بازدید ۴۲۵۰۰
هزار و پانصد و سی امین بسته ویژه خبری «تابناک»؛
رصد‌خانه «تابناک»، خبر‌هایی برای مخاطبان آماده می‌کند که غیررسمی هستند یا اینکه کمتر از اهمیت خود، مورد توجه قرار می‌گیرند. تیتر‌هایی مانند: نظر مجلس درباره استانی شدن انتخابات چیست؟/واکنش سردار نقدی به حواشی اخیر درباره عملیات کربلای ۴/تاجگردون آشنا را با مشایی مقایسه کرد/کنایه محمود صادقی به برداشتن نرده‌های نماز جمعه و ... که رصد‌خانه امروز تابناک را تشکیل می‌دهند.
کد خبر: ۸۶۶۹۱۵
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۳۹۷ - ۱۹:۰۰ 05 January 2019

تحولات در گذر است و خبر هیچ گاه متوقف نخواهد شد؛ خبر‌هایی رسمی و گاه غیر رسمی؛ خبر‌هایی که مورد توجه قرار می‌گیرد یا ممکن است همه به راحتی از کنار آن بگذرند. رسانه‌های خبری هر یک به فراخور وابستگی جناحی خود، خبر‌هایی را برجسته می‌کنند و در مواردی هم از کنار آن می‌گذرند. اگر خبر به‌ما‌هو خبر موضوعیت داشته باشد، وابستگی جناحی نباید در کمرنگ و پر رنگ منتقل کردن آن تأثیری داشته باشد.

رصد‌خانه «تابناک»؛ جایی است که خبر‌هایی گاه غیررسمی و گاه اخباری که مورد توجه قرار نمی‌گیرد، برای مخاطبان آماده می‌کند؛ خبر‌هایی که گاه به ملاحظه جناح‌های سیاسی مورد توجه قرار نمی‌گیرند و گاه به دلیل کم توجهی رسانه‌ها به حاشیه می‌روند، ولی همین خبر‌ها، اخباری هستند که مخاطبان را از پشت پرده جریانات سیاسی آگاه می‌کنند. در رصدخانه، تیتر و خلاصه‌ای از مهم‌ترین اخباری که اطلاع از آن‌ها ممکن است برای مخاطبان مهم و قابل توجه باشد، در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد و اینک رصدخانه تابناک را می‌بینید.

واکنش فرزند کروبی به ادعای باهنر درباره حصر

حسین کروبی با بیان اینکه آقای باهنر گفتند که سال ۹۶ قرار بوده رفع حصر شود، تأکید کرد: با قاطعیت این نظر را رد و اعلام می‌کنم این سخن خلاف واقع است، به این دلیل که در این سال‌ها من با دولتی‌ها و غیردولتی‌ها در ارتباط بوده و هستم تا به حال هیچ کسی مدعی این نشده که سال گذشته می‌خواستند رفع حصر کنند، تا بعد از آن نامه‌های آقای کروبی موضوع را به هم زده باشد.

میوه ایران باید آخوند خراسانی‌ها باشد

آیت الله جوادی آملی مرجع تقلید شیعیان گفت: حداکثر طلبه‌های نجف در گذشته به هزار نفر نمی‌رسید و امکانات زیادی هم در اختیار نداشتند، الآن ما بیش از پنجاه هزار تن هستیم، همه امکانات نیز هست، این کشور هم به برکت خون شهداء طیب و طاهر شد، لذا باید میوه طیب و طاهر بدهد، میوه ایران باید آخوند خراسانی‌ها باشد، آقای نائینی باشد، آسید ابوالحسن باشد، امام باشد، آقای خوئی باشد، این‌ها باشد، چرا ما جزو این افراد نباشیم؟

واکنش «ده‌نمکی» به حذف نرده‌های نماز جمعه

مسعود ده نمکی کارگردان سینما و تلویزیون با انتشار تصویری از حجت الاسلام حاج علی اکبری امام جمعه موقت و جدید تهران در واکنش به برداشتن میله ها در نماز جمعه هفته گذشته، در اینستاگرام نوشت: خدا را شکر گر چه دیر بود ولی شروع خوبی بودزمانی به خاطر این مطالبات و مطالب در نشریه شلمچه و جبهه متهم به افراطی گری می شدیم و حالا در تریبون های رسمی طرح می شود مسأله مهم در اصلاح روش های غلط مرد زمان خود بودن است.

نظر مجلس درباره استانی شدن انتخابات چیست؟

عضو هیأت رئیسه مجلس گفت: من با تجمیع حوزه‌های انتخابیه چه استانی و چه ... موافقم و معتقدم این شکل از کار، کارکرد نمایندگان را به وظایفشان در قانون اساسی نزدیک می‌کند. سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به طرح نمایندگان مجلس مبنی بر استانی شدن انتخابات، گفت: من در مجموع با تجمیع حوزه‌های انتخابیه چه به صورت استانی یا مدل‌های دیگر موافقم هرچه حوزه‌های انتخابیه بزرگ‌تر شود کارکرد نمایندگان وظایفشان در قانون اساسی نزدیک‌تر می‌شوند. وی افزود: وظیفه مجلس یک کارکرد ملی است، مجلس که شورای شهر نیست، براساس وظایفی که در قانون اساسی برای مجلس تعریف شده کارکرد مجلس یک کارکرد ملی است نه کارکرد استانی و منطقه‌ای. وضعیت امروز به گونه‌ای شده که ما نمایندگان کارکردمان حتی به اندازه کدخدای ده هم نیست و تا این حد به مسائل منطقه‌ای و شهرستانی مشغول شده‌ایم.

طعنه فعال اصولگرا به اظهارات اخیر جلیلی

فعال سیاسی اصولگرا در واکنش به اظهارات سعید جلیلی درباره «فتنه زرد» می‌گوید: ما باید صحبت‌های خود را بر مبنای اطلاعات مطرح کرده و مدارک کافی هم ارایه کنیم. اگر حرفی بر مبنای حدس و گمان باشد، قابل ارزیابی نیست.کنعانی مقدم درباره اظهارات اخیر سعید جلیلی که گفته بود «فتنه آینده فتنه زرد است» گفت: اگر این صحبت، حدس، گمانه زنی و تحلیل باشد، خود ایشان باید پاسخگو باشند؛ اما اگر منظور ایشان، رسانه‌ها و روزنامه‌های زرد باشد که همه چیز را زرد و بد می‌بینند و خوبی‌ها را نمی‌بینند، این بحث جداست. او ادامه داد: به نظر می‌رسد این گونه پیش بینی کردن فتنه توسط ایشان کار درستی نباشد؛ ما باید صحبت‌های خود را بر مبنای اطلاعات مطرح کرده و مدارک کافی هم ارایه کنیم؛ اگر حرفی بر مبنای حدس و گمان باشد، قابل ارزیابی نیست. کنعانی مقدم افزود: به نظر می‌رسد حوادث ۸۸ دیگر تکرار نخواهد شد؛ چرا که ملت ما به اندازه کافی بصیرت لازم را پیدا کرده اند.

واکنش سردار نقدی به حواشی اخیر درباره عملیات کربلای ۴

معاون فرهنگی اجتماعی سپاه در خصوص عملیات کربلای ۴ و زیر سؤال رفتن مدیریت جنگ گفت: در زمان جنگ یکسری افراد ترسویی بودند و از جبهه فرار می کردند. همان‌ها خواستند کار خود را توجیه کنند و این دست حرف‌ها را بیان کردند که اصلا درست نیست و هیچ مبنای علمی ندارند. سردار محمدرضا نقدی با اشاره به اظهارات محسن رضایی در خصوص عملیات کربلای ۴ و زیر سؤال رفتن مدیریت جنگ، اظهار داشت: قضاوت نهایی و دقیق در خصوص مدیریت جنگ را امام خمینی(ره) داشتند که در پیامی خطاب به بسیجیان فرمودند "شما با مدیریت صحیح در جنگ تحمیلی نشان دادید که می شود اسلام را در جهان حاکم کرد".وی ادامه داد: کشوری با دستان خالی و بدون حتی یک حامی بین المللی به مقابله با تمام قدرت های دنیا رفت. اصلا آمار تجهیزات و ادوات ما با طرف مقابل قابل قیاس نبود و بر همین اساس من معتقد هستم که مدیریت زمان جنگ به اصطلاح از آب کره گرفتن بود.

