بازدید ۲۹۷۵۰
5040 الگوی موفق شرکت های خصوصی در حمایت از معلولین است
کد خبر: ۷۲۳۷۶۷
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۱ 22 August 2017
قائم مقام مشارکت های مردمی سازمان بهزیستی در نشست خبری با مدیرعامل شرکت 5040 گفت: با حمایت شرکت 5040 از مددجویان سازمان بهزیستی و رویکردی که مدیران این شرکت دارند، امیدواریم که این شرکت بتواند به الگویی برای دیگر شرکت ها تبدیل شود.
 
به گزارش خبرنگار تابناک، «محمد علی کوزه گر» در مراسم امضای تفاهمنامه با «حسنعلی باغبانیان» مدیرعامل شرکت 5040 و در جمع خبرنگاران، در خصوص وظایف و گروه های هدف سازمان بهزیستی، اظهار داشت: سازمان بهزیستی وظایف بسیار گسترده و گروه های هدف بسیاری دارد که بدون شک از نیازمندترین افراد جامعه ما هستند که حمایت از آنها بر عهده سازمان بهزیستی است، معلولین جسمی و نا توانان ذهنی، کودکان بی سرپرست و بد سرپرست، زنان بی سرپرست و سرپرست خانواده و سالمندان که توانایی داشتن یک زندگی عادی را ندارند، بهزیستی متولی کمک رسانی به آنها است.
 
 
 
وی افزود: جامعه ای سالم است که در آن جامعه، آسیب های اجتماعی کمتری وجود داشته باشد و جامعه از سلامت اجتماعی مناسبی برخودار باشد و دولت به این مسأله توجه خاصی دارد و برای توانمند سازی ناتوانان، تاکنون توسط دولت، تلاش های بسیاری صورت گرفته است.
قائم مقام و رئیس دبیرخانه مسوولیت های اجتماعی سازمان بهزیستی در ادامه گفت: برای توانمند سازی ناتوانان، دولت به تنهایی نمی تواند این مسوولیت سنگین را انجام دهد و نیاز است که مردم هم به کمک دولت بیایند و برای حمایت از مددجویان و نا توانان، مشارکت کنند.
 
شرکت 5040 یار و مددکار سازمان بهزیستی است
 
کوزه گر بیان کرد: رسالت و اولویت سازمان بهزیستی، این است که سلامت اجتماعی را بر پایه مسوولیت اجتماعی و مشارکت های مردمی ارتقاء ببخشد و در این زمینه از تمامی شرکت ها، نهادها و مردم انتظار داریم که برای حمایت از ناتوانان، به بهزیستی کمک کنند تا بتوانیم خدمات بهتری به افراد تحت پوشش این سازمان ارائه دهیم.
 
وی به فعالیت های شرکت 5040 در راستای حمایت از افراد زیر نظر سازمان بهزیستی اشاره کرد و گفت: یکی از شرکت هایی که در حمایت از افراد تحت پوشش سازمان بهزیستی در تلاش است که بتواند یار و مددکار این سازمان باشد، شرکت 5040 است.
 
کوزه گر افزود: شرکت 5040 به مسوولیت اجتماعی خود واقف است و به همین خاطر است که در تلاش است به مسوولیت اجتماعی خود عمل کند و در همین راستا این شرکت، با سازمان بهزیستی تفاهم نامه ای را امضا خواهد کرد.
 
وی خاطر نشان کرد: شرکت 5040 بعنوان مددکار و حامی مددجویان سازمان بهزیستی، در تلاش است که مسوولیت اجتماعی خود را به خوبی انجام دهد و به مدد جویان ما در اقصی نقاط کشور کمک کند.
 
این مقام مسوول در خصوص نحوه آشنایی سازمان بهزیستی با شرکت 5040 گفت: شرکت 5040 در گذشته هم کمک های جانبی به سازمان بهزیستی در راستای کمک به مددجویان داشته است.
 
بکارگیری معلولین توسط 5040 کار پسندیده ای است
 
وی افزود: یکی از کارهای خوبی که شرکت5040 در راستای کمک به مددجویان سازمان بهزیستی انجام داده این است که در زمینه اشتغال معلولین اقدام کرده و شاهد هستیم که در حال حاضر معلولین زیادی در این شرکت مشغول به کار هستند.
 
