بازدید ۱۱۲۴۶
گزارش «تابناک از مراسم 13 آبان؛ روز مبارزه با استکبار جهانی؛
مراسم راهپیمایی یو الله ۱۳ آبان با حضور اقشار مختلف مردم، از جمله دانش آموزان و دانشجویان و جمعی از مسئولان در مقابل لانه جاسوسی (سفارت پیشین آمریکا در تهران که سال 58 توسط دانشجویان خط امامی تسخیر شد) برگزار شد. شعار راهپیمایی امسال علاوه بر «مرگ بر آمریکا»،‌ شعار «هیهات مناالذله» است.
کد خبر: ۸۴۸۷۴۴
تاریخ انتشار: ۱۳ آبان ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۶ 04 November 2018

مراسم راهپیمایی یوم الله ۱۳ آبان با حضور اقشار مختلف مردم، از جمله دانش آموزان و دانشجویان و جمعی از مسئولان در مقابل لانه جاسوسی (سفارت پیشین آمریکا در تهران که سال 58 توسط دانشجویان خط امامی تسخیر شد) برگزار شد. شعار راهپیمایی امسال علاوه بر «مرگ بر آمریکا»،‌ شعار «هیهات مناالذله» است.

به گزارش «تابناک»، بیش از 4 هزار عوامل رسانه‌ای اعم از خبرنگار، تصویربردار و عکاس مراسم 13 آبان را در سراسر کشور پوشش خبری می‌دهند. همچنین زنگ استکبارستیزی در بیش از 105 هزار مدرسه در سراسر کشور ساعت 8 صبح نواخته شد.

قطعنامه پایانی مراسم راهپیمایی 13 آبان؛ استکبارستیزی هرگز محدود به زمان خاصی نبوده و نیست
۱۳۹۷/۰۸/۱۳ - ۱۲:۲۷

در پایایان مراسم راهپیمایی سراسری 13 آبان، قطعنامه پایانی این مراسم قرائت شد.

متن کامل این قطعنامه به این شرح است:

با شکر و سپاس خداوند قادر متعال به پاس توفیق الهی چهل سال مقاومت، ایستادگی و صلابت سرافرازانه در برابر چهل سال پیشه و ترفند نظام سلطه با محوریت طاغوت اعظم آمریکای سلطه‌جو و به شکست‌کشاندن و انزوای چهل ساله شیطان بزرگ، اینکه در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و غلبه حق بر باطل و سلام و درود به روح ملکوتی احیاگر اسلام ناب محمدی 'صل الله علیه و آله ' و بنیانگذار نظام مقدس اسلامی، حضرت امام خمینی رضوان الله علیه دمنده روح جهاد و استکبارستیزی در کالبد ملت سلحشور ایران اسلامی و با تأکید بر تعطیل‌ناپذیر و نشأت‌گرفته از تعالیم دینی و آموزه قرآنی بودن استکبارستیزی، ما شرکت‌کنندگان در تظاهرات ضداستکباری یوم‌الله سیزدهم آبان ماه با ندای ملکوتی الله اکبر ـ خامنه‌ای رهبر و شعار همیشه زنده مرگ بر آمریکا اعلام می‌داریم:

1ـ استکبارستیزی یکی از مهم‌ترین شاخصه‌های انقلاب اسلامی و نزاع بین اسلام و کفر است که هرگز محدود به زمان خاصی نبوده و نیست لذا کماکان با عمل به وظیفه دینی و انقلابی خود، این مبارزه مقدس را تا نابودی کامل نظام سلطه و خوی استکباری دولت سلطه‌جو و استعمارگر آمریکا به عنوان کامل‌ترین مصداق استکبار ادامه خواهیم داد.

2ـ خروج عهدشکنانه آمریکا از برجام و تشدید سیاست‌های خصمانه سردمداران جنایت‌پیشه ام‌الفساد قرن علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران با تحمیل جنگ خاص از نوع روانی ـ رسانه‌ای، اقتصادی و عملی علیه ملت، بار دیگر دشمن شماره یک و غیرقابل اعتماد بودن طاغوت اعظم، آمریکای پلید را اثبات نمود که در همین رابطه با تبعیت از مواضع حکیمانه مقتدای عظیم‌الشأن عزیزتر از جانمان، مخالفت قاطع خود با تکرار هر نوع مذاکره و در هر موضوع با رژیم عهدشکن و شیطان صفت آمریکا را اعلام می‌داریم.

3ـ با الهام از رهنمودهای گهربار مقام معظم رهبری 'مدظله العالی' لازمه عزت و حفظ استقلال کشور را اتکا به توانمندی‌های داخلی و شرط غلبه بر تنگناهای معیشتی کنونی تحمیل‌شده از سوی شیطان بزرگ آمریکا را جامه عمل پوشاندن به معنای واقعی کلمه به اقتصاد مقاومتی در همه ابعاد دانسته و اقدامات عملی مسئولین ذیربط در این رابطه را قاطعانه خواستاریم.

4ـ با همان روحیه، صلابت و ایستادگی چهل ساله در برابر چهل سال توطئه و دسیسه طاغوت اعظم، آمریکای جهانخوار بر علیه نظام اسلامی و به شکست انجامیدن دشمن شماره یک بشریت، بار دیگر با استعانت از خداوند قادر متعال، لحظه‌شناسی و تمرکز بر ترفند رذیلانه اخیر مصداق اتَم استکبار آمریکا و جنگ تحمیلی از نوع خاص روانی ـ رسانه‌ای، اقتصادی و عملی از جمله تحریم‌های ظالمانه اخیر را با شکست مفتضحانه‌ای دیگر مواجه و ان‌شاء‌الله تعالی سرافرازانه از این پیچ تاریخی عبور خواهیم کرد.

5ـ استمرار حمایت از ملل تحت ستم آمریکای سلطه‌جو و رژیم جعلی و کودک‌کش صهیونیستی را وظیفه دینی و انسانی خود دانسته و پشتیبانی همه‌جانبه مسؤولین محترم نظام از جبهه مقاومت در برابر خوی استکباری نظام سلطه را خواهانیم.

6ـ لازمه بالندگی بیش از پیش نظام اسلامی با دستاوردهای بی‌بدیل چهل سال گذشته را عدم دلبستگی به قدرت‌های پوشالی و عهدشکن و استفاده حداکثری از توانمندی‌های بالقوه نسل جوان پویا، خلاق و انقلابی دانسته و اهتمام مسئولین در تحقق این مهم را مصرانه خواهانیم.

