بازدید ۲۳۸۵۰
راهکارهایی برای رفع دغدغه‌های شورای تأمین مشهد و مسئولان آستان قدس؛
اگر دقت کرده باشید، به تازگی در کربلا نیز ورزشگاه مجهزی به بهره برداری رسیده که اتفاقا مسئولان آن، نام امام حسین(ع) را بر آن ننهاده اند. پس بهتر است برای رفع دغدغه ها و نگرانی ها، مسئولان آستان قدس رضوی هم نام ورزشگاه امام رضا(ع) را به ورزشگاه مشهد یا نام های دیگری که خودشان در نظر دارند، تغییر دهند تا دغدغه و نگرانی هم از بابت هتک حرمت نداشته باشند.
کد خبر: ۷۲۹۶۰۹
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۰ 12 September 2017
سرانجام پس از کش و قوس های فراوان، قرار است ورزشگاه امام رضا (ع) مشهدمقدس شنبه هفته آینده (25 شهریور ماه) با برگزاری دیدار تیم‌های منتخب مشهد و کربلا رسما افتتاح شود؛ ورزشگاهی که آستان قدس رضوی آن را با هزینه ای بیش از 200 میلیارد تومان ساخته است، اما به دلایل گوناگون از جمله اسم مقدسی که بر آن نهاده اند و بیم از احتمال توهین تماشاگران و خدشه وارد شدن به قداست نام امام رضا(ع)؛ از افتتاح آن خودداری کرده است.

به گزارش «تابناک»؛ بنا بر آنچه «محمدمهدی برادران» رئیس هیأت فوتبال استان خراسان رضوی عنوان کرده است، مقرر شده تیم‌های منتخب مشهد متشکل از بازیکنان دو تیم پدیده و سیاه‌جامگان و منتخب کربلا روز 25 شهریورماه ساعت 20:30 در ورزشگاه امام رضا(ع) به مصاف یکدیگر رفته و این ورزشگاه به‌صورت رسمی افتتاح شود.

افتتاح ورزشگاه امام رضا با بازی منتخب مشهد و منتخب کربلا

«علی اکبر هاشمی جواهری»، مديرعامل تربيت بدنی آستان قدس رضوی ضمن تأیید این خبر، اعلام کرده است: از آنجایی که برگزاری یکی از بازی های تیم ملی در این ورزشگاه میسر نشد، با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته قرار شد تیم فوتبال منتخب کربلا با تیم منتخب مشهد که متشکل از بازیکنان سیاه‌جامگان و پدیده است، بازی دوستانه‌ای را در این ورزشگاه برگزار کنند.

ورزشگاه امام رضا(ع)، در بلوار خیام مشهد حدّ فاصل تقاطع بلوار توس و بلوار فردوسی جای گرفته و در مالکیت آستان قدس رضوی است. ورزشگاه به گونه‌ای طراحی شده که تماشاگران بتوانند در کوتاهترین زمان از چندین در برون‌رو که به خیابان‌های پیرامونی دسترسی دارد، بیرون بروند. همچنین چهارده سالن مجهز و جدا در زیر سکوهای تماشاگران گنجانده و ساخته شده است که در حال حاضر این سالن‌ها به بهره‌برداری رسیده‌اند. یک درمانگاه شبانه‌روزی و دائمی در مجموعه وجود خواهد داشت و دو سالن بدنسازی مجهز نیز مختص بانوان و آقایان در آن وجود دارد. این ورزشگاه یکی از گران‌ترین و زیباترین ورزشگاه‌های خاورمیانه است.

ویژگی های منحصر به فرد ورزشگاه مشهد

زمین چمن ورزشگاه به گونه‌ای زهکشی شده است که بارندگی باعث جمع شدن آب در ورزشگاه نشود. این ورزشگاه دارای یک پارکینگ طبقاتی ۷ طبقه است. در کنار این زمین، یک زمین تمرین درجه یک نیز ساخته شده است. این ورزشگاه گنجایشی نزدیک به 30 هزار و 500 نفر دارد.

