بازدید ۲۵۵۷۳
در چند هفته اخیر، دو جمله مدام از زبان مسئولان وزارت صنعت معدن و تجارت شنیده می‌شد. «سازمان حمایت مشغول کار کارشناسی روی قیمت خودروهاست» و «قیمت جدید خودرو‌ها هفته آینده اعلام می‌شود». در نهایت در روز‌های اخیر، چشم خریداران به نرخ‌هایی روشن شد که تا ۱۰۰ درصد هم افزایش قیمت داشته اند. به نظر می‌رسد، جای خالی حمایت از مصرف کننده در سیاست‌های سازمان حمایت از مصرف کننده و تولیدکننده همچنان خالی است!
کد خبر: ۸۶۹۳۴۸
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۶ 13 January 2019
تابناک اقتصادی

در چند هفته اخیر، دو جمله زیر مدام از زبان مسئولان وزارت صنعت معدن و تجارت شنیده می‌شد. «سازمان حمایت مشغول کار کارشناسی روی قیمت خودروهاست» و «قیمت جدید خودرو‌ها هفته آینده اعلام می‌شود»؛ اما هر چه زمان به جلو حرکت کرد، خبری از قیمت‌ها نبود، حتی در این میان، برخی خودروسازان اقدام به افزایش قیمت تعدادی از محصولات خود داشتند؛ افزایش قیمتی که به گفته آن‌ها با فرمول ۵ درصد کمتر از قیمت حاشیه بازار که توسط رضا رحمانی وزیر صنعت تأیید شده بود، اعمال شده بود.

هرچند وزیر صنعت ابتدا این مدل افزایش قیمت را قبول نداشت، چند روز بعد، از فرمول ۵ درصد کمتر از حاشیه بازار رسما رونمایی کرد، اما تاکید داشت این روش ۵ درصد کمتر مربوط به خودروهایی است که مشمول قیمت گذاری نیستند.


به گزارش «تابناک اقتصادی»؛ در این میان، اینکه کدام خودرو‌ها مشمول قیمت گذاری دستوری هستند، جای بحث داشت. سازمان حمایت و وزیر صمت، خودرو‌های کمتر از ۴۵ میلیون تومان را مشمول قیمت گذاری می‌دانستند و معتقد بودند این خودرو‌ها در شورای رقابت در لیست قیمت گذاری قرار دارند، اما رضا شیوا رئیس شورای رقابت در مصاحبه اظهار داشت: زمانی گفته شده بود تمامی خودرو‌هایی که در لیست خودرو‌های تعیین قیمت شده توسط شورای رقابت است، زیر ۴۵ میلیون هستند و این اظهار نظر علمی نیست، بلکه شورای رقابت لیستی دارد که در آن تمام خودرو‌هایی که برایشان دستورالعمل تعیین قیمت تنظیم شده، اعلام کرده است.

این خودروها، خودرو‌هایی هستند که در بازار رقیب خارجی نداشتند. مثلاً در تیپ خانواده پراید که جزو خودرو‌های کوچک است، خودروی دیگری نداشتیم، فقط۱۱۰ MVM وجود داشت که آن هم قیمتی متفاوت و بالاتر از پراید داشت؛ لذا این مدل خودرو‌ها مشمول قیمت گذاری توسط شورای رقابت هستند. مثال دیگر خودروی ۴۰۵ است، که خودرویی متوسط است و هیچ رقیب خارجی نداشت؛ بنابراین هر خودرویی که هیچ رقیب خارجی و داخلی ندارد، جزو خودرو‌های انحصاری است. حال قیمت این خودرو لزوماً زیر ۴۵ میلیون نخواهد بود و ملاک تعیین قیمت خودرو‌ها توسط شورای رقابت انحصار است نه قیمت آن خودرو.

 
قیمت خودرو

اما نکته‌ای که مهم‌تر از بحث لیست خودرو‌های مشمول و غیر مشمول قیمت گذاری هستند، سازوکار تعیین قیمت گذاری این خودرو‌ها بود. در یک طرف سازمان حمایت قرار داشت و در طرف مقابل شورای رقابت که همواره در این سال نهاد تصمیم گیر برای تعیین قیمت‌ها بوده است. سازمان حمایت به مصوبه شماره ۷۰۱۱۸ شورای عالی هماهنگی اقتصادی استناد داشت که گفته شده بود هرگونه تصمیم گیری در مورد نرخ و ضوابط قیمت گذاری و تعیین سهمیه مقداری کالا و خدمات که به موجب قوانین و مقررات مختلف، در اختیار دستگاه‌ها و شورا‌های مختلف قرار گرفته است، منوط به تأیید «ستاد تنظیم بازار» است.

اما شیوا رئیس شورای رقابت در گفت وگویی اظهار داشت: در بخش ۳ این مصوبه، گفته نشده است، تشکیلاتی که قیمت گذاری می‌کردند، دیگر نمی‌توانند قیمت گذاری کنند، بلکه گفته شده باید کار‌های کارشناسی انجام شود و سپس به تأیید ستاد تنظیم بازار برسد.

به هر حال به نظر می‌رسد، در خصوص سازوکار تعیین قیمت خودرو‌های به اصطلاح کمتر از ۴۵ میلیون تومان و مشمول قیمت گذاری، همچنان ابهام و به نوعی عدم اجرای قانون وجود دارد که نیازمند ورود نهاد‌های نظارتی این حوزه از صنعت است.

در نهایت، پس از ماه‌ها انتظار برای تعیین تکلیف قیمت‌ها، در چند روز اخیر، خودروسازان داخلی با چراغ سبز سازمان حمایت، اقدام به افزایش قانونی محصولات خود کرده‌اند؛ افزایش قیمتی که در برخی محصولات، تا ۱۰۰ درصد هم می‌رسد.

 
قیمت جدید خودرو

در این میان، تابش مدیر عامل سازمان حمایت تأکید کرده است در بخش خودرو‌های پرتیراژ مشمول قیمت گذاری شورای رقابت با توجه به شرایط جدید، خودروساز‌ها مکلف به افزایش تولید بر اساس برنامه ارائه شده و مورد تأیید وزارت صنعت، معدن و تجارت هستند.

همچنین شرکت‌های خودروسازی مکلف هستند، دست کم ۸۰ درصد تولید خود را به تعهدات معوق اختصاص داده و ۲۰ درصد فروش فوری با هدف کاهش نرخ بازار داشته باشند.

وی یادآور شد: یکی دیگر از وظایف خودروساز‌ها عمل به تمامی تعهدات فروش قطعی و فروش فوری بر اساس قیمت‌های مندرج در متن قرارداد است که هیچ افزایشی مشمول آن‌ها نخواهد بود. به گفته تابش خودروسازان در تعهدات پیش فروش عادی که تاریخ‌های سررسید قرارداد آن‌ها تا ۳۱ مردادماه ۹۷ است به قیمت‌های مصوب مورد عمل در موعد تحویل (مندرج در فرم قرارداد) ملزم هستند و نباید افزایشی نسبت به قیمت‌های مصوب داشته باشند. این خودرو‌ها هم شامل خودرو‌های مشمول قیمت گذاری هستند و هم شامل خودرو‌هایی که مشمول قیمت گذاری نیستند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین اظهار داشت: برای خودرو‌های مشمول قیمت گذاری با تعهدات پیش فروش عادی با قیمت زمان تحویل که تاریخ‌های سررسید قرارداد آن‌ها بین یک شهریور تا سی ام دی ماه امسال است با ۳۰ درصد افزایش نسبت به نرخ‌های مصوب تیرماه، باید تحویل خریداران شود.

تابش همچنین تأکید کرده که بعد از این تاریخ، یعنی از ابتدای بهمن ۹۷ به بعد، قیمت‌ها با توجه به حاشیه بازار و بر اساس توافق بین مشتری و خودروساز عرضه می‌شود.

 
ایران خودرو قیمت

پس از اظهارات و با توجه به نرخ‌های اعلام شده توسط خودروسازان، ذکر چند نکته و ابهام مهم می‌باشد.

اول اینکه تابش تأکید کرده است، قیمت خودرو‌های مشمول قیمت گذاری، با ۳۰ درصد افزایش نسبت به قیمت‌های مصوب تیرماه ۹۷ بایستی توسط خودروسازان قیمت گذاری شود. اما با نگاهی به قیمت‌های مصوب تیرماه امسال، مشخص می‌شود که در قدم اول، خودروسازان تخلف کرده‌اند و در لیست اعلام شده، پا را فراتر از افزایش ۳۰ درصد گذاشته‌اند.

دوم آنکه با توجه به صحبت‌های رئیس سازمان حمایت، افزایش ۳۰ درصدی از ابتدای شهریور ۹۷ تا پایان دی ماه ۹۷ خواهد بود و پس از آن قیمت‌ها با توجه به حاشیه بازار و توافق مشتری و خودروساز شکل می‌گیرد. این سخن نشان می‌دهد، باید در هفته‌های آتی، بازهم شاهد افزایش قیمت خودرو‌های مشمول قیمت گذاری باشیم. مگر آنکه قیمت حاشیه بازار کاهشی شود؛ موضوعی که راه حل آن را وزیر صنعت، افزایش تولید خودرو می‌داند و معتقد است، خودروسازان با افزایش عرضه به بازار، قیمت‌های حاشیه بازار را با تعدیل و عقب نشینی روبه رو خواهند کرد.

اما در شرایط فعلی و با توجه به آخرین آمار تولید خودرو، احتمال تحقق آن، کم است و پیش بینی می‌شود که اگر خودروسازان دوباره رو به عرضه قطره چکانی بیاورند، بازهم شاهد افزایش قیمت حاشیه بازار و در نتیجه افزایش قیمت درب کارخانه خودروسازان خواهیم بود چرا که معاون وزیر صنعت گفته است از ابتدای بهمن ۹۷ به بعد قیمت‌ها بر اساس حاشیه بازار و توافق مشتری و خودروساز خواهد بود؛ توافقی که به نظر می‌رسد با توجه به رویکرد حمایتی سازمان حمایت از تولیدکنندگان خودرو در کشور، با دستور و قیمت مستقیم خودروساز تعیین خواهد شد نه توافق با مشتری.

نکته سوم نیز به نوع فروش خودروسازان مربوط می‌شود. آن گونه که سازمان حمایت گفته است، قیمت خودرو‌ها در طرح فروش قطعی و فروش فوری بدون تغییر قیمت خواهد بود و افزایش ۳۰ درصدی برای خودرو‌هایی است که با فروش عادی صورت گرفته است. فروشی که به اذعان آن‌ها، با قیمت روز تحویل محاسبه خواهد شد؛ یعنی قیمت غیرقطعی. اما با نگاهی به آیین نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان خودرو، مشخص می‌شود که این روش فروش یعنی پیش فروش با قیمت غیرقطعی، مغایر با این آیین نامه و غیرقانونی است، ولی سازمان حمایت به جای برخورد با این نوع پیش فروش و حمایت از حقوق مصرف کنندگان، اقدام به افزایش ۳۰ درصدی قیمت خودرو‌های شامل این مدل پیش فروش کرده است. آنچه مسلم است سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان در این مدل قیمت گذاری، توجهی به حقوق مصرف کننده نداشته است و خریداری که به هزار و یک امید قصد خرید خودرو و تحویل در ماه‌های قبل را داشته حالا باید تاوان بدعهدی خودروسازان را بدهد و خودروی تحویل شهریور یا مهر ماه را با ۳۰ درصد افزایش تحویل بگیرد. موضوعی که به نظر می‌رسد، بایستی نهاد‌های نظارتی به آن ورود کنند.

 
آزادسازی قیمت خودرو

اما نکته پایانی به سخنان شب گذشته تابش رئیس سازمان حمایت مربوط می‌شود. ایشان شب گذشته در گفتگوی ویژه خبری در بخشی از سخنان خود اظهار داشتند، خودروسازان باید قیمت خودرو‌های بالای ۴۵ میلیون تومان را بر روی سامانه مربوطه در سازمان حمایت قرار دهند و قیمت گذاری حتماً باید بر اساس ضوابط هیأت تعیین تثبیت قیمت‌ها باشد. ولی نکته اساسی آنجا بود که تابش اظهار داشت از خودروسازان خواهش کرده‌ایم که حداکثر ظرف ۴۸ ساعت قیمت خودرو‌های غیر مشمول قیمت گذاری یعنی بالای ۴۵ میلیون تومان را به ما اعلام کنند تا بر روی سامانه مربوطه قرار گیرد.

وی تأکید کرد، قیمت‌ها باید در سامانه سازمان حمایت باشد و در حال حاضر قیمت خودرو‌های بالای ۴۵ میلیون نیاز به بررسی کارشناسی دارد و هنوز منتظر رسیدن مستندات خودروسازان هستیم و دوباره خواهش کردیم که تا پایان هفته مستندات قیمت گذاری را به ما بدهند.

حال پرسش اساسی اینجاست، در حالی سازمان حمایت در انتظار ارسال مستندات خودروسازان برای قیمت گذاری خودرو‌های بالای ۴۵ میلیون تومان است که خودروسازان در روز‌های اخیر با اطلاع رسانی‌هایی که داشته‌اند، لیست کامل قیمت خودرو‌های مشمول و غیر مشمول را اعلام کرده‌اند که این اقدام به نظر می‌رسد خلاف قانون باشد و با این اعلام، بازار آزاد خودرو نیز تحت تأثیر قرار گرفته است. هرچند تابش در ادامه برنامه اظهار داشت که خودروسازان می‌توانستند قیمت گذاری کنند، این خودروها، شکایت محور هستند، اگر شاکی به ما مراجعه و شکایت کند، ما به استناد قانون بایستی رسیدگی و بررسی کنیم.

