بازدید 9275

حاشیه‌های خواندنی از حضور سران قوا در یک همایش

کد خبر: ۷۰۸۷۲۱
تاریخ انتشار: ۱۲ تير ۱۳۹۶ - ۰۸:۴۳ 03 July 2017
روسای جمهور، مجلس شورای اسلامی و قوه قضاییه روز گذشته در همایش سراسری قوه قضاییه حضور یافتند.

روزنامه خراسان به حاشیه‌های این همایش پرداخت:

*همایش سراسری قوه قضاییه که هر سال در ایام هفته قوه قضاییه برگزار می شود تنها برنامه روتینی است که در آن روسای سه قوه ضمن شرکت، سخنرانی نیز دارند و از این جهت مراسم با اهمیتی برای دستگاه های مختلف به شمار می رود.
 
* حضور 11 وزیر و معاون رییس جمهور ، دو مشاور و رییس دفتر رییس جمهور از جمله حاشیه های جالب روز گذشته به شمار می رفت که توجه خبرنگاران را به خود جلب کرده بود .
*از میان این افراد دولت ، نعمت زاده ،امیری ، امین زاده و انصاری تا پایان مراسم حضور داشتند وبقیه با پایان سخنرانی روحانی از سالن خارج شدند.
 
 
 
* محمدی گلپایگانی رییس دفتر مقام معظم رهبری، کدخدایی و علیزاده از اعضای شورای نگهبان ، صدیقی امام جمعه موقت تهران ، تائب رییس سازمان اطلاعات سپاه و حسینی بوشهری نماینده ولی فقیه در استان بوشهر از دیگر مهمانان این مراسم بودند.
 
*علی لاریجانی در بخشی از سخنرانی رییس جمهور دقایقی از سالن خارج شد اما پس از مدت کوتاهی دوباره بازگشت.
 
*رییس مجلس در بخشی از سخنرانی خود به محسنی اژه ای سخنگوی قوه قضاییه نیز توصیه ای داشت و گفت تا کمتر اسیر جوسازی های رسانه ای شده و وارد حوزه هایی که کشمکش میان قوا ایجاد می کند نشوند. به نظر می رسد این توصیه بعد از سخنرانی اخیر محسنی اژه ای در نماز جمعه باشد که انتقادهایی را در بر داشت.
 
* همچنین به گزارش ایسنا زیرنویس اشتباه صداوسیما در گزارش همایش سراسری قوه قضاییه باعث تحریف سخنان رییس‌جمهور شد.در جریان پخش مستقیم این مراسم، روحانی با اشاره به حساسیت‌های کار قضا، خاطرنشان کرد: من چند بار برای مسئولیت‌هایی به قوه قضاییه دعوت شدم اما ترسیدم که در این قوه حضور یابم و هیچگاه جرأت ورود به این دستگاه را نکردم چرا که کاری بسیار سخت بر دوش قضات قرار دارد. این درحالی است که شبکه خبر این جمله را این گونه زیرنویس کرده بود که «چندین بار به قوه قضاییه احضار شدم». دراین باره مرتضی میرباقری معاون سیما گفت: اگر به صورت حقوقی این ایراد به صداوسیما وارد شود، یقینا نسبت به آن اقدام و برخورد خواهد شد. اگر این اشتباه متعلق به بخش سیما باشد، سریعا با آن برخورد می‌کنیم و اگر مربوط به حوزه خبر باشد قطعا باید آن را پیگیری کنند.
 
* آیت ا... آملی لاریجانی که آخرین سخنران همایش بود با طنز از کمبود وقتش گلایه کرد و گفت ما مهمان را مقدم دانستیم اما آنها وقت را رعایت نکردند و حالا برای سخنرانی من هم وقت کم است و هم مخاطبان خسته شده اند . با این حال وی حدود یک ساعت صحبت کرد و در پایان نیز گفت : از 17 موردی که یادداشت کرده بودم تنها 5 مورد را گفتم.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# قره باغ # بازیهای آسیایی 2022 # هفته وحدت # لایحه برنامه هفتم # فردوس کاویانی