7ـ شکستن هیمنه پوشالی طاغوت اعظم آمریکای جهانخوار در وقوع انقلاب دوم و تسخیر عزت‌آفرین لانه جاسوسی شیطان بزرگ را ارج نهاده و بار دیگر بر ضرورت عمل به وظیفه دست‌اندرکاران تعلیم و تربیت اعم از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و آموزش و پرورش در اختصاص بخشی از محتوای کتب درسی به اسناد درس‌آموز لانه جاسوسی آمریکای پلید را مطالبه جدی خود اعلام می‌داریم.

8ـ غلبه بر دشمن ددمنش و به شکست انجامیدن جنگ ترکیبی تحمیلی آمریکای سلطه‌جو مستلزم حفظ روحیه استکبارستیزی تمامی مسئولین تحت زعامت مقتدای عظیم‌الشأن امت اسلامی می‌باشد که ضمن فراخوان تمامی مدیران نظام اسلامی برای عمل به این وظیفه دینی و انقلابی، آمادگی تا پای جان خود برای اطاعت محض از فرامین و رهنمودهای گهربار و حکیمانه امام‌المسلمین، مقام معظم رهبری، حضرت آیت‌الله العظمی امام خامنه‌ای مد ظله العالی را اعلام می‌داریم.

مرگ بر آمریکا ــ مرگ بر استکبار

والسّلام علیکم و رحمه الله و برکاته

13 آبان 1397 ـ 25 صفر 1440 ـ 4 نوامبر 2018

بنر 100 دلاری‌های آمریکایی زیر پای راهپیمایی‌کنندگان
۱۳۹۷/۰۸/۱۳ - ۱۲:۲۶
 

در حاشیه راهپیمایی ۱۳ آبان بنری که بر روی آن تعدادی عکس صد دلاری آمریکا نقش بسته بود در مسیر حرکت شرکت کنندگان در این راهپیمایی بر روی زمین پهن شده بود.

در راهپیمایی ۱۳ آبان در اعتراض به  سوء استفاده آمریکا از دلار  جهت اعمال فشار و تحریم علیه کشورهای دیگر و ممانعت‌های ایجاد کرده برای ایران در استفاده از این واحد پولی  جهت انجام معاملات تجاری و اقتصادی خود با دیگر کشورها بنری از عکسهای صد دلاری  بر زمین  در مسیر حرکت شرکت کنندگان در راهپیمایی ۱۳ آبان پهن شده بود که مردم بر روی آن راه می‌رفتند .

13 آبان

پرچم آمریکا به آتش کشیده شد
۱۳۹۷/۰۸/۱۳ - ۱۱:۵۵

راهپیمایی کنندگان در مراسم راهپیمایی 13 آبان پرچم آمریکا را به آتش کشیدند.

در مراسم راهپیمایی 13 آبان که در حال حاضر در مقابل لانه جاسوسی آمریکا در حال برگزاری است پرچم آمریکا به آتش کشیده شد.

راهپیمایی کنندگان پلاکاردهایی از نتانیاهو که روی این پلاکارد واژه تورقوز آباد نوشته شده و همچنین ترامپ را در دست دارند.

نمایش ماکت موشک ذوالفقار در راهپیمایی 13 آبان
۱۳۹۷/۰۸/۱۳ - ۱۱:۵۵
 

ماکت موشک ذوالفقار در مراسم راهپیمایی 13 آبان به نمایش درآمد.

در مراسم راهپیمایی 13 آبان در تهران ماکت‌هایی از موشک ذوالفقار به نمایش در آمده است.

همچنین پرچم‌های بزرگی که بر روی آن یاحسین و هیهات من‌الذله نوشته شده در دست راهپیمایی‌کنندگان است. افتتاح خط توليد موشك ذوالفقار

نگاه ویژه رسانه‌های خارجی به راهپیمایی ۱۳ آبان
۱۳۹۷/۰۸/۱۳ - ۱۱:۵۴

راهپیمایی ۱۳ آبان سال جاری مورد توجه ویژه خبرنگاران خارجی قرار گرفته است .

طبق اعلام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی مراسم راهپیمایی ۱۳ آبان سال جاری در تهران از سوی ۱۲۰ خبرنگار، عکاس و فیلمبرداری خارجی پوشش داده می شود .

در این مراسم تعدادی از خبرنگاران خارجی در مصاحبه با افراد شرکت کننده در این راهپیمایی به ویژه دانشجویان و دانش آموزان نظر آنها را در مورد اعمال مجدد تحریم ها از سوی آمریکا علیه ایران ، تاثیر آن بر زندگی مردم ایران و رابطه ایران و آمریکا می پرسند .

فرمانده کل سپاه: اگر لانه جاسوسی باقی می‌ماند در همان دهه اول انقلاب کار تمام بود/ ما را از تهدید نظامی نترسانید
۱۳۹۷/۰۸/۱۳ - ۱۱:۱۷

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه اگر آمریکایی‌ها در لانه جاسوسی باقی می‌ماندند بدون تردید انقلاب ما چهل ساله نمی‌شد و در همان دهه اول کار انقلاب تمام بود، اظهارکرد: تسخیر لانه جاسوسی به دست دانشجویان انقلاب دوم ملت ایران بود که به فرموده امام خمینی (ره) این پیروزی از پیروزی اول بزرگ‌تر بود.

سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صبح یکشنبه در مراسم گرامیداشت سالروز استکبارستیزی که در مقابل لانه جاسوسی برگزار شد، اظهارکرد: در تاریخ چهل ساله انقلاب اسلامی شاهد روزها، نصرت‌ها و پیروزی‌ها و وقایع شگفت‌انگیزی مانند واقعه ۱۳ آبان هستیم که با اندکی ژرف‌نگری دست پرقدرت الهی را در غلبه بر مشکلات در این سال‌ها شاهد باشیم.

وی با بیان اینکه این تاریخ پرافتخار با روزهای سرنوشت‌سازی همراه بوده است، به وقایع ۱۳ آبان، ۲۲ بهمن، ۱۲ فروردین و ۳ خرداد اشاره و خاطرنشان کرد: در ۱۳ آبان سه حادثه تاریخی و مهم رخ داده است که نشان دهنده قداست و اهمیت این روز و به قول مقام معظم رهبری بیانگر چالش عمیق و مستمر ملت ایران با آمریکای جهان‌خوار است.

فرمانده کل سپاه افزود: اولین حادثه مربوط به ۱۳ آبان سال ۴۳ است که شاه با دستور مستشاران و دیپلمات‌های مستقر در لانه جاسوسی برای مخفی نگه داشتن و خاموش کردن ندای حق‌طلبی امام خمینی (ره)، دستور تبعید ایشان را به ترکیه صادر کرد و درست ۱۵ سال بعد در سال ۵۸ جهان شاهد خفت و خاری آمریکایی‌ها و جبران آن حرکت سرکوب‌گرانه و آمریکایی که می‌خواستند ندای حق‌طلبی امام (ره) را خاموش کنند، بودند.