جزئیات خواستگاری و عروسی دختر روحانی افشا شد

کامبیز مهدی زاده در گفت وگویی به بیان جزئیاتی از خواستگای و ازدواج با دختر رئیس جمهور پرداخته است. در بخش‌هایی از این گفت وگو می‌خوانیم: تصمیم به ازدواج زمان مشخصی که ندارد، ولی من دورادور نسبت به شخص رئیس جمهور و خانواده ایشان ارادت داشتم. سخنرانی‌ها و مقالاتم طی سال‌های اخیر نیز گویای این مدعاست، ولی ایشان نه من و نه خانواده ام را قبلا نمی‌شناختند. من نه آقازاده هستم و نه رفیق آقازاده دارم. دست روزگار بود و مرا به سمت و سوی این ازدواج نیکو کشید. بله بسیاری دوست دارند و اصلا آرزو دارند که بتوانند داماد رئیس جمهور یک کشور شوند. این گونه نیست. آقای روحانی یک دوره رئیس جمهورند و دیگر آن موقعیت را ندارند.

برای این که همسرم دختر رئیس جمهور بودند، انتخاب شان نکردم و روی انتخاب خودم هم هستم و به او و خانواده شان پایبند خواهم بود. شخص آقای روحانی را به عنوان کسی که عاشق ایران، نظام و رهبری است. دوست دارم و فعالیت‌های ارزشمند ایشان در این چند سال تا ابد می‌مانند. در زمان انتخابات یادداشتی با عنوان «روح آنی با آمدن روحانی در کشور دمیده شد» نوشتم که کماکان بسیار به آن معتقدم. آقای روحانی همواره به دلیل سوابق انقلابی و نیز شخصیت قدرتمند و مدبر خود، برایم به عنوان یک جوان، الگو بوده اند. ایشان کار‌های بزرگی برای نظام و انقلاب انجام داده اند که تاریخ بعدا درباره آن‌ها قضاوت خواهد کرد. هم ایشان به ویژه به واسطه جایگاه شان تحقیقات کاملی را درباره من انجام داده بودند و هم من به واسطه پرس و جو از استادان و هم کلاسی‌های همسرم در دانشگاه درباره خلق و خو و خصوصیات اخلاقی اش، تحقیق کردم. این حق هر خانواده‌ای است. در جریان معرفی خودم به او، بسیار محکم و با اعتماد به نفس حاضر شدم. من نخبه نیستم، ولی سعی کردم در زندگی روی پاهایم بایستم و از خودم، سوابقم و مراحل مختلف زندگی گفتم. به آقای رئیس جمهور هم گفتم روی پای خودم ایستاده ام که این استقلال برایشان قابل توجه بود و گفتند از این شخصیت خوش شان آمده است اولین دیدارم با رئیس دولت در دفتر شخصیشان انجام شد. وی در این گفت وگو که با همشهری جوان انجام شده می‌گوید: آقای رئیس جمهور از من در خصوص خانواده ام سؤال کردند و من هم به شوخی در جواب گفتم مگر به شما درباره من نگفته اند که با لبخند ایشان مواجه شد.

در ادامه آقای روحانی پیرامون لزوم تحکیم وحدت خانواده و ساده گرفتن زندگی و احترام بین زن و شوهر صحبت کردند. در این بین برای ما چای آوردند که هر دو فنجان تا پایان جلسه دست نخورده ماند و سرد شد. در خلال صحبت‌ها آقای روحانی به صراحت پرسیدند که از من چه می‌خواهید. بنده هم با شوخی جواب دادم که آقای رئیس جمهور من دنبال میز نیستم و این میز‌ها گذرا هستند. من چیزی از شما نمی‌خواهم جز نگاه و عطوفت پدرانه شما در نهایت ایشان تصمیم را به همسرم (دختر خانم شان) واگذار کردند و گفتند که باید استخاره کنم. پس از پایان صحبت‌های ایشان با مناعت طبع بسیار خودشان مرا تا دم در دفتر بدرقه کردند. با ۱۰۰ تن مراسم بسیار ساده‌ای را برگزار کردیم و هیچ وزیر و نماینده مجلسی هم دعوت نبود. فقط آقای جهانگیری و چندنفر از دوستان و نزدیکانشان در مراسم حاضر شده بودند و اگر به عقب بازگردم باز هم همین کار را می‌کنم.

دستور قوه قضائیه به پلیس برای توقیف خودرو رانندگان مست

دادستان تهران گفت: به پلیس دستور داده شده که خودروی رانندگان مست را توقیف کنند، در این زمینه دستور کتبی صادر شده و تا پایان زمان مقرر نباید این گونه خودرو‌ها رفع توقیف شود. عرضه مشروبات الکلی، در اماکن عمومی از جمله هتل‌ها و رستوران‌ها جرم است، از پلیس و اتحادیه‌ها خواسته شده از این کار جلوگیری کنند. عفاف و حجاب سیاست رسمی کشور است و ارتکاب جرایم مرتبط با مفاسد اخلاقی ناقض این سیاست است. سکه ثامن ٢٥٠ میلیارد تومان بدهی دارد؛ حدود ۱۰۰ میلیارد تومان آن موجود است.

آماری که باید آن‌ را جدی گرفت

زهرا عبداللهی، رئیس دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت: تغذیه نقش مهمی در کنترل و پیشکیری از بیماری‌های غیرواگیر دارد. در عین حال ۶۰ درصد جمعیت بالای ۱۸ سال در کشور اضافه وزن و چاقی دارند که خود این عامل دیابت، فشارخون و انواع سرطان‌هاست. متأسفانه ایرانیان بیش از حد قند، نمک و چربی مصرف می‌کنند و به همین دلیل باید قند، نمک و چربی در محصولات غذایی کاهش پیدا می‌کرد که با همکاری صنایع غذایی، سازمان غذا و دارو، سازمان استاندارد محصولاتی در بازار داریم که قند، نمک و چربی آن‌ها کم شده و در حال حاضر ۴۰ محصول داریم که قند آن‌ها کاهش پیدا کرده است. /مهر

واکنش حضرتی به سخنان باهنر

الیاس حضرتی، نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی، در حساب توییتری خود نوشت: «‌آقای مهندس باهنر خبر داده‌اید که مساله ‎حصر در سال ۹۶ به مرحله نهایی رسیده بود اما نامه آقای کروبی مانع آن شد. به عنوان کسی که از ابتدای مجلس دهم پیگیر پرونده حصر بوده و ملاقات‌های متعددی در این زمینه داشته‌ام، می‌گویم که به نظر می‌رسد جنابعالی در جریان پشت پرده پرونده حصر نیستید.»

حبس طولانی مدت در انتظار شهرام جزایری

عباس جعفری دولت آبادی دادستان تهران در حاشیه نشست با رئیس اتاق تعاون ایران در رابطه با آخرین وضعیت پرونده شهرام جزایری گفت:پرونده شهرام جزایری که در یکی از شهرستان‌ها دستگیر شده بود، چند وقت پیش به صدور کیفرخواست منجر شد و این فرد در دادگاه بدوی به حبس نسبتا طولانی محکوم شده است، ولی از آنجایی که حکم قطعی نیست پس از قطعیت، میزان آن اعلام خواهد شد. خبرآنلاین

وام ازدواج ۴۰ میلیون تومان می‌شود؟!

نصرالله پژمانفر، عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: دولت در بودجه سال ۹۸ وام ازدواج هر یک از زوجه را مانند سال جاری ۱۵ میلیون در نظره گرفته است، برخی از نمایندگان پیشنهاد افزایش وام ازدواج را مطرح کرده‌اند. با توجه به افزایش تورم و بالا رفتن قیمت‌ها، برخی از نمایندگان پیشنهاد افزایش وام ازدواج هر یک از زوجه به ۲۰ ملیون را مطرح کرده‌اند که برای بررسی به کمیسیون تلفیق ارائه می‌شود تا درباره این پیشنهاد تصمیم‌گیری شود. با بالا رفتن قیمت‌ها قطعا وام ۱۵ میلیونی برای ازدواج کافی نیست، چندین هزار نفر در نوبت دریافت وام ازدواج هستند، با توجه به اینکه هزینه‌ها برای آغاز زندگی بالاست، افزایش وام ازدواج می‌تواند عاملی برای تشویق جوانان به ازدواج و تشکیل خانواده باشد./ تسنیم