همچنین از دیگر مشخصات این ورزشگاه، سقف مدرن آن با هزینه نزدیک به ۴۰۰ میلیارد ریالی، صندلی های مدرن تماشاگران، سونا، استخر، جکوزی، کلینیک ورزشی، سالن های مختلف بدنسازی و بسیاری از امکانات دیگر از جمله امکانات ویژه رسانه ای برای خبرنگاران و پوشش های تصویری زنده می توان اشاره کرد.

سقف این ورزشگاه را یک شرکت فرانسوی کار می کند که سقف ورزشگاه های جام جهانی ۲۰۱۰ آفریقای جنوبی را انجام داده است. صندلی های این ورزشگاه از یک شرکت اسپانیایی خریداری شده است. پیست تارتان آن را یک شرکت آلمانی تهیه کرده که در نوع خود، بهترین کیفیت در جهان را داراست.

ورزشگاه امام رضا(ع) جلوتر از ورزشگاه آزادی

کارشناسان AFC که سال گذشته برای بازدید امکانات ایران برای میزبانی جام ملتهای آسیا به کشورمان آمده بودند، به این ورزشگاه نمره +A دادند. نمره ورزشگاه آزادی که در جایگاه دوم ورزشگاه های ایران قرار گرفت، A بود. در این پروژه ۱۰ سالن ورزشی به مساحت ۹۰۰۰ متر مربع و امکانات جانبی مورد نیاز آن پیش بینی شده است. هرچند هزینه پایان یافته ورزشگاه امام رضا (ع) بیش از 200 میلیارد تومان عنوان شده، هزینه کل پروژه اعم از پارکینگ ها، تأسیسات و مکان های ورزشی بیش از هزار میلیارد تومان برآورد می شود.

چند ماهی از آماده شدن ورزشگاه امام رضا(ع) می گذرد، اما هنوز خبری از افتتاح این پروژه بزرگ نیست. در ابتدا قرار بود که با برگزاری یک بازی دوستانه میان تیم ملی ایران و یکی از تیم ملی صاحب نام دنیا این ورزشگاه افتتاح شود که این اتفاق در نهایت نیفتاد. بعد پیشنهادی برای برگزاری فینال جام حذفی در ورزشگاه امام رضا(ع) مطرح شد که این مسأله هم بی سرانجام ماند و حالا خبر از افتتاح رسمی این ورزشگاه در روز شنبه آینده بین منتخب مشهد و منتخب کربلا داده شده است.

یکی از معضلات اصلی که سد راه برگزاری مسابقه در ورزشگاه امام رضا (ع) طی شش ماهی که از اتمام کار ساخت و آماده سازی آن می گذرد، محل ساخت ورزشگاه است. ورزشگاه امام رضا (ع) حدوداً در مرکز شهر مشهد و در بلوار خیام ساخته شده که جزو پر رفت و آمدترین خیابان‌های مشهد است. با اینکه این ورزشگاه تمام مجوزها را در زمان وقت گرفته بود، اما اکنون شورای تأمین از ترس شلوغی خیابان‌های اطراف مجوز انجام بازی‌ها را صادر نمی‌کند. این ورزشگاه مجهز به هفت طبقه پارکینگ مجاور خیابان یاس مشهد است و طبق پیش‌بینی‌ها ماشین‌های تمام هواداران می‌تواند در این پارکینگ قرار بگیرد. خروجی‌های سکوها نیز طوری طراحی شده که ورزشگاه در 5 دقیقه تخلیه می‌شود و ازدحام جمعیت در ورزشگاه صورت نمی‌گیرد. با این حال، شورای تأمین ترس قفل شدن خیابان‌ها هنگام خروج ماشین‌ها را دارد، چون در بلوار جانباز که مجاور ورزشگاه است، مجتمع‌های تجاری زیادی وجود دارد و چند پروژه تجاری دیگر هم در حال افتتاح است. شورای تأمین به همین دلیل مخالفت‌هایی برای برگزاری بازی در ورزشگاه امام رضا (ع) دارد.

