بازدید 10483

دلیل شیوع تب کنگو مشخص شد

کد خبر: ۶۹۸۶۴۴
تاریخ انتشار: ۰۸ خرداد ۱۳۹۶ - ۰۶:۵۶ 29 May 2017
نایب رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ضمن انتقاد از عملکرد نظارتی سازمان دامپزشکی بر نحوه کشتار دام، واردات گوشت آلوده به کشور توسط برخی از سودجویان را علت اصلی شیوع تب کریمه دانست.
 
به گزارش جام جم، محمدحسین قربانی پیرامون برخی اخبار دال بر شیوع بیماری تب کنگو و ابتلای برخی از هموطنان به آن گفت: واردات بی رویه و قاچاق دام به ویژه از مرزهای شرقی و دیگر نقاط کشور از مهمترین عوامل بروز این تب مرگ بار است.
 
وی افزود: متاسفانه سازمان دامپزشکی بر پرورش دام و بطور کلی دامداری و سنتی و صنعتی نظارت کافی نداشته و خود این موضوع بر تسری و فراگیر شدن این بیماری از حیوانات به انسان کمک می کند.
 
قربانی کشتارهای فاقد مجوز از نهادهای مربوطه را یکی دیگر از راه های احتمال ابتلاء به تب کنگو بشمار آورد و گفت: شایسته است بحث نظارت بر کشتار دام توسط وزارت جهاد کشاورزی و سازمان دامپزشکی به دقت مورد توجه قرار گیرد.
 
نماینده مردم آستانه اشرفیه در خانه ملت در توصیه پزشکی به مردم خاطر نشان کرد: شهروندان ما دقت کنند سبد گوشتی خود را تنها از مراکز مورد تایید وزارت بهداشت و سایر نهادهای کنترل کننده تامین کرده و از خرید فرآورده‌های دامی از مکانهای مجهول و ناشناخته خودداری بعمل آورند.
 
قربانی با بیان اینکه مطابق گزارشهای واصله چند نفر در استان اصفهان به این بیماری دچار شده اند، گفت: وزارت بهداشت و درمان اقدامات لازم درمان و پیشگیری را به خوبی انجام می دهد.
 
نایب رییس کمیسیون بهداشت بهارستان واردات گوشت یخ زده را هم از دیگر عوامل شیوع تب کنگو عنوان کرد و افزود: باید نهادهای نظارتی همچون مبارزه با ورود کالاهای قاچاق نسبت به توزیع گوشتهای آلوده و واردات آن حساسیت بیشتری به خرج دهند در این صورت خطر ابتلا به انواع بیماریها بویژه در شهرستانهایی که بیشتر با بحث کشتار دام و طیور درگیر هستند کاهش خواهد داد.
 
اشتراک گذاری
مطالب مرتبط
برچسب منتخب
# قره باغ # هفته دفاع مقدس # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی # بازیهای آسیایی 2022