خودمان را با برداشتن نرده‌های نماز جمعه سرگرم نکنیم، مشکلات مهم‌تری داریم

با وجود آنکه حذف نرده‌ها در نماز جمعه‌ها را می‌توان یک قدم مثبت و رو به جلو تلقی کرد، اما سؤال اینجاست اگر گفته می‌شود جمعیت امروز نماز جمعه نسبت به اول انقلاب کاهش داشته است، آیا این کاهش جمعیت صرفا ناشی از نصب نرده‌ها بوده یا انتقادات دیگری هم مطرح است؟ حجت‌الاسلام هاشم‌زاده ‌هریسی، نماینده مردم تبریز در مجلس خبرگان دراین باره گفت: گذاشتن این نرده‌ها از ابتدا هم اشتباه بود و از این کار‌های اشتباه زیاد داریم؛ این نرده‌ها تنها فاصله میان مردم و مسوولان را بیشتر کرد. نباید فراموش کنیم، اقداماتی مانند برداشتن نرد‌ها هر قدر هم اقدام مثبتی باشد، اما موضوع کوچکی است؛ مشکلات مردم خیلی فراتر از این حرف‌هاست که مسئولان باید به دنبال رفع آن‌ها بروند. مردم این ‌روز‌ها درد دارند و انتقادشان تنها به بود و نبود چند تا نرده ختم نمی‌شود. /اعتماد

به زودی درباره‌ی محمدرضاخاتمی تصمیم گیری می‌شود

دولت‌آبادی دادستان تهران درباره‌ی پرونده فردی که اخیرا مدعی تقلب هشت میلیون رأی در انتخابات سال ٨٨ شده بود گفت:مطابق بررسی‌ها این اظهارات صحت نداشت و این فرد هفته قبل به دادستانی مراجعه کرده و تحقیقات به اتمام رسیده و به زودی در مورد این فرد تصمیم خواهیم گرفت. فردی که در زمینه کاغذ چندی پیش دستگیر شد، در حال تحقیق و بازجویی است. در دادستانی پنج پرونده در رابطه با کاغذ مطرح است و حدود هشت نفر بازداشت شدند. در روز‌های اول رقم ارزی که اعلام شد سی میلیون دلار بود، اما طبق آخرین تحقیقات، این افراد ١٨٠ میلیون دلار ارز دریافت کرده و یا فروخته و کاغذ وارد نکردند و یا کاغذ‌ها را با تهیه فاکتور‌های صوری در بازار آزاد فروخته‌اند. /میزان

مجلس به موضوع اسماعیل بخشی ورود می‌کند

محمد کاظمی، نایب رئیس دوم کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی درباره بررسی گفته‌های اسماعیل بخشی یکی از نمایندگان کارگران هفت‌تپه که در جریان اعتراضات کارگران این مجمتمع بازداشت و مدتی را در زندان سپری کرد، مبنی بر اینکه در مدتی که بازداشت بوده مورد شکنجه قرار گرفته است، گفت: امکان دارد این موضوع در کمیسیون قضایی مطرح شود، اما در هر صورت این ادعایی است که باید اثبات شود و نیاز به رسیدگی قضایی دارد. در قانون اساسی ما شکنجه ممنوع است و باید ادعا در این مورد بررسی و کمیسیون مربوطه تشکیل جلسه دهد. /ایلنا

هنوز هم آشیخ اکبر زنده و تأثیرگذار است

روزنامه جمهوری اسلامی با خانم عفت مرعشی همسر آیت‌الله هاشمی رفسنجانی مصاحبه‌ای انجام داده است که بخشی از مصاحبه را می‌خوانید: کدام نقطه از دوران مظلومیت آقای هاشمی برای شما حائز اهمیت است و آن دوره را تلخ‌تر می‌کند؟ دوران بعد از ریاست جمهوری یعنی انتخابات مجلس ششم و ریاست جمهوری ۸۴ و ۸۸ که بیشترین توهین‌ها وتهمت‌ها ازسوی چهره‌های انقلابی و با پول بیت المال علیه ایشان انجام شد و سال ۹۲ که آقای هاشمی را رد صلاحیت کردند... .

در آستانه دومین سالگرد رحلت ایشان جای خالی ایشان تا چه حد احساس می‌شود؟ من به جای خالی ایشان در زندگی و در دوران‌های مختلف عادت کرده بودم، از ابتدای ازدواج زندان و بعد از انقلاب، ماندن ایشان در مجلس و جبهه رفتن‌های زیاد. حال که ایشان در کنار مراد و امامش آرمیده، از محل دفن ایشان راضی هستم و مخصوصا از عزتی که خدا روز تشییع با حضور مردم برای ایشان ایجاد کرد و از همه مردم که ایشان را بدرقه کردند تشکر می‌کنم، هر پنجشنبه که سر مزار ایشان می‌روم و با ایشان دردل می‌کنم. با توجه به فیلم‌ها و کتاب‌ها و مطالبی که هنوز هم برای تخریب ایشان ساخته یا نوشته می‌شوند، هنوز هم احساس می‌کنم آشیخ اکبر زنده و تأثیرگذار است که این برای من مهم است.

تاجگردون آشنا را با مشایی مقایسه کرد

تاجگردون در اینستاگرام خود نوشت: هر رئیس جمهوری گویا باید یک مشائی داشته باشد. مشاور محترم رئیس جمهور بعد از شش سال از دوره رئیس جمهور با دادن آدرس غلط به جامعه فرار به جلو می کند. بودجه را دولت می دهد. شش سال هم آقای روحانی بودجه را به مجلس داد. هر آنچه بخواهد می تواند در لایحه انجام می دهد. مثل امسال که هر جا را دوست نداشت کم کرد و هر جا را دوست داشت بالا برد. افزایش‌های مجلس هم مشخصه. افزایش حقوق بازنشستگان، کسری بیمه ها، عمرانی مناطق محروم، پاداش برزمین مانده فرهنگیان و کارمندان، افزایش مستمری افراد تحت پوشش بهزیستی و کمیته امدادو از این قبیل موضوعات. جناب آقای آشنا این مردم درد زیادی دارند به دردشان نمک دروغین نریز یا اینکه اگر جنایتی شده دولت فعلی را هم در این جنایت شریک بدانید. البته که اگر مجلس ببیند جایی بی انصافی شده باشد اصلاح میکند. چه در عرصه اقتصادی و چه فرهنگی و چه در دفاع. خدا همه را به راه راست هدایت کند.

ضرغامی: رسانه بدون فضای مجازی مفهوم ندارد

ضرغامی، رئیس اسبق صداوسیما با بیان اینکه روش های کارمندی در عرصه رسانه توان اقناع سازی مخاطب را ندارد، گفت: افراد از حدود دو هزار شبکه ماهواره ای معمولا ۱۰ شبکه را به عنوان ایستگاه انتخاب می کنند و لذا رسانه ملی ما باید سعی کند یکی از این ایستگاه ها باشد. وی با اشاره به شبهه افکنی دینی دشمن در فضای مجازی، خاطرنشان کرد: پاسخگویی به شبهات باید به دو روش مستقیم و غیرمستقیم صورت بگیرد. گاهی باید پاسخگویی مستقیم و سریع باشد و گاهی باید از روش های آفندی و پدافندی استفاده کنیم. عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه امروز رسانه بدون فضای مجازی مفهوم ندارد، اظهار کرد: بخش قابل توجهی از تولیدات صداوسیما نشأت گرفته از فضای مجازی است و لذا باید در مقابل اتاق جنگ رسانه ای شبکه های رقیب روشن و سریع عمل کنیم.

روحانی و احمدی‌نژاد غایبان اولین جلسه مجمع تشخیص مصلحت به ریاست آملی لاریجانی

مراسم معارفه آیت الله آملی لاریجانی در مجمع تشخیص مصلحت نظام برگزار شد. صبح امروز اولین جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام به ریاست آیت‌الله آملی لاریجانی برگزار شد. حجت‌الاسلام حسن روحانی و محمود احمدی‌نژاد از غایبان این جلسه معارفه که اکثریت اعضاء مجمع در آن حضور داشتند بودند.

عباس عبدی: اصلاح‌طلبان مسئول برآمدن دولت روحانی نیستند

عباس عبدی: مگر همه گروه‌های حامی خاتمی در سال ۷۶، در باره رفتار خاتمی مسئولیت می‌پذیرند؟ اصلاح طلبان در سال 76 و 80 باید مسئول دولت را بپذیرند و در سال 84 و 88 نیز مسئول انتخابات هستند. اما در سال 92 و 96 نه مسئول انتخابات هستند نه مسئول دولت برآمده از آن. به این دلیل که نامزد خود را نداشتند و مجبور بودند که از یکی از گزینه‌های حاضر حمایت کنند زیرا اگر این کار را نکرده بودند باز هم امروز محکوم می‌شدند که چرا وارد میدان نشدند. البته اصل این موضوع که اگر گروه‌های سیاسی به دلایلی مثل عملکرد خود تحت فشار افکار عمومی باشند، اصلا بد نیست.

