بازدید 5012

مهدی هاشمی شکایت از رسایی را پس گرفت

کد خبر: ۶۵۰۱۸۲
تاریخ انتشار: ۰۱ دی ۱۳۹۵ - ۱۲:۳۶ 21 December 2016
وکیل مهدی هاشمی از مختومه شدن شکایت مهدی هاشمی از رسایی خبر داد و گفت: موکلم نسبت به شکایت از رسایی انصراف داد و رضایت خود را در دادگاه اعلام کرد.

به گزارش مهر سیدمحمود علیزاده طباطبایی با اشاره به برگزاری جلسه دادگاه شکایت مهدی هاشمی از حجت الاسلام حمید رسایی پیرو درج مطالبی در هفته نامه ۹ دی، گفت: جلسه دادگاه روز گذشته برگزار شد اما مهدی هاشمی از شکایت خود منصرف شد و رضایت خود را در دادگاه ویژه روحانیت اعلام کرد.

این وکیل دادگستری در پاسخ به این سوال که شنیده شده است مهدی هاشمی صرفا به خاطر مرخصی حاضر به حضور در جلسه دادگاه و اعلام رضایت شده است، این مطلب صحت دارد؟ گفت: رضایت و گذشت از شکایت پیرو درخواست قاضی و دادگاه مبنی بر ایجاد صلح و سازش بین طرفین بود.

وی در خصوص مرخصی مهدی هاشمی هم توضیح داد: مهدی هاشمی پس از یک سال به طور قانونی حق دارد ۱۵روز در مرخصی باشد و این حق قانونی هر متهم است. در حال حاضر هم وی در مرخصی است و اطلاعی از تعداد روزهای مرخصی وی ندارم.

به گزارش مهر، حجت الاسلام حمید رسایی در خصوص جلسه دادگاه شکایت مهدی هاشمی از وی در صفحه شخصی خود توضیح داد: «جلسه اول چند ماه قبل برگزار شده بود که به درخواست وکیل خانوادگی مهدی هاشمی (علیزاده طباطبایی) از آنجا که مهدی اصرار داشت شخصا در این دادگاه حاضر شود، جلسه دادگاه به دیروز موکول شده بود.

قبل از شروع دادگاه، پوشه های اسنادی که دستم بود را به مهدی هاشمی و وکیلش نشان دادم و گفتم هر چه در ۹ دی نوشته شده مستند بوده و شما هم بر همین اساس بعدا محاکمه و در حبس شدی. آقایان هم بنده را حواله به تقوا و ترس از خدا دادند. یاد این بیت عبید زاکانی افتادم مژدگانی که گربه تائب شد.

دادگاه آغاز شد و قاضی قصد داشت توصیه به تقوا و سازش کند که مهدی هاشمی گفت: نیازی نیست. من همین که توانستم به بهانه این دادگاه، سه روز مرخصی بگیرم، برایم کافی است. از شکایتم صرف‌نظر کردم و برگه رضایتش را امضا کرد.

هرچند از نظر قاضی با رضایت شاکی پرونده بسته شده بود، اما بنده هم گفتم: «هر آنچه در شماره ۷۱ هفته نامه ۹ دی در سال ۹۱ درباره تخلفات مالی، سیاسی و امنیتی مهدی هاشمی نوشته شده بود، مستند است و اسناد آن الان قابل ارائه به قاضی و اعضای هیأت منصفه است. مهدی هاشمی بعدها به خاطر همین اتهامات، محاکمه و مجازات شده است.»

علاوه بر این تأکید کردم: «اگر به جای هفته نامه ۹دی که علی رغم مشکلات بسیار منتشر می شود، روزنامه‌ای داشتم، به جای این که در آن روزنامه برای سران فتنه جشن تولّد بگیرم (مثل روزنامه اطلاعات) هر روز در آن به ماهیت کودتاگران سال ۸۸ می پرداختم و از ظلمی که فتنه گران در حق این نظام کردند، می نوشتم.»

جلسه دادگاه تمام شد و مهدی هاشمی برای گذراندن شب یلدا رفت.
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# قره باغ # بازیهای آسیایی 2022 # هفته وحدت # لایحه برنامه هفتم