کوزه گر به مفاد تفاهم نامه سازمان بهزیستی و شرکت 5040 اشاره کرد و گفت: این شرکت متعهد شده است که در آینده ای نزدیک، معلولین بیشتری را به خدمت خواهد گرفت و این موضوع، کار ارزشمند و پسندیده ای است.
 
وی افزود: به کارگیری معلولین توسط شرکت 5040 تنها مربوط به استان تهران نیست و این اشتغالزایی مربوط به سراسر کشور است.
 
5040 فرهنگ حمایت از سازمان بهزیستی را در کشور نهادینه کند
 
این مقام مسوول در ادامه گفت: تفاهم نامه سازمان بهزیستی با شرکت 5040 بصورت کلی است و بیشتر بحث ما بر روی اشتغالزایی مددجویان و معلولین است.
 
کوزه گر افزود: شرکت 5040 در گذشته بسته های حمایتی به مددجویان سازمان بهزیستی ارائه داده است ولی در این تفاهم نامه قرار است که بسته های حمایتی شرکت 5040 به مددجویان سازمان بهزیستی افزایش پیدا کند.
 
این مقام مسوول در ادامه اظهار داشت: شرکت 5040 بعنوان حامی مددجویان سازمان بهزیستی خواهد توانست در کارهای تبلیغاتی خود از برند سازمان بهزیستی هم استفاده کند و فرهنگ حمایت از سازمان بهزیستی را در کشور نهادینه کند.
 
تندیس مسوولیت اجتماعی در انتظار 5040 است
 
کوزه گر در خصوص اینکه شرکت 5040 می تواند الگویی برای دیگر شرکت ها باشد، گفت: با فعالیت هایی که تاکنون شرکت 5040 در حمایت از مددجویان سازمان بهزیستی انجام داده است و با رویکردی که مدیران این شرکت دارند و با حمایت ها و حسن نیت های آنها امیدواریم که این شرکت بتواند به الگویی برای دیگر شرکت ها تبدیل شود و آنها هم در مسیر حمایت از مددجویان سازمان بهزیستی، گام بر دارند.
 
وی افزود: سازمان بهزیستی، سالیانه نشان مسوولیت اجتماعی به حامیان خود اهدا می کند و به 10 شرکت و یا سازمان که در حوزه سلامت اجتماعی، حامی این سازمان بوده اند این نشان را اهدا خواهد کرد و در حال ارزیابی شاخص ها هستیم و امیدواریم که شرکت 5040 یکی از آن شرکت هایی باشد که تندیس و نشان مسوولیت اجتماعی سازمان بهزیستی به آن تعلق بگیرد.
 
کوزه گر در خصوص پیام شرکت 5040 به جامعه، گفت: با اشتغالزایی که این شرکت برای افراد معلول، انجام داده می توان گفت که این پیام را برای جامعه خواهد داشت که به مسوولیت اجتماعی خود پایبند باشیم و به آن توجه کنیم و این می تواند هشداری برای دیگر شرکت ها و نهادها باشد که پای کار بیایند و به مسوولیت اجتماعی خود توجه داشته باشند.
 
معلولین دارای راندمان کاری بالاتری هستند
 
در ادامه این نشست، مدیرعامل شرکت تدبیر ایده پردازان 5040 در خصوص نحوه بکارگیری معلولین در این شرکت، گفت: ما در ابتدا و در ابعاد کوچکتر درخصوص بکارگیری توان یابان جسمی-حرکتی و معلولین در شرکت اقدام کردیم و بعد از مدتی متوجه شدیم که افراد معلول، انگیزه کاری بهتری دارند و نسبت به افراد سالم دارای راندمان بیشتری هستند.
 
"حسنعلی باغبانیان" افزود: ما با بکارگیری معلولین، وظیفه مسوولیت اجتماعی خود را انجام داده ایم و این کار، از نظر اقتصادی هم می تواند به شرکت کمک کند چون که این افراد دارای انگیزه و راندمان بیشتری هستند.
 
