بازدید 6165
۱

تعرفه چین بر روی محصولات آمریکایی برای BMW هزینه بر شد

خودروسازی آلمانی لوکس BMW در روز جمعه اعلام کرد که قادر به "تقبل کامل" تعرفه 25 درصدی جدید چینی بر روی مدل های ساخته شده در ایالات متحده نیست و باید قیمت خودروهایی که در اسپارتنبرگ، واقع در کارولینای جنوبی تولید می شوند، افزایش یابد.
کد خبر: ۸۱۴۳۶۷
تاریخ انتشار: ۱۶ تير ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۰ 07 July 2018

تعرفه چین بر روی محصولات آمریکایی برای BMW هزینه بر شدخودروسازی آلمانی لوکس BMW در روز جمعه اعلام کرد که قادر به "تقبل کامل" تعرفه 25 درصدی جدید چینی بر روی مدل های ساخته شده در ایالات متحده نیست و باید قیمت خودروهایی که در اسپارتنبرگ، واقع در کارولینای جنوبی تولید می شوند، افزایش یابد.

به گزارش تابناک اقتصادی به نقل از رویترز، BMW گفت که "در حال حاضر مشغول محاسبهٔ افزایش هزینه های ضروری مربوطه" برای مدل های ساخته شده در ایالات متحده آمریکا که به چین صادر می شوند هست و نتیجه را "در گام بعدی" اعلام می کند.

شرکت BMW محصولات پرسودی چون X4، X5 و X6 SUV و مدل های کراس اوور را به چین صادر می کند. سال گذشته، این خودروسازی بیش از 100،000 خودرو از ایالات متحده به چین صادر کرده بود.

چین، که همین چند روز پیش تعرفه های خودروهای وارداتی را کاهش داده بود، روز گذشته بر 545 محصول آمریکایی تعرفه وضع کرد، و در میان این محصولات خودروهای ساخته شده در ایالات متحده نیز قرار گرفته است.

این امر تصمیم دشواری را در برابر خودروسازان قرار داده است: یا باید بار تعرفه های جدید را به دوش بکشند و از سود خود بکاهند، یا باید قیمت محصولات خود را افزایش دهند و احتمالا فروش خود را از دست بدهند.

روز جمعه و تنها چند ساعت پس از آنکه ایالات متحده تعرفه های تجاری 25 درصدی را بر روی 818 قلم از کالا های چین به ارزش 34 میلیارد دلار اعمال کرد، پکن اقدامات متقابل برابری را علیه واردات محصولات آمریکایی انجام داده است.

وزارت تجارت چین در رابطه با تعرفه های جدید گفته است: "چین قول داد که اولین سنگ را پرتاب نکند، اما برای دفاع از منافع ملی اساسی و منافع مردم، هیچ گزینه ای به جز مقابله به مثل در صورت لزوم وجود ندارد."

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۱
انتشار یافته: ۱
ای کاش در کشور ما هم بر اجناس امریکایی (غیر ضروری مانند موبایل، تبلت و ...) تعرفه سنگین گرفته می شد تا حداقل شرکت های امریکایی بخشی از بازار ایران را (ولو اندک) از دست بدهند.
برچسب منتخب
# قره باغ # کیومرث هاشمی # هفته دفاع مقدس # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی
آخرین اخبار