اما آنچه از سخنان معاون وزیر صمت مشخص است، دردسر جدید برای مردم شکل گرفته است، زیرا خودروساز به هر دلیلی خلاف قانون سازمان حمایت اقدام به قیمت گذاری خودرو‌های بالای ۴۵ میلیون کرده و حالا این خریدار و مردم هستند که بایستی بروند شکایت کنند. به هر حال به نظر می‌رسد که خودروسازان علاوه بر اینکه از مرز ۳۰ درصد نیز فراتر رفته‌اند، لیست قیمت خودرو‌های غیر مشمول را نیز بدون کارشناسی مسئولان سارمان حمایت مشخص کرده اند که باز هم سؤال اینجاست که حقوق مصرف کننده کجای این سازوکار قرار گرفته است و تا کجا باید تاوان بی قانونی‌ها را بدهند.

در پایان باز هم باید یادآور شد، همچنان ابهام در خصوص نهادی که باید دستورالعمل تعیین و بررسی قیمت واقعی خودرو‌ها را بر عهده داشته باشد در هاله‌ای از ابهام قرار دارد و از سویی دیگر ملاک ۴۵ میلیون تومان برای دو دسته کردن خودرو‌ها به مشمول و غیر مشمول قیمت گذاری در شرایطی که این روز‌ها واردات خودرو به کشور ممنوع می‌باشد و خودروسازان داخلی در انحصار کامل در حال عرضه به بازار هستند، نیازمند بازنگری است.

اشتراک گذاری
برچسب ها
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱۹
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۲۸۹
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
چقدر دروغ میگید والله خودتون خسته نشدید بس کنید والله مردم شماهارو شناختند توبه کنید واز راستگویان باشید.
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۱۴:۴۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
یک میلیون بار گفتم باز هم میگم
خودرو فقط خودروی برقی

چاره کار فقط وفقط نخریدن خودروهای احتراقی

بابا نخرید دیگه مگه حرف حالیتون نیست
تمشکال
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۰۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
حالا که همه چیز به نفع خودرو سازان است مجلس باید ورود کند و واردات خودرو دست دوم خارجی را بدون تعرفه واراداتی کلید بزند و از این طریق به حمایت از مردم اعلام وجود نماید و گرنه منتظر کاهش خودرو مردم نباید باشند
ناشناس
| United States |
۱۵:۱۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
این افزایش قیمتها تغییری در وضیعت صنعت خودرو و اقتصاد ایران ندارد. اگر تا دو ماه دیگری فکری به حال این روند و سراشیبی نشود و تحول و بازنگری در مورد سیاستها و تحریمهای خرید نفت و بانکی و...نشود نه تنها صنایع خودرو سازی بلکه اقتصاد ایران و در نتیجه امنیت ملی ایران با چالشهایی بنیادین روبرو خواهد شد که در تاریخ ایران بی سابقه است. تعارف هم نباید داشته باشیم. اینها فکت و واقعیت غیر قابل اغماض است.