وی افزود: من به سایر شرکت های خصوصی این توصیه را دارم که نسبت به استخدام افراد معلول، اقدام کنند چون این افراد نسبت به افراد سالم، دارای انگیزه کاری بیشتری هستند و می توانند از لحاظ اقتصادی به شرکت کمک کنند.
 
رفاه بیشتر در انتظار افراد معلول شاغل در 5040
 
مدیرعامل شرکت 5040 که از کارآفرینان برتر کشوری نیز هستند، در ادامه تأکید کردند: ما در شرکت 5040 بر روی افراد دارای معلولیت جسمی، سرمایه گذاری کرده ایم و به آنها آموزش های لازم را داده ایم و برای استخدام آنها با هر مدرک تحصیلی، محدودیتی لحاظ نکرده ایم.
 
وی در خصوص درآمدهایی یک شخص معلول از شرکت 5040، اظهار داشت: درآمدهای این افراد متغیر است ولی بطور میانگین می توان گفت که درآمد افراد معلول در این شرکت، 35 درصد بیشتر از حقوق پایه وزارت کار است.
 
باغبانیان افزود: درآمد این افراد به نوع فعالیت آنها و اینکه در کدام یک از بخش های شرکت، مشغول به کار هستند، بستگی دارد و بعضی از این افراد دارای درآمدهای میلیونی در ماه هستند.
 
مدیرعامل 5040، گفت: ما برای جذب افراد معلول در شرکت 5040 محدودیتی مدنظر نداریم و هر کسی که بتواند 9 نفر از معلولین را برای کار به شرکت 5040 معرفی کند؛ ما  در قبال آن، یک فرد سالم را در شرکت استخدام خواهیم کرد.
 
باغبانیان افزود: ما شرایط کار آسان را برای معلولین در نظر گرفته ایم و به همین خاطر فعالیت های جسمی آنان را کاهش داده ایم و برای رفت و آمد آنها وسیله نقلیه در نظر گرفته ایم و این موضوع خواهد توانست که به آنها کمک کند که عملکرد بهتری داشته باشند.
 
وی در ادامه بیان داشت: در تلاش هستیم که رفاه بیشتری برای معلولینی که در این شرکت مشغول به کار هستند فراهم کنیم و این افراد روز به روز به پیشرفت بیشتری دست پیدا می کنند و قویتر می شوند.
 
افراد معلول در 5040 امنیت شغلی دارند
 
باغبیان افزود: برای افراد معلول شرایط اعطای وام، توسط شرکت را فراهم کردیم و خوشبختانه این افراد با درآمدی که دارند، توانسته اند که برای خود مسکن خریداری کنند.
وی در خصوص امنیت شغلی افراد معلول در شرکت 5040 گفت: افراد معلول در این شرکت دارای امنیت شغلی هستند و تا زمانی که خود آنها مایل باشند خواهند توانست که در اینجا مشغول به کار باشند.
 
باغبانیان در ادامه اظهار داشت: ما برای افراد تحت پوشش سازمان بهزیستی، بسته های حمایتی در نظر گرفته ایم و سازمان بهزیستی طبق صلاحدید خود، این بسته ها را در بین مددجویان تقسیم خواهد کرد.
 
مدیر عامل شرکت 5040 در پایان، در خصوص تعداد افراد شاغل در این شرکت، گفت: در حال حاضر بیش از 220 نفر از افراد دارای معلولیت جسمی و حرکتی در این شرکت مشغول به کار هستند و با توجه به اینکه فضای تبلیغاتی گسترده ای در اختیار داریم و با برنامه ریزی هایی که انجام خواهیم داد، امیدواریم که تا سال آینده بتوانیم تعداد 4500 نفر از افراد معلول را در شرکت 5040 استخدام کنیم.
 
 گفتنی که در پایان این نشست، بین شرکت 5040 و سازمان بهزیستی، تفاهم نامه ای به امضا رسید.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
kilid search
برچسب منتخب
کروناویروس مناجات شعبانیه جهش تولید محمد باقر صدر حسن نوروزی روز جهانی بهداشت