دغدغه شورای تأمین و آستان قدس برای افتتاح

برخی هم اعتقاد دارند شائبه‌هایی هم مبنی بر سیاسی‌کاری وجود دارد. به همین دلیل، گویا در جلسه‌ای هم که برگزار شده بود، مسئولان تربیت بدنی آستان قدس اعلام کرده بودند، مشکلی برای برگزاری مسابقات در ورزشگاه امام رضا (ع) نداریم، به شرطی که شورای تأمین مجوز بازی‌ها را صادر و امنیت ورزشگاه را برقرار کند. از سوی دیگر شورای تأمین اعلام کرده بود مجوز را صادر کرده و امنیت را برقرار می‌کند، اما آستان قدس نامه رسمی بزند که آماده برگزار مسابقات در ورزشگاه امام رضا (ع) است. گویا صحبت آستان قدس در این کشمکش این بوده که وقتی ما ورزشگاه را احداث کرده و آن را افتتاح کردیم، یعنی آمادگی برگزار مسابقات را داریم و این موضوع را هم اعلام می‌کنیم، اما شورای تأمین فقط نامه می‌خواهد.

یکی از دغدغه‌های آستان قدس رضوی هم مسائل فرهنگی در ورزشگاه است که چون این ورزشگاه به نام امام رضا (ع) متبرک شده، مسائل اخلاقی و فرهنگی از سوی هواداران رعایت شود. به همین دلیل درخواست این بوده دو باشگاه پدیده و سیاه‌جامگان جلسه‌ای را با هیأت فوتبال برگزار کنند تا کانون هواداران این دو باشگاه در مسائل فرهنگی و اخلاقی توجیه شوند. همچنین بحث اجاره‌بهای ورزشگاه هم وجود دارد که سازمان لیگ اعلام کرده اجاره‌بهای این ورزشگاه متوسط بین 15 تا 20 میلیون برای هر بازی باشد، اما آستان قدس مبلغی حدود 30 تا 50 میلیون را در نظر دارد.

از اروپایی‌ها الگو بگیرید

به هر حال شورای تأمین شهر مشهد و آستان قدس اصلی ترین تصمیم گیرندگان در خصوص برگزاری بازی های فوتبال در ورزشگاه امام رضا(ع) هستند؛ شورایی که دغدغه ترافیک و موضوعاتی حیاتی شهر این شهر مقدس را دارد و معتقد است که ساخته شدن این ورزشگاه در دل شهر مشهد می تواند، باعث ایجاد مشکلات بسیاری برای شهر از جمله ایجاد ترافیک سنگین شود. در پاسخ به این دغدغه باید اشاره کنیم که بیشتر ورزشگاه های مدرن اروپایی در مرکز شهرهای مختلف این قاره بنا شده است و اتفاقا برای سودده کردن آن حاشیه این ورزشگاه ها تماما به مراکز تجاری و تفریحی تبدیل شده است، اما با مدیریت صحیح چنین معضلی برای آنها حادث نمی شود؛ حالا ما هم باید به نحوی موضوع ورزشگاه ثامن را مدیریت کنیم که کمترین دغدغه ممکن برای شهر، شهروندان و مسئولان شهری و سیاسی ایجاد شود.

از طرفی در مورد نگرانی های فرهنگی مسئولان ورزشی آستان قدس هم باید اشاره کنیم، بهتر است در این زمینه از بانک مرکزی الگو بگیرند. چند سال پیش به دنبال برخی سوء استفاده هایی که از سوی بعضی مؤسسات مالی و اعتباری صورت گرفت و گلایه های مردم را به دنبال داشت، بانک مرکزی طی دستورالعملی از آنها خواست که از به کار بردن اسامی ائمه اطهار و متبرک برای نامگذاری این مؤسسات اجتناب کنند و البته از برخی مؤسساتی که چنین اسامی داشتند طی ضرب الاجلی درخواست کرد که اسامی خود را تغییر دهند.