با نگفتن و امروز را به فردا رساندن چالشها نا پدید نمی شود بلکه بزرگتر و غیر قابل حل تر می شود. فقط ببینید راه حل اقای روحانی چیست؟ ماهی ده تریلیون تومن اضافه برداشت بانکهای خصوصی از بانک مرکزی و تکذیب یکسره مشکلات بنیادین این بانکها که مانند خوره به جان اقتصاد ایران افتادند. تصویب 15 تریلیون تومن برای نجات مدیران صنعت خودرو سازی از فاجعه مدیریتی که خود به وجود اوردند و انهم باز از اضافه برداشت از بانک مرکزی. معلوم است که این نامدیران بانکهای خصوصی و صنایع خودرو هیچ تلاشی برای بهبود راندمان خود ندارند چون می دانند اقتصاد ایران را گرو گرفتند و دولت چاره ای جز دادن پول به انها ندارد. دادن تریلیون ها تومن ارز 4200 تومنی به بزرگ وارد کنندگاه مواد غذایی و قند و شکر و گوشت و دان مرغ و... و واردات توسط این واردکنندگاه و فروش ان به قیمت دلار 11 هزار تومنی. دهها هزار میلیارد به مدیران صندوقهای ورشکسته بازنشستگی و یا هزاران میلیارد تومن برای پرداخت حقوق کارکنان شرکتهای خصوصی! شده توسط دولت و.. اینها بر اساس علم اقتصاد یعنی فاجعه تورم در ششماه دیگر..در سیاست خارجی هم که می بینیم تیم سیاست خارجی و اقای ظریف دارند همه چیز را منکر می شوند و اعتبار حرفه ای خود را سراسر چه در داخل و چه در خارج از دست دادند که لهستان که بهترین روابط تاریخی را با ایران داشت به خاطر عدم اعتبار تیم سیاست خارجی شده میزبان اجلاس جهانی ضد سیاستهای ایران. واقعا به کجا داریم میرویم؟!
ناشناس
| United Arab Emirates |
۱۵:۱۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
تا وقتی تنها کاری که ازتون بر میاد، کولی دادن و نفرین کردن باشه، چرا باید از دروغ گفتن و سواری گرفتن از مردم خسته بشوند ؟! تازه خیلی هم لذت بخشه
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۱۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
رضا رحمانی (وزیر صنعت) پس از افزايش قيمت محصولات ايران خودرو و در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران درباره نهایی شدن قیمت خودروها گفت: در حال پیگیری بسته ‌ای هستیم که در نهایت منجر به افزایش تولید، کیفیت، تیراژ و کاهش قیمت خودرو خواهد شد، اما مدیرعامل ایران خودرو از افزایش پلکانی قیمت خودرو و رسیدن به نرخ تعادلی بین بازار و کارخانه تا پایان اردیبهشت 98 خبر داده است و به نظر می رسد که این گفته به معنای ادامه تغییرات قیمت ها در بازار خودرو ظرف چند ماه آتی باشد.
ناشناس
| United States |
۱۵:۳۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
آقای تابش رئیس سازمان حمایت از مصرف کننده و تولیدکننده باید جوابگو باشد
فریدون از اراک
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۱۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
سازمان حمایت از مافیای خودرو
ناشناس
|
Slovakia
|
۱۲:۴۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
این مملکت ملک شخصی یک عده شده. ما هم راضی
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۵۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
مدیران بی کفایت
ابوذر
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۱۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
به انتخاب خودمون احترام بگذاریم . این مجلس و این دولت را خودمون انتخاب کرده ایم . اگر لحظه انتخاب به جای توجه به شعارهای عوام فریبانه آزادی کنسرت و ورود زنان به استادیوم و دیوارکشی بن زنان و مردان در خیابان و ....به عملکرد گذشته آنان توجه می کردیم الآن این حرفها را نمی زدیم که مملکت ملک شخصی یک عده ای شده
ناشناس
| United States |
۲۲:۱۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
واقعاً مردم بیتفاوت شدن نسبت به وضع مملکتشون,هر کی هر کاری میخواد میکنه....1از فرانسویها یاد بگیرید ضد سرمایداری رو این کمپانیها روزی بلای جان ما خواهند شد..1
ناشناس
| United States |
۱۱:۰۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
دقیقا
ناشناس
|
-
|
۱۲:۴۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
آمريكا هيچ غلطي نمي تونه بكنه .
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۱۵:۰۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
تکبیر
امیر کبیر
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۰۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
اتفاقا امریکا توسط همین خودرو سازان داخلی دارد خیلی کارها ی ترامپ پسند انجام می دهد / آن وقت مردم با نگاهی به ان ور اب میگوند :مرگ بر امریکا ...پس معنی بصیرت چیست ؟ نکند مرگ بر امریکا دارد از خاصیت می افتد !!
ناشناس
| United States |
۱۵:۳۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
الموت له آمریکا
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۳۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
اسرائیل را باید محو کنیم و در حیاط کاخ سفید گل کوچیک بازی کنیم تا مشکلاتمان در یک چشم بر هم زدن حل شود.
متاسفم
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۱۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
راست میگی آمریکا هیچ غلطی نمیتونه بکنه چون همه کارشون رو حساب کتاب و منطق و حساب شده است مثل مسولین ما کیلویی کار انجام نمیدن بعد بشینن فکر کنن ایراد کار کجاست. . آمریکا ادمای باسواد داره. مدیران باسواد و با کفایت نه مثل اینجا بی سواد و بی کفایت
لطمه خورده
| United States |
۱۸:۱۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
سلام اتفاقا شرکت های خودرو سازی ایران خودرو و سایپا نماینده امریکا در ایران هستند . این دو شرکت بیشتر از آمریکا، مردم ایران را تحریم کرده اند.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۵۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
دقیقا چون همه غلطها را ما می کنیم
ناشناس
| United States |
۱۳:۰۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
ای امیرکا بمیر تا میتوانی چون که تو مرده ای ای ننگ بر آن باد که تو را ... چی شد؟
mahdi
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
این توضیحات به درد مردم نمی خورد مردم منتظر رسیدگی دقیق و تعیین قیمت ها بر اساس وضعیت درامدشان هستند نباید ضرر و بی برنامه گی خودرو سازان را مردم بدهند. اب فریاد رسی هست و گوش شنوائی
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۲۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
ناراحت نباش مهدی جان
چند وقت دیگه که 4 تا صفر رو برداشتن اونوقت بهترین ماشین ایران خودرو رو میشه با 10 هزار تومن خرید!
یه کمی پولدار باشی که میتونی کل کارخونه ایران خودرو و حتی سایپا رو بخری!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
با سلام باسی سال سابقه مدیریت اجرایی عرض می کنم تا انحصار هست رانت و فساد هست و خودرو سازان با کیفیت پایین و قیمت بالا با نفوذ رانت هایشان در ارکان تصمیم گیری فشار بر ملت را روا خواهند داشت راه نجات کشور انحصار شکنی است تعرفه های واردات خود رو کاهش یابد انموقع معلوم شود این ها تولید کننده اند یا رانت خوار انموقع قیمت پایین خواهد امد و رقابت سالم ایجاد خواهد شد در تمام موضوع اقتصادی اصل بر رقابت ازاد است برای مرغ برای گوشت برای سایر کالاها هم همین صدق می کند ملت تا وان پرت مدیریت تولید کنندگان داخلی را پرداخت می کند و عاقبت به خیری هم نه برای مردم داردنه برای تولید کنند ه ممکنه موقت موفق شوند ولی در دراز مدت تولید کننده هم اسیب خواهد دید راه و تنها راه ایجاد رقابت سالم است والسلام و شد تمام
رامین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
مقصر خود مردم هستن بخدا هرچی گرون میشه بیشتر می خرن
ناشناس
|
United States
|
۱۲:۵۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
مردم که ظاهرا اعتراضی ندارن و قاعدتا سکوت علامت رضایته.
خودروسازها هم که فقط به فکر سود بیشتر با حداقل کیفیت هستن و نهایت لذت رو از قیمتهاشون میبرن. بازم دمشون گرم که به این اندازه گرون کردن. اگه قیمتها رو 10 برابر میکردن مگه کسی بهشون اعتراض میکرد ؟ مگه رسیدکی و مجازاتی در کار هست ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
علی برکت اله
پاسخ ها
ابوذر
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۱۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
سیب و گلابی های برجام یکی یکی دارن می رسن دلواپس دنبال آب و صابون بگردن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
اقتصاد مقاومتی- تولید داخل-چهل سال جنس بی کیفیت بدون رقابت دادن به مردم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
دولت اگر خادم مردم بود واقعاً واردات خودرو را آزاد می کرد تا جلوی جولان خودروسازان را بگیرد . یک عمره به اسم ایجاد اشتغال مردم را سر کیسه کردند و دولت هم حمایتشون کرد چون خودش ذینفعه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۱۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
بحث خودرو و خودروسازان فراتر از اختیارات دولت است.
مصطفی قاسمی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
از ماست که بر ماست فقط همت تحریم خرید....
سعید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
وقتی مشتری تحت هر شرایطی خرید کنه،فروشنده میتونه هر کاری میتونه انجام بده.
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
وزارت خودروسازان ، سازمان حمایت از خودروسازان
و سایر صنایع و مصرف کنندگان هیچ در هیچ .
حقگو
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
متاسفم برای سازمان حمایت از خودروسازان .چنین سازمانی فقط و فقط از خودروسازان حمایت کرده و می کند.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۵۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
کاملا درسته
ناشناس
| United States |
۱۵:۰۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
حمایت از تولید و اشتغال
حقگو
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۴۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
کدوم تولید ،کدوم اشتغال ،بخدا اگه در کارخانه های آشغال سازی را ببندند کمترین ضرر به مملکت را خواهیم داشت .
حقگو
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۲۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
جناب ناشناسی که میگی حمایت از تولید و اشتغال .آیا باید از جیب مصرف کننده بذردند تا اشتغال و تولید سرپا بماند؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۰۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۷
اشتغال رو خوب اومدی...اونقدر با کیفیتن خودروها که در هرمغازه تعمیراتی نزدیک به ده تا ماشین توصف معالجه اس
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
دست دولت وخودروسازان دریک کاسه است فقط برای ظاهرکار جنگ زرگری براه می اندازند
حیدر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
واقعابایدبه حال این مردم گریه کردکه مجبورندهرآشغالی روبه هرقیمتی بخرند
پاسخ ها
آریایی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۴۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
دوست عزیز ؛ بقول ظریف : مردم خودشان میخواهند اینگونه زندگی کنند !!!!!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۵۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
....و سودش فقط به یک دسته خاص برسه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
بعد از عدالت و امید و جامعه اسلامی میزنند؟
با خدا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
تابناک عزیز تو این مملکت تنها چیزی که بی اهمیت و بی ارزشه ، حقوق مردم بیچاره است . وسلام
پاسخ ها
آریایی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۴۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
حق گرفتنی است نه دادنی !!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
مرد هستند تعرفه گمرکی بردارند، ما با همان دلار 20 هزار تومانی ماشینهایی به مراتب بهتر از این ماشینها میتوانیم سوار شویم. خدا ازشان نگذرد.
پاسخ ها
رضا
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۲۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
برادر اگر توانستی با ریال خودرو بخری برو بخر چون مملکت دلاری برای واردات کالاهای مصرفی ندارد
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۰۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
اون وقت میگن که افزایش قیمت در بازار حباب هست و خودشون تثبیتش میکنند واقعا که
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۲۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
با دلار 20 تومنی دوچرخه خارجی هم نمی تونی بخری عمو جون!
sina
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۱۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
نمیدوم چرا بر علیه ایشون نظر زیاده گذاشته شد خوب راست میگه برید قیمت خودرو های خارجی رو ببیید که چقدر ارزونه یه سرج تئ همین اینترنت بزنی که خودروهای با کیفیت که فقط یکی دو سال کار کردن رو نصف قیمت خودروهای داخلی میتونید بخرید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
آدم دزد شاخ و دم نداره.
اگر اين آقايون دلشون به حال مردم ميسوخت. اوضاع الان اينطوري نبود.
ما هر چي بدبختي ميكشيم از جمله مصلحت ايجاب ميكنه ميكشيم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
یک کارمند بعد از 10 سال سوار بر یک پراید لگن سال قبل تمام موجویش را داده سایپا الان میگن بیا تا 4 یا 5 ماه دیگه پولت را میدیم یا بیخیالش شود.
این دقیقا مثل اینکه پولت را بدی به یک قلدری و بعد نتونی ازش بگیری. خدای غیر از اینکه.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
کجای این بخشنامه کوچکترین حمایت از مصرف کننده شده است؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
متنفرم ازتون. متنفرم ازتون. متنفرم ازتون. می خوام سر به تنتون نباشه. چرا باید من کارمند تاوان بی لیاقتی و زیاده خواهی شما خودروسازان بی عرضه و دزد رو بدم؟ یکسال تمام پولم خوابیده تو حسابتون. حالا ارزش پول من شده نصف و قیمت گاری شما شده دو برابر. این کجای انصافه؟ کو مسلمون؟ کو عدالت؟ حالم به هم می خوره از این وضعیت و این همه ظلم. حالا افزایش چندغاز حقوق من کارمند شش ماهه که امروز و فردا می شه و نهایتا هم موکول شده به سال آینده که اونم شاید 20 درصد افزایش بدن یا ندن!!!!
پاسخ ها
ناشناس
| United Arab Emirates |
۱۵:۵۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
شما از خودتون متنفر باش !
از جهل خودت و از فریبی که خوردی و عمرت تباه شد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
مرد هستند تعرفه گمرکی بردارند، ما با همان دلار 20 هزار تومانی ماشینهایی به مراتب بهتر از این ماشینها میتوانیم سوار شویم. خدا ازشان نگذرد.
م ح
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
وقتی دولتها یاغی میشوند ونه حامی این اوضاع دور از انتظار نیست دولت هر وقت احساس میکند کم اورده دست تو جیب این مردم کند براش فرقی نمیکند به چه بهای ودارد چه کار میکند واقعا جای تاسف دارد برا این اوضاع
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۱۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
خودروسازهای اصلی فراتر از دولت هستند دوست عزیز
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