سرلشکر جعفری خاطرنشان کرد: حادثه دیگری که در ۱۳ ابان رخ داد شهادت دانش آموزان انقلابی به دستور رژیم بود که در آن حادثه تعداد زیادی از دانش آموزان در خاک و خون غلتیدند و خونشان در همان سال پیروزی انقلاب اسلامی را تضمین کرد.

وی با اشاره به فضای حاکم بر جامعه در سال‌های نخست انقلاب اسلامی بویژه در سال ۵۸، ‌اظهارکرد: در آن روزها شاهد استقرار دولت موقت لیبرال بودیم که آمریکایی‌ها با آن‌ها ارتباطاتی گرفته و مشغول توطئه بودند. جوانان انقلابی و دانشجویان مسلمان پیرو خط انقلاب که تحمل دیدن چنین حرکات منحرف کننده انقلاب را نداشتند، به صورت محدود و فقط در چند دانشگاه در تهران تصمیم گرفتند که با رعایت طبقه‌بندی بسیار بالا اقدام به حرکتی در این زمینه کنند.

فرمانده کل سپاه، ادامه داد: بر این اساس قرار شد تظاهرات ضد آمریکایی از دانشگاه به سمت لانه جاسوسی انجام شود و فقط تعدادی از دانشجویان و مسئولان دانشگاهی می‌دانستند که قرار است به لانه جاسوسی حمله شود؛ وقتی جمعیت مقابل لانه جاسوسی رسید با فضاسازی و جوی که در جمعیت ایجاد شد، به صورت طبیعی جلوه داده شد که تسخیر لانه جاسوسی از دل جمعیت برآمده و همان لحظه این تصمیم گرفته شده است. در نتیجه دانشجویان با دلی راسخ و توکل بر خدا به لانه جاسوسی حمله کردند و ظرف زمانی محدود دیپلمات‌ها و جاسوسان را به اسارت خود درآوردند که این حرکت در همان لحظات نخست با تایید بسیار قاطع امام خمینی (ره) مواجه شد.

سرلشکر جعفری خاطرنشان کرد: مردم به دنبال تایید امام (ره)، با حضور در مقابل لانه جاسوسی از این حرکت دانشجویان پشتیبانی کردند و این اقدام تبدیل به انقلاب دوم مردم ایران شد که در این باره امام خمینی (ره) حتی فرمودند که این پیروزی از پیروزی اول بزرگ‌تر بود؛ چرا که اگر آمریکایی‌ها در لانه جاسوسی باقی می‌ماندند، بدون تردید انقلاب ما چهل ساله نمی‌شد و در همان دهه اول کار انقلاب تمام بود.

وی با اشاره به اقدامات و تلاش‌های سفارت آمریکا برای به حاشیه بردن انقلاب اسلامی گفت:با امکانی که آمریکایی‌ها در داخل کشور داشتند و به صورت مستقیم اقداماتی را هدایت می‌کردند و همچنین با ارتباطی که با برخی مسئولان گرفته بودند، شرایط به گونه‌ای رقم خورده بود که برخی از مسئولان وقت نیز از روی سادگی و انحرافاتی که در تفکراتشان وجود داشت، فکر می‌کردند که با رابطه با آمریکا به جایی می‌رسند.

فرمانده کل سپاه تصریح کرد: در مجموع حرکات بسیار خطرناک آمریکایی‌ها، با اشغال لانه جاسوسی و دستگیری دیپلمات‌ها و جاسوسان خاتمه یافت و از آن روز ما دیگر در جمهوری اسلامی دیپلمات یا جاسوس آمریکایی یا لانه‌ای که بتواند علیه انقلاب اسلامی برنامه‌ریزی کند، نداشتیم به همین دلیل شاهد پیشرفت در ابعاد مختلف بوده‌ایم، البته آمریکایی‌ها از آن زمان در خارج کشور برنامه‌ریزی‌هایی علیه انقلاب اسلامی طراحی و اجرا کرده و می‌کنند، اما این اقدام تفاوت زیادی با اینکه در کشور ما سفارتی داشته باشند و از این جا فعالیت کنند،‌ دارد.

به گزارش ایسنا سرلشکر جعفری در بخش‌های دیگری از صحبت‌های خود با تاکید بر اهمیت روز ۱۳ آبان خاطرنشان کرد: ۱۳ آبان روز فرو ریختن هیمنه سلطه آمریکایی و استکبار جهانی در ایران و سراسر دنیا است؛ در این روز تمام مبارزه ملت ایران با اسکتبار جهانی و در راس آن آمریکای جهان‌خوار و غارتگر است. ۱۳  آبان روزی است که هیمنه پوشالی آمریکایی‌ها در ایران شکسته و کشور از لوس وجود آن‌ها پاکسازی شد.

سرلشکر جعفری با بیان این‌که باید به شکست‌های آمریکا توجه کرد، گفت: دانستن نکاتی برای حوادث امروز مهم است. اگر سال ۵۸ لانه جاسوسی برچیده نمی‌شد انقلاب ما به ۴۰ سالگی نمی‌رسید و آمریکا انقلاب اسلامی را با شکست روبه‌رو می‌کرد. این موضوع برای کسانی که به دنبال مذاکره هستند قابل توجه است.

وی ادامه داد: به قول مقام معظم رهبری که دیروز گفتند؛ ما شاهد افول آمریکا هستیم. این موضوع را صاحبنظران جهان هم اشاره کردند. اگر سال ۵۷ این اتفاق نمی‌افتاد آمریکاستیزی و سلطه‌ستیزی مورد توجه دنیا قرار نمی‌گرفت.

فرمانده سپاه پاسداران اظهار کرد: برخی مسئولین به ظاهر انقلابی ما از تسخیر لانه جاسوسی به وحشت افتاده بودند و توصیه می‌کردند گروگان‌های آمریکایی آزاد شوند. برخی دیگر نظرشان را اعلام نمی‌کردند، اما چنین موضوعی را در دل‌هایشان داشتند و بعدها هم در مواضع‌شان این موضوع بروز و ظهور پیدا کرد.

جعفری خاطر نشان کرد: تنها عده‌ای از مسئولین در راس آنها مقام معظم رهبری با این موضوع موافق بودند و با حضور خود در روزهای نخست در لانه جاسوسی حمایت خود را اعلام کردند. از آنجا بود که رابطه عاشقانه جوانان با مقام معظم رهبری شکل گرفت و این ارتباط بعدها با حضور در جبهه‌ها بیشتر شد.

