بازدید ۵۶۸۶
عصرانه اقتصادی
در عصرانه اقتصادی امروز ابتدا به سراغ آخرین تغییرات در بازار سرمایه همراه با تحلیلی از آنچه در تالار شیشه ای گذشت، می رویم و سپس روند تغییرات شاخص کل در مردادماه 95 را نشان می دهیم. در ادامه نگاهی به اطلاعات مرکز آمار پیرامون تورم مردادماه می اندازیم و همچنین آخرین قیمت ها از بازار سکه، طلا و ارز را نشان می دهیم. از نامه ایرلاین ها به وزیر نفت، پسرفت بازار املاک کلنگی پایتخت، منتفی شدن عرضه پراید در بورس و ... را در این بسته خبری دنبال می کنیم. در پایان نموداری از گران ترین و ارزان ترین مناطق شهر تهران در بهار امسال را نشان می دهیم.
کد خبر: ۶۱۶۸۰۲
تاریخ انتشار: ۰۱ شهريور ۱۳۹۵ - ۲۰:۰۸ 22 August 2016
در عصرانه اقتصادی، هر روز بسته ای خبری از مطالب اقتصادی با اهمیت و مهم روز، همچون تغییرات در بازار سرمایه، تحلیل بورس، سکه، طلا، نفت، مسکن و ... تا خبرها و اتفاقات جذاب اقتصادی را گردآوری می کنیم.

به گزارش تابناک اقتصادی، در عصرانه اقتصادی امروز ابتدا به سراغ آخرین تغییرات در بازار سرمایه همراه با تحلیلی از آنچه در تالار شیشه ای گذشت، می رویم و سپس روند تغییرات شاخص کل در مردادماه 95 را نشان می دهیم. در ادامه نگاهی به اطلاعات مرکز آمار پیرامون تورم مردادماه می اندازیم و همچنین آخرین قیمت ها از بازار سکه، طلا و ارز را نشان می دهیم. از نامه ایرلاین ها به وزیر نفت، پسرفت بازار املاک کلنگی پایتخت، منتفی شدن عرضه پراید در بورس و ... را در این بسته خبری دنبال می کنیم. در پایان نموداری از گران ترین و ارزان ترین مناطق شهر تهران در بهار امسال را نشان می دهیم.


شاخص بورس در اولین روز کاری شهریور ماه


امروز شاخص بورس مانند دیروز از ابتدا با افزایش تقاضا مواجه شد  اما هر چه از زمان بازار می گذشت شاهد تقویت عرضه بودیم به طوری که این افرایش عرضه تا پایان ادامه داشت و درنهایت باعث عدم رشد شاخص گردید. امروز درحالی دماسنج بازار سرمایه خنثی بود که ارزش معاملات در بازار بورس و فرابورس جمعا به بیش از 650 میلیارد ریال رسید که نشانه خوبی برای بازاز می تواند باشد.

عصرانه اقتصادی

به گزارش تابناک اقتصادی، با اتمام ساعات معاملات روز دوشنبه 95.06.01 شاخص بازار اول با 1.49واحد کاهش به رقم 55179.20 واحد و شاخص بازار دوم برخلاف شاخص بازار اول، با افزایش 7.54واحد به رقم 167610.50 واحد رسیدند. شاخص قیمت بورس(وزنی- ارزشی) نيز در روز جاري با 0.11واحد کاهش به رقم 27817.50واحد رسيد. شاخص کل بورس در اولین روز کاری بورس در آخرین ماه تابستان با کاهش 0.31واحدی به رقم 78086.10واحد رسید و شاخص کل فرابورس با کاهش 2.70واحد به رقم 802.60واحد رسید.گفتني است ارزش كل معاملات در بازار بورس به رقم 4123میلیارد ریال و ارزش کل معاملات در بازار فرابورس به رقم 2438 میلیارد ریال رسید.