ملتی که اراده ای برای تغییر زندگی خودشان ندارند حق هم ندارند از چیزی گله کنند،از دستاوردهای بزرگ این نظام میتوان به این مورد اشاره کرد که سال هفتاد اولین سری پژو ۴۰۵ با قیمت دو و نیم میلیون تومان تولید شد،نزدیک سی ساله این خودرو به همان شکل تولید میشه البته قیمتش ۱۷ برابر شده،اما خودرو همان طراحی و موتور سی سال پیش است،در کدام کشور شما میتوانید این حجم از ثبات در تولید ملی را پیدا کنید،اما کمی دورتر شهر امارات که زمانی نه خیلی دور بلکه نهایت چهل سال پیش مردمانش در چادر زندگی میکردن و با شتر رفت و آمد میکرندند،امروز جزو ۳ پایتخت مدرن دنیا است و مرکز اول توریستی جهان،خوب ببینید چطور میشود کشوری پیشرفته را به کشوری بدبخت و فقیر تبدیل کرد و بر عکس کشوری فقیر و عقب مانده را به مدرن ترین پایتخت دنیا،این دستاورد بزرگی 'است
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۱۵:۱۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
احسنت
اگرمشکلی هم وجود داشته باشه از من و تو می باشد از سادگی ما مردم
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۰۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
امارات کشوره داداشم
آرش
|
Germany
|
۱۳:۲۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
بخشنامه مورخه 22/10/97 سازمان به اصطلاح حمایت از حقوق مصرف کنندگان خودرو با اعلام اینکه " از تاریخ 1/9/97 لغایت 30/10/97 افزایش قیمت ها جهت کسانی که قبلا خودرو پیش خرید کرده اند بر اساس نوسانات نرخ ارز محاسبه و دریافت خواهد شد "؛ که این خود مصداق بارز ظلم و تضییع حق مصرف کنندگان است .... خدایا به فریادمون برس!!!
ناشناس
|
Germany
|
۱۳:۲۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
سازمان حمایت از خودی ها و.خودرو سازان خودی .تعجب آور هم نیست قرار است ایران وملت را به بلعند آنهم با یک لیوان آبمعدنی فرانسوی خنک
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
ای کاش ملت خودشون به حال خودشون رحم کنن و این آشغال های تولید شده رو از این کمپانی ها سر گردنه رو دو سال نخرند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
به حال کشور باید گریست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
فعلاً مدت چهل سال است که بیچاره مردم ایران تاوان بد عهدی های افراد متعدد را می پردازند و ظاهراً حالا حالا هم این عهد شکنی ها و سوار شدن بر گرده مردم ادامه دارد. شروع بد عهدی هم ندادن نفت و گاز و بنزین و آب و برق مجانی به مردم بود.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
خواهشن کلمه اسلامی را از ایران بر دارید بعد هر کاری خواستید انجام دهید چون داره با آبروی اسلام و انسانیت و عدالت بازی میشه ومردم را بی زار میکند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
سلام وعرض ادب تا زمانی که اینها دو تا شرکت رقیب نداشته باشند داستان همین است وبس چه الان چه صد سال دیگر
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
خیانت خیانت و خیانت
هم دولت و شخص رئیس جمهور و وزیر صنعت و هم مجلس و همه سازمان های عریض و طویله!!! و خودروسازان همگی برای ریخته شدن خون تک تک مصدومان و کشته های تصادفات ناشی از بی کیفیتی خودروها مقصر و مدیون هستند چه برسد به اینکه جیب خالی مردمان را خالی تار از قبل کنند.
تا این انحصار هست همین اوضاع هست
مانند انحصار فروش سیم کارت در دهه 80
دیوار کوتاه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
این نقشه سر کیسه کردن مردم از زمستان 96 با همکاری دولت و خودرو ساز و رسانه ملی شروع شد .
1. جلوگیری از ترخیص قطعه خودرو از گمرک بهمن 1396
2 . کمبود قطعه در بازار و افزایش قیمت و ناتوانی قطعه سازان از تولید.(70 درصد قطعه سازان فقط وارد کننده هستند)
3. عرضه کم خودرو به بازار و انبار خودرو ها
4. گرانی خودرو در بازار به دلیل عدم عرضه
5.اعلام ثبت نام و پیش فروش با هر کد ملی یک خودرو به قیمت نصف بازار( جمع آوری پول مردم برای خودرو سازان)
6. التهاب درربازار و تاخیر در تحویل خودرو ها و استفاده از حربه دلالان و آماده کردن اذهان عمومی برای گزینه آخر. با کمک رسانه ملی
7. گرانی خودرو و رساندن قیمت به قیمت دلالان در یک برنامه زمان بندی شده سه مرحله ای خودرو های تا مرداد که اصلا خودروی باقی نمونده . خودرو های تا دی 30 درصد و از بهمن هم قیمت آزاد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
اگر نظام اقتصادی ( یکی از سه نظام شناخته شده در سطح جهان ) را داشتیم؛ حداقل از اول دهه دوم انقلاب یرایری واحد پول ملی در برابر ارزهای معتبر برقرار می گردید و پیشنهاد نمی دادند به جای پول ملی دلار پول رسمی ما باشد! چهل سال است که به جای پرداختن به ریشه ها سرگرم شاخه ها هستیم.
mehran
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
جالبه یکسال پیش ماشین پیش خرید کرده الان موعد تحویلش هم مدتها گذشته باید قیمت دو برابر بده. وزیر صنعت دستشون با خودروسازها تو یه کاسه هس فقط مدتی این گفت و اون تکذیب کرد که بازار رو داغ کنند. خودروسازها بفرماییید جیب مردم رو هر جوری تونستید خالی کنید. ببینیم حقوق کارگر و کارمند چند درصد افزایش پیدا می کنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
منتظر روزی باشید که فساد و رانت خودروسازان باعث حیرت بعضی ها بشود.
والا مردم خنگ نیستند که نفهمند این افزایش قیمت ها مربوط به مدیریت ناکارآمد خودروسازان است.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
باید به بازرسی کل کشور شکایت کرده و پی گیر باشیم که سازمان حمایت چطوری ماده 4 خود را دور زده است؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۴۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
هه هه
بازرسي؟؟؟
يعني اون سازمان به اصطلاح بازرسي نميبينه؟؟؟؟
ناشناس
| United Arab Emirates |
۱۶:۰۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
لطفا از خواب بیدار شو رفیق !
خودرو ساز و حکومت و دولت و بازرسی و قانون و .... همشون یکی هستند و واسه بازی دادن منو تو طراحی شدن.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
خداااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
بابا بسه ديگه خستمون كردين، خدا شرتون رو زود تر از سر اين مملكت بازكنه، آخه اين زندگيه واسه ما درست كردين؟‌همه جارو لجن گرفته
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
ناراحت نباشید همهچی تحت نظارت و کنترل
امیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
واقعا خدا ازشون نگذره چرا مردم باید تاوان ندانم کاری خودرو سازها رو بدن . خودرو سازها فقط دلال دلال میکنن . خیلی از خریدارها دلال نیستن مثلا خود من پراید داشتم فروختم برای اردیبهشت 206 اس دی ثبت نام کردم (اینکه قیمت ها بالا رفت و به قیمت پایین ماشین رو فروختم بماند) برای تحویل مهر ماه هم یه وام 20 تومنی گرفتم که اونم شد 28 تومن حالا هم ماشین رو کردن 56 میلیون . گناه مردم چیه ؟ زمان تحویل ماشین من مهر بوده پس باید قیمت مهر ماه رو در نظر بگیرن . شرکتی که این همه نفرین پشت سرشه هیچ وقت درست نمیشه
پاسخ ها
ناشناس
| United Arab Emirates |
۱۶:۰۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
مردم فقط و فقط تاوان ندانم کاریه خودشونو میدن و بس و حقشونم هست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
وقتی بیشترین اعضای سازمان حمایت از مصرف از اعضای هیئت مدیره همین خودرو سازها هست چه توقعی دارین
بی عدالتی تبعیض ظلم و ستم بیداد
اللهم عجل لولیک الفرج آمین یا رب العالمین
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
فقط میتونم نفرینشون کنم
پاسخ ها
ناشناس
| United Arab Emirates |
۱۶:۰۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
نفرین کن عزیزم. پیازم بخور
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
مردم مقصرن، چرا میخرن؟ کافیه یه وام بدن با اقساط بلند مدت تا برن صف ببندن
زینال بندری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
مسخره ترین عنوان و سازمانی که در این کشور وجود دارد و توهین محض و مطلق به مصرف کننده است همین سازمان حمایت از مصرف کننده است. چه حمایتی؟چه آشی؟چه کشکی/ غیر از گرانی لحظه به لحظه این لگنهای آدمکش چه گلی به سر مصرف کننده زده این سازمان؟ واقعا خجالت آور است. شریک و سازمان حمایت از لگن سازان زیبنده این سازمان است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
این دوتاخودروساز(ایران خودرووسایپا)از اول انقلاب تاکنون چنان ضربه ای به این ملت ومملکت زدندکه هیچ دشمن خارجی (امریکا واسرائیل وحتی صدام )نزد. نه آن زمانی که دوسال در نوبت بودی بدون حتی سودمشارکت وچه الان . فعلاسمندربتاز.خوروساز بتاز.خدانکنه دیگه همه چی دیرشده باشه
احمد کاس علیزاده
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
تصمیم خودشان را از همان اول گرفته اند این همه میشه ونمیشه گفتن های اینا فقط ارام کردن فضای ملتهب بوده است تنها چیز ممکن در باره آنها دروغگو ئی ودزدی است کافی است درب واردات باز شود چیزی جز ورشکستی نخواهند داشت .میگویند سال 98 سال سختی خواهد بود مسبب اصلی اینها هستند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
چی بگم، افسوووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووس
شاهین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
فقط خواهش میکنیم سازمان حمایت قانونه خودش ( ماده 4) را رعایت کند یعنی اینقدر ذلیل شدیم که التماس میکنیم قانون خودشان را رعایت کنند بر اساس ماده 4 خودروهایی که تاریخ تحویلشان گذشته است باید بر اساس تاریخ تحویل قیمت گذاری شوند نه قیمت روز
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۳۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
ذلیل چرا باید برای حقت بجنگی و کوتاه نیایی
کامران وکیل
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
سمبل فساد سازماندهی شده!
پاسخ ها
ناشناس
| United Arab Emirates |
۱۴:۱۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
خلایق هر چه لایق !
امیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
حرفهای ما فقط آب تو هاون کوبیدنه.
امیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
از دیروز تا حالا در شک هستم...نه ماشین دارم نه حواله خودرو ارزش داره..20 میلیون سال 96 فارغ از هیاهوهای گرانی برای خرید خودرو انجام دادم..حالا ببین چقدر راحت میگن..شرمنده...لااقل خسارت ما زیان دیده ها چی میشه..ماشین نخواستیم..پول ما را به دلار حساب کنید...
پاسخ ها
رضا
| United Kingdom |
۲۱:۰۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
برادر هر وقت بانکها سپرده بانکی پارسال شما را به دلار پارسال دادند خودروسازان هم می دهند
ناشناس
|
Netherlands
|
۱۳:۵۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
دیشب در بخش خبری ویژه کانال ۲ مدیر عامل سایپا خیلی ریلکس و در ارامش دیوانه کننده ای در پاسخ به افزایش قیمتها خلاف نظر مشتری با پررویی فرمودند در قراردادها نرخ روز خودرو ملاک است منتهی در کجای قرارداد امده احتمال ۵۰ تا ۱۰۰ درصد افزایش قیمت خودرو در هنگام ثبت نام هست؟
طرف با‌پولش پارسال سکه میخرید الان ۳ برابر شده منتهی اقایون خودرو ساز خیلی هنر کنند با پولهای مردم که دستشان بوده یک سود ۲۰ درصدی به مردم در قبال دیر کردشان می پردازند و بعد میفرمان همین‌است که هست و باید باز هم پول بدهید اگر خودرو خودت را میخواهی!!!!!!!
جای تاسف فراوان از خودرو سازان داخلی و بی تعهد.
پاسخ ها
ناشناس
| United Arab Emirates |
۱۶:۱۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
مدیر عامل سایپاحق داره ریلکس باشه.
ملت نادانی که خرید میکنند ولی نه میدونن چه مدلی میخرن، نه میدونن تاریخ تحویل چه موقع هست، نه میدونن قیمت نهایی چقدره !
این ملت رو باید روشون پالون انداخت سوار شد نه اینکه ماشین بدی اونها سوار شن !
ali
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
سلام به تابناك و كليه خوانندگانش
بنده نيز خودرويي از ايران خودرو پيش خريد كردم ( اسفند 96 ) كه در آن زمان قيمت خودرو 49 ميليون تومان بود و زمان تحويل طبق قرار داد شهريور 97 اعلام شده كه پس از 5 ماه تاخير اعلام كردند بايستي 70 ميليون بابت خودرو واريز نمايم . قيمت زمان تحويل مندرج در قرار داد يعني شهريور 97 مبلغ 54 ميليون بوده . اين سازمان به اصطلاح حمايت از مصرف كننده كه سمت خودروسازان غش كرده و ميگويد بخاطر نوسانات و افزايش قيمت ارز ، خودروسازان مجازند افزايش قيمت پيش فروش هاي تحويل شهريور به بعد را اجرايي كنند . حالا جاي اين سوال باقي است كه آيا اين سازمان عريض و طويل سرمايه مصرف كنندگان شوربخت را كه در زمان ارز 5000 توماني به اين خودروسازان پرداخته اند را در نظر نميگيرد . اگر نوسانات ارزي براي خودروساز مورد توجه قرار ميگيرد همين نوسانات ارزي نيز براي مصرف كننده هم وجود دارد بنده حاضرم از خريد خودرو منصرف شوم و مبلغ سپرده اي كه با دلار 5000 توماني داده ام با دلار 12000 توماني پس بگيرم .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۰۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
دارم حال میکنم از کلاه گشادی که سرتون رفته
جم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
تنهاکشوری که نسبت به مساحت و جمعیت بیشترین منابع خدادای رو داره ایرانه و تنها کشوری که مردم از هیچ حقی برخوردار نیستند باز ایرانه ، چی میخواستیم و چی شد!
جم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
تنهاکشوری که نسبت به مساحت و جمعیت بیشترین منابع خدادای رو داره ایرانه و تنها کشوری که مردم از هیچ حقی برخوردار نیستند باز ایرانه ، چی میخواستیم و چی شد!
پاسخ ها
ناشناس
| United Arab Emirates |
۱۶:۱۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
تا شما باشی که بدونی چی میخوای و چجوری باید بخوای و کارها و رفتارها و گفتارهاتون چه هزینه هایی براتون داره.
كيوان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
ما بايد تاوان حقوق هاي نجومي و پاداش هاي نجومي تو مديران شوكتهاي خودرو سازي و تابعه رو بديم
شركت ايران خودرو و ساپكو هنوز سنوات بازنشستگي رو سالي سه ماه ميدن
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
اگر به مردم رحم نمی کنید لااقل به خودتان رحم کنید. این راهی که در پیش گرفته اید به ترکستان ختم می شود. دارید مردم را زخمی می کنید. اگه دین و انصاف و اخلاق ندارید لااقل آزاده باشید.
پاسخ ها
ناشناس
| United Arab Emirates |
۱۶:۱۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
با همین شعارها تا الان کشوندنتون اینجا. نگران نباش ازین به بعدم افسارتون تو دستشونه
ناشناس
| Finland |
۰۱:۱۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
دوست عزیز مگه ترکستان چشه
مگه هموطنات ترک نیستن
ناشناس
| - |
۰۱:۴۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۶
از هموطنان عزیزترک عذرخواهی می کنم.منظورم ناکجاآبادبود
ناشناس
|
France
|
۱۳:۵۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
نام و افکار و رفتار اینها در تاریخ ایران به رذالت بیان خواهد شد
امیدوارم درد وجدان بگیرند و این پول مردم و خون هایی که ریخته شده(مثلا در همین خودروسازی که هر سال ۲۰ هزار نفر کشته میدن مردم) هر لحظه بشکل خار در اعماق وجود خودشون و خانوادشون باشه و آب خوش از گلوشون پایین نره
پاسخ ها
ناشناس
| United Arab Emirates |
۱۶:۲۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
تاریخ آینده خواهد آمد.
شما کمی تاریخ گذشتا را مطالعه کن که ملت ایران همیشه بیسواد و جاهل و
عقب مانده بوده اند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