وی تصریح کرد: این حرکت جوانان انقلابی در روز ۱۳ آبان یک حرکت خودجوش بود که یکی از مواردی است که مقام معظم رهبری برآن تاکید داشتند. دانشجویان ما که مقام معظم رهبری و نظام به آنها دل بسته‌اند باید شبیه چنین حرکت‌هایی را در سطوح مختلفی همچون حل مشکلات اقتصادی، فرهنگی و اصلاح جامعه انجام دهند.

فرمانده سپاه پاسداران با اشاره به تکرار شکست‌های آمریکا یادآور شد: به یاری خداوند متعال و ایستادگی مردم انقلاب اسلامی، آخرین حربه دشمن یعنی جنگ اقتصادی که با تبلیغات گسترده آنها همراه شده است به ناکامی می‌انجامد.

جعفری افزود: باور این نکته به خصوص با فضای منفی که در داخل و در خارج ایجاد شده قدری سخت است. همه ما کم و بیش تحت تاثیر جنگ رسانه‌ای دشمن هستیم. در چنین فضایی باور اسقاط شدن ابزارهای تحریمی آمریکا برای همه سخت است، اما اگر به اظهارات مسئولین خود آمریکایی‌ها هم با دقت و تامل گوش فرا دهیم متوجه این امر می‌شویم.

وی سپس ادامه داد: نشریه آمریکایی فارن پالیسی می‌گوید با آخرین بررسی پنتاگون از قدرت نظامی ایران، سران نظامی آمریکا علاقه‌ای به درگیری با جمهوری اسلامی ایران ندارند. محترمانه یعنی ترس از نیروی حزب‌الله و نیروی نظامی ایران.

فرمانده سپاه پاسداران همچنین به اظهارات یک نشریه آمریکایی دیگر اشاره کرد که در آن ترس آمریکایی‌ها از نیروی دریایی ایران را تاکید می‌کرد.

جعفری گفت: یک مشاور سابق ترامپ می‌گوید ایران در عراق سه بر صفر آمریکا را شکست داد. چرا سه بر صفر؛ چون هر سه موقعیت اصلی عراق در اردوگاه طرفدار ایران بوده است. وزیر پیشین آمریکا نیز می‌گوید تهدید آمریکا علیه ایران حماقت محض بوده است. او می‌گوید با تهدید ایرانی‌ها کاری از پیش می‌برید. یک نشریه آمریکایی دیگری نیز می‌نویسد هرگونه تلاش برای ساقط کردن ایران دیوانگی است. دیوانگی است که بخواهیم در ایران آشفتگی و اخلال ایجاد کنیم این واقعیت را آنها پس از سال ۹۶ اعلام کردند.

وی خاطر نشان کرد: پنتاگون اخیرا ابلاغیه‌ای به واحدهای نظامی منطقه صادر کرده که از ترویج و نشر هرگونه اخبار در مورد توانمندی‌های ایران در بین سربازان آمریکایی باید جلوگیری شود تا تاثیری بر روحیه آنها نگذارد.

فرمانده سپاه پاسداران با اشاره به شکست پی در پی آمریکا در اوایل پیروزی انقلاب اسلامی، گفت: نیروهای نظامی آمریکا در طبس شکست خوردند البته چند ماه پس از این‌که آمریکایی‌ها حمله کنند اطلاعات این حمله به دست دانشجویان خط امام رسیده بود و نسبت به پراکنده‌کردن گروگان‌ها اقدام شده بود.

جعفری شکست دوم آمریکا را در جنگ هشت ساله میان ایران و عراق دانست و اظهار کرد: همه قدرت‌های بزرگ حامی صدام بودند که در این جنگ شکست خوردند. بعدها خود آمریکایی‌ها مجبور شدند به عراق حمله کنند تا صدام را از سر راه خود بردارند. شکست در اجرای برنامه‌هایی همچون خاورمیانه جدید هم از جمله شکست آمریکایی‌ها است. توسعه اسرائیل غاصب از نیل تا فرات را برنامه‌ریزی کرده بودند، اما امروز نتیجه تلاش‌های آنان این است که اسرائیل غاصب از انبوه موشک‌های حزب‌الله و مقاومت مردم فلسطین شب‌ها خواب به چشم‌شان نیاید.

وی در ادامه به شکست آمریکا در زمینه‌ی ایجاد داعش و جنگ با سوریه نیز اشاره کرد و گفت: داعشی‌ها تا نزدیکی شهر کربلا نفوذ کرده بودند اگر مقاومت مردمی در جبهه مقاومت نبود بدون تردید امروز معلوم نبود چه بر سر شیعیان و اهل تسنن عراق می‌آمد. البته آنها این شکست‌ها را پنهان می‌کنند.

فرمانده سپاه پاسداران گفت: شکست سیاسی و نظامی در یمن هم هست. همه می‌دانند آمریکا خودش محور اصلی جنگ در یمن است و حالا به دنبال نجات خودش و عربستان خائن در یمن است.

جعفری حوادث تیرماه سال ۷۸ را از جمله توطئه‌های آمریکایی‌ها علیه نظام جمهوری اسلامی ایران خواند و گفت: علاوه بر آنکه آنها به وضوح به حضور خود در حوادث تیرماه سال ۷۸ اشاره کردند در فتنه سال ۸۸ نیز نیرو آموزش دادند و باز شکست خوردند. در دی‌ماه سال گذشته به دخالت‌شان اقرار کردند. در تابستان امسال هم برنامه‌هایی داشتند که شکل نگرفت.

وی گفت: این شکست‌ها و اقرارها به نقاط ضعف آمریکا تبدیل شده است. تاریخ ۴۰ ساله آمریکا، تاریخ شکست‌ها در مقابل ایران است. متحدین آمریکا و خود آنها که انواع نبردها را چه فرهنگی و چه سیاسی و چه انواع دیگر را آزموده‌اند امروز به جنگ گسترده تبلیغاتی و جنگ اقتصادی دلبسته‌اند.

جعفری اظهار کرد: بررسی حملات متعدد آمریکا و قدرت مردمی بر نظام بیانگر آن است که برنامه‌ریزی‌های آمریکا برای مقابله با ایران از طریق تحریم به یاری خدا و ادامه‌ی مقاومت آگاهانه مردم و مسئولین شکست خواهد خورد.

فرمانده سپاه پاسداران گفت: ما ازاین اظهارات و اقرارها که مقام معظم رهبری روز گذشته تحت عنوان افول تدریجی قدرت آمریکا از آن یاد کردند به یک واقعیت پی می‌بریم؛ تجربه شکست‌های آمریکا براساس اظهارات و شکست‌هایی که خود شما شاهدش بودید طی ۴۰ سال انقلاب گویای این حقیقت است که راهبرد مقاومت و ایستادگی تنها راه مقابله با دشمنان است.

