بازدید ۴۴۴۴
عصرانه اقتصادی
در عصرانه اقتصادی امروز، از بازگشت دوباره شاخص به مدار مثبت همراه تحلیل امروز بازار سرمایه نوشته ایم. در ادامه نگاهی به کارنامه تولید گاز طبیعی ایران انداخته ایم و سپس به سراغ ضوابط واردات خودروی پورشه رفته ایم و از خودروهای 100 تا 200 میلیونی نوشته ایم. از آرام شدن بازار شکر و کاهش قیمت جهانی نفت و سقوط قیمت مسکن در انگلیس سخن گفته ایم. همچنین از قیمت های امروز گوشت و مرغ و آخرین قیمت سکه و انواع ارز نوشته ایم. در پایان از پیشنهاد یک شرکت خودرویی در نمایشگاه خودرو مشهد، سخن گفته ایم.
کد خبر: ۶۱۳۲۴۶
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۹:۲۳ 09 August 2016
در عصرانه اقتصادی، هر روز بسته ای خبری از مطالب اقتصادی با اهمیت و مهم روز، همچون تغییرات در بازار سرمایه، ارز، سکه، انرژی، خودرو و ... تا خبرها و اتفاقات جذاب اقتصادی را گردآوری می کنیم.

به گزارش تابناک اقتصادی، در عصرانه اقتصادی امروز، از بازگشت دوباره شاخص به مدار مثبت همراه تحلیل امروز بازار سرمایه نوشته ایم. در ادامه نگاهی به کارنامه تولید گاز طبیعی ایران انداخته ایم و سپس به سراغ ضوابط واردات خودروی پورشه رفته ایم و از خودروهای 100 تا 200 میلیونی نوشته ایم. از آرام شدن بازار شکر و کاهش قیمت جهانی نفت و سقوط قیمت مسکن در انگلیس سخن گفته ایم. همچنین از قیمت های امروز گوشت و مرغ و آخرین قیمت سکه و انواع ارز نوشته ایم. در پایان از پیشنهاد یک شرکت خودرویی در نمایشگاه خودرو مشهد، سخن گفته ایم.

بازگشت‌ شاخص‌ به‌ مدار مثبت‌ پس‌ از یک‌ روز نزول

امروز شاخص بورس از همان ابتدا با افزایش تقاضا مواجه شد به طوری که بعد از حدود 40 دقیقه با رشد 110 واحدی مواجه شد اما هر چه از زمان بازار می گذشت شاهد تقویت عرضه آن بودیم و در نهایت شاخص با افزایش43.47 واحدی رقم 78368.40 واحد را به ثبت رساند.

به گزارش تابناک اقتصادی، با اتمام ساعات معاملات روز سه شنبه 95.05.19 شاخص بازار اول با 98.31 واحد افزایش به رقم 55482.4واحد و شاخص بازار دوم برخلاف شاخص بازار اول، با کاهش 301.73واحد به رقم 167607.3 واحد رسیدند. شاخص قیمت بورس(وزنی- ارزشی) نيز در روز جاري با 15.51 واحد افزایش به رقم 27918واحد رسيد. شاخص کل بورس در چهارمین روز کاری بورس  در سومین هفته ماه دوم تابستان با افزایش 43.47واحدی به رقم 78368.40 واحد رسید و شاخص کل فرابورس با افزایش 3.10واحد به رقم 818.30واحد رسید.گفتني است ارزش كل معاملات در بازار بورس به رقم 2234 میلیارد ریال و ارزش کل معاملات در بازار فرابورس به رقم 1152 میلیارد ریال رسید.

امروز شاخص بورس از همان ابتدا با افزایش تقاضا مواجه شد به طوری که بعد از حدود 40 دقیقه با رشد 110 واحدی مواجه شد اما هر چه از زمان بازار می گذشت شاهد تقویت عرضه آن بودیم و در نهایت شاخص با افزایش43.47 واحدی رقم 78368.40 واحد را به ثبت رساند.تعداد معاملات در روز جاری 63087 و 776 میلیون برگه سهم مورد معامله قرار گرفت.ارزش بازار بر روی رقم 3237819 میلیارد ریال ایستاد.

تحلیلی از بازار سرمایه 19 مرداد

به گزارش تابناک اقتصادی، شاخص که دیروز اولین روز منفی خود را بعد از هفده روز کاری مثبت خود ثبت کرده بود امروز مجددا به مدار سبز بازگشت و در این میان تاثیر مثبت شرکت هایی که در گروه فلزات و معدنی خیلی مشهود بود. نکته دیگر افزایش حجم و ارزش معاملات نسبت به دیروز بود به طوری که مجموع ارزش بورس و فرابورس در روز کاری قبل بیش از 2866 میلیارد ریال بود که امروز به بیش از 3386 میلیارد ریال رسید این در حالی است که همچنان برخی از بزرگان گروه بانک و موسسات اعتباری از قبیل بانک صادرات همچنان بخاطر تنفس های پیاپی و مشکلات صورت های مالی که با سازمان حسابرسی دارند همچنان متوقف هستند که در صورت بازگشایی آنها قطعا حجم و ارزش معاملات افزایش می یابد. همچنان شاخص همانطور که امروز به مدار مثبت بازگشت، در مسیر مثبت ادامه می دهد. به طور کلی امروز شاهد معاملات متعادل و کم حجمی بودیم و می توان یک دلیل آن رشد چند وقته بورس و تمایل سرمایه گذاران به ذخیره کردن بازدهی( سود) خود دانست. برای مطالعه تحلیل کامل تر از حاشیه تالار حافظ به اینجا مراجعه کنید.


