بازدید 5045

پاسخ شورا به اعتراض فرمانداری به مصوبه طراحی، پایش و اجرای نماها

کد خبر: ۸۷۷۷۰۹
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۲ 12 February 2019

پاسخ شورا به اعتراض هیأت تطبیق به مصوبه طراحی، پایش و اجرای نماهای شهر تهران به تصویب رسید.

به گزارش مهر، علی اعطا در صدوبیست و سومین جلسه علنی شورای شهر تهران و در جریان بررسی نامه فرماندار تهران درباره اعتراض هیأت تطبیق به مصوبه طراحی، پایش و اجرای نماهای شهر تهران، اظهار کرد: این مصوبه در شورا تصویب شد و هیأت تطبیق در مهلت دوهفته‌ای برای بررسی مصوباتی که در اختیارش قرار می‌گیرد، نسبت به دو مورد اشکال گرفت.

وی بابیان اینکه به بر اساس نظر هیأت تطبیق مصوبه شورا با دو مصوبه از شورای عالی شهرسازی و معماری ایران مغایر است، اضافه کرد: یکی از این مصوبات ضوابط و ارتقای کیفی سیما و منظر شهری است که در سال ۸۷ به تصویب رسیده و دیگری مصوبه پیرامون تهیه و تدوین دستورالعمل تشخیص بناهای شاخص و گردش کار آن‌ها است.

سخنگوی شورای شهر تهران گفت: در مطالعات شورا هر دو مصوبه دیده‌شده و البته به لحاظ شکلی ایرادات درست است و اصلاحاتی صورت گرفت.

اعطا با اشاره به اصلاحات صورت گرفته افزود: نکته اول این است که در مصوبه ضوابط و ارتقای کیفی سیما و منظر شهری که در سال ۸۷ تصویب‌شده مصوبه شورا در راستای ضوابط تصویبی فعالیت خواهد کرد و این موضوع اصلاح شد و در مصوبه شورای عالی معماری و شهرسازی به‌منظور معیارهای شناسایی بناهای شاخص برای اینکه این هم‌پوشانی اشکال ایجاد نکند عبارت بنای شاخص را به بنای خاص تغییر دادیم.

رئیس کمیته معماری و طرح‌های شهری شورای شهر تهران بابیان اینکه در بخشی از مصوبه شورا کمیته بناهای شاخص معرفی‌شده است گفت: عبارت شاخص را تغییر دادیم البته این موضوع هم ذکر شد که پروژه‌هایی که در کمیته فنی شماره ٣ شورای عالی و یا کمیته ارتقا سیما و منظر شهری به تصویب می‌رسد نیازی به تصویب در کمیته بناهای خاص نخواهند داشت و به‌این‌ترتیب مغایرت برطرف خواهد شد و با توجه به مذاکرات و هماهنگی‌هایی که با دبیرخانه شورای عالی شهرسازی و معماری ایران صورت گرفته با این اصلاح دیگر مشکلی نخواهیم داشت.

اعطا عنوان کرد: کلیه مصوبات، عملیات و ضوابط ابلاغی مصوب شورای عالی شهرسازی و معماری است لازم‌الاجراست.
درنهایت اصلاحیه کمیسیون در رابطه با نامه فرماندار تهران در خصوص اعتراض هیأت تطبیق به مصوبه طراحی، پایش و اجرای نماهای شهر تهران با ۱۵ رأی موافق و یک مخالف به تصویب رسید.

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# حادثه سقوط بالگرد رییس جمهور # سید ابراهیم رئیسی # حسین امیر عبداللهیان # سیدمحمدعلی آل هاشم # مالک رحمتی
وب گردی