جعفری در پایان گفت: غلبه بر جنگ اقتصادی هم نزدیک خواهد بود، اما جمله پایانی ما به رییس جمهور عجیب و غریب آمریکا این است که هرگز مردم ایران را تهدید نکن؛ چرا که هنوز ناله‌های نظامیان شما در طبس و ملوان‌های شما در خلیج فارس شنیده می‌شود و شما می‌دانید که روزانه چه مقدار از کهنه سربازان شما در آمریکا از افسردگی دست به خودکشی می‌زنند. ما را تهدید نظامی نکنید و از تهدید نظامی نترسانید.

دادستان کل کشور: تحریم زمینه‌ و بستری برای رشد و پیشرفت ما است
۱۳۹۷/۰۸/۱۳ - ۱۱:۱۱

دادستان کل کشور با بیان اینکه تحریم زمینه‌ و بستری برای رشد و پیشرفت ما است، گفت: البته تحریم‌ها فشارهایی را بر مردم تحمیل می‌کند ولی قطعا این تحریم‌ها و فشارها موجب پیشرفت و ترقی خواهند شد.

 حجت‌الاسلام منتظری در حاشیه راهپیمایی ۱۳ آبان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: حضور مردم در راهپیمایی امروز ۱۳ آبان نشانه بصیرت آنهاست. مردم ما می‌دانند در شرایط حساس باید حضور فعال‌تری داشته باشند.

وی افزود: امروز آمریکا به عنوان شیطان بزرگ، دشمن اسلام و مسلمین است و ما هم باید دشمنی خود را با آنها ابراز کنیم.

دادستان کل کشور با بیان اینکه تحریم‌های آمریکا علیه ایران، اتفاق جدیدی نیست و ۴۰ سال است که آنها ما را تحریم کردند، گفت: تحریم زمینه‌ و بستری است برای رشد و پیشرفت ما؛ البته تحریم‌ها فشارهایی را بر مردم تحمیل می‌کند ولی قطعا این تحریم‌ها و فشارها موجب پیشرفت و ترقی خواهند شد. ما باید از این تحریم‌ها استقبال کنیم چرا که زمینه‌ای است که مردم و خصوصا جوانان ما به این فکر و اندیشه بیافتند که روی پای خودشان بایستند و ارتباط خود را با دشمن کمتر کنند.

وی همچنین در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران پیرامون دلیل پشیمانی برخی از تسخیرکنندگان لانه جاسوسی، گفت: دلیل این پشیمانی را باید از خودشان پرسید. لابد اعتقاد و ایمان آنها آنچنان که باید و شاید عمیق نبوده است. این یک امر جدیدی نیست، در تاریخ اسلام سابقه دارد عده‌ای که یک مدتی در تبعیت از پیامبر اکرم (ص) و ائمه اطهار (ع) بودند و بعدا انحراف پیدا کردند؛ باید دعایشان کرد که از این انحراف برگردند.

مردم بر ممنوعیت مذاکره با آمریکا تاکید کردند
۱۳۹۷/۰۸/۱۳ - ۱۱:۱۰
شرکت کنندگان در مراسم روز ملی مبارزه با استکبار با در دست داشتن بنرهایی حاوی جملات مقام معظم رهبری بر ممنوعیت هرگونه مذاکره با آمریکا تاکید کردند.
مردم تهران بر ممنوعیت هرگونه مذاکره با آمریکا تاکید کردند

شرکت کنندگان در مراسم روز ملی مبارزه با استکبار جهانی که امروز ۱۳ آبان در خیابانهای منتهی به ساختمان سفارت سابق آمریکا در تهران موسوم به لانه جاسوسی حضور یافته بودند، با در دست داشتن بنرهایی حاوی جملات مقام معظم رهبری بر ممنوعیت هرگونه مذاکره با شیطان بزرگ ، آمریکا تاکید کردند.

شرکت کنندگان با حمل بنر مزین به این جمله رهبر معظم انقلاب «جنگ نخواهد شد / مذاکره نخواهیم کرد» حمایت خود را از نفی مذاکره با آمریکا اعلام کردند.

حضور نمایندگان در راهپیمایی 13 آبان
۱۳۹۷/۰۸/۱۳ - ۱۱:۰۸

نمایندگان مجلس شورای اسلامی به جمع راهپیمایان یوم الله 13 آبان پیوستند.

نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی دقایقی قبل با اعلام علی لاریجانی پایان یافت.

بر اساس اعلام لاریجانی نشست خانه ملت ساعاتی زودتر به منظور حضور نمایندگان مجلس شورای اسلامی در راهپیمایی یوم الله 13 آبان پایان یافت که به موجب آن، وکلای ملت به خیل عظیم راهپیمایان خواهند پیوست.

گفتنی است نشست علنی بعدی خانه ملت فردا (14 آبان ماه) با دستور کار مشخص برگزار خواهد شد.

بیانیه دانش‌آموزی مراسم 13 آبان؛ آمریکا سیلی محکم دیگری از ملت ایران خواهد خورد
۱۳۹۷/۰۸/۱۳ - ۱۱:۰۸

نماینده تشکل‌های دانش آموزی، بیانیه دانش‌آموزی مراسم راهپیمایی 13 آبان را در مراسم راهپیمایی در تهران قرائت کرد.

متن کامل بیانیه دانش‌آموزی یوم الله 13 آبان به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

از زمانی که امام خمینی را شناختم بسیارخوشحال شدم از وجود چنین مردی در تاریخ کشورم، که هر چند بار بخواهم، می‌توانم عقاید و وصیت نامه‌اش را بخوانم و حقوق انسان ها از هر رنگ و نژاد و قومی را در آن ببینم. خوشحالم که ایرانی‌ام، اما پادشاهان و کشورگشایان هویت من نیستند. به خاطر قاسم سلیمانی اما می‌بالم به خودم که با آن لبخند مشهور و نگاه همیشه کم اعتنا به دوربینش، فرزندان استعمار را مبهوت و به بازی گرفته! و حق مظلومان منطقه از چنگال وحشیان داعشی و اسرائیلی را گرفته است. خوشحالم که ایرانی‌ام و در مرکز تشیع بدنیا آمده و زندگی کرده‌ام، اما نژادپرست نیستم و همه انسان‌ها را برابر می‌دانم. من دفاع از خاک و ناموس را با پرستش وطن و نژادپرستی اشتباه نمی‌گیرم و هر جا مظلومی هست، با دست و دل و زبانم یاری‌اش خواهم کرد.