تغییر نام ورزشگاه امام رضا(ع) بهترین راهکار برای رفع نگرانی‌های فرهنگی

این مسأله باعث شد که اگر خطایی از سوی این مؤسسات سر زد و اقدام خلافی صورت گرفت، مردم و صاحبان حساب در چنین مؤسساتی آن را به پای ائمه اطهار و اسمای مقدس نگذارند. لذا این مسأله را می توان یکی از اقدامات ارزشمند بانک مرکزی در راستای جلوگیری از ضربه خورد مقدسات دانست.

حال شاهدیم که همین مسأله باعث ایجاد یک نگرانی برای مسئولان ورزشی آستان قدس رضوی شده است که اگر فحاشی و ناسزایی در ورزشگاه مزین به نام امام هشتم(ع) از سوی تماشاگران داده شود و یا مسائل اخلاقی و فرهنگی در چنین ورزشگاهی رعایت نشود، این موضوع به معنای هتک حرمت خواهد بود. باید خطاب به مسئولان ورزشی آستان قدس رضوی یادآور شد که تماشاگران در وهله اول نیازمند فرهنگسازی و آموزش هستند، اما تا آن موقع باید چه کرد؟

باید توجه داشت که یکی از اقتضائات تماشاچی فوتبال بودن و اصلا اصل مسأله تماشای فوتبال در ورزشگاه جدای از لذت بردن از یک بازی ورزشی، زمینه ای برای تخلیه هیجانات است، زمانی که فردی بازی فوتبال را نگاه می کند، ممکن است متأثر از هیجاناتی که بر وی وارد می شود، ناخودآگاه حرف و سخنی را بر زبان براند، حتی اگر آموزش های لازم را داده باشیم و فرهنگ سازی صورت گرفته باشد، لذا نمی توان به طور قطع جلوی چنین اقدامات یا سخنانی را که بر زبان تماشاچی جاری می شود، گرفت.

چرا در کربلا نام ورزشگاه را امام حسین(ع) نگذاشتند؟!

به نظر می رسد اینکه ما ورزشگاهی را به نام یکی از ائمه معصومین(ع) نامگذاری کنیم و بعد از آن نگران این باشیم که هتک حرمتی صورت بگیرد، از بن ماجرا نادرست است. پس به جای اینکه نگران تخلیه هیجانات تماشاچیان باشیم بهتر است؛ چنین فضاهایی را حداقل با نام ائمه اطهار یا اسامی مقدس نامگذاری نکنیم. تا نگرانی های بعدی آن را هم نداشته باشیم و حالا هم برای افتتاح چنین ورزشگاهی به سراغ تیم منتخب یک شهر مقدس دیگر یعنی کربلای معلی نرویم.