کنایه محمود صادقی به برداشتن نرده‌های نماز جمعه

محمود صادقی به برداشتن نرده‌های حفاظ بین مردم و مسئولان در نماز جمعه تهران واکنش نشان داد و در توئیتی نوشت: کار خوبی است اما برخی طوری سخن می‌گویند که گویی نصب نرده‌ها کار دشمن بوده است.

اشتراک گذاری
برچسب ها
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱۶
در انتظار بررسی: ۱۴
انتشار یافته: ۱۳۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۵
این امار شما به درد نمی خورد چون مردم ایران معتقد هستند فقیر و گشنه هستند و دارند می میرند!!!!!!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۴۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۵
ما پزشکان از زحمات دکتر هاشمی کاملا قدردانی میکنیم که بالا خره توانست تا حدودی سطح درامد پزشکان ایران را به نرم
جهانی برساند که نه ولی تا حدودی نزدیک کند.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۰۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۵
۱۴برای واردات با دلار جهانگیری میلیارددلار
یعنی
۱۴۰هزارمیلیاردتومان!!
که مانند سال قبل اکثرا رانت دوستان شما میشود
اما بودجه فرهنگی یک هزارم این عدد است پس چرا هوچیگری میشود؟
چون کسی متوجه رانت و فساد در دلار۴۲۰۰ تومانی و یا در شرکتهای دولتی نشود.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۱۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
آنانکه مست الکلند مجرمند و آنانکه مست قدرتند آزادند .
پاسخ به 21:42
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۱۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
درامد پزشکان به نرم جهانی برسد؟؟؟؟؟
برسد که چه بشود؟ مگر هزینه زندگی شما در ایران با هزینه در کشورهای اروپایی یکی است؟
مگر حقوق پایه در ایران با حقوق پایه در دیگر کشورها یکی است؟
دستمزد یک پزشک عمومی در اروپا 11000 دلار است که با دلار 10 هزار تومانی میشود 11 میلیون تومان.که در واقع قبلا با دلار 5 هزار تومانی میشده 5-6 میلیون تومان.
ولی در ایران این حرف در مغز پزشکان نمیگنجد که هزینه زندگی در ایران پایین است بنابراین درامد هم باید پایین باشد.
اگر قرار است درامد یک گروه با دنیا مقایسه شود باید درامد همه اقشار به درامد دنیا برسد و تکلیف همه روشن شود.واحد پول ما دلار یا یورو شود و خیال همه را راحت کنند.
مردیم از بس مقایسه نااگاهان را تحمل کردیم
در مورد ناشناس ۲۱:۴۲
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۲۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
واقعا عجیبه بعضی از افراد جامعه مرز های مشکلات روحی و روانی رو جابه جا کردن
بلایی که دکتر هاشمی سر پزشکان آورد غیر قابل توصیفه
ایشون از یک طرف پزشکان جوان رو به برده های بی جیره و مواجب تبدیل کرد و بدتر از اون با تبلیغات نادزست جوری القا کرد که تمام پزشک ها درآمد ملیاردی دارن و جامعه رو علیه پزشک ها کرد
من و پزشکان هم نسلم به خاطر عملکرد ایشون در دوره وزارتشون هیچ وقت ایشان را نخواهیم بخشید
ولی نکته درد آور ماجرا اینه که بعضی از افراد جامعه چقدر کمبود دارن که به این وضع فلاکت بار پزشکی هم حسادت میکنن و دست به ابن کارهای عجیب و غریب میزنن
سیروس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۱۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
در پاسخ به ناشناس اول ، یه پزشک استاد برجسته ایرانی در یکی از مراکز علمی درجه اول آمریکا که دوست من است در سال 100 هزار دلار درآمد دارد یعنی معادل 1 میلیارد تومان اما برخی پزشکان بسیار ضعیف در حد و اندازه بسیار پایین در این کشور درآمد بالاتری دارند و این روا نیست .
کدام درآمد بجز درآمد پزشکان در نرم جهانی قرار دارد کدام مهندس کارآزموده رد دنیا با 700 دلار زندگی میکند . انصاف هم بد نیست یکبار امتحان کنید .
ناشناس
| - |
۱۱:۲۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
ماکارکنان بخش بهداشت اعتراض خود را نسبت به عملکرد دکتر هاشمی در بخش بهداشت را به کی باید اعلام کنیم
خان محمدعلی آقا
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۲۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
سزای برخی هم بیخبریست دیگر چه میشود کرد!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۵
شما اصلاح طلب ها خودتان را به درد و دیوار نزنید
چون در هیچ‌کجای جهان یک حزب چپ گرا هیچ موقع باعث ان پیشرفت ان کشور نشد بلکه کسانی که اتکا به داخل داشتند روبه جلو رفتند
پاسخ ها
ناشناس
| France |
۲۱:۳۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۵
اتفاقا همیشه اصلاح طابان در اکثر کشورها باعث پیشرفت شدند . یعنی همین چین کمونیست یا شوروی با پشت پا زدن با ان شعارهای پوتین و چکمه و خانه و لباس یکسان به انجا فکر کردند که خواسته های انسانها در همه زیمنه ها متفاوت هست برای اینکه کل هستی نطام خلقت اینچنین هست حتی قیافه و حرف زدن انسانها با هم متفاوت هست . انکه تا کله صبح خوابیده با انکه ۵ صبح بیدا میشود برابر نیستند این حرف های فقط در کتاب آرزوها هست بی خودی جو شلوعش نکن
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۵۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۵
پرچم فرانسه
چین خود نباخته می رود در میدان ولی اصلاح طلب ها از قبل خود باخته می روند در محیط بین المللی
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۱۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۵
۲۱۰۵۷
چین طریق اصلاح را انتخاب کرد بعد از قضیه کشتار تیانگ من.بد نیست کمی مطالعه کنید اگر سن زیادی ندارید.چین درهایش را بست وانچه امروز شما راه حل عنوان میکنید امتحان کرد و رسید به میدان تیانگ من.بعد دید نمیشود اینطور ادامه داد.درها را باز کرد والبته
سیاست کاملا مستقل در پیش گرفت.انچه چین را چین امروز کرد انجام اصلاحات بود
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۲۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۵
اصلاحی که چین کرد با اصلاحاتی که شما در نظر دارید صفر تاصد فاصله است
خطاب به ۲۲:۱۶
ناشناس
| France |
۲۳:۴۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۵
منطورت از چین خود نباخته یعنی چی . من گفتم از برنامه های پوپولیستی و پوچ گرای عدول کردند و به عقل گرایی روی اوردند . سخنان آرمانگرایی در حد آزمایش یک شهر وروستا باشد اشکالی ندارد نه در وسعت یک کشور چه فایده دارد دوم اینکه شرکت های بزرگ عربی و امریکای اقتصاد چین را به این سرعت رونق دادند و که ترامپ در هفته گدشته موفق شد تراز تجاری با چین را به تعادل نسبی برساند
ناشناس
| United States |
۰۱:۳۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
اصلاح طلبان چپ هستند
ناشناس
|
France
|
۱۹:۱۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۵
اصلاحطلبم و مایلم به میر حسین عزیز انتقاداتی بیان کنم.از ان نوع انتقادات که یک بیننده خیلی معمولی پس از پایان یک مسابقه فوتبال از یک مربی بزرگ انجام میدهد؛
میر حسین عزیز شما رکب خوردید و وارد بازی شدید که زمین انرا "مرد داخل اسانسور"تعیین میکرد.عصبانی شدید و تحت تاثیر جو قرار گرفتید،خسارات زیادی به کشور وارد شد،جوانهای زیادی از جمله عزیزی از خودتان پرپر شدند.دشمنان شاد و مردم کشور غمگین شدند.سوال من از شما اینست که فرضا اگر پیروز میشدید چه میشد؟؟؟مگر نه اینکه باید طبق قانون اساسی بعنوان برنده انتخابات سوگند میخوردید و منویات رهبری در صدر خواسته های شما قرار میگرفت؟.پس یا باید وارد نمیشدید و یا از دستور ایشان اطاعت میکردید.جناب میرحسین نگرانی شما برای رای دهندگانتان قابل درک است،اما حتما میدانید در کشوری که به حق به منشور کورش کبیر افتخار میکنند، در حالی که در زمان همان ایران باستانی، رومیان مجلس سنا و دموکراسی داشتند؛.ما در خاور میانه به اندازه اروپاییها تمرین دموکراسی نداریم. باید فردی داشته باشیم که حرف اول و اخر را در اختلافات بزند و ان فقیه عالمی چون مقام معظم رهبریست.هنوز بسیاری از دعواهای فامیل با پادرمیانی "ریش سفید" حل میشود و شما پادرمیانی ریش سفید کشور را نپذیرفتید و این باعث خسارات به همه کشور و هر دو طرف شد و بعنوان یک عاشق ایران از شما خواهش میکنم به قیمت گذشتن از ابرو هم که شده اجازه تضعیف بیشتر از این کشور را ندهید.
پاسخ ها
ناشناس
| France |
۲۱:۴۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۵
سخنان شما بوی اصلاحات ندارد
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۰۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۵
این ها یکنفر است جواب خودش را می دهد یا دو نفر؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۰۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۵
مگر میر حسین شما هنوز هم تأثیری در معادلات سیاسی دارد که بتواند اجازه تضعیف کشور را بدهد یا ندهد؟ کسی که خیانت کرد و فتنه راه انداخت و با کلمه رمز تقلب آرامش کشور را به هم زد و سناریوی انگلیسیها و آمریکاییها را اجرا کرد الان خیلی خوش شانس باشد در همان چهاردیواری خانه خودش میتواند نفس بکشد
ناشناس
| Germany |
۲۲:۳۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۵
۲۲.۰۸
دوست داشته باشید یا نه مسئله حل نشده ۸۸ همیشه بهانه ای برای دشمنان برای تضعیف نظام بوده و تا حال نشود باقی خواهد ماند.جمعیت بزرگی که به ایشان رای دادند برنده یا بازنده انتخابات،از ان اتفاقات ناراحتند و البته طرف مقابل انها هم.حل ان مساله به مردم نشان خواهد داد در نظام ما هر مشکلی قابل حل است و بقولی بن بست وجود ندارد.البته حقیر عقیده دارم این مساله به گونه ای حل شود که جایگاه رهبری تضعیف نشود.چرا که میدانی و میدانم دوست من که رهبری ستون خیمه و دلیل یکپارچگی این کشور هستند وبه همین دلیل از میر حسین عزیز انتظار دارم برای حل مسئله پیشگام شوند.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۰۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