می‌گویند واقع‌گرا باش، اما من می‌گویم توهم آن است که فکر کنی سازمان ملل برای احقاق حقوق ملتها تشکیل شده. توهم یعنی آنکه فکر کنی حقوق بشر وجود خارجی دارد. که فکر کنی مشکل آژانس انرژی اتمی با ایران ساختن بمب بوده! من هر چه از این واقع‌بین‌ها دیدم توهم بود. توهم آن است که فکر کنی و بگویی که ما نمیتوانیم، یا حالا نمی توانیم! ولی چطور باید بپذیریم که الان نمی توانیم! درحالیکه دیدن شن های طبس دلتافورس را دفن کرد، دیدم که مرگ بر شاه، شاه را کشت، دیدم که در مقابل یک دنیا در جنگی نابرابر پیروز شدیم ، دیدم که روز قدس اسرائیل را از پیروزی در جنگ شش روزه به شکست در جنگ بیست و دو روزه کشاند! دیدم که می‌توان به سرعت به قله‌های فناوری در هسته‌ای و نانو و پزشکی رسید، دیدم که داعش محو و نابود شد، دیدم که میتوان قلب دشمن را با موشک نقطه زن در هم کوبید، دیدم که می‌شود دیدم که می‌توانیم!

حالا روز13 آبان است روزی که بیانگر حوادث مهمی در شکل‌گیری انقلاب اسلامی کشورم است. این روز نقش ویژه ای در شکست توطئه های آمریکای جنایتکار علیه جمهوری اسلامی دارد تا جائیکه عظمت این روز چنان ترسی بر پیکر زخم خورده استکبار انداخته که تمام اقدامات ظالمانه و خباثت آمیزش علیه ملت شریف ایران اسلامی را به امروز گره زده است، ولی به گفته آقا و رهبرم این بار هم سیلی محکم دیگری از ملت ایران خواهد خورد.

واضحه که چـراغِ راه مبارزه با اسـتکبار؛ شناخت از شرایط فعلی کشور و انجام وظایف در لحظه های مورد نیاز و اتحاد ملت ایران با پیروی از آرمانهای امام و رهنمود های مقام معظم رهبری است که تا روز رستاخیز پر نور باقی خواهد ماند. چراغِ راهی که خاموش شدنی نیست و تا روزی که استکبار و مستکبر هست نورانیت و حرارت خود را برای به آتش کشیدن دامان این شیاطین روشن نگه خواهد داشت.

سه ضلع تبعید حضرت امام به ترکیه، تسخیر لانه جاسوسی و به خاک و خون کشیده شدن دانش آموزان در محوطه دانشگاه تهران به خاطر اعتراض به دخالت های آمریکا در امور کشورمان، شرایط را برای اوج گیری این انقلاب همیشه سربلند فراهم کرد و عطر و مقام شهدای دانش آموزان 13آبان سال1357 سبب شد که این روز با قلم جمهوری اسلامی و با مرکب خون این لاله های آسمانی در تاریخ ثبت شود و هر سال حماسه ای پرشور تر را رقم بزند.

اکنون که در آستانه چهل سالگی انقلاب بزرگ ایران اسلامی هستیم می توان بدون اغراق گفت : آمریکا و ایادی خبیـثـش به اذن الله روز به روز منزوی تر شده و هرچه در آستین داشته را رو کرده اند، از نقش مستقیم در کـودتای 28 مـرداد و کودتای نـوژه، حـمله طبس، همکاری با رژیم دیکتاتوری پهلوی و جـنگ تـحمیلی8ساله و حمایت همه جانبه از صـدام، حمایت از مـنافقین و عـاملیـن17هـزار تـرور، حـمله مـوشکی نـاو ویـنسـنس به پـرواز655 و مـتلاشی کردن هـواپـیمای مـسافـربری ایـران، تـهاجـم گسـترده فـرهنگی، اعـتقادی و عهدشکنی در انـظار جـهانیان و در نهایت توهین و تحریم های ظالمانه علیه ملت شریف ایران و موارد زیاد دیگری، همگی نمونه های نا بخشودنی از رفتار استکبار جهانخوار بر علیه کشورم است که همه اینها در کنار تمامی توطئه هاو فریبکاریها،چپاول وکـشتار و استعمار و استثمار ملتها، بخشی از دلایل ایستادگی ملت مان برفریاد دشمن کُش' مرگ برآمریکا ' است.

امروز دانش آموزان ایران اسلامی ضمن گرامی داشت حماسه یوم الله 13 آبان و نثار درود به ارواح طیبه شهدا و امام راحل؛ خطاب به مستکبران عالم بخصوص آمریکای جهانخوار می‌گویند: ما نوجوانان و جوانان از نسل همان پدرانی هستیم که رژیم شاهنشاهی دست نشانده تان را تار و مار کرد و شما و مـتحدانتان را سر جایشان نشاند و حالا ما همان مسیر را با بصیرت تر و با صلابت تر ادامه خواهیم داد تا آرمان آزادی همه مستضعفین جهان از چنگال استکبار با برپایی صلح و احترام به حقوق و عزت ملتها به لطف الهی به سرانجام برسد .

حال چیزی که ضروری است حفظ وحدت در کشور است، درخواست دانش آموزان ایران اسلامی از مسئولین این است که با همکاری تمام قوای کشور با پشتوانه مردم همیشه در صحنه مان، بشکلی جهادی وار و با همدلی همه دلسوزان، برای رفع مشکلات به پا خیزند و عزت و جایگاه واقعی ملت فهیم ایران اسلامی را در عرصه های اقتصادی، فرهنگی و سیاسی به ارمغان آورند، هرچند این اقدام، قطره ای ناچیز از دریای عظمت، شکوه و بزرگی ملت ایران را که مقتدرانه پای این انقلاب ایستاده و جانفشانی کرده اند را جبران خواهد نمود.

و این جمله را خطاب به دشمنان ایران اسلامی می‌گوییم که : اگر خطایی از شما در منطقه سر بزند که کوچکترین منافع جمهوری اسلامی ایران را تهدید کند شما نیز طعم پاسخ سخت و خشن جمهوری اسلامی ایران را خواهید چشید.

وسیعلم الذین ظلموا ای ینقلب منقلبون

حضور نمادهای عروسکی نتانیاهو، ملک سلمان و ترامپ در راهپیمایی ۱۳ آبان
۱۳۹۷/۰۸/۱۳ - ۱۱:۰۷

13 آبان

در مراسم راهپیمایی ۱۳ ابان امسال نمادهای عروسکی سران برخی از کشورها و رژیم‌های دشمن ملت ایران در دست راهپیمایی‌کنندگان قرار دارد.