عصرانه اقتصادی

تحلیلی از اولین روز بورس در ماه شهریور

به گزارش تابناک اقتصادی، بیشترین تاثیر مثبت را گروه های خودرو وساخت قطعات،ماشین آلات و دستگاه های برقی و سرمایه گذاریها و بیشترین تاثیر منفی را گروه های فرآورده های نفتی،فلزات اساسی و محصولات کاغذی بر بورس و فرابورس داشتند. جو خرید در گروه های زراعت و خدمات وابسته،مواد و محصولات دارویی و ساخت محصولات فلزی و جو فروش در گروه های تسهیلات مسکن، فرآورده های نفتی و استخراج کانه های فلزی کاملا آشکار بود. شاخص با توجه به شواهد در حال اصلاح موقت است و مقاومت روبروی  آن78800 و اولین حمایت آن 77300 می باشد.امروز حجم و ارزش معاملات نسبت به روز کاری قبل با افزایش بیش از  67 درصدی مواجه شد به طوری که مجموع ارزش بورس و فرابورس در روز کاری قبل بیش از 3928 میلیارد ریال بود که امروز به بیش از 6561 میلیارد ریال رسید. 


فراز و فرود معاملات مردادماه تالار شیشه ای

به گزارش اقتصادنیوز، شاخص کل بورس تهران که در اولین ماه تابستانی رشد 2.6 درصدی را رقم زده بود، مرداد ماه نیز به مسیر رو به رشد خود ادامه داد. این شاخص که در آخرین روز معاملاتی تیرماه در ارتفاع 74 هزار و 514 واحدی قرار گرفته بود، تا آخرین روز معاملاتی ماه جاری (در مدت یک ماه)، 3572 واحد معادل 4.8 درصد افزایش پیدا کرد و با گذر از کانال‌های متعدد به کانال 78 هزار واحدی راه پیدا کرد. در انتهای معاملات آخرین روز معاملاتی این ماه نیز، در ارتفاع 78 هزار و 86 واحدی ایستاد.  

عصرانه اقتصادی

آب، برق و سوخت در صدر تورم

به گزارش ایسنا، براساس اطلاعات مرکز آمار ایران شاخص کل در مردادماه سال ۱۳۹۵ به عدد ۲۳۱ رسید که نسبت به ماه قبل ۱.۴ درصد افزایش یافته است.شاخص گروه عمده «خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات» در این ماه به رقم ۲۷۴.۵ رسید که نسبت به ماه قبل ۲.۸ درصد افزایش یافته است.شاخص گروه «خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات» نسبت به ماه مشابه سال قبل ۸.۸ درصد افزایش یافت. شاخص گروه کالاهای غیر خوراکی و خدمات در مردادماه سال جاری به رقم ۲۱۶ رسید که نسبت به ماه قبل ۰.۸ درصد افزایش یافته است. همچنین درمیان اقلام غیر خوراکی و خدمات بیشترین تورم سالانه متعلق به آب برق وسوخت است که تورم سالانه ۲۷.۹ درصدی را تجربه کرده است و کمترین تورم سالانه به گروه ارتباطات متعلق است که تورم ۱.۷ درصدی داشته است. همچنین تورم سالانه گروه بهداشت و درمان ۱۱.۶ درصد و تورم سالانه گروه آموزش ۱۵.۲ درصد بوده است.


کاهش قیمت سکه و طلا در بازار امروز

در بازار آزاد امروز دوشنبه اول شهریورماه، قیمت هر قطعه سکه بهار آزادی با 2 هزار 800 تومان افت قیمت، یک میلیون و 112هزار و 200 تومان معامله شد.

عصرانه اقتصادی

یورو و 22 ارز دیگر ارزان شدند

بانک مرکزی امروز دوشنبه 1 شهریور، قیمت ۳۹ ارز عمده دولتی را اعلام کرد و بر این اساس قیمت 15 ارز از جمله دلار آمریکا و درهم امارات نسبت به روز قبل افزایش پیدا کرد و ارزش 23 ارز دیگر کاهش پیدا کرد و ارزش لیر سوریه هم بدون تغییر ثابت ماند.

عصرانه اقتصادی

نامه ایرلاین‌ها به وزیر نفت

به گزارش مهر، دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی با بیان اینکه نامه‌ای از سوی ایرلاین‌ها برای تعویق در اجرای کارتی شدن سوخت به وزارت نفت ارسال شده است، گفت: ایرلاین‌ها آمادگی اجرای این طرح را ندارند.

پسرفت بازار املاک کلنگی پایتخت

به گزارش خبرنگار ایسنا، با اینکه انبوه‌سازان می گویند اگر در بخش مسکن پنج اقدام اصلاحی انجام شود این بخش آمادگی ورود به دوران پیش رونق را دارد، بازار کم‌فروغ آپارتمان‌های نوساز، تصمیم برای ساخت واحدهای جدید را با تاخیر مواجه کرده است؛ تا جایی که این مساله اثر خود را در بازار خانه‌های کلنگی به جای گذاشته و در بهار امسال تعداد معاملات املاک کلنگی به ترتیب ۳۹.۵ و ۲۰.۸ درصد نسبت به فصل قبل و فصل مشابه سال قبل کمتر شد. در فصل آغازین سال جاری متوسط قیمت زمین یا ساختمان کلنگی در شهر تهران ۴ میلیون و ۵۴۹ هزار تومان بود که قیمت‌ها نسبت به فصل قبل ۲.۵ درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل ۳.۲ درصد رشد داشت. با این حال بازار آن‌قدر کساد هست که هنوز کسی برای ساخت و ساز جدید رغبت نشان ندهد.

جدول زیر مظنه قیمت املاک کلنگی شهر تهران در تیرماه ۱۳۹۵ را نشان می دهد:

 محلهمتراژ قیمت (تومان) 
 نظام آباد53 متر 100 میلیون 
 فلاح35 متر 140 میلیون 
 بیسیم59 متر 147 میلیون 
 سنگلج درخونگاه80 متر 230 میلیون 
 سنایی88 متر 320 میلیون 
 توحید116 متر 370 میلیون 
 پیروزی105 متر 370 میلیون 
 ونک85 متر 455 میلیون 
 افسریه120 متر 470 میلیون 
 سهروردی70 متر 585 میلیون 
 عارف102 متر 740 میلیون 
 امیرآباد شمالی189 متر یک میلیارد و 140 میلیون 
 نارمک173 متر یک میلیارد و 351 میلیون 
 گیشا420 متر 6 میلیارد و 800 میلیون 


سپرده های مردم در بانک ها مالیات ندارد

رییس سازمان امور مالیاتی تاکید دارد سپرده در نزد بانک های مجاز مشمول مالیات نیست. عرضه پراید در بورس منتفی شد

مدیرعامل بورس کالا در گفت‌وگو با ایسنا، درباره تامین مالی پراید از طریق اوراق سلف موازی اظهار کرد: ما اعلام آمادگی کردیم که این تامین مالی صورت پذیرد، اما اوراق سلف امکان دارد در بازار هر قیمتی داشته باشد و با توجه به اوصاف بازار و نرخ بهره رایج در آن، می تواند پایین تر یا بالا تر از قیمت فعلی باشد.

وی افزود: وقتی بحث قیمتی مطرح شد دوستان خودرویی دیدند که در قیمت‌گذاری با محدودیت‌های قانونی مواجه هستند و به همین علت مقداری عقب نشینی نسبت به عرضه این اوراق در بورس صورت گرفت.


اولین روز شهریورماه با دلار 3540 تومانی

در پايان معاملات امروز اول شهریورماه بازار آزاد ارز ايران هر دلار آمریکا با 31 ريال افزايش قيمت نسبت به روز گذشته به 35 هزار و 400 ريال رسيد و ارزش برابري هر يورو در برابر ريال هم در اولین روز شهریور به 40 هزار و 233 ريال رسيد كه نسبت به ديروز 89 ريال افزايش قيمت را نشان مي‌دهد همچنین درهم امارات هم نسبت به دیروز با افزایش 20 ریال 9 هزار و 667 ریال قیمت گذاری شد.

عصرانه اقتصادی

عصرانه اقتصادی

عصرانه اقتصادیمرغ ، قند و شکر ارزان شد

به گزارش ایسنا، آخرین آمار بانک مرکزی از متوسط قیمت خرده فروشی برخی از مواد خوراکی در هفته پایانی مرداد ماه حاکی از ثبات قیمت لبنیات است، به طوری که در هفته مورد گزارش قیمت پنیر پاستوریزه نسبت به هفته قبل ۰.۴ درصد افزایش یافت و بهای سایر اقلام این گروه بدون تغییر بود. قیمت تخم مرغ تا ۰.۷ درصد کاهش یافته و شانه‌ای ۹۵۰۰ تا ۱۱ هزار تومان فروخته شده است.همچنین گوشت مرغ در هفته گذشته بیش از  هشت درصد ارزان شد و هرکیلو حدود ۷۰۰۰ تومان در سطح شهر فروش رفت. در عین حال که گوشت قرمز تا ۱.۹ درصد افزایش قیمت داشت و هر کیلو حدود ۳۶ تا ۳۸ هزار تومان برای گوشت گوسفند و نیز ۳۰ تا ۳۲ هزار تومان برای گوشت گوساله و گاو بود. گزارش بانک مرکزی نشان می‌دهد قیمت قند و شکر تا بیش از ۹ درصد کاهش داشته به طوری که هر کیلو قند ۴۴۰۰ و شکر تا ۴۰۰۰ تومان در سطح شهر فروخته شد.


ریزش قیمت طلای جهانی ادامه یافت

به گزارش ایسنا، هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور ۰.۶ درصد کاهش پیدا کرد و به ۱۳۳۳.۴۰ دلار رسید.

در بازار نیویورک، هر اونس طلا برای تحویل در دسامبر ۸.۴۰ دلار یا ۰.۶ درصد کاهش یافت و در ۱۳۳۷.۹۰ دلار ایستاد. بهای معاملات این بازار روز جمعه ۱۱ دلار یا ۰.۸ درصد کاهش یافته و در ۱۳۴۶.۲۰ دلار بسته شده بود.


کاهش دوباره قیمت نفت به کمتر از 50 دلار

به گزارش فارس به نقل از رویترز، درحالی‌که تحلیلگران در مورد موفقیت مذاکرات تولیدکنندگان نفت برای فریز تولید تردید دارند و معتقدند که قیمت‌ها احتمالا به زیر 50 دلار در هر بشکه باز می‌گردد، چراکه افزایش بیش از 20 درصدی قیمت نفت در ماه آگوست حبابی به نظر می‌آید، قیمت‌ نفت در معاملات امروز کاهش یافت.صادرات سوخت گازوئیل و بنزین چین در ماه جولای به ترتیب 181.8 و 145.2 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافت و هر کدام به ترتیب به 1.53 میلیون و 970 هزار تن رسید.هر بشکه نفت برنت دریای شمال با 95 سنت کاهش 49.93 دلار فروخته شد. نفت خام آمریکا نیز با 91سنت کاهش 47.61 دلار معامله شد.


گران‌ترین و ارزان‌ترین مناطق شهر تهران در بهار امسال

به گزارش اقتصادنیوز، بر اساس آمارهایی که توسط مرکز آمار ایران از وضعیت بازار مسکن شهر تهران در بهار 95 منتشر شده است، متوسط قیمت هر مترمربع زیربنای مسکونی در شهر تهران معادل چهار میلیون و 238 هزار تومان است که نسبت به زمستان سال 94 معادل 3.2 درصد و نسبت به فصل مشابه سال گذشته 4.7 درصد افزایش یافته است.

عصرانه اقتصادی

در این گزارش متوسط قیمت هر مترمربع واحد مسکونی در مناطق 22گانه تهران نیز آمده است که منطقه یک تهران با متوسط قیمت هر مترمربع هشت میلیون و 964 هزار تومان و منطقه 18 با قیمت هر مترمربع دو میلیون و 111 هزار تومان به ترتیب گران‌ترین و ارزان‌ترین مناطق تهران به شمار می‌روند.

این در حالی است که قیمت‌ها نسبت به بهار سال گذشته در منطقه یک تهران 5.7 درصد و در منطقه 18 معادل چهار درصد افزایش یافته است.اشتراک گذاری
خبرهای مرتبط
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
kilid search
برچسب منتخب
کروناویروس کرونا در ایران بیمارستان کامکار انتخابات شورای ائتلاف نیروهای انقلاب سوابق کاندیداهای اصولگرایان تهران احمد امیرآبادی فراهانی