کشور قانون اساسی و برنامه های بالادستی دارد
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۵۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
این اقا هنوز در خواب خرگوشی ست و فکر میکند مثلا بود یا نبود میرحسین و کروبی و یا خاتمی اثری در مسائل سیاسی دارد در یک کلام برو بابا ......کمی با مردم باش
ناشناس
|
United States
|
۱۹:۲۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۵
امروزه حدودا سی درصد وامهای ازدواج بعلت نداشتن شغل وکار توسط داماد ویا نداشتن ضامن معتبر به جیب افرادسود جو میرود ویک تسهیلات ازوداج بمبلغ یک الی یک ونیم میلیون تومان خرید وفروش میشود آنهم در شرایط بسیار سخت بانکها و عدم تمایل مردم برای پول گذاشتن در سپرده قرض الحسنه " گاها بانکها مجبورند این تسهیلات را از منابع سپرده های پانزده الی هجده درصدی خود بپردازند " بهترین کار در حال حاضر حذف کامل تسهیلات ازدواج و اعطای یک قلم کالای اساسی رایگان به هر فرد است که هزینه این هدیه را میتوان از محل سودهای پایان سال بانکها / تبلیغات صدا وسیما / موقوفات آستانقدس ووو تهیه نمود اینطوری هم عروس وداماد در ابتدای زندگی گرفتار بدهی و شصت ماه مراجعه مکرر به بانکها نمیشوند وهم جماعت ضامن نیز مدام در دلهره وتشویش پرداخت اقساط توسط زوجین نخواهد ماند ودر نهایت هم دست افراد سود جو وطماع بسته خواهد شد " بحث خرید وفروش تسهیلات ازدواج در روستاها بسیار قوی تر از شهرهاست " ووو
پاسخ ها
ناشناس
| France |
۲۱:۵۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۵
دوست عزیز بدتر از این که دو نفر با ازدواج ساختگی وام سی میلیون بگیرند سپس بصورت صوری جدا شوند یا بخاطر فشار زندگی جدا شوند کل ان مبلع بی فایده میشود . یادم هست در دهه ۶۰ به دخترهای مجرد پولدار اجازه رفتن به خارج نمیدادند لذا با ازدواج صوری وقتی طرف به بیرون مرزها رفت طلاق میگرفتند . برای ازدواج زیمنه بیکاری و گرانی و تورم را حل کنید خودش درست میشود
ناشناس
|
France
|
۱۹:۲۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۵
نرده اولین مانع نیست مانع اصلی دور کردن مردم از تماس حضوری با مسئولین است. و اعتماد مردم باید برگردد با پاسخگو بودن مسئولین
شاپور
|
United Arab Emirates
|
۱۹:۲۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۵
پلیس از اول با رانندگان مست برخورد قاطع و ماشین انها را نیز بدون تعارف توقیف می کنه
این جای دیگری است که بایدقاطعیت داشته و برخورد نماید تا عبرتی باشد دیگر تکرازنشود
نه اینکه چند روز دیگر با با بهانه های ارفاقی ازاد کنند
ناشناس
|
France
|
۱۹:۳۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۵
۱جناب ضرغامی قبلا از میوه دانش شما در صدا وسیما خورده ایم. نکند روی فراموشی ما حساب باز کرده اید؟
۲جناب عبدی اصلاحطلبان باید اصلاح را از خود شروع کنند وانتقادات به اصلاحطلبی باید مورد استقبال عالیجنابان ان قرار گیرد اگر حقیقتا مقصود نهایی اصلاح مشکلات کشور باشد.
۳جناب صادقی نصب نرده ها حاصل جنایات تروریستهای منافق بود که البته باعث جدایی مسئولان از مردم و دور ماندن انها از مشکلات صاحبان اصلی انقلاب شد.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۰۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۵
آیا در صدر اسلام هم نرده بود ؟
ناشناس
|
Germany
|
۱۹:۳۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۵
نباید غارتگران بیت المال واختلاسگران نجومی وزمین خواران هزار هکتاری را دستگیر کند فقط برخورد ومصادره اموال افراد مست باید باشد تا ملت حد خودرا بشناسند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۵
آقای مهدی زاده چون سن شما اجازه نمی دهد که گذشته مملکت را بشناسی بهذشما میگویم که مملکت در دست همین پدر زن فعلی شما وهاشمی است ومتاسفانه تمام فقر وبی کاری وگرانی فعلی حاصل کار همین ها است ومردم همیشه نا رضایتی خودشان از هاسمی اعلام کردند وحالا هم از کار روحکانی نا راحت هستند وباید بر دو لت بهار درود فرستاد وبه آدم های صادق درود
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۰۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۵
آره واقعاً !!! دولت پاکدست . هاها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۵۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
مردم ناراحتی خود را از افراد زیادی اعلام کردند ولی بخش زیادی را رسانه ها شجاعت اعلام نداشته و ندارند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۵۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
اقای داماد تو بردی .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۵
گل بود به سبزه نیز آراسته شد.
حالا که دوره جناب روحانی می خواد از نیمه بگذره عزیزان دارن سفره هاشون از دولت جدا می کنند
یعنی مجلسی خدمت گزار و خازع تر از این مجلس به دولت ها نبود.
به هر حال عزیزان کرسی هاشون نمایندگان عزیز در معرض آزمونه. فقط نمی دونم با چه رویی دوباره می خوان کاندید شن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۵
سلام به امید روزی که آقازاده ها در صف اول نماز جمعه به خطبه های نماز گوش دهند واز زندگی در اروپای نامرد و امریکای جهانخوار خوداری کنند و هوش و توانایی خود را در تحصیل در ایران و قبولی در کنکور دانشگاه بدون هیچ گونه سهمیه ازمایش کنند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۰۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۵
اینور نرده یا اونور نرده؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۳:۲۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
آقایان در این مدت بقدر کافی به این ملت خدمت کرده اند و وقت آنست که نزد آقازاده ها بروند وبعد از این به آنها خدمت کنند.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۵۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
نرده مال مردم شهید پروره .اقا زاده ها هم که نماز نمیخونن. برو یه امار بگیر اگه دروغ میگم بیا منو دستگیر کن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۵
اقای عباس عبدی مگر عارف و جهانگیری اصلاح طلب نبودند
مگر نمیتوانستید کاندید داشته باشید؟
به شعور مردم توهین نکنید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۲۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۵
آقای عبدی نشد تو این مملکت یکی بیاد از عملکردش معذرت خواهی کنه همه میگن کی بود کی بود من نبودم حالا اگه روحانی موفق بود اصوبگراها میگفتن از ماست اصلاح طلبها میگفتن ما آوردیمش
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۵۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
اقای عبدی تو هم مدت مدیدیه که از جرگه عشاق خارج شدی تغییر شغل دادی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۵
با افتضاحی که اصلاح طلبان در این ۵ سال در اقتصاد افریدند ، مردم خدا رو شکر می کنند که موسوی سال ۸۸ برنده نشد....
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۰۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۵
مردم نه ! شما از طرف خودت حرف بزن .
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۷:۳۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
استغفرالله و اتوب الیه ،،استغفرالله و اتوب و الیه.
اگر خورشید هم رئیس جمهور بشود در تمام دوران ها کارئی نخواهد بود ..
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۴۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
مردم از این جناح بندی ها خسته شده اند نه به اصلاح نه به اصول
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۰۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
همیشه چار نفر هستن تا از این اصلاح طلبا دفاع کنن ..اخه ادم چی بگه به ا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۵
جناب آقای کامبیز مهدیزاده من شک دارم، شما صادقانه حرف نمی زنی چون توی صحبت های خودتان می فرمائید. آقای رئیس جمهور روحانی به من گفتند :از من چه می خواهی ودر جواب من به ایشان گفتم من دنبال میز و ریاست نیستم!
سوال: اگر شما دنبال میز نبودید پس چرا مسئولیتی راپذیرفتید که خیلی از جوانان وطن از هر نظر بالاتر از شما بودند.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۰۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
آفرین حرف حق .
ناشناس
|
France
|
۲۰:۱۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۵
مجلس اگر قدرت داشت از پس پیامک های تهدید خودش برمیامد . مجلس اگر قدرت داشت بودجه های کلانی که اقای حسام الدین اشنا دیروز گفت فقط با بودجه ده میلیونی شروع کردند تا روزنه بودجه باز شود . را تصویب نکنند . برای بخشی کاری نخواهد شد . تا ببینیم تاریخ چه پاسخی دارد . در این‌مورد چه مینویسند
ناشناس
|
Germany
|
۲۰:۱۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۵
شرایط سخت تر خواهد شد و راهی جز برداشتن حصر نیست حال کی مسئولان به آن دست بزند سئوال است،ایکاش سریعتر انجام دهد تا نتیجه مطلوب داشته باشد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۵
سرتاپای بسته خبریتان پرداختن به حواشی است.
بسی تاسف.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۷:۳۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
سرگرمی برای مردم شاخ و دم نمیخواهد
ناشناس
|
France
|
۲۰:۲۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۵