طی ماه های  اخیر ، مثلت شوم عبری ، عربی و آمریکایی برای به زانو درآوردن ملت ایران اقدام به طراحی  توطئه‌های گسترده علیه ملت ایران  کرده اند در همین چارچوب  در راهپیمایی ۱۳ آبان امسال کاریکاتورهایی از رهبران این کشورها و رژیم اشغالگر قدس در دست برخی از شرکت کنندگان در این راهپیمایی مشاهده می شود .

همچنین عروسک‌هایی که نماد ملک سلمان پادشاه عربستان ، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی و دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا و کشور انگلیس است در دست حاضران در این راهپیمایی قرار دارد.

سیل جمعیت به سمت لانه جاسوسی سرازیر شد
۱۳۹۷/۰۸/۱۳ - ۱۱:۰۵
با گذشت یک ساعت از آغاز رسمی مراسم یوم الله ۱۳ آبان در تهران همچنان انبوه مردم از خیابانهای اطراف در حال حرکت به سمت محل ساختمان سابق سفارت آمریکا هستند.
سیل جمعیت همچنان به سمت لانه جاسوسی سابق آمریکا در حرکت است

در سالروز مبارزه با استکبار جهانی، سیل جمعیت از خیابان‌های اطراف همچنان به سمت سفارت سابق آمریکا در تهران در حرکت است.

بنا بر این گزارش، با وجود سپری شدن یک ساعت از آغاز رسمی مراسم یوم الله ۱۳ آبان در تهران همزمان با سراسر کشور و مملو شدن خیابانهای اطراف لانه جاسوسی آمریکا در ایران ، ولی همچنان انبوه مردم از خیابانهای آیت الله طالقانی، شهید سپهبد قرنی، شهید مفتح و سایر خیابانهای فرعی در حال حرکت به سمت محل ساختمان سابق سفارت آمریکا هستند.

بیانیه بسیج به مناسبت 13 آبان؛ صدای تنفر ملت‌ها از حکام کاخ سفید به گوش می‌رسد
۱۳۹۷/۰۸/۱۳ - ۱۱:۰۵

سازمان بسیج مستضعفین با صدور بیانیه‌ای ضمن گرامیداشت فرارسیدن سالروز یوم الله 13 آبان، اعلام کرد که جوانان انقلابی ایران زمین، راهی را که گذشتگان ولایت مدار در سال های پیش با اقتدار آغاز کرده، با قوت و قدرتی بیشتر ادامه خواهند داد.
امروز صدای فریاد تنفر ملت ها از حکام کاخ سفید به گوش می‌رسد.

معاونت روابط عمومی سازمان بسیج مستضعفین با صدور بیانیه‌ای ضمن گرامیداشت فرارسیدن سالروز یوم الله 13 آبان، اعلام کرد که جوانان انقلابی ایران زمین، راهی را که گذشتگان ولایت مدار در سال های پیش با اقتدار آغاز کرده، با قوت و قدرتی بیشتر ادامه خواهند داد.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

اَلَّذِینَ ءَامَنُواْ یُقَاتِلُونَ فیِ سَبِیلِ اللَّهِ وَ الَّذِینَ کَفَرُواْ یُقَاتِلُونَ فیِ سَبِیلِ الطَّاغُوتِ فَقَاتِلُواْ أَوْلِیَاء الشَّیْطَانِ إِنَّ کَیْدَ الشَّیْطَانِ کَانَ ضَعِیفًا» «کسانی که ایمان دارند، در راه خدا پیکار می کنند و آنها که کافرند، در راه طاغوت؛ پس شما با یاران شیطان پیکار کنید؛ زیرا نقشه شیطان، ضعیف است. (نساء- 76)

13 آبان ماه تنها، روز تسخیر لانه جاسوسی آمریکا نیست بلکه یکی از نقاط عطف تاریخ بشر در شکستن هژمونی طاغوت و هیمنه پوشالین استکبار است و به همین دلیل امام خمینی رحمه الله علیه فروریختن لانه جاسوسی آمریکا را انقلاب دوم نامیدند.

در ایامی که مصادف با شور و معرفت عاشورایی و تلاقی معنایی استکبارستیزی در سعه وجودی زمان است، یوم¬الله 13 آبان هویتی جدید به خود می گیرد. هویتی از جنس انسجام و اتحاد درونی که با شور حسینی درآمیخته و در مشت های گره کرده مردم ولایت مدار و شهید پرور ایران اسلامی، قدرت جبهه حق را به رخ استکبار جهانی بکشاند.

امروز با جرأت می توان صدای خرد شدن استخوان رژیم کودک‌کش آمریکا و فریاد تنفر ملت ها از حکام کاخ سفید راشنید تا آنجا که امام خامنه ای دامت برکاته فرمودند: سیزده آبان فرو ریختن هیمنه‏ى سلطه‏ى آمریکائى و استکبار آمریکائى در ایران و در جهان بود.

بسیج به دشمنان زبون و اربابان آمریکایی نیز هشدار می دهد چهل سالگی دوم نظام اسلامی آغاز شده و به قول رهبر و مقتدایمان دوران پختگی و نشاط انقلاب با قدرت، با حفظ استعدادها و با برافراشته بودن پرچم های اصلی، همچنان دارد به پیش می رود.

سازمان بسیج مستضعفین ضمن گرامی داشت 13 آبان ماه تاکید می کند این روز، روز استوارى ملت ایران در مقابل ترفند استکبار جهانی است و جوانان انقلابی ایران زمین، راهی را که گذشتگان ولایت مدار در سالهای پیش با اقتدار آغاز کرده، با قوت و قدرتی بیشتر ادامه خواهند داد و در این راه، استوارتر از گذشته ضمن حمایت از ملت های مظلوم جهان، مبارزه با استکبار و ظلم را سرلوحه حرکت خروشان خویش قرار خواهند داد.
وعده ما: راهپیمایی باشکوه یوم‌الله 13 آبان، روز مبارزه با استکبار جهانی در اقصی نقاط ایران اسلامی».

فرمانده کل سپاه سخنران مراسم یوم‌الله 13 آبان در تهران
۱۳۹۷/۰۸/۱۳ - ۰۹:۵۵

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی اظهارکرد: فردا مراسم راهپیمایی 13 آبان از ساعت 9:30 الی 11:30 صبح در خیابان طالقانی تهران مقابل لانه جاسوسی و با سخنرانی سردار محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برگزار می‌شود.

نصرت‌الله لطفی در نشست مطبوعاتی که ظهر (شنبه) با حضور خبرنگاران برگزار کرده بود، در تشریح رویکرد و سیاست‌های راهپیمایی 13 آبان سال جاری اظهارکرد: در راهپیمایی امسال در کنار شعار همیشگی مرگ بر آمریکا،‌ شعار هیهات مناالذله، شعار مردم ایران خواهد بود که از آموزه‌های سالار شهیدان امام حسین (ع) است.