با وجود امید مجددی که در چند سال اخیر در صنعت گاز شکل گرفته اما مهم‌ترین معضل صنعت گاز را می‌توان در عدم انتشار آمار و اطلاعات رسمی و دقیق برشمرد. ترازنامه هیدروکربوری که از جمله مهم‌ترین اسناد انرژی کشور به شمار می‌رود از سال 92 به بعد انتشار نیافته است و برای به دست آوردن آمارهای صنعت گاز کشورمان بایستی به گزارش شرکت‌ها و دولت‌های خارجی رجوع کنیم. از طرف دیگر جزییات بیشتر قراردادهای نفتی و گازی کشور حالت محرمانه دارند که این گونه عدم شفافیت در نهادهای عمومی نهایتا منجر به فساد خواهد شد؛ چنانکه در مسئله حقوق‌های نجومی شاهد آن بودیم. هرچند شاید این عدم شفافیت عمدی نباشد چرا که در سال 93 بنا به گفته وزیر نفت 9 میلیارد مترمکعب گاز در شبکه گم شده‌است!

ضوابط واردات خودروی پورشه

وزارت صنعت با ارسال نامه‌ای به گمرک، آزادسازی ورود سه مدل خودروی پورشه به کشور را اعلام کرد.
به گزارش مهر، علی خلج، سرپرست جدید دفتر مقررات واردات و صادرات وزارت صنعت، معدن و تجارت با ارسال نامه‌ای به پورسیف، مدیرکل مرکز واردات و امور مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گمرک جمهوری اسلامی ایران واردات سه مدل خودروی پورشه را آزاد اعلام کرده است.

در نامه خلج به پورسیف آمده است:

جناب آقای پورسیف

مدیرکل محترم مرکز واردات و امور مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گمرک ایران

سلام علیکم

به پیوست تصویر نامه‌های شماره ۶۰/۷۹۰۱۳ مورخ ۹۵/۴/۲ و شماره ۶۰/۹۶۲۳۲ مورخ ۹۵/۴/۲۷ دفتر صنایع خودرو و نیرومحرکه در خصوص خودروهای سواری قابل ورود با نشان تجاری PORSCHE به شرح مندرج در نامه فوق‌الذکر جهت اطلاع و اقدام لازم با رعایت ضوابط و مقررات مربوطه و رعایت آیین‌نامه ضوابط فنی واردات خودرو ارسال می‌گردد.

علی خلج

سرپرست دفتر مقررات صادرات و واردات

به گزارش مهر، امیرحسین قناتی، مدیرکل صنایع خودرو و نیرومحرکه وزارت صنعت، معدن و تجارت در نامه‌ای به دفتر مقررات واردات و صادرات سازمان توسعه تجارت، خواستار اقدام مقتضی در زمینه ثبت‌سفارش خودرو مورد اشاره برابر با آئین‌نامه ضوابط فنی واردات خودرو شده است:

از

خودروهای 100تا200 میلیونی‌ دربازار و نمایندگی

به گزارش تابناک اقتصادی، جدول زیر لیستی از خودروهای تولید شده سه شرکت آسیایی را نشان می دهد. خودروهایی که قیمت بازار و کارخانه آن ها، بین 100 تا 200 میلیون تومان می باشد. برای مشاهده جدول کامل تر به اینجا مراجعه کنید.

 ردیفنام خودرو سال قیمت بازار قیمت نمایندگی 
 1  اسپورتیج فول  2016  165,000,000  176,603,000
 2  سوناتا LF فول کامل با رادار  2016  172,000,000  184,140,000
 3  هایلوکس اتوماتیک اتاق جدید  2016 183,000,000  185,000,000 
 4  سراتو 2.0 فول کامل  2016  132,000,000  135,345,000


قیمت اونس طلا تثبیت شد

در حالی که سرمایه‌گذاران نسبت به محرک‌های اقتصادی بیشتر از سوی بانک‌های مرکزی امیدوارند، قیمت طلا در معاملات روز سه‌شنبه در نزدیکی پایین‌ترین سطوح یک‌ هفته اخیر خود معامله شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از رویترز، هر اونس طلا در معاملات امروز با اندکی تغییر نسبت به روز گذشته یکهزار و 333 دلار و 60 سنت معامله شد.