خودروسازان در دوران برجام به اندازه چندسال قطعات توليد اتومبيل از خارج وارد کردند وقتي امريکا از برجام خارج شد با اينکه سالها مي توانند بواسطه همان واردات و انبار کردنها خورو توليد کرده و به قيمت پيشن به مردم بفروشند ولي بدليل اينکه دولت در ايران کاسب شده است و مردم را تحت استعمار شديد خويش قرار داده چند صباحي توليد خود رو متوقف شده ولي با بالابردن و گران کردن خودرو دوباره دست به کار توليد شده اند. خدانيامرزد جماعتي را که نون در خون مردم زده و ارتزاق مي کنند.
Allianz
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
تابناک عزیز سزای گران فروش نخریدنه
شما خودتو خسته نکن مردم همیشه در صحنه حقشون همینه
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۱۴:۵۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
واقعا سزای مردم همینه....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
ارز سه برابر شده ارزش پول ملی شده یک سوم.یادتون به این هم باشه.تولید کننده از این شرایط سودی نمیبره.مولفه های اقتصاد کلان رو خودروساز تعیین نمیکنه.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۴۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
دوست عزیز قیمت سراتو ۲۰۱۸ بدونی گمرکی ۲۰۰میلیون هست اینا دارن مدل ۲۰۱۲ رو این قیمت میدن
سوء مدیریت و رانت بیداد میکنه
دولت مقصر است
|
Germany
|
۱۴:۰۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
کارخانجات خودروسازی در ایران مستثناع از قانون هستند.
دولت هم با مسدود کردن ورود ماشینهای با کیفیت و مرغوب خارجی کارخانجات داخلی را در تولید اتوموبیلهای بی کیفیت و گران همیاری می کند، در واقع مردم بابت تابوتهای سیار میلیونها تومان پیشاپیش پرداخت می کنند و ماها در انتظار می مانند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
تابناک عزیز چرا نمایندگان -مسولین کشوری .مدیران وغیره.................در چنین مواقعی سکوت می کنند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۱۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
چون خودشون دارن درصد میگیرن و سود میکنن
ناشناس
| United Arab Emirates |
۱۶:۲۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
چون شما هنوز متوجه نشدی دست همشون تو یک سفره است و به ریش عام نادان پریشان روزگار میخندند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
یکی از مواردی که در هر قرار دادی ذکر میشود زمان است .ولی خودرو سازها وقتی حرف بدقولی زمان را از خریدار میشوند زود بسراغ تحریمها میروند یکی از کسبان تحریم همین خودرو سازها هستند .
داستان حال ملت ایران داستان همان عقاب است. چون نیک نظر کرد بال و پر خویش در آن دید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
خوبه مسئولین قیمت ها را کنترل میکنند وگرنه چی می شد. .....جمع کنید این عوام فریبی را .مردم خسته شدند
ناشناس
|
France
|
۱۴:۰۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
برای خودم واقعا متاسفم که در این کشور زندگی میکنم . کاش میشد برم. ....کاش
نعمت
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
بنده به پشتوانه علم و دانش و مطالعاتهای گسترده ام به مسولان دستور میدهم که افزایش قیمت را کاهش کنند تا همه چیز خوب شود و مردم راضی گردد تا خودرو بتوانند سوار شود
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۱۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
خخخ ، باشه
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۱۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
نعمت تو که میدونی جیب ملت باید تاوان بی کفایتی خودروسازان را بدهد، از طرفی بخاطر گمرکی بالا و ممنوعیت واردات و عدم عرضه دو خودروساز داخلی قیمتها بسیار افزایش داشته و خودروسازان با کمال پرویی ۵درصد زیرقیمت بازار را پیشنهاد میدهند.
۱۵هزار ملیارد از بیت المال و قیمت حاشیه بازار از سوی دیگر دست در جیب مردم کردن است
مردم باید تاوان بی کفایتی و بنگاهداری اشتباه و خسارت های کلان سوء مدیریت آنها را بدهند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۱۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
نعمت خجالت بکش
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۱۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
واقیعیت را بپذیریم که کشور ما به بالاترین حد در سازندگی رسیده است . تمامی شهرو روستا دارای زیرساختها(اب.برق . گاز . تلفن . جاده .و غیره ) هستند . با اقتصاد کوچک(فروش منابع و صنایع مونتاژ. و صنایع کوچک ) دیگر نمی توان کشور را اداره کرد. باید مانند چین بسوی سرمایه گذاری کلان بر پایه مدیریت بخش خصوصی برویم . ان هم با جذب سرمایه های بزرگ داخلی و خارجی .اما شرط لازم و کافی 1(= اصلاح نظام بانکی 2= اصلاح قانون کار با ایجاد یک قانون کار از طریق ادغام قانون مدیریت خدمات کشوری با قانون کار وزارت کار 4= تجمیع16 صندوق بازنشستگی در صندوق تامین اجتماعی 5= تجمیع خدمات درمانی و ایجا یک بیمه سلامت
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۱۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
نعمت قرصاتو نشسته خوردی؟
اثغر
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۱۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
اول نبايد زيرساختها (تبعيضهادر نظام قانون كار ودرمان و بازنشستگي)درست شه
اقايون اگر ميخواستن خصوصي سازي رو انجام بدن كه دولت كوچك شود در مقابل صنايع بزرگ داشته باشن اولين كار زيرساخت مناسبه كه همان برداشتن تبعيضها در حداقل هاي زندگي مردم است.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۱۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
نعمت کارخانجات خودروسازی در ایران مستثناع از قانون هستند.
دولت هم با مسدود کردن ورود ماشینهای با کیفیت و مرغوب خارجی کارخانجات داخلی را در تولید اتوموبیلهای بی کیفیت و گران همیاری می کند، در واقع مردم بابت تابوتهای سیار میلیونها تومان پیشاپیش پرداخت می کنند و ماها در انتظار می مانند.
ناشناس
| United States |
۲۱:۴۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
نعمت اگه دستم بهت برسه
ناشناس
|
-
|
۱۴:۰۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
این چه وضعشه ، چرا فقط مردم بیچاره باید هزینه ها رو بپردازن ؟ یک کارگر بیچاره چند سال باید کار کنه تا خودرو و مسکن یخره ؟
پاسخ ها
ناشناس
| Poland |
۰۲:۴۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
پزو 206 خرداد ثبتنام کردم بصورت اجباری پیش. فرو ش چون میدونستن چه نقشه ای کشیدن نقدی نفروختن و تحویل ابان بود و تا حالا کش دادن و تحویل ندادن و حالا میگن به قیمت روز تحویل میدیم.خب بی همه چیز روز تحویل ابان بود که قیمتش 42 میلیون بود حالا عمدا کش دادی که تا قیمت رو برسونی 55 میلیون بعد تحویل بدی و بگی 30 درصد افزایش یافته؟بخدا تو دنیا اینا در کلاهبرداری و دزدی نمونه اند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
یه کورولاخریدم 130تومن مدل2115 الان3ساله دارم فقط بنزین و روغنش رو میزنم.دریغ از یه خرابی جزئی.خنده ام میگیره به ماشینهای ایرانی مثل اسباب بازیهای خرابیند که بچه ها میشکنندشون
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
جیب ملت باید تاوان بی کفایتی خودروسازان را بدهد، از طرفی بخاطر گمرکی بالا و ممنوعیت واردات و عدم عرضه دو خودروساز داخلی قیمتها بسیار افزایش داشته و خودروسازان با کمال پرویی ۵درصد زیرقیمت بازار را پیشنهاد میدهند.
۱۵هزار ملیارد از بیت المال و قیمت حاشیه بازار از سوی دیگر دست در جیب مردم کردن است
مردم باید تاوان بی کفایتی و بنگاهداری اشتباه و خسارت های کلان سوء مدیریت آنها را بدهند
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
از خودرو سازان خواهش کردند و باز هم خواهش کردند و خواهش خواهند کرد.
معلومه که زورتون نمی رسه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
قانون بی قانون
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
با سلام . واقیعیت را بپذیریم که کشور ما به بالاترین حد در سازندگی رسیده است . تمامی شهرو روستا دارای زیرساختها(اب.برق . گاز . تلفن . جاده .و غیره ) هستند . با اقتصاد کوچک(فروش منابع و صنایع مونتاژ. و صنایع کوچک ) دیگر نمی توان کشور را اداره کرد. باید مانند چین بسوی سرمایه گذاری کلان بر پایه مدیریت بخش خصوصی برویم . ان هم با جذب سرمایه های بزرگ داخلی و خارجی .اما شرط لازم و کافی 1(= اصلاح نظام بانکی 2= اصلاح قانون کار با ایجاد یک قانون کار از طریق ادغام قانون مدیریت خدمات کشوری با قانون کار وزارت کار 4= تجمیع16 صندوق بازنشستگی در صندوق تامین اجتماعی 5= تجمیع خدمات درمانی و ایجا یک بیمه سلامت
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۳۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
شما درست ميگيد.
اما بنظرتون اول نبايد زيرساختها (تبعيضهادر نظام قانون كار ودرمان و بازنشستگي)درست شه
اقايون اگر ميخواستن خصوصي سازي رو انجام بدن كه دولت كوچك شود در مقابل صنايع بزرگ داشته باشن اولين كار زيرساخت مناسبه كه همان برداشتن تبعيضها در حداقل هاي زندگي مردم است.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
خودمان انتخاب کردیم همینه که هست هر کس هم روی کار بیاد این خودرو سازها باز سوار بر ملت هستند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
صنعت خودرو: مافیایی
وزیر صنعت: دلال خودرو
سازمان حمایت: حمایت کننده از دلال ها و تولید کننده ها
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
توی این آشفته بازار کامانت گذاشتن و نظر دادن چه دردی رو دوا کرده ؟ مگه اثری هم داشته ؟
ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
مردم فهیم و شریف ایران چرامنفی میزنید ؟؟؟!!! ملت ما ملت پولداری است وضع همه هم خوب است چرا بهتان میزنید ؟؟!! میگویید نه !!!پس چرا : ایران توی این شرایط به اصطلاح شما سخت داره گرانترین خودرو های میلیاردی را وارد میکند--- چرا توی همین تهران یا ببخشید پایتخت حکومت مستضعفان لوکس ترین و پرهزینه ترین آپارتمانها و خانه های مجلل دنیا ساخته میشود --- چرا توی این شهر تهران رستورانهای لاکچری زده می شه --- تازه تئاتر های لاکچری هم اضافه شده --- کنسرتهای لاکچری ----- سفرهای لاکچری ---- قایقهای لاکچری ----ویلا های لاکچری بازم بگم ؟؟!!! بابا به چه زبونی باید گفت ملت ما ملت پولداری شده ؟؟؟!! ببینید عزیزای من چقدر خوشگل اختلاسهای چند ده صد میلیاردی میشه ؟؟!!! ببینید چقدر ناز بعضی ها دروغ میگن و همه هم براشون دست و چاپول می زنند. بازم باورتون نمیشه ؟؟؟!!! دیگه مثال آخر را میزنم میخواهید باور کنید میخواهید باور نکنید. ببنید مردم شریف ایران بعضی از این مستضعفین مسئول چون توی ایران امکانات نیست عزیز دوردونه های خوشگلشون را میفرستند آنور آبها. چون هوای ایران آلوده هست . بابا وقتی که همه پولدارن میروند بستنی و پیتزای روکش طلا میخورن. عزیز دل برادر اینها را کجای دنیا یک جا میبینی؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!
مسئول وضع فعلی اقتصادی مملکت
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
207 دستی ثبت نام کردم فکر کردم قیمتش 43 تومنه. یک ماه بعدش قیمتشو بردن بالا کردن 47 تومن (الان میفهمم که فقط بحثشون 10 درصد افزایش قیمت نبود و هدفشون بردن قیمت ماشین به بالای 45 تومن بود...) مهر شد موعد تحویل خبری نشد. تو سایتشون قیمت رو اعلام کردن همون 47 ولی گذشتو گذشت تا دیدیم که دعوتنامه شهریوری ها رو صادر کردن با نرخ 70 تومن قیمت رو محاسبه کردن. این اگه بی قانونی نیست اگه غیراخلاقی نیست اگه غیر شرعی نیست ... که هست تو این مملکت اسلامی نباید جلوش گرفته بشه؟ اینهمه بدهکاره به ملت باز داره طرح فروش و پیش فروش میذاره و پول جمع میکنه از مردم!! خداییش وقاحت هم حدی داره
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۴۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
واقعا نمیدونم چطور روشون میشه بار همه مشکلات اقتصادی مملکت رو بندازن رو دوش ملت. اون خودرو سازی که اون همه پول از ملت تو بهار جمع کرد که هیچ چای دنیا نمیتونست این کارو بکنه همه اون پولو گذاشته بود تو حسابش که الان تورم خورده بهشو ضرر کرده؟!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۵۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
حق همه ملت بدتر ازایناس. چون خودشون میخوان
ناشناس
|
United Arab Emirates
|
۱۴:۲۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
مشکل از خودرو ساز و حسن و حسین و دیروز و امروز نیست !
مشکل از مردمی است که فهم درستی از ارزشها، اقدامات، شعارها، رفتارها و کنش ها و واکنش های خود ندارند.
یک کشور و مملکت از مردمش تشکیل شده است.
تا وقتی جامعه ای داریم که اکثریت جاهلند و اقلیت خائن، حقوق و شعور بشر بی ارزشترین متاع خواهد بود و هیچ کس هم حق انتقاد و اعتراض به جامعه ساخته شده بدست خود را ندارد.
خود کرده را تدبیر نیست !
خلایق هر چه لایق !
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
مرگ بر آمریکا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
اگه همون موقع به جای مشارکت در تولید کالای ایرانی ملت میرفتن همون پول رو میبردن تو بازار ارز و طلا الان میتونستن بی منت برن از بازار آزاد همون ماشینو بخرن.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۳۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
تا ملت بشن که دیگه فقط به فکر این باشن که گلیم خودشونو از آب بیرون بکشن. چون هیچ حساب و کتابی وجود نداره
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۰۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
کاش میرفتم دلار میخریدم اونوقت الان میتونستم یه ماشین بخرم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
صنایع خودرو سازی ایران بهترین محل جهت جمع آوری نقدینگی از دست مردمه. هردفعه که پول دست مردم زیاد شد یه فراخوان پیش فروش میدن و مردم عزیز ماهم که فکر میکنند بهترین موقعیت برای سرمایه گذاریه میرن برای پیش خرید این چهارچرخه ها.
حالا یه سوال اگر یه دولت بخواد اینقدر راحت پول رو از دست مردم دربیاره.ونقدینگی رو کنترل بکنه نباید ناز این دو تا طفل افلیج خودشو بکشه. پس قطعا دولت دنبال منافع مردم در قبال خودروسازان نیست. بازهم تاکید میکنم قطعا دولت بدنبال منافع مردم در این خصوص نیست.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
کاملا واضح است که سازمان حمایت صرفا از مونتاژ کارها حمایت میکنه . امیدی نیست که نیست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
فتنه گران جلیقه زرد فرانسوی اگر با این چیزها مواجه بودند به جای تظاهرات خود را دار می زدند!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
باید خودروسازان را مجبور کنند ابتدا سفارشهای قبلی را به خریدار تحویل دهند و بعد قیمت بازار که متعادل شد قیمت گزاری جدید انجام دهند نه اینکه قیمتها را براساس قیمتهای بازاری تعیین کنند که بواسطه عدم تحویل و فروش خودرو با افزایش قیمت مواجه شده است.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۲۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
کاملا درسته
یا حق
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
از این به بعد سازمان حمایت از حقوق مصرف کننده , به سازمان حمایت از خودروسازان داخلی تبدیل شده. خدا میداند پشت این اتفاق چه رانتی وجود دارد.
شهرام رودپیمای رشت آبادی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
با سلام .

