشت: طول عمر ما سن و سال است و عرض عمر قیل و قال و ارتفاع عمر پروبال ماست.

رئیس اتاق بازرگانی ایران اظهار داشت:‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به جز این هیچ انسانی در طول تاریخ نه به دلیل جا و نه به دلیل مقام و نه به دلیل مکنت و قدرت در دنیا ماندگار نشده است و نمونه‌های بسیاری هم وجود دارد.

شافعی اضافه کرد: مدیران ماندگار کسانی هستند که قادرند تعادل لازم را بین انسان و ماشین و بین احساس و منطق و بین معیشت و فضیلت به نفع رستگاری انسان‌ها به کار برند.

وی ادامه داد:‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ یک انسان ماندگار، یک رهبر عاشق و عاقل است. مغز و عقل تولید اندیشه می‌کند اما دل تولید انگیزه می‌کند و تلفیق این دو می‌تواند باعث رستگاری انسان شود.

رئیس اتاق بازرگانی ایران اظهار داشت:‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ آقای میرمحمد صادقی یک مدیر عاقل و عاشق است که به مسئولیت اجتماعی خویش واقف بوده است.

شافعی در پایان خطاب به جهانگیری معاون اول رئیس‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌جمهور‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ گفت: در شرایطی که ما در آن قرار داریم، اوضاع اقتصادی آن‌قدر خطر بزرگی نیست، برای مسائل و مشکلات ما، و موضوعی که کمتر به آن توجه می‌شود، مسئله سقوط اخلاقی در جامعه است.  

وی افزود‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌: شاید هر فردی مسئول است که این موضوع مهم را به طور جدی مورد توجه قرار دهد و این بزرگداشت هم در اصل توجه دادن به مسئله سقوط اخلاقی در جامعه است.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۰ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۹
بله خانواده ای که چند روز گشنه بمونه دیگه هیچ چی براش مهم نخواهد بود
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
برچسب منتخب
حسین مدرس خیابانی کنکور 99 آیت الله فاطمی نیا سنتکام استقلال بحرین خواجه عبدالله انصاری