اگر دقت کرده باشید، اخیرا در کربلا نیز ورزشگاه مجهزی به بهره برداری رسید که اتفاقا مسئولان آن، نام امام حسین(ع) را بر آن ننهاده اند. پس بهتر است برای رفع دغدغه ها و نگرانی ها، مسئولان آستان قدس رضوی هم نام ورزشگاه امام رضا(ع) را به ورزشگاه مشهد یا نام های دیگری که خودشان در نظر دارند، تغییر دهند تا دغدغه و نگرانی هم از بابت هتک حرمت نداشته باشند. این نکته مد نظر سایر مسئولان و نهادها هم باشد که از به کارگیری اسامی ائمه معصومین(ع) و اسامی مقدس برای چنین مکان ها و فضاهایی اجتناب کنند.
اشتراک گذاری
برچسب ها
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۵۰
انتشار یافته: ۶۰
همشهری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۴ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۱
بنظر بنده هم نامگذاری معابر و مکانهای عمومی بنام ائمه در شان ومنزلت ایشان نیست
پاسخ ها
مخاطب تابناک
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۲۶ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۱
آفرین به آستان قدس که به فکر مشهد هستی دوست داریم امام رضا
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۲۹ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۱
چه اشکالی داره؟
ل
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۹ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۱
منکه بعید میدونم افتتاح بشه ب این زودیا.ای کاش استان قدس یکی از تیم های مشهدی رو بخره و اونو واسه قهرمانی در اسیا ببنده و هم اسم امام رضا رو در تمام دنیا گسترش بده و هم دل فوتبال دوستان مشهدی رو شاد کنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۷ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۱
توی این مملکت همیشه یه جایی میلنگه، واقعا شورشو درآوردن
پاسخ ها
ناشناس
| China |
۱۶:۲۵ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۱
این که ورزشگاه درجه ی یک داریم بده؟ یا این که به خاطر آستان آتیش گرفتی؟
امیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۳ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۱
ای کاش این فرهنگ استفاده ازاسامی مقدس برچیده شود زیرا باعث هم سواستفاده برخی شده و هم حرمت آن صاحب نام را از بین میبرد .
حامد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۷ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۱
این همه پول وقف که قرار بود صرف فقرا و ایجاد اشتغال و خدمات رایگان برای زائران بشه رو میبرن ورزشگاه میسازن
پاسخ ها
محسن
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۱۳ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۱
بله درسته.
احمد
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۱۶ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۲
به نظر من کار بسیار خوبی کرده اند که از جزء کوچکی از وجوهات این ورزشگاه را ساخته اند. مبارک هموطنان مشهدی باشد . انشا الله در شهر های دیگر کشور هم از این کارها بشود.
علی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۲۸ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۲
بهتره بررسی کنی ببینی یه همچین ورزشگاهی چقدر میتونه درآمدزایی و ایجاد اشتغال کنه و عامه مردم هم لذت ببرن!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۸ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۱
سئوال من این است چرا وقتی تبریز به عنوان مدرنترین شهر خاورمیانه شناخته شده،چنین ورزشگاه مدرنی در تبریز ساخته نمی شود؟!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۲۴ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۱
مدرنترین شهر خاورمیانه؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۵۲ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۲
توقع عظیمی در این کامنت مشاهده شد! خب بساز شما کی جلوت رو گرفته !
علی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۳۱ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۲
تبریز مدرن ترین شهر خاور میانه است؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
پس دوبی چی؟؟؟
ابوظبی!ریاض!
اصلا اونا هیچی!تهران؟؟؟؟
تبریز چی داره که مدرن ترین شهر خاور میانه که نه!حتی ایران باشه؟؟خطوط متروی پیش رفته!حمل و نقل عمومی مدرن!
شهر الکترونیک؟؟چی داره؟
توهم زدی؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۹ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۱
اگر‌درامد استان قدس رضوی درامدش را خرج یک باشگاه ورزشی کند قطعا از رئال مادرید سرتر می شود
کوروش
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۲ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۱
استفاده ابزاری از نام بزرگان دینی,ضربه زدن به دین هست,و اگر مشکلی پیش بیاد اون نام هم ضربه میخوره, مانند موسسات ثامن الحجج,ثامن الامه,و.... یا اتوبانها وخیابانها,زشت نیست واژه امام حسین سه نفر!!! امام علی مستقیم یا...............توهین نیست؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۱ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۱