وی ادامه داد: در سالی که با عنوان چهل سالگی انقلاب اسلامی شناخته شده، شاهد هستیم که آمریکایی‌ها در ادامه سیاست خصمانه خود علیه مردم ایران تحریم‌های ظالمانه‌ای را علیه ملت ایران وضع کرده و ما در راهپیمایی 13 ابان با سر دادن شعار هیهات مناالذله بار دیگر تاکید می‌کنیم که ملت ایران همچنان ایستاده است، زیر بار ذلت نمی‌رود و بر موضوع استقلال و آزادی خود تاکید دارد.

وی با بیان اینکه 13 آبان با مصوبه مجلس به عنوان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی نام گرفته است، اظهارکرد: 13 آبان روزی است که بیانگر سه واقعه مهم تاریخی است. در این روز شاهد تبعید امام خمینی (ره) به ترکیه توسط رژیم شاهنشاهی در سال 1343 هستیم، در 13 آبان 57 تعدادی از دانش آموزان به دست ارتش مزدور طاغوتی به شهادت رسیدند و همچنین در 13 آبان 58 سفارت آمریکا به عنوان لانه جاسوسی توسط دانشجویان پیرو خط امام (ره) تسخیر شد.

لطفی با بیان اینکه این سه واقعه تاریخی هر چند در ظاهر، سه رویداد متفاوت و مجزا به نظر می‌رسند اما هویت مشترک هر سه رخداد،‌ تجلی مبارزه با استکبار جهانی و عوامل آن است.

این مقام مسئول در شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با بیان اینکه مراسم راهپیمایی 13 آبان سال جاری در شرایط ویژه‌ای برگزار می‌شود که مهم‌ترین ویژگی آن، قرارگیری این مراسم در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی است،‌ خاطرنشان کرد: از دیگر سو، تحریم‌های ظالمانه دولت آمریکا حلقه اقتصادی را بر زندگی مردم ایران تنگ کرده و با افزایش قیمت‌ها زندگی روزمره‌ برای مردم سخت شده است،‌ اما با تمام این شرایط مردم ایران با حضور پررنگ خود در این راهپیمایی آمادگی خود را جهت ایستادگی در مقابل زیاده‌خواهی دولت احمق و بی مغز ترامپ و دیگر شرکای غربی و منطقه‌ای خود از جمله دولت دیکتاتور سعودی با سر دادن شعار هیهات مناالذله اعلام می‌کنند.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به کارنامه سراسر سیاه آمریکا در دخالت در امور ایران در پیش و پس از انقلاب اسلامی و همچنین شرارت‌های آمریکا در منطقه اظهارکرد: در سال جاری در حالی به استقبال برگزاری مراسم یوم‌الله 13 آبان می‌رویم که ملت عاشورایی ایران، ماه حزن و اندوه شهادت امام حسین (ع) و یاران وفادارش را در محرم و مراسم پرشور اربعین حسینی پشت سر گذاشته‌اند.

لطفی با بیان اینکه زنگ استکبارستیزی در بیش از 105 هزار مدرسه در سراسر کشور ساعت 8 صبح 13 آبان نواخته می‌شود، ادامه داد: بیش از 4 هزار عوامل رسانه‌ای اعم از خبرنگار، تصویربردار و عکاس مراسم 13 آبان را در سراسر کشور پوشش خبری می‌دهند. در تهران نیز 120 خبرنگار و عکاس خارجی و بیش از 600 عکاس، ‌خبرنگار و تصویربردار داخلی این راهپیمایی را پوشش می‌دهند.

وی همچنین با بیان اینکه آثار باقی مانده لاشه هلکوپترهای سرنگون شده آمریکا در صحرای طبس در محل لانه جاسوسی به نمایش گذاشته خواهد شد، اظهارکرد: در راستای گرامیداشت مراسم 13 آبان مسابقه کتابخوانی با عنوان « چرا مرگ بر آمریکا » برگزار شده است.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با تاکید بر اینکه راهپیمایی فردا منحصرا با شعارهای ضد استکباری و با پرهیز از هر نوع حاشیه‌سازی برگزار خواهد شد، گفت: تعدادی از شخصیت‌های سیاسی و نظامی کشور نیز در مراسم راهپیمایی 13 آبان در شهرها و استان‌های مختلف سخنرانی خواهند کرد که در این ارتباط می‌توان به سخنرانی آیت‌الله احمد خاتمی در کرمان، ضرغامی در مشهد، ‌صفارهرندی در قزوین، سردار اشتری اصفهان، منوچهر متکی شیراز، مهدی چمران اهواز، حجت‌الاسلام و المسلمین رئیسی خراسان جنوبی، حجت‌الاسلام و المسلمین سعیدی در کرمانشاه، سردار نقدی در البرز و ... اشاره کرد.

وی گفت: فردا راهپیمایی 13 آبان با حضور اقشار مختلف مردم به خصوص دانش آموزان و دانشجویان در بیش از هزار شهر و بخش کشور با در دست داشتن پرچم‌های یا حسین (ع) و هیهات مناالذله برگزار می‌شود.

سخنرانی سیاسیون در شهرهای مختلف کشور به مناسبت 13 آبان
۱۳۹۷/۰۸/۱۳ - ۰۹:۵۴

شخصیت‌های سیاسی و نظامی کشور نیز در مراسم راهپیمایی 13 آبان در شهرها و استان‌های مختلف سخنرانی دارند که در این ارتباط می‌توان به سخنرانی آیت‌الله «احمد خاتمی» در کرمان، «عزت الله ضرغامی» در مشهد، ‌«محمد حسین صفارهرندی» در قزوین، سردار «حسین اشتری» در اصفهان، «منوچهر متکی» در شیراز، «مهدی چمران» در اهواز، حجت‌الاسلام و المسلمین «سید ابراهیم رئیسی در بیرجند خراسان جنوبی، حجت‌الاسلام و المسلمین «علی سعیدی» در کرمانشاه، سردار «محمدرضا نقدی» در البرز و ... اشاره کرد.

به گفته قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی راهپیمایی امسال با شعارهای ضد استکباری و با پرهیز از هر نوع حاشیه‌سازی است. این مراسم با حضور اقشار مختلف مردم، دانش‌آموزان و دانشجویان در بیش از هزار شهر و بخش کشور با در دست داشتن پرچم‌های یا حسین (ع) و هیهات مناالذله در حال برگزاری است.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
برچسب منتخب
طرح ترافیک 99 انفجار بیروت آمونیوم نیترات سرطان لوزالمعده سید عباس موسویان