بازدید 4942

گزینه ترامپ برای دیوان عالی متهم به آزارجنسی شد

کد خبر: ۸۳۴۶۸۰
تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۳۹۷ - ۰۷:۳۳ 17 September 2018

زن ۵۱ ساله اهل کالیفرنیا، «برت کاوانا» نامزد رئیس‌جمهور آمریکا برای عضویت در عالی‌ترین نهاد قضایی این کشور را به آزار جنسی متهم کرده است.

به گزارش فارس، به دنبال پایان یافتن جلسات تایید صلاحیت نامزد دونالد ترامپ برای سمت قاضی دیوان عالی آمریکا در سنای این کشور، روانشناس ۵۱ ساله اهل کالیفرنیا در یک مصاحبه گفته است که این نامزد عضویت در عالی‌ترین نهاد قضایی آمریکا او را مورد آزار جنسی قرار داده است.

«کریستین بلاسی فُرد» در مصاحبه با «واشنگتن پست» رسما برخی گمانه‌زنی‌های رسانه‌ای مبنی بر دست داشتن «برت کاوانا» نامزد عضویت در دیوان عالی آمریکا در آزار جنسی را تایید کرد.

این زن ۵۱ ساله و روانشناس اهل کالیفرنیا مدعی شده که در اوایل دهه ۱۹۸۰ و زمانی که دانش آموز دبیرستانی در حومه مریلند بوده، کاوانا او را مورد آزار جنسی قرار داد و سعی کرده بود به وی تجاوز کند.

پیشتر برخی رسانه‌های آمریکایی بدون نام بردن از فرد خاصی، کاوانا را به ازار جنسی متهم کرده بودند اما او «قویا» هرگونه اتهامی را رد کرده بود.

اعلام نام و هویت زن متهم کننده کاوانا به آزار جنسی در شرایطی صورت گرفته که کمیته امور قضایی مجلس سنای آمریکا به تازگی جلسات تایید صلاحیت او برای سمت قاضی دیوان عالی را به اتمام رساند و رئیس کمیته به دنبال برگزاری جلسه رای گیری در کمیته در روز پنجشنبه است.

جمهوری‌خواهان در کمیته امور قضایی ۱۱ عضو و دموکرات‌ها ۱۰ عضو دارند و این به معنای آن است که کاوانا به رای همه جمهوری‌خواهان کمیته نیاز دارد.

به دنبال انتشار هویت زن متهم کننده کاوانا، «جف فلیک» عضو جمهوری‌خواه کمیته امور قضایی از ایالت آریزونا، خواستار شنیده شدن حرف‌های خانم کریستین بلاسی فُرد و روشن شدن موضوع شده است.

بلاسی فُرد در مصاحبه با واشنگتن پست تایید کرده که بعد از انتشار نام کاوانا به عنوان گزینه ترامپ برای سمت قاضی دیوان عالی، نامه‌ای به یکی از نمایندگان دموکرات کنگره با موضوع ازار جنسی‌اش توس کاوانا نوشته بود.

نوزدهم تیرماه بود که رئیس‌جمهور آمریکا کاوانا را به عنوان نامزد خود برای عضویت در هیأت قضات دیوان عالی آمریکا معرفی کرد، تا اولین رئیس‌جمهور آمریکا باشد که در یک سال نخست حضورش در کاخ سفید دو بار فرصت انتخاب عضوی از دیوان عالی نصیبش شده است

کاوانا ۵۳ ساله که از حقوقدانان محبوب جناح محافظه‌کار آمریکا به شمار می‌آید، زمانی دفتردار «آنتونی کندی» بوده است. کندی عضو هیئت قضات دیوان عالی بود که پیشتر اعلام کرد قصد بازنشستگی دارد

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# قره باغ # بازیهای آسیایی 2022 # هفته وحدت # لایحه برنامه هفتم # فردوس کاویانی