بازدید 5207

ادامه افزایش بهای نفت در بازار جهانی

در معاملات امروز بازار جهانی نفت هر بشکه نفت برنت ۷۴ سنت افزایش قیمت را تجربه کرد و ۶۱.۹۲ دلار به فروش رسید.
کد خبر: ۸۷۰۹۲۱
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۳۹۷ - ۲۱:۲۴ 18 January 2019

به گزارش فارس به نقل از ‌‌بلومبرگ، ‌‌‌‌‌‌‌در معاملات امروز بازار جهانی انرژی هر بشکه نفت برنت دریای شمال ۶۱.۹۲ دلار قیمت‌گذرای شد که نسبت به دیروز ۰.۷۴ دلار افزایش داشته است.

قیمت نفت آمریکا نیز ۷۱ سنت بالا رفت و ۵۲.۷۸ دلار در هر بشکه تعیین شد.

به گزارش پایگاه رسمی سازمان کشورهای صادرکننده نفت اوپک، هر بشکه نفت تولیدی این سازمان در روز گذشته معاملات بازار جهانی ۵۹.۶۳ دلار قیمت‌گذاری شد. 

به گزارش رویترز، دلیل افزایش امروز قیمت نفت، کاهش تولید کشورهای نفتی بوده است. 

در آخرین گزارش اوپک آمده است که تولید نفت کشورهای این سازمان طی ماه گذشته به شدت ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کاهش یافته است.‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ با این حال ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌افزایش تولید نفت آمریکا‌ از افزایش شدیدتر قیمت نفت در بازار جلوگیری کرده است.

اوپکی‌ها و دیگر کشورهای تولیدکننده نفت از جمله روسیه در ماه دسامبر سال گذشته توافق کردند تا عرضه نفت به بازار جهانی را در مجموع ۱.۲ میلیون بشکه کاهش دهند.

از طرف دیگر یک موسسه مطالعاتی با نام اوراسیا گروپ در آمریکا گزارش داده است که به احتمال زیاد آمریکا معافیت‌های ۵ کشور از جمله چین، هند، ژاپن، کره جنوبی و ترکیه از تحریم‌های نفتی ایران را تمدید می‌کند که این نشانه‌ای دیگر از چشم‌انداز بسته تر شدن عرضه  نفت به بازار جهانی است.

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# انتخابات # محمدباقر قالیباف # مصطفی پورمحمدی # سعید جلیلی # علیرضا زاکانی # امیرحسین قاضی زاده هاشمی # مسعود پزشکیان # انتخابات ریاست جمهوری