آقای ضرغامی گفتند پاسخ به شبهات باید مستقیم و عیر مستقیم و آفاندی و پدافندی باشد . مثل پاسخ به کارگران هفت تپه و بخشی .... هر چه هزینه شود بی فایده هست . یعنی همین امروز اگر میلیارها هزینه شود فایده ندارد مثلا در همین قصیه بخشی اگر واقعیت باشد چکاری میشود کرد . شما باید خیلی از مسایل که جرم نیست از تعریف جرم کنار بگدارید . چون دتیره تعریف از جرم حتی به شکل لباس و موی و آرایش مردم رسوخ کرده حالا اعتراض به مسایل دیگر بماند
ناشناس
|
United Arab Emirates
|
۲۰:۳۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۵
وقتی مردم حاضرند هر فشاری رو تحمل کنند یعنی راضی هستتد و همه به نوبه خود از این اوضاع منفعت بردند ؟؟؟! پس دولت بر دولت روحانی که همه رو رو راضی نگه داشته .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۵
منظور از فتنه زرد همان تظاهرات جلیقه زردهای فرانسه از نوع ایرانیش است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۵
اتفاقا الآن باید این نرده ها را محکم تر کنید چون مردم را از دست داده اید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۰۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۵
کاملا موافقم.
ناشناس
| France |
۰۰:۱۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
هزار لایک
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۷:۴۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
دیگر مردمی نمانده که داشته باشند.
ناشناس
|
France
|
۲۰:۴۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۵
آقای عبدی درست میگویند من به روحانی رای دادم ولی تا یک روز به انتخابات واقعا نمی خواستم رای بدم . چون اقای روحانی هیچوقت نگفت من اصلاح طلب هستم ولی شعارهای در مورد اصلاحات صحبت کردند یعنی هر کدام از مردم در انتخاب روحانی به یکی از شعارهای ایشان رای دادند . من به این خاطر به ایشان رای دادم که دنبال آزادی عقیده و بیان و حقوق شهروندی مردم هستند ولی نشد چرا دلایل زیادی دارد . گشایش اقتصادی باشد ولی تا مواردی که گفتم نباشد بی فایده هست
حمید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۵
دولت هاشمی بعد از جنگ بزرگترین ضربات را به این مملکت وارد کرد. فرهنگ ایثار و از خودگذشتگی را از بین برد و به جای آن سبقت در رفاه و ثروت اندوزی را به وجود آورد
پاسخ ها
ناشناس
| France |
۲۲:۰۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۵
هاشمی بزرگترین صربات را مملکت زد و فرهنگ ایثار را از بین برد . حمید جان خیلی در جو سیاست عرق شدی تو رویا هستی یا خیال ورت داشته . البته تقصیر هاشمی نبود هر دوره به یک جور هست بعد احمدی نزاد و حالا هم روحانی تا بعدا خواهیم دید روحانی چی خواهد شد چون سیاست اینچنین هست . خواست سیاسی خودت را دوباره ببین چی گفتی از خود گدشتگی . خودت چقدر از خود گدشتگی داری . برو سوریه جنگ داره تمام‌میشه . چرا نمیری مناطق محروم با مردم کمک مجانی کنی برو
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۲۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۵
ظاهرا این کسی که نظرات را منتشر می کند از دوستتداران بی حد و کتاب خاندان هاشمی است که سانسور می کند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۰۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۵
کاملا درست است
ناشناس
| France |
۲۳:۳۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۵
تابی جان چرا بخش اصلی سخنم را برش زدی که دو مخاطب محترم اصلا متوجه نشدند که من طرف حرفم چی بود ایکاش برش نمیکردی . حالا جور دیگری میگم ولی کوتاه . چقدر یه موقعی بخاطر هاشمی چکار کردند بعد از مدتی باز چه کاری نکردند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۳۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
دست از سر افرادی که از دنیا رفته اند بردارید و دیگر نمیتوانند از خودشان دفاع کنند . خوردن گوشت برادر مرده تمامش کنید برید به این زنده ها بچسبید و طلب کار بشوید . .قرار ما این نبود قرار بر ترویج اخلاق بود پس چی شد اینهنه پول و ثروت مردم را خرج فرهنگ میکنید پس چرا نتونست حتی دروع و ریا ار از جامعه جمع کنه
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۵
برداشتن نرده ها یک قدم کوچک و خیلی دیر انجام شد که اصلا بود و نبودش احساس نشد .
مهم خطبه های نماز جمعه است که مجددا توسط ریاست سیاست گذاری امامان جمعه انتخاب و دستوری به امامان داده میشود و اگر یک خطبه در یک شهر را گوش کنی هیچ فرقی با سایر شهرها ندارد
و خطبه های جناب اکبری با جناب تصدیقی و جنتی و خاتمی زیاد تفاوتی دیده نشد .
و مشکلات فعلی کشور بیشتر اگر نگردد کمتر هم نخواهد شد .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۴۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
برای منی که تا حالا نماز جمعه نرفتم اصلن مهم نیست
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۵۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
همان بعضی بودند فرار ازجنگ فرار می کردند ویا مخفی می شدند بسییجان بیچاره ومظلومانه شهید می شدند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۵
جبهه و ترس اونجا باشی ترس در آنجا هر کی بوده شجاع بوده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۵
وظیفه اصلی مسئولان ما، همچون دیگر مسئولان جهان، تامین خواسته های به حق مردم است. نیاز به توضیح هم نیست که اگر این خواسته ها برآورده نشود نارضایتی و سرانجام اعتراض مردم را به دنبال خواهد داشت. حال آیا این درست است که به جای برآوردن خواسته های به حق مردم (آن هم این مردم نجیب و صبور) هر اعتراضی از جانب آنها فتنه نامیده شود؟ آقایان که مدام واژه فتنه را تکرار میکنند، بد نیست نگاهی منصفانه به اعتراضات مثلا فرانسوی ها علیه دولتشان داشته باشند و مشکلات ناشی از آن اعتراضات وسیع را با مشکلات مردم ایران مقایسه کنند. آیا اصلا مشکلات مردم فرانسه با مشکلات مردم ایران قابل قیاس است؟!!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۵۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۵
کاملا دریت هست . هنوز بعد از چهل سال نمیدانستند که شاید کارخانه داری حقوق کارگر را نداد چکار کنند . یعنی همین اقایان الان مسول هستند زمانی دست در قدرت اجرای در سالیان دور نداشتند فقط اکتقاد میکردند . . هیچوقت مدیریت بعد از اعتراص اموزش ندیدند چون حق اعتراص خیابانی را قبول ندارند مگر پارسال نگفتند جای را انتخاب میکنیم تا معلمین یا گروه صنفی در پارکی جای اعتراص کنند . باید با راهکاری بشود کنترل کرد این حق را قانون اساسی در یکی از بندها داده است در صورتی مخل امنیت کشور نباشد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۵
اینکه دختر روحانی چطور ازدواج کرده برای من مهم نیست
بی خیال بابا !
این هم مثل بقیه ی آقازاده ها چند میلیون دختر و پسر مجرد داریم که هیچ امیدی برای تشکیل زندگی و اشتغال و فرزند داشتن ندارن
چندین میلیون زوج جوان داریم که سالهاست ازدواج کرده اند و امکان بچه دار شدن ندارن و شب و روز برای پرداخت هزینه های زندگی و اجاره خانه کار می کنند
میلیونها پدر و مادر داریم که بیکار شده اند و معلوم نیست هزینه های زندگی چطور باید تامین بشه
حالا آقازاده های شکم سیر لاکچری نازپرورده چطور از امکانات و خوشبختی لذت می برند اصلا مهم نیست
ناشناس
|
France
|
۲۱:۴۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۵
اف تی تی اف در تشخیص مصلحت تصویب شد این یعنی اینکه این چند ماه سر کار بودیم دوم اینکه مجلس راهش درست بود بیخودی جلوی مجلس داد و فریاد میکردند . ۲۹۰نفر در مجلس راه درست رفته بودند .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۰۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۵
جناب دو تا قانون همراه رفته در مصلحت یکی پول شویی در داخل و یکی همین معاهده و ان چیزی که تصویب شده اولی بود و نه دومی
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۰۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۵
واقعاً ؟ کی ؟
ابی
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۳۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۵
کامبیز جونم صبرکن دوره ش تموم بشه مستندشو بسازن ببینی چه کلاه گشادی سرت رفته
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۵
مسئولان باید به فکر برداشتن نرده های بی اعتمادی که شکاف عمیقی ببن آنها و مردم ایجاد کرده باشند و فقط برداشتن آن جز با راستی و صداقت نیست اما ظاهرا منافع آقایان از حفظ نظام ارجح تر است!!!
محمود
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۵
سلام جای دیگه پیدا نکردم.
لطفاً تیترهای اخبار را در حالت شب، به رنگ زرد بنویسید، رنگ آبی اصلا خوانده نمی شود.
با تشکر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۵
به این آقایان جلیلی و ضرغامی چگونه باید فهماند مردم به افاضات شما نیاز ندارند!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۵
نرده ها را برداشتید!!! اصلا برای چی گذاشته. بودید؟ فاصله هارا. کاخها را آقازاده ها را. ستون های یک کیلومتری اسکورت ها را. و....چکار می کنید.؟ برای اقامه یک نماز. حداقل چند هزار نیرو با تمام تجهیزات و...را به فاصله متر به متر میگمارید این هزینه ها از بیت المال است.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۵
مطبوعات باید وظیفه اصلی خود را انجام دهند عروسی فلان کس یا نامزدی دیگری واقعا چه اهمیتی دارند حیف نیست یک نفر وقت خود را صرف این مسائل کند؟
پرویز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۵
بابرداشتن نردهامشت محکمی بردهان دشمن زدیم وازفرداتمام مشکلات اقتصادی حل میشود
پاسخ ها
پرویز
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۲۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
تابناک کامنت راچقدسانسورش کردی زشته، صدرحمت به سانسوروسیما
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۵
واقعا آقای روحانی با استخاره دخترش را شوهر داد!؟

