بازدید 29649
۴

آبله مرغان در بارداری خطرناک است؟

کد خبر: ۸۷۱۰۳۵
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۰ 19 January 2019

بارداری خانم‌ها معمولا سوال‌ها و دغدغه‌های زیادی به دنبال دارد که هر کدام باعث بروز مقداری استرس و فکر و خیال می‌شود. بعضی اتفاقات این دوران بین همه خانم‌ها شایع هستند؛ اما بعضی دیگر به ندرت اتفاق می‌افتند. برای مثال کمردرد در بارداری زیاد اتفاق می‌افتد؛ اما ریسک ابتلا به آبله مرغان در بارداری کمتر است. با وجود این ممکن است خطراتی به دنبال داشته باشد که در ادامه با آن‌ها آشنا می‌شوید.

آبله مرغان در اواخر بارداری خطرناکتر است؟

همان طور که گفتیم احتمال ابتلا به آبله مرغان در بارداری پایین است؛ با وجود این اگر اتفاق بیفتد، بدون خطر نخواهد بود؛ به خصوص در اواخر بارداری. بعد از هفته بیستم خطرات ابتلا به آبله مرغان بیشتر می‌شود. به همین دلیل چنانچه زن باردار متوجه علائم این بیماری شد، نباید زمان را از دست بدهد و باید هر چه سریع‌تر برای درمان و کاهش خطرات به پزشک مراجعه کند.

در غیر این صورت ممکن است با عواقبی رو به رو شود که زندگی خودش و فرزندش را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

تاثیر آبله مرغان روی جنین

خیلی کم اتفاق می‌افتد که آبله مرغان روی جنین تاثیر بگذارد؛ در حقیقت آمار می‌گوید اگر مادری در بارداری به آبله مرغان دچار شود، احتمال ابتلای جنین در 12 هفته اول حدود یک درصد و بین هفته 13 تا 20 بارداری حدود دو درصد خواهد بود. اما همین میزان کم ممکن است دچار عواقب بزرگی شود؛ برای مثال رشد به طور کلی و رشد اندام‌ها و مغز به طور اختصاصی ممکن است دچار مشکل شود. مشکلات پوستی و چشمی از دیگر مواردی است که ممکن است جنین را درگیر کند. بسیاری از جنین‌هایی که دچار این مشکلات می‌شوند، نمی‌توانند طاقت بیاورند و از دست می‌روند.

این علائم را جدی بگیرید

علائم اولیه آبله مرغان در بارداری شبیه علائم سرما خوردگی است؛ یعنی خانم باردار متوجه بروز تب، سرفه، خستگی و آبریزش بینی شود. اما علائم آبله مرغان به همین چند مورد محدود نمی‌شود. تقریبا دو روز بعد از بروز این علائم، دانه‌هایی روی بدن مشاهده می‌شود که ترشح دارند. خیلی وقت‌ها این دانه‌ها اول روی سر و گردن دیده می‌شوند و بعد روی سایر اعضای بدن مشاهده خواهند شد. در صورت بروز هر کدام از این علائم فرصت را از دست ندهید و به پزشک مراجعه کنید.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۲
انتشار یافته: ۴
همسر من که پزشک هستن در حین بارداری دچار آبله مرغان شدند و بسیار استرس ایجاد شد و دکترهای مختلفی مراجعه کردیم تا حتی قرار بود دارویی از خارج کشور بیاوریم اما در انتها یکی از اساتید دانشگاه تهران گفتند هیچ اتفاقی نمی افتد و خوشبختانه کودک ما سالم به دنیا آمد و دخترم در حدود 4 سالگی خودش هم آبله مرغان گرفت
من تو ماه هفتم بارداری هستم . برادر زادم که ۸ سالشه رو بوسیدم و دو روز بعدش متوجه شدیم که آبله مرغان گرفته . خودم هم تو بچگی نگرفتم ولی میزان vzv که تو آزمایش خونی که قبل از این گرفته بودم خیلی بالاتر از حد نرمال بود . الان خیلی نگرانم و استرس دارم تورو خدا بگین باید چیکار‌کنم .
من هفته ۲۴ بارداری آبله مرغان گرفتم آیا برای جنین خطرناک هستش خیلی نگرانم لطفا راهنمایی کنید
سلام من 10 هفته بارداری ام پسرم آبله گرفته والان منم درگیرشدم دلشوره دارم جنین ناقص میشود؟؟
برچسب منتخب
# قره باغ # کیومرث هاشمی # هفته دفاع مقدس # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی