بازدید ۱۷۶۲۴
۷
عصرانه اقتصادی؛
در این عصرانه، به تغییرات و تحلیل امروز بازار سرمایه می‌پردازیم. در ادامه از توقیف بنز E300 قاچاق توسط تعزیرات حکومتی و آخرین قیمت‌های اونس طلا، نفت و بازار سکه و نرخ انواع ارز در بازار آزاد نوشته‌ایم. همچنین به افزایش دوباره قیمت گوشت در بازار و خیز دوباره شاپرک پرداخته‌ایم. در ادامه از جدیدترین قیمت‌های بازار داخلی خودرو و رقم جدید نقدینگی خرداد سخن گفته‌ایم. در پایان از شگرد عجیب قاچاق موبایل و فساد 80 هزار میلیاردی در صندوق ذخیره فرهنگیان نوشته‌ایم.
کد خبر: ۶۱۹۴۱۸
تاریخ انتشار: ۱۰ شهريور ۱۳۹۵ - ۱۸:۰۵ 31 August 2016
در عصرانه اقتصادی، هر روز بسته ای خبری از مطالب اقتصادی با اهمیت و مهم روز، همچون تغییرات در بازار سرمایه، تحلیل بورس، سکه، طلا، نفت، تورم، خودرو و ... تا خبرها و اتفاقات جذاب اقتصادی را گردآوری می کنیم.

به گزارش «تابناک اقتصادی»، در این عصرانه، به تغییرات و تحلیل امروز بازار سرمایه می پردازیم. در ادامه از توقیف بنز E300 قاچاق توسط تعزیرات حکومتی و آخرین قیمت‌های اونس طلا، نفت و بازار سکه و نرخ انواع ارز در بازار آزاد نوشته‌ایم. همچنین به افزایش دوباره قیمت گوشت در بازار و خیز دوباره شاپرک پرداخته‌ایم. در ادامه از جدیدترین قیمت‌های بازار داخلی خودرو و رقم جدید نقدینگی خرداد سخن گفته‌ایم. در پایان از شگرد عجیب قاچاق موبایل و فساد 80 هزار میلیاردی در صندوق ذخیره فرهنگیان نوشته‌ایم.نزول 190 واحدی شاخص بورس

امروز شاخص بورس بر خلاف دو روز کاری قبل که سینوسی بود، حرکت کرد، به گونه ای که شاهد افزایش عرضه از همان ساعات ابتدایی بازار بودیم و هر چه از زمان بازار می گذشت بر شدت عرضه افزوده می شد و حتی بلوک زدن در برخی سهام شاخص ساز هم نتوانست مانع از منفی شدن شاخص شود و در نهایت شاخص بورس با 124 واحد کاهش رقم 77252.9 واحد را به ثبت رساند.به گزارش «تابناک اقتصادی»، با پایان ساعات معاملات روز چهارشنبه 95.06.10شاخص بازار اول با 166.88واحد کاهش به رقم 54263 واحد و شاخص بازار دوم همانند شاخص بازار اول، با کاهش219.84واحد به رقم 167210.20 واحد رسیدند. شاخص قیمت بورس (وزنی- ارزشی) نيز در روز جاري با 67.90 واحد کاهش به رقم 27489.30 واحد رسيد. شاخص کل بورس در آخرین روز کاری بورس در هفته جاری با کاهش 190.69واحدی به رقم 77167.90واحد رسید و شاخص کل فرابورس هم با کاهش 7.60واحد به رقم 809.30واحد رسید.

گفتني است، ارزش كل معاملات در بازار بورس به رقم 1199میلیارد ریال و ارزش کل معاملات در بازار فرابورس به رقم 928میلیارد ریال رسید.


تحلیل امروز بازار سرمایه

امروز در گروه لاستیک و پلاستیک، شاهد استقبال سهامداران و سرمایه گذاران در این گروه بودیم که منجر به افزایش حجم معاملات این گروه شد. در گروه ماشین آلات و دستگاه های برقی، سهام دو شرکت پارس سویچ و کابل البرز در این گروه امروز با صف خرید بسته شدند. بیشترین کاهش قیمت هم در این گروه متعلق به شرکت نیروترانس با 3.29 درصد منفی روی داد.ب یشترین حجم معاملات متعلق به شرکت ایران ترانسفو با حدود 600 هزار سهم بود.

در گروه خودرو و قطعات ساخت، صف های خرید متعلق به سهام شرکت های آهنگری تراکتورسازی ایران و ایرکا پارت صنعت و در مقابل شرکت های فنرسازی خاور، رینگ سازی مشهد، کمک فنرایند امین و سرمایه گذاری اعتبار ایران در نزدیکی صف فروش یا صف فروش بودند.

بیشترین حجم معاملات این گروه را شرکت های سایپا و ایران خودرو دیزل (بلوکی) به ترتیب با بیش از 43 و 15 میلیون سهم به خود اختصاص دادند. در گروه موادومحصولات دارویی، صف های خرید امروز متعلق به شرکت های دارویی رازک، لابراتورداروسازی دکتر عبیدی، شیمی دارویی داروپخش و فرآورده های تزریقی ایران و در مقابل سهام شرکت های داروسازی فارابی و داروپخش صف های فروش این گروه را تشکیل دادند.

بیشترین حجم معاملات این گروه متعلق به شرکت سرمایه گذاری دارویی تامین در نماد تیپیکو2( معامله بلوکی) با دادو ستد 20 میلیون سهم بود. در گروه فلزات اساسی، تنها صف خرید در این گروه متعلق حق تقدم به شرکت آهن و فولاد ارفع و در مقابل صف های فروش متعلق به شرکت های فولاد امیر کبیر کاشان، صنعت روی زنگان و سپنتا اختصاص یافت.

بیشترین حجم معاملات متعلق به نمادهای میدکو2 و فملی به ترتیب با بیش از 126 و 12 میلیون سهم بود.در گروه محصولات شیمیایی، سهام3شرکت از 25 شرکت فعال و قابل معامله در درصدهای مثبت و سهام22 شرکت در درصدهای منفی به کار خود پایان دادند. میانگین درصد قیمت پایانی در این گروه 0.11منفی و میانگین درصد آخرین قیمت نیز در این گروه 1.46 منفی بود. بیشترین افزایش قیمت در این گروه متعلق به شرکت پتروشیمی آبادان بود که با صف خرید بسته شد و در مقابل سهام شرکت های صنایع پتروشیمی زنجان، پتروشیمی فناوران، صنایع پتروشیمی خلیج فارس، پتروشیمی مارون و پتروشیمی شیراز با صف فروش بسته شدند.

نبض قیمت دلار، یورو و درهم امارات

در پايان معاملات امروز، دهم شهریورماه بازار آزاد ارز ايران، هر دلار آمریکا 29 ريال نسبت به روز گذشته افزایش یافت و به 35 هزار و 541 ريال و ارزش برابري هر يورو در برابر ريال هم به 39 هزار و 996 ريال رسيد كه نسبت به ديروز 5 ريال کاهش قيمت را نشان مي‌دهد. همچنین درهم امارات هم نسبت به دیروز با افزایش 9 ریال 9 هزار و 704 ریال قیمت گذاری شد.
طلای جهانی رکورد جدید زد

طلا در معاملات روز چهارشنبه بازار جهانی در پی ضعیف شدن ارزش دلار و انتظار سرمایه گذاران برای انتشار آمار اشتغال آمریکا، اندکی بهبود پیدا کرد؛ اما نزدیک به پایین‌ترین قیمت دو ماه گذشته ماند. به گزارش ایسنا، هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور ۰.۳ درصد رشد کرد و به ۱۳۱۴.۱۹ دلار رسید. این فلز ارزشمند روز سه شنبه یک درصد سقوط کرد و در ۱۳۰۸.۶۵ دلار ایستاد.

عصرانه اقتصادی

در بازار نیویورک، هر اونس طلا برای تحویل در دسامبر ثابت بود و در ۱۳۱۴.۱۹ دلار قرار گرفت. بهای معاملات این بازار سه شنبه ۱۰.۶۰ دلار یا ۰.۸ درصد کاهش یافت و در ۱۳۱۶.۵۰ دلار بسته شد. در چین شمش طلا با عیار ۹۹.۹۹ درصد در بازار بورس طلای شانگهای ۰.۳ درصد کاهش پیدا کرد و به ۲۸۳.۱۰ یوان در هر گرم (۱۳۱۸.۷۰ دلار در هر اونس) رسید.


قیمت جهانی نفت کاهش یافت

در حالی که ارزش دلار آمریکا و حجم ذخایر نفت خام این کشور افزایش یافته است، بهای نفت امروز در بازارهای جهانی کاهش داشت.

به گزارش تسنیم به نقل از رویترز، در حالی که ارزش دلار آمریکا در نزدیکی بالاترین رقم سه هفته اخیر باقی مانده و آمارهای صنعتی، نشان دهنده افزایش حجم ذخایر نفت خام آمریکاست، قیمت نفت امروز کاهش یافت. بر اساس این گزارش، بهای هر بشکه نفت برنت امروز با 5 سنت کاهش نسبت به جلسه قبل، به 48 دلار و 32 سنت رسید. قیمت نفت خام آمریکا نیز با 7 سنت کاهش به 46 دلار و 28 سنت رسید.

شاخص دلار آمریکا در برابر سبد 6 ارز معتبر جهانی، روز سه شنبه به رقم 96.143 رسید که بالاترین از نهم اوت تاکنون بود. تقویت ارزش دلار موجب گران تر شدن کالاهای ارزش گذاری شده به دلار برای دارندگان سایر ارزها می شود و تاثیری منفی بر میزان تقاضا دارد.


بزرگترین بدهکار نفتی جهان سهام خود را واگذار می‌کند

به گزارش میزان، شرکت پتروبراس سهام یک میدان نفتی خود را به ارزش ١١ میلیارد دلار به شرکت نروژی استات اویل واگذار می‌کند. پدرو پرنت، مدیر عامل شرکت دولتی نفت برزیل «پتروبراس»، روز سه‌شنبه (نهم شهریور ماه) اعلام کرد که این شرکت به منظور پرداخت بدهی‌ها و افزایش نقدینگی، قصد دارد سهام میدان نفت فراساحلی «کارکارا» را به ارزش ١١ میلیارد دلار به شرکت نروژی استات اویل واگذار کند.

شرکت پتروبراس در ماه ژوئیه امسال ٦٦ درصد داراdی‌های خود را به ارزش ٢ میلیارد و ٥٠٠ میلیون دلار واگذار کرد. فروش این داراdی‌ها همچنین این شرکت را از پرداخت هزینه‌های توسعه‌ای و سرمایه‌گذاری در این تأسیسات به مبلغ ١٢ تا ١٣ میلیارد دلار معاف کرد.


توقیف بنز E300 قاچاق توسط تعزیرات حکومتی

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان البرز گفت: در اجرای طرح برخورد با کالای قاچاق یک دستگاه خودروی بنز E300 در این استان کشف و ضبط شد.

عصرانه اقتصادی

به گزارش ایسنا به نقل از سازمان تعزیرات حکومتی، علی‌اکبر مختاری افزود: قیمت این خودرو، سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال برآورد شده است. مختاری ادامه داد: این خودرو قاچاق توسط مأموران نیروی انتظامی استان البرز کشف شد که صاحب آن نیز به پرداخت سه میلیارد ریال جریمه محکوم شد.

وی تأکید کرد: نقش مردم در مبارزه با پدیده شوم قاچاق کالا و ارز که اقتصاد، تولید و اشتغال کشور را با مشکلات عدیده‌ای روبه رو می کند، بسیار تأثیرگذار است. وی تصریح کرد: مقام معظم رهبری در بیانات خود فرمودند که اگر کالایی قاچاقز وارد کشور شود، باید در جلوی مردم به آتش کشیده شود تا ریشه قاچاق خشکانیده شود.


افزایش دوباره بهای گوشت در بازار

به گزارش فارس، گزارش‌های میدانی از میادین تره‌بار میدان امام حسین(ع) تهران و قصابی‌های سطح شهر حاکی از آن است که قیمت گوشت گوسفندی و حتی گوساله مجددا در این هفته افزایش داشته است. تا جایی که قیمت هر کیلو گوشت شقه گوسفندی بدون دنبه از 33 تا 35 هزار تومان بسته به منطقه پایتخت عرضه می‌شود که این رقم در گوشت گرد ران به کیلویی 40 هزار تومان هم رسیده است. همچنین هر کیلو گوشت گوساله کیلویی 36 هزار و 500 تومان به فروش می‌رسد.

عصرانه اقتصادی

علی‌اصغر ملکی رئیس اتحادیه فروشندگان گوشت گوسفندی پایتخت با تأیید افزایش قیمت و علت آن گفت: متأسفانه از روز دوم این هفته دوباره شاهد افزایش قیمت گوشت در بازار بوده‌ایم، زیرا آنچه در بازار مشاهده می‌شود، با وعده مسئولان وزارت جهاد در مورد عرضه دام فاصله دارد.

تورم شهریور به ٨.٧ درصد می رسد

به گزارش مهر، معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی در نشست خبری امروز خود با خبرنگاران از کاهش نرخ تورم خبر داد و گفت: پیش بینی می شود، تورم شهریور ماه امسال به ٨.٧درصد برسد. این در حالی است که تورم مرداد ماه ٨.٩ درصد بوده است. نرخ تورم در حالی در ششمین ماه سال به روند کاهشی خود را ادامه می دهد که نرخ تورم فروردین ۱۱.۲ درصد، اردیبهشت ۱۰.۴درصد،  خرداد ۹.۷ درصد، تیر ۹ درصد و مرداد ۸.۹ درصد بوده است.  


"شاپرک" دوباره "خیز" برداشت

شاپرک در ادامه برنامه‌های قبلی خود برای آنچه تصحیح نظام کارمزد خدمات پرداخت الکترونیکی می‌داند، مدل جدیدی برای انتقال بخشی از کارمزد استفاده از کارتخوان ها به پذیرندگان تدوین کرده است. به گزارش تسنیم، در این طرح سه گزینه بر اساس بازه‌های زمانی واریز مبلغ تراکنش‌های انجام‌شده بر روی کارتخوان‌ها پیش روی پذیرندگان قرار می‌گیرد. در حال حاضر وجوه تراکنش های انجام شده بر روی کارتخوان ها در 7 سیکل به حساب پذیرنده واریز می‌شود.

تسویه در این مدل ساعت‌های 8 و 12 پس از آن در 13و 16 و18و20 و 21 انجام می‌شود. این مدل تسویه پس از آن اجرا شد که بانک مرکزی واریز آنی وجه را متوقف کرد. بر مبنای مدل پیشنهادی شاپرک اگر پذیرنده‌ای بخواهد واریز وجه تراکنش‌های خرید طبق همین سیکل‌های هفتگانه انجام‌ شود، باید به ازای هر واریز 5 هزار ریال کارمزد پرداخت کند. این مبلغ ارتباطی با تعداد و مبلغ تراکنش ها در 24 ساعت ندارد و به این ترتیب کارمزد پرداختی پذیرنده روزی 3500 تومان خواهد بود و ماهانه 105 تا 108 هزار و 500 تومان بر اساس ماه 30 روزه یا 31 روزه.

در پیشنهاد دوم اگر پذیرنده‌ای بخواهد وجه تراکنش‌ها، روزانه به حسابش واریز شود باید روزی 500 تومان کارمزد پرداخت کند و وجه تراکنش‌ها بر مبنای همان سیکل‌های هفتگانه ولی 24 ساعت بعد به حسابش واریز خواهد شد. اگر هم پذیرنده عجله‌ای برای دریافت وجه تراکنش‌های خرید نداشته‌ باشد، این وجوه دو روز بعد یکجا به حسابش واریز می‌شود و کارمزدی هم نباید پرداخت کند.

نامه طراح غول پیکرترین هواپیمای بوئینگ به ایران ایر

به گزارش میزان، بامداد امروز جو ساتر سرپرست تیم طراحی غول پیکرترین هواپیمای مسافربری بوئینگ یعنی 747، در سن 95 سالگی درگذشت. وی در نامه ای خطاب به هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران "هما" نوشته بود که از توانایی‌های ایران ایر در نگهداری و به کارگیری هواپیمای بوئینگ 747 اس پی (مدل ویژه 747)  به وجد آمده و خوشحال است.

از «مرسدس بنز قاچاق بازهم خبرساز شد!» تا «شگرد عجیب قاچاق موبایل با «یدک‌کش» از مرز تا تهران»

وی که مدتی هم در ایران اقامت داشته، در بخش دیگری از نامه گفته است که ایران، کشوری زیبا با تاریخی خارق العاده و دارای مردمی بخشنده است.


میوه‌های نورسیده ارزان شدند

سید حسین مهاجران در گفت وگو با مهر از کاهش قیمت هندوانه، هلو، انار و نارنگی طی یک هفته اخیر و افزایش قیمت هویج در بازار خبر داد و اظهار داشت: قیمت هندوانه که هفته گذشته کیلویی ۸۰۰ تومان به فروش می‌رفت، در حال حاضر به ۶۰۰ تومان رسیده؛ ضمن اینکه قیمت هلو زعفرانی نیز از ۸۰۰۰ تومان به ۶۰۰۰ تومان و انواع هلو از ۴۰۰۰ تومان به ۲۵۰۰ تومان کاهش یافته است.

از «مرسدس بنز قاچاق بازهم خبرساز شد!» تا «شگرد عجیب قاچاق موبایل با «یدک‌کش» از مرز تا تهران»

به گفته وی، بهای هر کیلوگرم انار از ۴ هزار تومان به حدود ۲ تا ۳ هزار تومان رسیده و نارنگی هم که در هفته گذشته ۴ هزار تومان به مشتریان عرضه می‌شده، در حال حاضر بین ۲۵۰۰ تا ۳۰۰۰ تومان به فروش می‌رسد. رئیس اتحادیه میوه و سبزی همچنین از افزایش ۱۰۰۰ تومانی قیمت هویج در بازار خبر داد و گفت: نرخ این صیفی به ۲۵۰۰ تومان افزایش یافته است.


جدیدترین قیمت‌ محصولات ایران‌خودرو و سایپا

به گزارش «تابناک اقتصادی»، بهای بیست نوع محصول ایران خودرو و بیست نوع محصول سایپا را می توانید در ادامه ملاحظه کنید. این قیمت‌ها در دو حالت قیمت بازار و قیمت کارخانه مشخص شده است.


 ایران خودرو
 ردیفنام خودرو قیمت بازار(تومان) قیمت کارخانه(تومان) 
 1 سمند SE 28,000,000 27,594,000
 2 سمند LX 30,500,000 30,290,000
 3 سمند EF7 ( مالتی پلکس ) 31,000,000 30,243,000
 4 سمند EF7 . دوگانه سوز 33,500,000 32,080,000
 5 سمند سورن ELX توربو 38,300,000 37,948,000
 6 دنا با موتور EF7 44,300,000 42,549,000
 7 پژو GLX 405 30,200,000 29,038,000
 8 پژو GLX 405 دوگانه سوز 32,200,000 30,806,000
 9 پژو SLX 405 32,500,000 30,873,000
 10 پژو پارس سال 36,500,000 35,652,000
 11 پژو پارس سال . دوگانه سوز 38,200,000  36,770,000
 12 پژو پارس LX  40,000,000 37,468,200
 13 پژو پارس ELX 40,800,000 39,087,000
 14 پژو پارس اتوماتیک . ELX 48,600,000 45,330,000
 15 پژو 206 . تیپ 2  34,200,000 32,666,000
 16 پژو 206 . تیپ 5 37,500,000 36,848,000
 17 رانا LX 32,700,000 33,389,000
 18 رنو تندر E2 . دو ایربگ 39,200,000 37,441,000
 19 رنو تندر اتوماتیک E2 48,000,000 47,352,000
 20 سوزوکی ویتارا اتومات کلاس 8 138,000,000 135,388,000
سایپا 
 ردیفنام خودرو قیمت بازار(تومان) قیمت کارخانه(تومان) 
 21 111 SE ( سفید ) 21,300,000 20,926,000
 22 SE 131 ( سفید ) 21,000,000 20,696,000
 23 132 SE ( سفید ) 20,900,000 20,596,000
 24 132 SE . پایه گازسوز 22,600,000  21,100,000
 25 141 SE ( تنوع رنگ ) 19,200,000 19,810,000
 26 151 EX 16,800,000   17,420,000
 27 تیبا EX یورو 4 24,700,000 24,610,000 
 28 تیبا SX ( رنگ سفید ) 24,500,000  24,856,000
 29 تیبا SX . دوگانه‌سوز ( سفید ) 26,000,000 25,600,000
 30 تیبا 2 - هاچ بک EX ( تنوع رنگ ) 27,600,000 27,510,000
 31 ساینا SX 27,200,000 26,850,000
 32 ساینا EX 28,000,000 27,776,000
 33 وانت زامیاد 24 31,000,000 30,800,000
 34 وانت زامیاد 24 گازسوز 32,600,000 32,650,000
 35 وانت زامیاد 24 دیزل 35,900,000 36,950,000
 36 آریو 1500 ( دنده دستی ) 44,000,000  46,516,000
 37 آریو 1600 ( اتوماتیک ) 52,500,000 54,636,000
 38 زوتی - Z300 57,000,000 76,650,000
 39 کیا سراتو 1600 - دنده ای 75,400,000 75,826,000
 40 کیا سراتو 2000 - اتوماتیک 90,500,000 90,966,000اعلام رقم جدید نقدینگی در خردادماه 1395

به گزارش اقتصادنیوز، بانک مرکزی در گزارشی حجم نقدینگی در خردادماه سال  1395 را اعلام کرد. حجم نقدینگی در خرداد ماه سال 1395 به رقم 10595 هزار میلیارد ریال رسید که نسبت به سال قبل از آن (خردادماه 1394) 29.7 درصد رشد نشان می‌دهد. همچنین این حجم نقدینگی در مقایسه با اسفندماه 1394 رشد 4.2درصدی دارد.

از «مرسدس بنز قاچاق بازهم خبرساز شد!» تا «شگرد عجیب قاچاق موبایل با «یدک‌کش» از مرز تا تهران»

حجم پول در این مدت 1364.4 هزار میلیارد ریال بوده که نسبت به خردادماه سال گذشته برابر 21.4 درصد رشد را تجربه کرده است، ضمن اینکه میزان شبه پول نیز در این مدت 9230.6 هزار میلیارد ریال بوده که رشد 31.1‌درصدی نسبت به خرداد ماه سال گذشته داشته است.


شگرد عجیب قاچاق موبایل با «یدک‌کش» از مرز تا تهران

سیدعبدالمجید اجتهادی مدیرکل مبارزه با قاچاق کالا و ارز سازمان تعزیرات حکومتی در گفت‌وگو با تسنیم درباره شیوه‌های قاچاق کالا به کشور اظهار داشت: یکی از پرونده‌هایی که مدتی قبل برای رسیدگی در اختیار تعزیرات قرار گرفت، مربوط به انتقال موبایل قاچاق از یکی از نقاط مرزی به تهران از طریق یک یدک‌کش و تاکسی بود.

وی ادامه داد: شیوه به این صورت بوده که یک خودروی یدک‌کش به دفعات یک تاکسی را با خود به سمت تهران حمل می‌کرده که در نهایت در یکی از عوارضی‌ها، مأموران پلیس به این یدک‌کش که به دفعات صرفا یک تاکسی خاص را به بهانه تعمیر به تهران منتقل می‌کرده مشکوک شده و بعد از بازرسی، متوجه اصل ماجرا می‌شوند.

اجتهادی گفت: راننده این یدک‌کش ابتدا سعی داشته با این بهانه که خودرو را برای تعمیر به نمایندگی در تهران منتقل می‌کند، مأموران را از بازرسی منصرف کند؛ اما وقتی مأموران از تاکسی بازرسی می‌کنند، با انبوهی از موبایل‌های جاسازی شده داخل تاکسی مواجه می‌شوند. در نهایت مشخص شد که این افردا در پوشش انتقال خودروی معیوب به نمایندگی در تهران، به راحتی و به دفعات محموله‌های موبایل قاچاق را از نقطه مرزی به تهران منتقل می‌کرده‌اند.