یک اسم خوب برایش بگذارید و جهانی و ماندگار شود من پیشنهاد می کنم اسمش را چهار حرفی باشد و تلفظش برای همه مردم جهان راحت باشد. از کتاب شاهنامه راحت می توان پیدا کرد . من فکر می کنم کلمه میثم راحت باشد.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۲۶ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۱
میثم، شاهنامه... داداچ چی میزنی
راستگو
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۵۶ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۱
ببخشید آن وقت میثم فارسی است حال که از شاهنامه یاد کرده اید اقلاً می فرمودید آوردگاه
نجی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۷ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۱
آفرین. چه ورزشگاه زیبایی. دستتون درد نکنه.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۲ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۱
افراط در امور مختلف
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۳ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۱
نام امامان ما محترم هستند به نظر من هم شايسته نيست نام امكان اينچنيني به نام اين بزرگان باشد .چون در محاوره كوچه وخيابان و دعواهاي ورزشي امكان اهانت سهوي وجود دارد. نام اماكن فرهنگي و علمي به نام ايشان بشود رواست و محترم ولي ورزشي و تفريحي خير
ناشناس
|
United States
|
۱۶:۱۲ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۱
بجای اینکه فرهنگ سازی کنیم و جلوی فحاشی رو بگیریم، اسم رو عوض کنیم تا شان امام رضا حفظ بشه!
مساله به همین راحتی حل شد
پاسخ ها
محسن
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۱۹ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۱
پاسخ نظرتان در خودِ متن هست
آرش
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۶ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۱
با سلام. من پنج سال است که از نزدیک روند ساخت این استادیوم را مشاهده می‌نمایم. نکته ای که بدون غرض باید به استحضار دوستان برسانم این است که در خیابانهای مجاور این استادیوم چند مجتمع تجاری بنام و پر ازدحام واقع شده و بهتر است بگویم از زمان احداث این استادیوم تاکنون چند مجتمع تجاری نیز پیرامون آن اضافه شده است. همین الان با برگزاری یک مسابقه در سالن مجاور مجموعه ورزشی آستان قدس، یعنی سالن بهشتی، ترافیکی وحشتناک در خیابان های اطراف آن حادث شده و ساعتها زمان میبرد اوضاع به حالت عادی برگردد.
توجه داشته باشید عرض کردم برگزاری مسابقه در سالن!!! بهشتی!! با جمعیتی به مراتب کمتر از استادیوم آستان قدس.
اگر بنا به برگزاری مسابقه ای در استادیوم آستان قدس باشد واقعا هنگام ورود و خروج تماشاچیان مشکلات عجیبی و باورنکردنی بروز خواهد کرد.
ما مشهدیها سالهاست که آرزوی سر وسامان دادن به تیمهای شهرمان را داریم علی الخصوص با استعدادهایی که در مشهد وجود دارد. منتهی دوستان به یاد داشته باشند برگزاری مسابقه در این استادیوم از نظر شهری و ازدحام جمعیت واقعاً نگران کننده است.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۱ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۱
نه حیف بازی برگزار نکنید. بگذارید خاک بخوره
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۲ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۱
ای بابا مگه بده که ما ورزشگاه به نام امام رضا داشته باشیم
اگه یه خورده مردم رعایتت کن میشه فحش نداد میشه رعایت کرده
اصلا فحش دادن چه دردی دوا میشه
اگه فحش ندن میشه خانواده رو به استادیوم راه داد بدون هیچ انقلتی
بیایید رو مسائل فرهنگی کار بکنیم نه بخواهیم اسم ورزشگاه رو عوض کنیم اگه فحش دادن بهش بی احترامی بشه یه کاری کنید هیج جای ایران فحش ندن
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۷ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۱
میشه دست از این حرفا بردارین؟؟؟؟؟؟؟ خرافات کافیه.
مگه توی اتوبان امام علی تهران، کم جرم و جنایت میشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
مگه میدان امام حسین تا حالا جرمی اتفاق نیوفتاده.
منتشر کنین لطفا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۱ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۱
چرا این قدر دچار نام‌گرایی و ظاهرگرایی(مناسک گرایی و غوطه‌ور در فرمالیسم و نومینالیسم) شده، تصور می‌شود با نام گذاری‌های خاص بر خیابان ها، ورزشگاه ها و... می توان نهایت پاس‌داشت و بزرگ‌داشت را ادا کرد؟
آرش
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۲ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۱
پول ورزشگاه مدرن كربلا رو كي داده؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۶ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۱
ارسطو پایتخت:

آیا نام‌گذاری مدرن‌ترین ورزشگاه ایران به نام امام رضا(ع) کار درستی است؟!

:)
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۸ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۱
تا حالا شنیده اید یک مکان را به نام آدم زنده نام گذاری کنند؟ وقتی در شهرری میدانی را بنام هادی ساعی نام گذاری می کنند و فکر نمی کنند اگر این انسان جایز الخطا کاری بکند که باعث زیر سوال بردن کشورش شود چگونه می خواهند نام میدان را عوض کنند؟
مصطفی
|
Denmark
|
۱۷:۲۴ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۱
سلام
به نظر من اصلا درست نیست.
فقط اسلام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۱ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۱
قضیه ورزشگاه با بانک و موسسه فرق میکنه.کشور ما برای امام رضاست.هر کی هم مخالفه احتمالا دنبال غیراسلامی کردن خراسان رضوی هست.خراسان و مخصوصا مشهد داستانش با بقیه ایران فرق میکنه.اینجا حریم امن رضوی هست امیدوارم این تیرتون هم مثل برگزاری کنسرت توی این شهر مقدس به سنگ بخوره.
حمید کلباسی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۶ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۱
ما سائل شرمنده درگاه رضائیم / یک گوشه چشم بکند ، ما رضائیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۴ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۱
توی شهرما طرف مغازه کبابی باز کرده اسمش رو گذاشته کبابی امام رضا . رفتم بهش میگم آخه این اسم گذاری در شان امام رضا علیه السلام نیست. آخه امام رضا کی کباب میخورد که تو اسم مغازتو گذاشتی کبابی امام رضا. میگه چ.ن به امام علاقه دارم گذاشتم !!!!!!
یا نوشته ارزانکده علی ابن ابیطالب !!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۵ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۱
بازهم سو مدیریت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۲ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۱
عمل خوبي كه نداريم حداقل به تقدس هادست درازي نكنيم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۶ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۱
متأسفانه خیلی از کارهای ما درست نیست و وهن مقدسات است. اسامی مقدسی که بر سر در مغازه ها و کله پزی ها و بیمارستانها و ورزشگاه ها نهاده می شود. کسی هم به فکر نیست!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۶ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۱
متأسفانه خیلی از کارهای ما درست نیست و وهن مقدسات است. اسامی مقدسی که بر سر در مغازه ها و کله پزی ها و بیمارستانها و ورزشگاه ها نهاده می شود. کسی هم به فکر نیست!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۰ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۱
این ورزشگاه از کجا پیداش شد تا حالا تو تلویزیون چیزی ازش نشنیده بودم!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۷ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۱
چرانمی گذارید لااقل درظاهر خودشان را بادین وایمان نشان بدن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۷ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۱
سلام
خیلی هم خوب هست بنام امام.رضا باشه مردم بدیده احترام بهش نگاه میکنند که هدف همه این این امور ترقی و تعالی مردم هست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۸ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۱
به نظر من هم باید اماکن مذهبی به نام ایمه نامگذاری شود و اماکن ورزشی هم به نام اسطوره های ورزشی .
سید مصطفی هاشمی سهی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۴۸ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۲
مسئلتن
در تمام دنیا مخصوصا در کشورهای با مردم مسیحی یک ورزشگاه هست که نام حضرت مسیح ع یا نام حضرت مریم ع یا به دیگر نامهای مقدس مسیحی موسوم شده باشد؟ آیا مسبحیت یا بوداییسم یا هندوها و...علاقه به رهبران دینی خود ندارند؟ چرا ما نام بزرگان و ائمه را اینقدر کوچک میکنیم که اسم یک ورزشگاه‌را بنام ایشان بگذاریم؟!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۵ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۲
اساسا استفاده ابزاری از نام معصومین یا سایر بزرگواران دینی ومذهبی کاردرستی نبوده که روند این کارهم ادامه یافت صندوق قرض الحسنه به نام معصوم با فساد مالی مواجه میشود وووووو قهرمان سازی وسوء استفاده از نام بزرگان دینی ممنوع
کاوه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۴ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۲
من از یک نمایشگاه ماشین بنام جواد الائمه ماشین خریدم که سرم کلاه گذاشتند.پرس و جو کردم دیدم شاکی زیاد داره. چرا اجازه داده میشه برخی افراد سودجو در سایه نام یک امام حقه بازی و کلاهبرداری کنند؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۶ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۲
همیشه فکرمون بعد از کارمونه!!
اینهمه از عربها بدگویی میکنیم، اونها از اول اسامی مقدس رو از استادیوم برداشتن ولی ما بعد از 12 ساااال (از سال 84) تازه یادمون افتاده که اسم استادیوم مناسب نیست!!!
خسته نباشیم همگی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۱ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۲
مثلا یارو اسمشو میزاره محمد بعد مرتکب قتل میشه تکلیف اون چیه؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۱۷ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۳
فقط تو سیمای میلی اسامی آدم بد ها مذهبی نیست
احمد
|
Austria
|
۱۴:۵۹ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۲
دوستان واقعا گذاشتن اسامی ائمه معصومین روی اماکن عمومی از نظر شرعی و عرفی کار زیبایی نیست و احتمالا بی‌ احترامی هم می‌باشد این اسامی روی اماکن مقدس باید گذشته شود.
تبریزی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۰ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۲
از نظر من درمورد این قضیه فقط وفقط شهروندان مشهدی مجازن نظر بدن:)