همانطور که در کشور ریال فاقد ارزش است ، در مقایسه با کشورهای دیگر یعنی حتی دینار عراق هم از ایران بالاتر و

قدرتش از لحاظ ارزی به مراتب بالاتر و بهتر معامله میشود ........ماشین های ایران خودرو و شرکت های ایرانی فاقد

ارزش هستند ......یک گاری برای حمل و نقل عمومی و در عین حال ارابه ای که انسانها را به کام مرگ میکشد .....

اگر مسئولین ارشد نظام راست میگویند در مسافرتها از ماشین های ساخت داخل استفاده کنند .......که با یک

برخورد کوچک سرنشینانش را به ان دنیا میفرستد یا فلج میکند .......

حق ما ملت ایران همین است ......ماشین های آلمانی و آمریکایی و ایتالیایی و فرانسوی و انگلیسی که به درد نمیخورند !!!!

بهترین ساخت وطن است ........!!1!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
سازمان حمایت اقدام سال 96به قیمت گذاری خودرو‌های بالای ۴۵ میلیون میکرده
پس الان
این 45م یه عدد برای سال96 چرا الان ثابت مونده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
خودمون خواستیم!؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
کلیه واردات خودرو ممنوع شده. خودروساز ها هم دست به یکی کردن و پول از ملت گرفتن و ماشیناشون رو تحویل نمیدن. تقاضا تو بازار میره بالا و عرضه ای هم نیست. اوضاع هم که شیر تو شیر. قیمتا میره بالا. فشار میارن که قیمت ماشینا رو ببریم بالا. فشار میارن که ما ضرر میکنیم. فشار میارن که ما کلی نیرو استخدام کردیم وگرنه باید تعدیل نیرو کنیم... من میگم کل کارمندان ایران خوردو و سایپا رو اگه ملت بیان حقوق 30 سالشونو بدن و این دو تا کارخونه رو تعطیل کنین و بازار خودرو رو آزاد کنین واسه ملت کمتر هزینه داره به خدا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
بابا مگه ما ملت حرف حالیمون میشه که سزای گران فروش نخریدن است
حکومت دیگه باید روی سر ما لونه درست کنه تا حالیمون بشه
پاسخ ها
ناشناس
| United Arab Emirates |
۱۶:۲۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
حتی اگه لونه هم درست کنه این مردم باز نمیفهمند چی به چیه !
بهشون میگن اینی که روسرتون گذاشتیم تاج داناییست و نشانه اعتبار شماست. اونوقت میبینی که مردم خواهش میکنن رو سر ما لونه بزرگتری بساز.
یک متضرر مظلوم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
مگه بعد جلسه ای که تو مجلس با حضور وزیر و مدیرعامل دو تا خودروساز برگزار شد بعد از جلسه دبیر کمیسیون اصل 90 مجلس نیومد بیرون و نگفت که خودروسازها قیمت زمان تحویل در قرارداد را مبنا قرار خواهند داد؟!! بابا این که حرف خودشونه دیگه. مستنداتش هم موجوده
پاسخ ها
متاسفم
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۳۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
اقای مظلوم اولا کدوم مجلس؟ دوما چرار خودتو مظلوم خطاب میکنی وقتی خودت با دست خودت به خودروساز سواری میدی و کولبرشی. خودت خواستی که
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
هر چه بگندد نمکش میزنند ......
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
تو کره شمالی هم خودرو سازاشون میتونند از این سازا بزنند ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
رضا رحمانی (وزیر صنعت) پس از افزايش قيمت محصولات ايران خودرو و در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران درباره نهایی شدن قیمت خودروها گفت: در حال پیگیری بسته ‌ای هستیم که در نهایت منجر به افزایش تولید، کیفیت، تیراژ و کاهش قیمت خودرو خواهد شد، اما مدیرعامل ایران خودرو از افزایش پلکانی قیمت خودرو و رسیدن به نرخ تعادلی بین بازار و کارخانه تا پایان اردیبهشت 98 خبر داده است و به نظر می رسد که این گفته به معنای ادامه تغییرات قیمت ها در بازار خودرو ظرف چند ماه آتی باشد.
ناشناس
|
-
|
۱۵:۱۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
گران بفروشند تا خرج لاکچری بازی آقازاده های مرتبط دربیاید گناه دارد
جمشید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
دوستان من شدیدا به فکر پناهندگی هستم الان یک ماه تو تهرانم به هر سفارتی سر زدم. آخرش به هدفم میرسم جونتون بردارید فرار کنید اینجوری پیش بره برده داری هم تو ایران رواج پیدا می کنه!!!!!!!!!!!!!!11
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
الان خودرو سازها سرمردم کلاه گذاشتن شما اصلا هیخ خبری برای افزایش قیمت دعوتنامه های معوق نزاشتید من خودرو برلیانس با تحویل هفته چهارم شهریور ثبت نامه کردم الا بعد از گذشت 5 ماه تاخیر می گن باید 107000000 پرداخت کنم در صورتی که زمان ثبت نام من در مرداد برلیلانس تو بازار آزاد 72000000 تومان بود و کار خانه 67000000 الان کارخانه با به آشوب کشیدن بازار قیمت رو تو بازار آزاد برده بالا و حالا من باید 5 در صد زیر بازار باید پرداخت کنم در صورتی طبق قانون ماده چهار حمایت از مصرف کننده قیمت خودرو بایستی بر اساس قیمت تحویل مشخص شده تو قرار داد باشد نه قیمت زمان تحویل فقط این پیغام رو دادم شاید و جدان آگاهی پیدا بشه ولی فکر کنم پول و زور تو این جامعه حرف اول رو می زنه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۲۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
حقته داداش وقتیکه میری آب تو آسیاب خودرو ساز بی کفایت گرون فروش میکنی این آبها جمع میشه و خودتونم میبره. حقته مبارکت
شاکی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
راهنمایی میکنین ما برای شکایت از این ظلم خودروسازها باید به قوه محترم قضاییه شکایت کنیم یا باید بریم سراغ دادگاه های بین المللی؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۳۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
برو لاهه
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۲۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
اگه کسی واقعا می دونه مرجع رسیدگی به این شکایات کجاست میشه لطفا راهنمایی کنه؟
نیما
|
United States
|
۱۵:۲۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
مشکلات ساحتاری این مملکت زمانی بر طرف میشود که افکار پوسیده ما ملت به روز شده و اضافات آن هرس شود در غیر اینصورت هیچ اصلاح رویه ای رخ نخواهد داد
؟؟؟
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
امت غیور و مسلمان میدونند که اینا همش دشمنی با نظامه و تماتم این مشکلات داره توسط آمریکا و اسراییل برنامه ریزی میشه . البته عربستان و امارات و نیز لهستان و فرانسه هم دخیل هستند . همچنین چند کشور اروپایی دیگه و بحرین .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۰۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
خدايي اين حرفارو از شما بگيرن چي داريد بگيد ديگه؟؟
يكم سرتونو از زير برف در بياريد خواهشن.
متاسفم
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۵۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
داداش یه مرتبه بگو کل دنیا بدن و ما خوبیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
اگه این مردم مرد هستند و راست میگن که ناراحتن، اونایی که ثبت نام و پیش خرید کردن برن انصراف بدن!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۲۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
نترس همشون میرن میخرن. ملتی که سر رب گوجه فرنگی سرو دست میشکننو هنوز به این سطح از شعور نرسیدن که نباید بخرن و اعتصاب کنن تا حق خودشونو بگیرن بیشتر از اینم انتظاری ازشون نیست.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
کسانی که پیش خرید کرده اید همه با هم انصراف بدهید تا ببینیم ماشین هاشونو میخوان به کی بفروشند و بعد ببینیم بازهم قیمت را افزایش میدن
تقصیر مردمه که ماشین میخرن
علاج کار فقط نخریدن و السلام
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۲۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
باشه قبول، اجازه بدید دعوتنامه بیاد تا بتونیم انصراف بدیم
ناشناس
|
Netherlands
|
۱۵:۳۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
وقتی انحصار باشه همین میشه. کشور افتاده در انحصار یک عده به اصطلاح خودی.
ناشناس
|
United States
|
۱۵:۴۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
سرمایه گذاری و دلالی در امر خودرو واقعا خطرناک شده و بتدریج دلالان کنار خواهند کشید زیرا خریدار واقعی مصرف کننده توان خرید را از دست خواهد داد و بازار با رکود اجباری روبرو خواهد شد واینکه‌ مرتبا پیغام میدن نخرید نخرید بیهوده است مردم نمی توانند بخرند و دیر یا زود دولت مجبور خواهد شد با دادن وام و اقساط بلند مدت برای محصولات از رده خارج و بیکیفیت خودرو سازی دولتی مشتری جور کند که البته تعداد مشتری کم خواهد بود و بازار خودرو های مستعمل به اجبار گرم خواهد شد و کار تعمیر کاران سکه
منصور
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
دوستان عزیز
هر کی که ی ذره غیرت داره ماشین نخره
بخدا قسم اینجا کامنت گذاشتن هیچ فایده ای ندارد و اون رده بالاهای از خدا بی خبر اصلا براشون مهم نیست که ما چه بر سرمون میاد
من تصمیم داشتم ی ۲۰۶ تیپ پنج بخرم ولی از وقتی گرون شد کلا بیخیال شدم و میخام تا وقتی که قیمت ماشین عادلانه بشه(احتمالا تا قیامت)همین پراید درب و داغون رو داشته باشم و ی بار دیگه پول زور به ظالم ندم
هر فردی آزاده ای نباید از اینا ماشین بخره
هر کسی هم که بنده و نوکر ظالم هست که دیدارش به قیامت
تو این شرایط بین فردی که ماشین میخره و اون از خدا بی خبرها هیچ فرقی نیست.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۳۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
منم همینطور. می خواستم برلیانس بخرم بی خیال شدم. تا کی زیر بار ظلم و نامردی بریم؟ عطاش رو به لقاش بخشیدم.
ایرونی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
هم وطن خودت مقصر هستی...چرا باید سمند که دوتا چراغ عوض کردند و با اسم دنا با یه موتور من درآوردی که صدای تراکتور میده رو تا60الی80میلیون بخری؟؟؟؟؟
چرا باید لگنی مثل پراید را30تا40میلیون بخری؟؟؟؟؟
چرا باید آشغالهای چینی را بخری و توو رویای خودت فکر کنی عجب ماشینیه؟؟؟؟؟
به خدا جای اینها توو سطل زباله است نخر عزیزم نخر
برلیانس چیه اصلا؟؟تلفیقی از چین و پراید ... نخر گلم نخر تا زمانی که صف وامیستید حق امون همینه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۲۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
الان وقتی واردات خودرو ممنوعه، گزینه دیگه ای برای خرید وجود نداره خب. مجبوره
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۲۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
پاسخم به 16:24....اگر مجبوری و نمیتونی حتی یه ماه یه خودرویی که میدونی در حقت ظلم میشه رو نخری پس گله مند نباش و با همین فرمون برو جلو
ایرونی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۰۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
دقیقا درسته مجبور نیستی بخری واردات ممنوعه خوب فعلا همون ماشینی که داری سوار بشو پول به این لگنهای داخلی و چینی نده
علیجانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
سلام
مشکل ماشین ساز ها فقط کارکنان اضافی است که بهشان تحمیل شده حداقل 50% آنها باید اخراج شوند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
فقط یک هزارم این بلاهایی که سر ما ایرانیا درمیاد از جانب دولت و مجلس و امثال اقای تابش و غیره اگه توی هر کشور دیگه ای اتفاق بیفته به چندروز نمیرسه که همه مجبور به استعفا و معذرت خواهی میشن.کوچکترین اعتراض هم که خدا میدونه به کجا برسه... خدایا دیگه خسته شدیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
آقایون علمای دین چرا سکوت کردند? یا صحبت کردنشون فقط برای خارجیهاست? یا اگر اعتراض کنند مواجبشون کم میشه? دیگه ظلم واضح تر از این میشه?
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۴۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
خود ملت میخوان ظلم بشه بهشون
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
من فقط از تابناک تشکر میکنم چون خبرگزاری عصر ایران و فارس در مورد این خبر مهم تا الان هیچ مقاله ای نگذاشته .بازم تابناک، خدا قوت
کارگر خسته
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
خدارو شکر پراید زیاد گروون نشد، میشه با کمی پس انداز خرید. باتشکر از وزیر صنعت و رئیس سازمان حمایت از مصرف کننده. خداقوت
پاسخ ها
متاسفم
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۴۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
بخر داداش. سلاح کشتار جمعی رو بخر...اینجوری که داری شکر میکی بقیه هم انتظار نخریدن نیست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
خودرو پيكاپ ريچ ثبت نام كردم تيرماه امسال با تحويل مهر 97 . تا دو روز گذشته قيمت اين محصول در بازار 138 م بوده است از ديروز كه كارخانه سايپا قيمت اين محصول رو 147 اعلام كرده قيمت بازار شده 150 م . حالا شما پيدا كنيد پرتقال فروشو ! جالبه سايپا تو اعلاميه 5 دي ماه امسال كه رو سايت خودشم بود قيمت اين محصول رو از 78 م به 130 م رسوند و در عرض 17 روز 17 ميليون ديگه گرون كرد اونم گرون تر از بازار . حالا اين 5 درصد زير بازار كجاست !!!! و اصولا ما ثبت نام كنندگان چه گناهي كرديم كه بايد با ساز اين جماعت برقصيم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۴۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
حقتونه که ثبت نام میکنید با اینکه میدونید چه ادمایی هستن
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
بحمدالله مشکل اشتغال کارگران و درامد سهامداران ویژه صنایع خودرو سازی از طریق اقتصاد کشورمان برای مدتی حل شد و دم عید با پول کافی به مسافرت های خارجی و تفریحی احتمالی با خیال راحت خواهند رفت و با این برنامه تو دهن بزرگی به ترامپ زدند . بهتر است یک دانشگاه اقتصادی ویژه برای تربیت مدیران سایر کشور ها تاسیس کنیم تا بندگان خدا ی سایر کشور ها نیز منتفع شوند .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
عالی بود تابناک. حرف دل مردمو زدی. احسنت به این نوع نگاه کارشناسی که داشتی. سپاسگزارم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۱۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
ممنون از سایت تابناک
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
مدیریت ضعیف و پر فساد این دو خودروساز
فقط استخوانی شده تو گلوی ملت
متاسفم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
به نظرم مردم چوب بی کفایتی مدیران رو نمیخورن . چوب عدم هماهنگی افکار عمومی رو میخورن. خودشون میخوان که اینجور چاپیده بشن...وقتی در برنامه پایش عملا 70 درصد میگن پیش فروش میکنن بازم میخرن نتیجه اش اینه. شاید بعضی بگن آمار سایت ایران خودرو دروغه.به فرض دروغه ...شما واقعا نخر. وقتی آمار دروغ باشه و ملت نخرن بالخره راست راستکی ورشکست میشن و صداش به همه جا میرسه....برادر یه سال خودرو نخر به والله مدیر عامل ایران خودرو میاد در خونت تو نخر
حسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
سلام واحترام به همه عزیزان،واقعا جای بسی تاسف است که وزیر صنعت و معدن اعلام داشتند که خودروسازها قول دادند که تیراژ خودرو را بالا میبرند و حالا هم که باز برای چندصدمین بار تن به خواسته های خودروسازان دادند و با افزایش غیر معقول وبیشرمانه خودروها موافقت کردند حالا خودروسازان اعلام کردند نمی توانند به تعهدات تحویل خودرو عمل نمایند.اقایان میگویند که خودروهای ما با ماشینهای خارجی برابری میکند،باید پرسید اگر اینچنین هست پس چرا تعرفه وارادات خودرو نزدیک به نود درصد هست.تمام مصیبتها خود خودروسازان هستند که دامن زدند به این نابسامانیها.ماشینها را در جای جای کشور دپوکردند بعد به دروغ میگویند فلان قطعه را ندارد.تا همین چند وقت پیش میگفتند در قطعات خودرو خودکفا شدیم.واقعا نمیدانم چرا اینقدر از اینها حمایت میشود وتاوان انها را باید مردم عزیز کشورمان بدهند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
جالبه که مدیرعامل یک شرکت تخصصی در گفتگوی زنده تلویزیونی شبکه دو خرید ماشین رو با یخچال مقایسه می کنند؟!!! برای خرید یخچال قیمت رو می بینید اگه توانایی خریدش رو داشته باشید می خرید وگرنه بی خیال می شید. الان مردم ماههاست خودرو رو پیش خرید کردند، می فهمید؟ پیییش خرید. وقتی 41.5 درصد قیمت خودرو هفت ماه پیش توسط خریدار پرداخت شده حالا چطور و با چه وجدانی می تونید سهم خریدار رو نادیده بگیرید. شما خودروسازها که به خواسته هاتون رسیدید خود دانید و خدای خودتون. ولی حداقل کمی منصف باشید و همین ضریب مشارکت در ساخت رو برای این قشر از خریدارها در نظر بگیرید و الا با افزایش 70 درصدی که در نظر گرفته شده من یکی که چاره ای جز انصراف ندارم و تا ابد نفرین خودم و خانوادم بدرقه راهتون خواهد بود.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
ما مردم اگر غیرت داشتیم و متحد بودیم همگی تحریمشون میمردیم و فقط شیش ماه ماشین صفر نمیخریدیم و گول وام خودرو و اینها رو نمیخوردیم آنچنان زمین میخوردن که دیگه نتونن بلند شن.ولی افسوس....لیاقت ما مردم بیش ازاین نیست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
اگز خود ما هم خودرو ساز بودیم قیمتها را اینگونه شایدم بیشتر افزایش میدادیم
مشکل بدعهدی خودرو ساز نیست آنانم جزئی از جامعه هستند
بدعهدی از دولت برجام وامثالهم بوده و تحریمها
ناشناس
|
United Arab Emirates
|
۱۷:۴۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
تورم 8 درصد است ودولت لطف خواهد کرد و حقوقها را پلکانی 20 درصد افزایش خواهد داد
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
شرکت سایپا و چندین شرکت زیر مجموعه اش، هزاران میلیارد تومان از سال‌های گذشته و ابتدای امسال دز زمانی که دلار کمتر از 4000 تومن بود، به تامین کنندگان و پیمانکاران بدهی معوقه دارند، که وصول آنها برای بسیاری از طلب کارها لامحال شده است، به همین دلیل در بازار هیچکس دیگر حاضر به تامین کالا و خدمات برای سایپا نیست و این خود ضربات جبران ناپذیری به خطوط تولید وارد نموده و یکی از اصلی ترین دلایل کاهش تولید در سایپا هست.
اما مهمتر این است : حال که سایپا قیمت تولیدات خود را بشدت افزایش داده آیا حاضر است قیمت اقلام بدهکار خود را به قیمت روز حساب کند؟ باور کنید بسیاری از تامین کنندگان سایپا بدلیل فروش به قیمت ارزان و عدم وصول مطالبات و افزایش قیمت‌ها پس از آن و عدم توانایی جایگزینی، به خاک سیاه نشستند و هست و نیست آنان در راه تولید ملی به باد فنا رفت..... این افزایش قیمت باید شامل مطالبات طلب کاران نیز بشود و گرنه تولید و انجام تعهدات سایپا محال خواهد بود.
ناشناس
|
France
|
۱۷:۵۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
هدیه به ملت در جشن سالگرد انقلاب واقعا برای ملت ایران متاسفم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
سلام
ممکنه یکی لطف کنه و معنی حمایت از مصرف کننده را به زبان قابل فهم برام توضیح بده!؟؟
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
باسلام
اگرمن جای وزیرفعلی صمت بودم اولین کاری که میکردم 1-رییس ایران خودرو2-رییس ساسپا3-رییس سازمان حمایت راعوض میکردم.ومسئولین تازه نفس وتوانمندی راجای آنها انتخاب میکردم.یعنی چه مسئولی که توانایی انجام وظایفش رانداردچرابایددرسرکارباشد؟
فریدون از اراک
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
سازمان حمایت از مافیای خودرو
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
آقا شما که میگی خودروساز نامرد و دروغگو هست، اصلا حرف شما قبول. وقتی یه همچین سازمانی میاد میگه ملت پولتونو بدین من اونوقت یه چیزی بهتون تحویل میدم فقط معلوم نیست کِی و با چه قیمت و چی. خب وقتی مردم هجوم میبرن برای خرید یه همچین چیزی چرا اون سازمان نباید کارشو ادامه بده؟ این اوضاع مملکت ماست. همونایی که هول زدن و ثبت نام کردن و خوشحال بودن که یه چیزی دارن که گرونتر بفروشن به همسایه و بقیه مردم، همونا بیشتر مقصرن.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
100 درصد کامنتها نشانه نارضایتی از وضعیت موجود کشور هست . خداشاهده که تعامل سازنده همنوا وهمسو شدن با دنیا ،توسعه زیر ساخت ورود صنعت و تکنولوژیی ،بفراهم نمودن شرایطی برای بازگشت مغزها به کشور میتونه این مملکت را نجات بدهد این را بفهمید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
چرا بیخود شلوغش میکنید همین آشغال هایی که میگید خریدار نداره که داره پیش خرید نمیکنید که میکنید براش سر و دست نیشکنن مردم که میشکنند پس اینهمه اعتراض و شلوغ کردن نداره . همینه که هست . تا زمانی که تقاضا برای این آشغال ها هست تقاضا که چه عرض کنم ولع خرید .اینا هم هر جور دلشون بخواد و با هر کیفیتی که عشقشونه میدن راست میگید نخرید
محمد.س
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
اینقد که اینا فرمول زیر و رو کردن برای قیمت گذاری و چه چه خودروها ، اگه صرف ساخت خودرو می کردن ، ما الان د رحد کره بودیم، در خودرو سازی.