این یعنی برای تصمیم های کشور هم استخاره می کنند ؟ وای بر ما
تریلی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۵
این نرده ها عامل تموم عقب ماندگی ها وبیکاری جوانان بود باید قبول کنیم دیر متوجه شدیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۵
وقتی میر رو حصر کردید دلار ۱۰۰۰ تومان بود معلوم نیست بعد از رفع حصر چند باشه ؟!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۵
اقای روحانی منشور حقوق شهروندی شما چی شد ؟؟! کارگران هفت تپه مدعی شکنجه روحی و جسمی هستتد ؟! جناب مطهری ایا اگه این اتفاق در دولت محمود می افتاد باز هم سکوت میکردید
پاسخ ها
ناشناس
| France |
۲۳:۲۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۵
روحانی کاری نمیتواند بکند مگر سخنان آقای آشنا دیروز ندیدی که گفت اگر دولت بودجه بعصی افراد را تصویب نکند کل بودجه تعطیل میشود همین مقدار اطلاعات بودجه را چهل سال بود اطلال نداشتی همین مقدار الان من و تو کا میدانیم برای دولت هزینه سیاسی دارد برو خدا را شکر کن همین مقدار که دونستی از سر دولت اصلاحات و اعتدالیون هست . هر موقع حقوق شهروندی روحانی را برسمیت شناختی انوقت بگو روحانی برو مشکل بخشی را حل کن پله به پله
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۳۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۵
رهبری عزیز جلوی این خودسری ها را خواهند گرفت
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۴۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
هر جا مصیبتی است نام اصلاح طلبان می درخشد
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۱۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
اقای مطهری رو نگو که این جور موقع ها خوب مردم را فراموش میکنه.......پسر کو ندارد نشان از پدر.....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۵
فاصله بین مرد و مسئولان با نرده ها از بین نمیرود ؟! به فکر کم کردن فاصله طبقاتی باشید ،مدیر شرکتهای خاص دولتی ۴۷میلیون میگرن ولی کارگر و معلم کشور بخاطر حقوق یک میلیونی خود باید آزار روحی و جسمی ببینه ؟!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۵۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۵
نردها طرح اصولگرایان بود . . در سال ۶۴ در تهران اموزش سربازیم تمام شد و برای تقسیم داشتیم اماده میشدیم که فردی با ماشین صد گلوله برای سخنرانی امده بود و از جبهه و جنگ گفت و من در انجا دل خودم گفتم که چطور از مبارزه برای سربازی میگوید که خودش چند تا محافط دارد و ماشین صد گلوله اما من سرباز را در حال اعزام به منطقه ای هست که فقط کلاه اهنی دارم در صورتی ساپورت سرباز در پیشاهنگ دفاعی تانک هست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۵
با بررسی بودجه کشور مشخص میشه که حوزه ای که باید استقلال مالی داشته باشه به اندازه ۸ وزارتخانه از دولت بودجه میگیرن بعد الکی نبود جناب یزدی مدعی پیشرفت ۴۰۰ درصدی بود ؟! نگو منظورش روحانیت عزیز بود !؟
نعمت
|
Netherlands
|
۲۳:۳۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۵
بنده به عنوان یک پزشک از سطح درآمد خود ناراضی ام. توی این شلوغی و ترافیک صبح زود ساعت 9 میرم مطب تا غروب. شاید 80 تا مریض رو معاینه کنم
با ویزیت ناچیز 50هزارتومنی مگه میشه یه ماشین معمولی مثل بنز اس 500خرید؟
پس ما دکترا دردمون رو به کی بگیم؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۶:۳۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
نعمت دکتر می شود...
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۷:۱۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
آخ دلم کباب شد
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۵۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
نعمت بمیرم برات
بماند
|
Turkey
|
۰۰:۰۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
به این شادومادبسیارمخلص بایدگفت۰! بااین ازدواج خودمیزهابدنبالت میآیند!ولازم نیست تودنبالش باشی!ولی خوب برخی ازعروسی هاپربرکتند!؛داماد کی نژاد؛دامادحائری(مدیرکل سابق تلویزیون کیش ومشاور!فعلی معاونت سیمای تلویزیون ومعاونت آینده سیماوانشاءالله رئیس!اآینده ترسازمان صداوسیما!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
حرف‌های شعاری زدن و شعار دادن با واقعیات اجتماعی تطبیق ندارد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
نرده برداشتن مشکل حل نمی کند با مردم زندگی کردن وجنوب شهر و مرکز شهر زندگی کردن و عملی با مردم بودن مهمه نه کارهای ظاهری
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۰۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
چرا علما که می گویند اگر پسر خوب بود و حتی کارگر دخترتان را بدهید چرا شخصیت های ما خودشان عمل نمی کنند دامادهای آنها را ببینید هیچکدام کارگر نیستند بین حرف تا عمل فاصله زیاده
ناشناس
|
United States
|
۰۴:۰۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
بدبخت مريضهايى كه نزد شما ها مي ايند
٨٠ مريض در روز؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۰۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
شما متوجه کنایه اقا نعمت نشدید؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۴:۴۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
اخه مگه در نظام اسلامی شکنجه هم داریم؟
ناشناس
|
United States
|
۰۶:۰۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
معنی مملکت طیب رو هم متوجه شدیم
واقعا ممنون از نظر شما در این مورد
خبر خوان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۳۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
آقای مهدی زاده تاریخ خیلی چیز ها را قضاوت خواهد کرد . و هم اکنون هم در حال قضاوت کردنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۴۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
خدایا بس کنید .......................بس کنید .همه مقصرند که این اوضاع شد ......................همه مقصرند .شما که اجازه دادید .انهایی که بی اجازه بانی این اوضاع شدند .همه مقصرند
پوردلشاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۴۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
این سری واقعا خبرهای بدردبخور و مفیدی گذاشته بودید و از اون مهمتر، توضیحات و تفسیرهای مخاطبان بود. خیلی نکات رو با مطالعه کامنت‌ها میشه درک کرد.