درمورد کامنتی که به جعل یا بواقعیت دوستی نوشتن چرا چنین ورزشگاهی درتبریز (شهر اولینها،شهری که ایران امروز مدرن بودنش رو مدیون این شهره ..لا اقل برین مطالعه کنین ویکیپدیا که هست نویسنده هاشم تبریزی نیستن:)

باید بگم به این دوستمون.. دوست عزیز هیچ وقت چنین توقعی رو نداشته باشین..به داشته های کهن وعمیقی وتاثیراتی که درتاریخ ایران گذاشتی ببال:)یعنی چی باید این ورزشگاه درتبریز بنا میشد؟
همین...

مبارک مشهدیای عزیمون باشه:)ایشالله همه ی شهرهای ایران به مدرنترین های تبریز وتهران ومشهد برسن به زودی


(من شک دارم نویسنده ی اون کامنت تبریزی باشه:)
هیچکس
|
United States
|
۲۱:۰۵ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۲
بهتر نبود دوتا تیم ایرانی ورزشگاه رو افتتاح میکردن حداقل ی تیم خوب خارجی دعوت می کردید. منتخب کربلا!
شايان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۲ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۲
٢٠٠ ميليارد خرج استاديوم كردن اجاره هر بازي ٥٠ ميليون مي خواهند دريافت كنن
يعني تو دو سال خرج ساخت در مياد هيچ مابقيش همش سود شد براي اقايان
يه كار به نيت خير انجام بديد بد نيست راه دور يم نميره
ناشناس
|
-
|
۰۸:۲۷ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۳
میشه نامش را گذاشت آفتاب هشتم البته یک پیشنهاد هست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۷ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۳
استادیوم نور مشهد...بگذارید.که نور هم استعاره باشه برای امام رضا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۹ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۳
چرا صورت مسئله پاک میشه مثلا اگه اسم ورزشگاه عوض بشه کارهای بد تو ورزشگاه کارهای خوب میشن
ناشناس
|
Armenia
|
۰۰:۳۸ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۴
تبریز و کشورهای غربی مدرنترین شهر خاور میانه اعلام کردند به امید اینکه باعث اختلافات در ایران عزیز بشوند ،باید به اونها بگم به لطف خدا ما یکپارچه هستیم و چشمانتان کور شود.
مریخ
|
Netherlands
|
۱۲:۳۰ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۴
نامگذاری مکانها بهتر است طوری باشد که علاوه بر حفظ فرهنگ اسلامی در حفظ فرهنگ اصیل ایرانی را در بر گیرد اگر ما علاوه بر مذهب به فکر مشاهیر و قهرمانان اصیل ایرانی کشور نباشیم کشور های دیگر نام انان را به نام سرزمین خود ثبت خوهند کرد مثلا مولانا محمد جلال دین بلخی که شعر هایش فقط در زبان فارسی وزن و هنگ دارد و عمق عرفان و فلسفه جهان در اشعارش مشاهده میشود را به نام کشور ترکیه مصادره خواهند کرد یا نام بزرگانی همچو ارش .کوروش .داریوش و .....در تاریخ کشورمان فراموش خواهند شد
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
kilid search
برچسب منتخب
مکانیسم ماشه رابرت مک ایر مایکل دندریا زینب ابوطالبی شهاب حسینی سیلاب سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر لیگ قهرمانان آسیا خانه سینما