الا برکت الله
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
نخریم
نخریم
نخریم
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۱۱:۱۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
مثل کمپین قبلی که دولت با دادن وام همه مردم را تشویق به شکستن کمپین کرد.
هر چی به سرمون بیاد حقمونه!
بنده
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
وقتی ملت فقط لب و دهان هستیم معلومه ارباب های ثروت و قدرت مثل یک برده با ما رفتار می کنند من مطمئن هستم اگر پراید ۲۰۰ میلیون بشه بازهم تعداد زیادی از هم میهنان همیشه در صحنه برای ثبت نام اقدام می کنند و از همه فاجعه تر این که کلی ذوق می کنند که بعد از تحویل، ماشین رو ۲۱۰ میلیون می تونند بفروشند

النهایه آرزو دارم خدا به ملت ما شعور و قدرت تمیز درست و نادرست رو بده فقط همین
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
این چه قانونی است که تا سررسید مرداد ماه قیمت قبلی حساب می شود اما منی که در اردیبهشت ماه ثبت نام کرده و برای تحویل در آذرماه که آنهم باز معلوم نیست کی تحویل دهند اما با ۳۰ در صد افزایش روبرو خواهم شد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
دوستان پولتون رو پس بگیرید از اینا هر چند با سود کم که خودش ضرره باز. ولی دست این ها رو کوتاه کنید تو رو به خدا تا ببینم اینا میخوان چه کار بکنن؟جلوی ضررو هر وقت بگیری منفعته
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۱۱:۱۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
احسنت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
مردم شما را به خدا بیایید تحریم کنیم خرید خودرو را تحریم اینها ادب بشوند در سوئیس تخم مرغ را ده درصد افزایش دادن مردم تحریم کردن یک هفته نخریدن مجبور شدن به قیمت قبل برگردن در ایران هر چیز گرون بشه مردم بیشتر حرص ولع خریدن دارن
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۰۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
باشه، الان باید چیکار کنیم؟ چه جوری کمپین راه بندازیم؟
هموطن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
پول نداریم چه گران و چه ارزان به حال ما اثر نداره ولی مردم طاقت گرانی را ندارند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
اخه ما چه گناهی کردیم به تولید داخلی اعتماد کردیم و سال ۹۶ ثبت نلم خودرو ایران خودرو کردیم و حالا تحویل شهریور ۹۷ بوده و تاحالا که تحویل نداده و حالا هم اگر بخواهد تحویل دهد باید به قیمت روز حساب کند.اگر ما‌با‌پول پیش خرید هرچیز دیگری خریده بودیم الان دوبرابر سود کرده بود ولی حالا باید ارزش پول پرداختی به عنوان پیش پرداخت را هیچ بشمارند و به ما اینگونه قلدرانه ظلم کنند.خداوند انشاالله ما را از شر تولید داخلی سایپا و ایران خودرو برهاند.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۵۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
گناهت خرید کردنه. تو که میری حتی تو صف رب گوجه هم وای میسی حقته همینه داداش
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
ای بابا،

دنبال چه هستید؟

بی انصافی در اقتصاد و مدیریت داره بیداد میکنه..
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
اون موقع که همه رفتید تو صف خرید این اهن پاره های قرازه باید فکر اینجا رو می کردید به خیال خودتون برد کردید خلایق هر چه لایق
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
سیاست های اقتصادی دولت عامل اصلی گرانی همه چیز شده خودرو ها یکی از آنهاست موضوع اینه که مردم مخصوصا حقوق بگیران تاوان سختی بابت این وضع اقتصادی پیش امده رو میدهند . حالا یکی درآمد مطابق با این گرانی ارز داره میره راحت خودرو ثبت نام میکنه ولی من بازنشسته که 10 درصد کلا در سال افزایش حقوق داشتم بیچاره میشم . و عمرا حتی تو خواب هم پراید رو ببینم .
یوسف
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
از تمام مسئولین و وزیر مربوطه
دیگه بحث از صحبتهای کارشناسی گذشته
فقط باید از خدا خواست که حق ما رو بگیره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
سازمان حمایت وسازمان تعزیرات بدلیل ناتوانی دراحقاق حقوق مردم بایستی هرچه سرزعتر منحل شوند وبیش از این نه تنها روی روح وروان مردم نمک نپاشند بلکه صزفه جویی د ربودجه جاری خواهد شد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
به قول اون مسئول عزیز؛
ما خودمون انتخاب کردیم که اینجوری زندگی کنیم.
از ایرانی بودنم شرم دارم...
یکی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
ممنون از پوشش این قانون شکنی آشکار سازمانهای درگیر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
چرا دولت جلو اینها را نمی گیرد هنوز ماشین های موعد تحویل مرداد را تحویل نداده اند و کلی پیش فروش کرده اند و ماشین تحویل نداده دارند
من آبان 96 با 25 میلیون تومان ثبت نام کرده ام برای تحویل آبان ماه 97 که همان موقع می توانستم با 6 میلیون دیگر یک پژو 405 بخرم حالا قیمت پژو 405 را 45 میلیون کرده اند و مشخص نیست برای سال آینده چقدر گران کنند متاسفانه هنوز دعوت نامه نیامده و حرف از گرانی است
ایران خودرو و سایپا عمدا مردم را گرفتار می کنند و دقیقا مثل موسسات اعتباری می خواهند مشکلات را گسترده و به سطح جامعه برسانند.
ما که ثبت نام کردیم اشتباه بود خواهشا ثبت نام نکنید
چرا آقای تابش قانونی که درسال 95 در همین دولت تصویب شده اجرا نمی کند این تاریخ هایی که اعلام کرده اند فقط مسئله رانت است
آقای روحانی حداقل قانونی که خودت تصویب کردی عمل کن
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
از اینهمه نظر تعجب میکنم!!. بنده های خدا سری بزنید ببینید سهامداران این دو شرکت چه سازمانه و ارگانهایی هستند!!! این افزایش قیمت که تعجبی نداره!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
مگر مملکت صاحبی ومسئولی ندارد که خودرو سازان هر بلایی که می خواهند به سر مردم می اورند آقای وزیر کجایی آیا جوابگوی مردم خواهی بود
معصومی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
تیر ۹۷ خودروی چانگان با ۳۷ تومان برای آبان ثبت نام کردم. قیمت بازار اون موقع ۸۵ تومان بود.جالب اون که در یه روز و یک اطلاعیه مهر و آبان بود و مهر با قیمت ۷۵ تومان دعوتنامه صادر و تحویل شده ولی تحویل آبان رو دعوتنامه رو آنقدر نگهداشتند که امروز دعوتنامه با قیمت ۱۲۰ میلیون صادر شده یعنی نزدیک ۸۰ درصد افزایش قیمت و ماده ۴ قانون حمایت از مصرف کننده تبدیل شده به حمایت از خودروساز. شرکت می‌تونست به خودش زحمت نده و دعوتنامه رو سال دیگه بده با ۲۰۰ درصد حساب کنه چون جریمه میده. جریمه دیرکرد شده ۶۰۰ هزار تومان. افزایش قیمت ۴۵ میلیون تومان. در حالی که لیست قیمت ماه به ماه سایپا موجوده و در آبان و آذر افزایش نداشته است. آقایان وزارت صنعت. دولت. حمایت از مصرف کننده.بازرسی تعزیرات کجایند . آیا خودروساز به راحتی می تواند قانون را به راحتی دور بزند و هر افزایش مبلغی را به دلخواه اعمال کنند چون چیزی به نام رقابت در این صنعت خودروسازی وجود ندارد.
اصول ۳۰ درصد افزایش رعایت شده.ماده۴ حمایت از مصرف کننده رعایت شده.قانون اصل بماسبق رعایت شده.من موندم تو این افزایش جز اینکه شرکت فقط آورده و مبلغ ثبت نام کنندگان را نابود کرد کاری کرده است؟
اگر مردمی که از تولید ملی حمایت کردند باید این چنین مورد ظلم و بی مهری مسئولین قرار بگیرند. مردمی که از فرموده مقام معظم رهبری پیروی کردند؟
ای کسانی که ایمان آورده‌اید به عهد و پیمان خود وفادار باشید.
قرآن کریم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
من برای اسفند ثبت نام کرده بودم حالا باید انصراف بدم و همون لگن مدل 80 و نگه دارم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
پول ملت رو مثل اوباش بلوکه کردن نمیدن...خنده داره والله
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۴۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
از صمیم قلب آرزو میکنم پراید بشه 100 میلیون
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
برای یک بار هم شده متحد شویم
خودرو ثبت نام نکنیم و هر کی ثبت نام کرده انصراف بده
فقط خرد جمعی
فقط خرد جمعی
فقط خرد جمعی
نگار
|
Spain
|
۰۹:۳۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
همه چی در حال افزایشه و هیچ مسئولی هم پیگیری نمی کنه. خودرو هم ازین موضوع مستثنی ینست. خودروسازای داخلی که هیچی ... اصن مشتری براشون مهم نیست. بنظرم فقط اگه نیاز به خودرو دارید توی این شرایط بخرید و از شرکت هایی که حداقل قطعه داشته باشن و بتونن تامین کنند خرید کنید.
nima
|
Italy
|
۰۹:۵۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
قیمت قطعات خریداری شده با نرخ های گوناگون دلار تهیه گردیده است ، که از نرخ 4000 تومان برای برخی قطعات بوده تا نرخ 8000 تومان که به طور متوسط برای بار نخست مبلغ متوسط 6000 تومان در نظر گرفته شد و به همین دلیل افزایش 50 تا 60 درصد رو تجربه کردیم ، اما در سفارش های جدید ، قیمت قطعات توسط سامانه نیما مبلغ حدود 8000 تومان بوده که طبیعتا قیمت ها را بالا خواهد برد ، در پاره ایی موارد به سختی و با محدودیت ارز 13000 تومانی نیز از سامانه نیما تهیه گردیده است ، با این وجود قیمت ارز در بازار آزاد به صورت حبابی افزایش داشت که این حباب به سرعت ترکید و تقریبا نصف شد اما در بحث واردات و سامانه نیما قیمت ارز به قیمت ثابت 8000 تومان رسید که نسبت به ابتدا سال 100 درصد افزایش داشته است.
منصور
|
United Arab Emirates
|
۱۰:۳۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
جان مادرتون تا میتونین ماشین نخرین
بخدا فقط یک سال نخریدن اینا رو بدبخت میکنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
شرکت های خود سازی حیات خلوت دولتها و نمایندگان مجلس بخصوص کمیسیون صنایع می باشد چون فرزندان و وابستگان اونها در این شرکت ها با حقوق و مزایا عالی استخدام کرده و دولت وام دار شرکت ها خودرو سازی هستش همجوره مجلس به بهانه حمایت از شرکت ها خودسازی و تولید ملی از اونها حمایت میکنه و پول ریخت ریز و مزایا و حقوق های عالی از جیب ما مردم بیچاره بیرون بکشند . آیا تا حالا آگهی استخدام این شرکت هارو دیدید؟؟وقتی یه سری به دفاتر شرکت ها می زنید مثل معاونت فروش تازه می فهمید چه خبره این همه نیروی با حقوق عالی از کجا باید تامین بشه ضمن اینکه بخش از در آمد فروش خودرو به بحساب برخی از سازمانها واریز میشه
بی شناس
|
Romania
|
۱۰:۴۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
من هم با ناشناس موافقم
به قول اون مسئول عزیز؛
ما خودمون انتخاب کردیم که اینجوری زندگی کنیم.
از ایرانی بودنم شرم دارم...
احمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
افزایش قیمتها باتوجه به افزایش نرخ دلار حتمی بود اما اینکه مدتی همه رو سرکار میذارن و ادای سوپرمن رو در میارن مسخره است
پاسخ ها
ناشناس
| Netherlands |
۱۰:۰۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۷
خودروسازها حق ندارند تعهدات قبلی را مشمول قیمت جدید نمایند
ایمان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
جناب روحانی بزرگوار!بسیار مفتخرم از رای دادن به شما!ایران خودرو زیرمجموعه وزارت صنعت شما بعنوان پاداش صبر من قراره 207 تحویل شهریور 97 من را حدود 2 ماه دیگه 30 ملیون گرونتر بهم تحویل بده!زیاد افزایش نداشته.فقط 60درصد..سپاس
آرش
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
این افزایش قیمت خودرو برای خودروهایی که عمده قطعاتش از خارج کشور تامین میشود و ارز دولتی هم نمی گیرن طبیعی هستش ولی برا خودرو هایی که داخل کشور تامین قطعه میشن جای سواله ؟؟؟؟
heidarbaba
|
India
|
۱۴:۴۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
تمامی شرکت های خودرو سازی برای بقا باید اینکار رو میکردند. مشکل جای دیگه اس. همه چیز گرون شده. من نمیدونم چرا همه فقط به خودرو گیر دادیم. اقا دور بر رو نگاه کنید. مایحتاج اصلی مردم انقدر گرون شده که تو اون مودن. حالا یه نفر خودرو نمیخره یا تعویض نمیکنه اما نمیتونه گوشت و مرغ ... رو نخره. خودروساز هاهم زیر فشلر تورم هستن و از اول این ازایش قیمت مشخص بود. هرکسی هم که میگه خودروسازا بی دلیل افزایش قیمت دادن داره الکی دست و پا میزنه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۵۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۵
حیدر بابا، خودروسازی که ازش حمایت می کنی ماااهها قبل ۴۲ درصد پول خودرو رو از ما گرفته که ماااهها پیش مثلا ماشین تحویل مون بده، هم پول مون رو گرفته و خورده، هم حالا ۷۰درصد کشیده روش و هم به تعهداتش عمل نکرده و این همه اعصاب مردم رو به بازی گرفته، حالا فهمیدی حرف مردم چیه؟ مال مردم خوری که شاخ و دم نداره. حالا می خواد به اسم دزد باشه یا خودروساز
حسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
با توجه به بالا رفتن دلار طبیعیه که قیمت خودرو بره بالا.
کامبیز
|
-
|
۱۵:۰۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
با توجه به افزایش قیمت دلار، افزایش قیمت خودروها طبیعیه
پاسخ ها
ایرونی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۱۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
شما ایران خودرو و سایپا کار میکنی؟؟؟نگران نباش خط تولید کره ای و ژاپنی راه میاندازند باز مشغول بکار میشوید حق مردم لگن چینی نیست
علی
|
Canada
|
۱۵:۲۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
چی بگم هر دم از این باغ بری میرسد الان 7 ماه تو ایران داستان اصحاب کهف هر روز تکرار میشه کاش حداقل کیفیت هم افزایش پیدا میکرد با قیمت . باز دم مدیران خودرو گرم که خیلی خدماتش خوب شده
ایرونی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
کشور پر شده از بونجولهای چینی که طبل توو خالی بیش نیستند با هزار اسم عجیب و غریب هاوال!!!جک!!دنگ و فنگ همان دانگ فانگ،ام وی ام ،چری> توروخدا پول به این آشغالها ندهید
جالبه طرف طوری توو چینی قیافه میگیره که بنده خدا فکر میکنه سانتافه یا کمری سوار شده!!!!!
به خدا باعث خنده است سوار شدن بر لگن چینی تا زمانی که خریداری میکنید خلایق هرچه لایق...
آنتی ایران خودرو
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
واقعا متاسفم که دو این مملکت دزدآباد زندگی می کنیم.
اسفند 96 یه 207 ثبت نام کردیم که اگه با پولش کود گاوی می خریدم، الان سه برابر شده بود. موعد تحویل ماشین، مهر 97 بود.
سوال: خب چرا الان باید دوبرابر قبل پول تحویل رو بدم؟؟؟
جواب: چون ایرانخودرو دزد است و مسئولین ما هم حامی اونها.