از «مرسدس بنز قاچاق بازهم خبرساز شد!» تا «شگرد عجیب قاچاق موبایل با یدک‌کش از مرز تا تهران»

سکه یک میلیون و 112هزارتومان شد

در بازار تهران امروز بهای سکه یک گرمی هزار تومان گرانتر و 183 تومان فروخته شد و نیم سکه بهار آزادی هم با هزار تومان کاهش 965 هزار تومان معامله شد. 
از «مرسدس بنز قاچاق بازهم خبرساز شد!» تا «شگرد عجیب قاچاق موبایل با «یدک‌کش» از مرز تا تهران»


فساد 80 هزار میلیاردی در صندوق ذخیره فرهنگیان

سخنگوی فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی گفت: نزدیک به 80هزار میلیارد ریال فساد مالی در صندوق ذخیره فرهنگیان صورت گرفته است.
به گزارش راه دانا، حسین مقصودی در گفت وگو با بصیر سبزوار با بیان این خبر اظهار داشت: شفاف سازی در صندوق ذخیره فرهنگیان یکی از دلایل اصلی استیضاح وزیر آموزش وپروش بود که طی تحقیقات انجام شده حدود هشتاد هزار میلیارد ریال فساد مالی در این صندوق گزارش شده است.
 
نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی با اعلام خبر بازداشت شدن همسر و فرزند مدیر عامل صندوق ذخیره فرهنگیان تصریح کرد: شخص مدیر عامل صندوق ذخیره نیز این فساد را قبول داشته و مبلغ آن را 3هزار و 500میلیارد تومان می داند.
 
وی همچنین به در خصوص استیضاح وزیرآموزش و پرورش اعلام کرد: بحث استیضاح همچنان به قوت خود باقی است و پس از مشخص شدن این فساد با جدیت بیشتری پیگیری خواهد شد.

اشتراک گذاری
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۴
انتشار یافته: ۷
hamid
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۴ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۰
جالبه بالا نوشته گوشته قرمز قیمتش رفته بالا حالا چطور اصرار دارید زیرش بنویسید تورم 8.7 درصد؟هر محصولی فکر کنید رفته بالا.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۶ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۱
خيلي جالبه اينهمه دزدي در منازل اين ملت ميشه انگار نه انگار كه نيروي انتظامي داريم يك بنز چنان با آبو تاب ميگهكشف كرديم آدم فكر ميكنه كهتو پتو قايمش كردن ....
ناشناس
|
-
|
۰۹:۱۴ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۱
چرا قیمتها روز به روز میکشه بالا شاید چون تورم میکشه پایین بخاطر اونه؟
احسان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۳ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۱
دیگه آدم حیرون میمونه چقدر ارقام فساد مالی طبیعی شده که خیلی راحت در مورد چند هزار میلیارد تومان!!!! می نویسیم خدا به دادمون برسه هر کدوم از این ارقام میتونه کسری های بودجه یک کشور رو تامین کنه و مردم یک کشور رو به سطح رفاه نسبی برسونه ولی افسوس که توی یک مملکت اسلامی این اتفاقات رخ میده و ظاهرا تموم شدنی هم نیست نه پول کشورم و نه طمع این مفسدان
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۷ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۱
آخییییی خیلی وقت بود حتی عکس گوشت قرمز هم ندیده بودیم
سیدجعفر کاظمی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۵ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۱
مهم نیست که گوشی قاچاق درتاکسی جاسازی شده باشد یا کامیون مهم این است که گوشی قاچاق چگونه از مرز وارد کشورشده است زبانم لال یا مامورین گمرک دزدهستند یا قاچاقچیان توسط بعضی ها تقویت میشوند .
علیرضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۵ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۱
آخه چرا باید منه مغازه دار که دارم أین همه مالیات و عوارض حق تابلو حق پسماند و چندین مورد دیگه پول میدم باید بخوام ماهی ۱۰۸ تومن دیگه هم بدم آقا کارت خوان نخواستیم
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
برچسب منتخب
سیروس عسگری امام خمینی قیام 15 خرداد طرح شفافیت آراء بیماری کاوازاکی اردشیر مطهری