بازدید 3909
۱

هشدار درباره وقوع سیلاب

کد خبر: ۷۲۲۸۰۴
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۵ 19 August 2017
کارشناس سازمان هواشناسی از وقوع سیلاب در چند استان به علت وزش باران تابستانی هشدار داد.
 
به گزارش میزان، معصومه احمدی اظهار داشت: براساس نقشه های پیش یابی، امسال پائیز بارش ها به موقع آغاز می شود. در سال هایی که پدیده مانسون ضعیف باشد، در پائیز بارش مناسب و به موقعی را خواهیم داشت.تابستان امسال مانسون در جنوب شرق کشور ضعیف بود.

وی ادامه داد: در روزهای اخیر بیشترین بارش از شهرستان لنده کهگیلویه و بویر احمد با 71 میلی متر گزارش شد.

کارشناس سازمان هواشناسی از تداوم وزش باد در شرق کشور خبر داد و گفت: وزش باد در این مناطق به 86 کیلومتر در ساعت رسید و باعث شد غلظت گرد و غبار به 5 برابر حد مجاز برسد.

احمدی با اعلام اینکه امروز در گلستان بارش باران داریم، گفت: امروز برای بارش در گلستان مهیا است و گردشگران باید مراقب وقوع سیلاب باشند. این وضعیت را در خط سواحل مازندران داریم و هوای این استان همراه با وزش باد و رعد و برق پیش بینی می شود. با توجه به احتمال وقوع سیلاب در این استان و مواج بودن دریا، گردشگران از توقف کنار سواحل و رودخانه ها جلوگیری کنند.
 

وی افزود: در جنوب کشور در استان های فارس،بوشهر و بخش هایی از کهگیلویه و بویر احمد برای سه روز آینده بارش باران پیش بینی می شود.

کارشناس سازمان هواشناسی در مورد گد و غبار در استان های مرزی، گفت: در استان های کرمانشاه، ایلام ،خوزستان و کردستان به علت افزایش سرعت باد در عراق و فعال بودن کانون های داخلی شاهد پدیده گرد و غبار هستیم.
اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
استفاده از کلمات بیگانه در زبان فارسی و بویژه صفحات اینترنتی حال آدم را بهم می زند!!مانسون دیگه چیه؟؟/ باباجان ما زمان قبل از انقلاب که غرب زدگی دستوری بود و دولت آن را تبلیغ می کرد توی کتاب درسی خوانده بودیم بارانهای موسمی یا بادهای موسمی. چرا باید از واژه فرنگی مانسون استفاده کنید؟؟؟ چرا اینقدر بیسوادی و غرب زدگی ؟؟؟
برچسب منتخب
# قره باغ # هفته دفاع مقدس # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی # بازیهای آسیایی 2022