سوال: چرا به قیمت روز در مهر ماه، دعوت نامه صادر نمیشه؟
جواب: چون ایرانخودرو دزد است و مسئولین ما هم حامی اونها.

سوال بعد ....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
یکی از افتخاراتم!!! اینه که تو این بلبشو دو نفر از بستگان نزدیکم رو از ثبت نام خودرو منصرف کردم.
ناشناس
|
Denmark
|
۲۲:۴۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
دست مسئولین با خودروسازان تو یه کاسه است عزیزم، رشوه و رانت برای مسئولین از هرچیزی مهمتره
جاسم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
وقتی ایران خودرو-سایپا- و به تبع آن خودروسازان دیگر-هرقیمت دلخواهی میدن ماملت هجوم میبریم برای خرید چرا باید شکوه بکنیم .خلایق هرچه لایق نیستیم؟؟؟
هم وطن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۵
اگر ما كمي همت و غيرت به خرج بدهيم و نخريم انشالله خودروسازان كاسه گداييي به دست مي گيرند اونوقته كه به التماس مي افتند.
نادر
|
-
|
۰۹:۲۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۵
اگه دقت کنید می بینید قیمت همه کالاها دو تا سه برابر شده. چرا انتظار داریم با این شرایط قیمت خودرو افزایش نداشته باشه؟!!!!!
پاسخ ها
ناشناس
| Netherlands |
۱۰:۰۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۷
کسی انتظار ارزانی ندارد فقط خودروسازها حق ندارند تعهدات قبلی را مشمول قیمت جدید نمایند
جواد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۵
همه چی دو برابر شده معلوم بود که قیمت خودرو هم دوبرابر میشه.
محمد
|
United States
|
۱۴:۰۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۵
واقیعیت را بپذیریم که کشور ما به بالاترین حد در سازندگی رسیده است . تمامی شهرو روستا دارای زیرساخت شدند . با اقتصاد کوچک(فروش منابع و صنایع مونتاژ. و صنایع کوچک ) دیگه نمی توان کشور را اداره کرد. باید مانند چین مالزی برزیل هند بسمت سرمایه گذاری کلان بر پایه مدیریت درست منابع برویم . ان هم با جذب سرمایه های بزرگ داخلی و خارجی . اصلاح نظام بانکی 2= اصلاح قانون کار با ایجاد یک قانون کار از طریق ادغام قانون مدیریت خدمات کشوری با قانون کار وزارت کار 4= تجمیع صندوق بازنشستگی در صندوق تامین اجتماعی 5= تجمیع خدمات درمانی و ایجا یک بیمه سلامت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۵
تابناک عزیز، ما راجع به ماهواره بر خیلی صحبت داریم چرا اجازه بحث نمیدی؟ خیلی به بحث گرانی خودرو مرتبط هست
آرش
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۵
همه چی گرون شده انتظار کاهش قیمت کلاً اشتباه هستش
مریم
|
United Arab Emirates
|
۱۶:۳۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۵
وقتی شب میخوابی صبح بلند میشی همه اجناس قیمتاش رفته بالا.قیمت خودرو هم کاملا طبیعی هستش که افزایش پیدا کنکه دلیلش هم وارد کردن قطعات از کشورهای ثالث هستش
علی
|
Germany
|
۱۶:۵۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۵
از ابتدا مشخص بود ایران خودرو و سایپا افزایش قیمت میدن ، فقط مردم رو سرکار گذاشته بودن
علی
|
Sweden
|
۱۷:۴۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۵
شما هر چی میخری چند برابر شده انتظار دارید خودرو همون قیمت بمونه ؟!!!
خودرو ساز های داخلی که خیلی وقته ورشکسته ان به دلایل مختلف، با حمایت های دولت سر پا وایسادن
بیچاره اون خوردرو ساز خصوصی که با هزار امید کلی اشتغال زایی کرده زحمت کشیده فناوری وارد این کشور کرده و تو محروم ترین جای کشور بم کارخونه احداث کرده و از هیچ حمایتی برخوردار نیست کی باید به داد اینا برسه ؟؟ اینا محصولاتشون رو گرون می کنن چون قیمت ارز چند برابر شده مواد اولیه نیست و اگرهم هست نقدی و به چند برابر می خرن
قاسم زاده
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۵
به نام خداوند سلام. چه خوب. راست میگه خودرو بنده تحویل شهریور بوده. لطف کردن ۱۵ میلیون روش کشیدن. نه راه پس داریم نه راه پیش. مردی به اینه
حسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۶
سلام طبق آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان خودرو، مصوب ۲۲ فرودین ۹۵، خودروسازان نمی‌توانند با تأخیر در ارسال دعوت‌نامه‌ها، قیمت خودروهای پیش‌فروش‌شده را افزایش دهند. طبق ماده ۴ این آیین‌نامه، قیمت زمان تحویل مندرج در قرارداد، ملاک عمل در تعیین قیمت خودرو در قراردادهای پیش‌فروش خودرو خواهد بود. بنابراین، این اقدام خودروسازان و ستاد تنظیم بازار که خودروهایی که موعد تحویل آن‌ها گذشته است را مشمول افزایش قیمت‌ها کنند، خلاف قانون است
yosef
|
Germany
|
۰۸:۳۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۶
به نظر من پیشرفت خوبی تو عرصه خودرو سازی داشتیم اگر همینطور مرزها رو ببندند و واردات خودرو با تعرفه بالا انجام بشه انشالله ما با قیمت بنز و بی ام و و تویوتا میتونیم پراید بخریم دست مسئولین درد نکنه
Hadi
|
-
|
۱۰:۱۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۶
با توجه به گرون شدن همه کالاها نمیشه انتظار داشت که قیمت خودرو زیاد نشه
نامی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۶
به نظر من در خصوص افزایش قیمت خودرو ناراضی بودن دلیل خوبی نیست در صورتی میتونیم اعتراض کنیم که هیچی افزایش قیمت نداشت وقتی خونه تا کلیه مایحتاچ مردم چند برابر شده
سعید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۶
وقتی دلار رو نمیتونن کنترل کنن و وعده جلوگیری از افزایش قیمتها رو هم میدن جای بسی تعجب داره!!!
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۶
تو این شرایط گرونی خودرو چاره ای جز خرید اقساطی نمیمونه
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۸ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۳
با سلام- دولت محترم وقت ورود به صنعت خودرو سازی الانه تا کی میخواید نظاره گر سود جویانه برخی دستنشانده ها باشید.! مردم در شرایط سختی هستند واردات خودرو را آزاد کنید تا خودرو ساز های داخلی که مردم را بیچاره کردند بیچاره شوند. شرایط رقابتی ایجاد کنید نه شرایط انحصاری و مجبوری!. سیاستهای اقتصادی ایران اصلان درست نیستند. از پتانسیل ها بهره بگیرید.
سید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۴:۲۶ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۴
باسلام من در یک جملیه اول بگم بخدا که اگر برای نظرات ماها اگر تره هم ریز بکنند .پس خودتون رو خسته نکنید یک حساب سرانگشتی با خودتون بکنید وببینید مردم ایران چند دسته هستن وچه دسته هاای اثلا بفکر نیستن چون بقول ما پایین شهریها اخورشون پره کی میان اعتراض بکنند حالا من اول بگم که ایا گناه کردم که از قشره سوم جامعه هستم با ۳۵سال سن وداشتن دوفرزند ونداشتن یک کار دولتی ونبودنویک نفر که منو ساپورت کنه ونه خانه ای باور بکنید روحیم از یک مرد۸۰ساله افتاده تر شدم اول سال که ماشینها و اجناس دیگه که اسم حمایت از کالایه ایرانی نبود میتونستم یک ماشین نقد وقسط بخرم وباهاش کار کنم که امروزه روز فقط خوراکمون چنتا سیب زمینی وچنتا تخم مرغ نبود و درب مغازها برای یک کیلو قند گردنم رو کج نکنم که عهد بسته بودم ۲۴ ساعته کار کنم که حالا جلوی زنم وبچه هام سرم پائین نباشه خوب کی بفکر من وامثال من هست وبادلی پر خون میگم خدا وند ازشون نگذره واینو هم بگم اگر دولت میخواست کاری بکنه تا حالا ده دفعه درب کارخونهای ایرانخودرو وسایپا رو پلم میکرد ولی بدونید که همشون با هم هستند فقط منو دعا کنید ممنونم
ارمین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۴
خودروسازان خیانت بزرگی ب حق صنعت خودرو کردن ،خدا ب داد ملت برسد فقط
مردم ستمدیده
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۴
خودروسازان پدر مردم را درآورده اند.کی یا چه کسی پاسخگو است ؟ این ملت نجیب گناه دارند سزاوار این همه ظلم نیستند. ...
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
kilid search
برچسب منتخب
عبدالحسین مجدمی اکبر طبری دی بیاسی عباس تبریزیان طرح گام کروناویروس سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر طرح تعیین سقف طلاق