از همه شما ممنونم
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
تور راخدا بس کنید اصلاح طلب یا اصولگرا یا میر حسین اگر راست می گویید راهی پیدا کنید برای جلوگیری از دزدی واختلاس ورانت که مملکت رابیجاره کرده اصلا این بحثها چه دردی از مملکت ومردم فلاکت زده را دوا میکند میرحسین واصلاح طلب واصولگرا که نشان دادند همگی در یک چیز مشترکند ناکارامدی و...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
ازاول انقلاب نه اصول گراها به فکرملت بودند نه اصلاح طلب ها
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
الحمد و الله معلوم شد که بعد از جنگ باز هم جوانان نخبه ای هستند که از آب کره بگیرند
صابر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
خودمان را با برداشتن نرده‌های نماز جمعه سرگرم نکنیم، مشکلات مهم‌تری داریم بله درست است از وقتی که این نرده ها باب شد از نماز گزاران جمعه کاسته شد و از لحاظ اقتصادی نیز وضعیت مردم بدتر شد چون مسوولین راه خودشان را از مردم جدا کردند و از حال مردم خبر نداشتند . معیشت ما را درست کنید که اهم واجبات است . انسان گرسنه دین و ایمان ندارد . سر مردم را هر روز به چیزی سرگرم کنید .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
وقتی رئیس جمهور یک مملکت 80 میلیونی برای ازدواج دخترش به جای تصمیم استخاره کنه بایدبه حال مردم گریییییست
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
لطفا این مطلب ازدواج بردارید دل جوان هایی که نمی توانیم ازدواج کنیم را بیشتر از این آتش نزنید
تقي
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
داماد اقاي نورحاني گفتيد چون اقاي روحاني عاشق ايران هستند دوستشان داشتم اقاي روحانی باید از تمام طيف در كابينه خود استفاده مي كردند نه از يك طيف
ایرانی
|
United States
|
۰۸:۵۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
بزرگترین حوزه انتخابیه رو میشه کشور و انتخاب رئیس جمهور دونست وقتی رئیس جمهورها میان و میرن و هر کدومشون به فکر استان و شهر زادگاه خودشون هستن و برای اون طرح اختصاصی میدن تنها اتفاقی که با استنای شدن انتخابات نمایندگان میافته اینه که نماینده ها باز به شهرهای خودشون فکر میکنن و خیلی از شهرها از قلم میافته مشکل از جای دیگه ای خرابه مخصوصا وقتی بفهمیم بافت شهر در خیلی از استانها شهر بهشهر متفاوته مشکلات بزرگتری خودنمایی میکنه
یکی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
نماز جمعه یک مراسم دینی است در مراسم دینی نباید بین افراد فرق گذاشت و جایگاهشان را با توجه به موقعیت اجتماعی یا سیاسی در نظر گرفت گذاشت نرده از اول اشتباه بوده است حالا حل بخشی از یک اشتباه تاریخی را نباید در بوق و کرنا کنید بلکه اید کاملا بی سر و صدا این اشتباه کاملا رفع شود و یک کارگر بتواند در صف جلو بنشیند و یک سیاسی وقت آمد و دید جایی در آن آخر هست برود و همان اخر بنشیند این است عدالت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
واقعا که چقدر هم مملکت ما طیب است !!1نکته دوم اینکه این مردم هستند که باید در باره استانی شدن انتخابات تصمیم بگیرند نه نمایندگان . من بعنوان یک شهروند ابدا موافق چنین طرحی نیستم زیرا باعث اجحاف هر چه بیشتر یه شهرهای کوجک می شود .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
حالا که نماز جمعه تبدیل به یک برنامه صرفا عبادی شده و تشریفاتی دیگه چرا برش داشتن
ناشناس
|
-
|
۱۰:۲۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
با سلام داماد آقای روحانی از هر چیزی می خواهی تعریف کنی تعریف کن ولی خواهشآ از کارهای آقای روحانی تعریف نکن خسارتی که ایشان به مملکت زده اند تا قیام قیامت می ماند اون از نگ برجام اون از تعطیل کردن دانش هسته ای ایران اون از بتن ریزی قلب راکتور اراک اون از بی ارزش کردن پول ایران از بی ارزش کردن پاسپورت ایرانی اون از گرانی وضع اقتصادی مملکت بازم دوست داری برات بگم دیگه تعریف نکن آقای داماد
محمود
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
عجب دامادی!!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
آقای تاجگردون اقای اشنا چون اسرار هویدا میکند شما اورا باکسی مثل مشایی مقایسه میکنید ؟کمی انصاف بد نیست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
مردم هیچ رغبتی برای نزدیک شدن به مسئولین ندارند .
ناشناس
|
-
|
۱۱:۱۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
وای بر مسئولانی که مردم این مملکت را سرگرم گرانی ،کوچک شدن سفره؛افزایش حقوق،ازدواج جوانان و وام ازدواج ؛مسکن و گرانی آن ،نداشتن سلامت جسمی و روحی و روانی ،برچیده شدن دو ردیف نرده،سیاست و سیاست زدگی کردند هر کسی هم که هم حرف حساب بزند می شود منحرف
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
نشانه مردمی بودن مقامات، برداشتن چند تا نرده از تجمعی محدود بنام نماز جمعه نیست! که این همان پوپولیسم است.
نشانه واقعی بودن مردمی بودن مقامات آنست که خودشان و خانواده‌ شان ،حداقل در همان سطح میانگین جامعه زندگی کنند. شما در ویلای هزار متری ولنجک باشی بعد برای نمایش ، چهار تا نرده را هم نیم ساعت برداری، این شد مردمی بودن؟؟
محمود
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
عموم مسئولین متقاضی جدایی از مردم نبوده اند بلکه برخی افراد مسئول در برگزاری مراسم تصمیمات و تحلیل های غلطی داشته اند و به عنوان اکرام و احترام آنها را از مردم جدا کرده اند. آخرین نمونه اش در مراسم اقامه نماز بر آیه الله شاهرودی در مصلی. کسی دم در شبستان ایستاده بود و روحانیون محترم را از سایرین جدا می کرد و به در دیگری هدایت می کرد تا از آنجا وارد شوند . این کار کار خوبی نبود و معترضانی هم داشت.
ناشناس
|
-
|
۱۴:۱۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
درود بر احمدی نزاد.
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
kilid search
بسته ویژه خبری
برچسب منتخب
عبدالحسین مجدمی اکبر طبری اجلاس داووس عباس تبریزیان طرح گام کروناویروس سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر لیگ قهرمانان آسیا احمد حمزه