بازدید 5146
فرمانده انتظامی استان اصفهان خبر داد

دستگیری ۹ نفر از سرشبکه‌های دلالی ارز در اصفهان

کد خبر: ۸۶۶۵۸۵
تاریخ انتشار: ۱۴ دی ۱۳۹۷ - ۲۲:۱۷ 04 January 2019
فرمانده انتظامی استان اصفهان از دستگیری ۹ نفر از عناصر کلیدی و سرشبکه دلالان ارزی و عاملان اصلی گران‌فروشی ارز در عملیات کارآگاهان پلیس آگاهی خبر داد.

به گزارش «تابناک» به نقل از روابط عمومی فرماندهی انتظامی استان اصفهان، مهدی معصوم‌بیگی اظهار کرد: به دنبال نابسامانی بازار ارز و به تبع آن بروز نوسانات و افزایش قیمت ارز در ماه‌های اخیر، فعالیت اخلال‌گران و دلالان ارزی به ویژه در یکی از مناطق شهر اصفهان نیز افزایش پیدا کرد به طوری که افراد مذکور با تجمع در این محدوده اقدام به خرید و فروش غیر قانونی ارز می‌کردند.

فرمانده انتظامی استان اصفهان تصریح کرد: با توجه به اینکه برابر مصوبه شورای امنیت کشور و بر اساس تصمیم شورای عالی هماهنگی اقتصادی، خرید و فروش هرگونه ارز در خارج از بانک‌های عامل و صرافی‌های مجاز ممنوع است در همین راستا عملیات مبارزه با اخلال‌گران بازار ارز در قرارگاه عملیاتی اقدام و عمل فرماندهی انتظامی استان اصفهان طراحی و به مرحله اجرا گذاشته شد.

وی افزود: سرانجام عملیات یک روزه مبارزه با اخلال‌گران ارزی پس از چند مرحله کار اطلاعاتی، مستندسازی و شناسایی دلالان توسط کارآگاهان اداره مبارزه با جرایم اقتصادی پلیس آگاهی با همکاری ماموران پلیس امنیت عمومی استان و فرماندهی انتظامی شهرستان اصفهان اجرا شد.

معصوم‌بیگی خاطر نشان کرد: در نتیجه این عملیات ۹ نفر از عناصر کلیدی و سرشبکه دلالان ارزی و عاملان اصلی گران‌فروشی ارز شناسایی و با تشکیل پرونده روانه زندان شدند.

فرمانده انتظامی استان اصفهان مطرح کرد: در اجرای این عملیات از متهمان دستگیر شده مبالغی ارز شامل ۲۸ هزار و ۱۵۰ دلار، ۱۵۰ سنت، ۱۵۰ پوند، هزار دینار عراق، ۵۰۰ لیر ترکیه و مبلغ ۵۰۰ میلیون و ۲۹۶ هزار و ۳۴۰ ریال وجه نقد توقیف شد.

وی در پایان با بیان اینکه برخورد با مجرمان و اخلال‌گران نظام اقتصادی و بازار جز برنامه‌های ویژه نیروی انتظامی است، اظهار داشت: از شهروندان می‌خواهیم در صورت مشاهده گونه اقدام مشکوکی موضوع را از طریق شماره تلفن ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند تا اقدامات قانونی با متخلفان صورت گیرد.
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # حج 1402 # رضامراد صحرایی # قیام 15 خرداد # ناهید کیانی
آخرین اخبار
وب گردی