بازار شکر آرام شد!

دبیر انجمن کارفرمایان تصفیه شکرگفت:با توزیع 50 هزار تن شکر در بازار،نوسانات قیمت فروکش کرده است.

غلامحسین بهمئی دبیر انجمن کارفرمایان تصفیه شکر در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به تاثیر توزیع 50 هزار تن شکر در نوسانات قیمت در بازار اظهار داشت: با توزیع 50 هزار تن شکر در بازار نوسانات قیمت فروکش کرده به طوریکه هم اکنون نرخ هر کیلو شکر به زیر 4 هزار تومان رسیده است.

وی در خصوص پیش بینی قیمت شکر در روزهای آتی گفت: طبق پیش بینی انجمن قند و شکر، چغندرقند تا 15 شهریور ماه به بازار عرضه خواهد شد که در کنار واردات بر جو روانی قیمت شکر در بازار آزاد تاثیر گذار است.


قیمت جهانی نفت کاهش یافت

به گزارش مهر به نقل از رویترز، قیمت جهانی نفت در ساعات اولیه بازار معاملات آتی روز سه‌شنبه به دلیل نگرانی از فزونی عرضه و همچنین رشد تقریبا ۳ درصدی بهای آن در بازار معاملات دیروز، با روند نزولی آغاز به کار کرد.

به گفته برخی از مقامات رسمی اوپک، انتظار می‌رود طرح فریز نفتی در نشست پیش روی این سازمان در ماه آینده میلادی مطرح شود؛ این در حالی است که روسیه به عنوان بزرگترین تولید کننده نفت غیر اوپک اعلام کرده که نگه داشتن سطح فعلی تولید خود را در دستور کار قرار نخواهد داد.

البته به دنبال سقوط قیمت نفت از سال ۲۰۱۴ میلادی به بعد، همواره ونزوئلا خواهان اجرای طرح فریز نفتی بوده است.

در همین حال قیمت نفت دریای برنت با ۴۰ سنت کاهش به ۴۴ دلار و ۹۹ سنت در هر بشکه رسید ضمن اینکه قیمت نفت وست تگزاس اینترمیدیت آمریکا هم با ۳۶ سنت کاهش در برابر ۴۲ دلار و ۶۶ سنت به ازای هر بشکه معامله شد.

قیمت مسکن در انگلیس سقوط کرد

به گزارش مهر به نقل از «نیوزنو»، به دنبال جدایی انگلیس از اتحادیه اروپا و ورد این کشور به دوره جدیدی از تعاملات با اتحادیه اروپا، بهای مسکن در این کشور با روند نزولی روبرو شده است و رونق خود را از دست داده است.

در همین حال قیمت مسکن در انگلیس به کمترین رقم در ۵ ماه اخیر رسیده است. بهای مکسن در ماه گذشته میلادی با یک درصد کاهش بیشترین روند نزولی از ماه فوریه به بعد را تجربه کرد این در حالی است که برعکس در اولین ماه سال ۲۰۱۶ میلادی از رشد ۱.۲ درصدی برخوردار شده بود.

شوخی یک شرکت خودرویی با مشتریان!

به گزارش خبرگزاری میزان، شرکت آرین موتور برای فروش محصولات میتسوبیشی خود در نمایشگاه خودرو مشهد تنها یک درصد تخفیف در نظر گرفته است. 
 
بر اساس این گزارش به طور مثال خودروی اوتلندر این شرکت که بیشتر از ۲۰۰ میلیون تومان قیمت دارد با احتساب این تخفیف ۲ میلیون تومان ارزان‌تر به فروش می رسد. 
 
این در حالیست که مشتریان این شرکت در صورت خوش شانسی در تحویل به موقع خودروهای خود تازه با مراکز محدود خدمات پس از فروش در سراسر کشور مواجه هستند چرا که این شرکت در ۱۵ استان حتی یک مرکز خدمات پس از فروش هم ندارد. 

قیمت محصولات جدید پژو اعلام شد

به گزارش ایسنا، مصطفی خان‌کرمی در حاشیه شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی خودرو مشهد، اظهار کرد: خودروی پژو ۳۰۱ بسته به نوع مدل و دنده دستی یا اتوماتیک بودن آن در بازه‌های قیمتی بین ۴۷ تا ۶۰ میلیون تومان عرضه خواهد شد.

وی با بیان اینکه قیمت پژو ۲۰۸ نیز بسته به مدل‌ها و آپشن‌های آن بین ۶۰ تا ۶۵ میلیون تومان است، خاطرنشان کرد: خودروی پژو ۲۰۰۸ نیز بسته به نوع موتور و مدل‌های آن در سطوح قیمتی بین ۷۵ تا ۹۰ میلیون تومان عرضه می‌شود.

معاون فروش و بازاریابی گروه صنعتی ایران خودرو ادامه داد: پژو ۵۰۸ نیز اگرچه هنوز تعیین قیمت نشده اما مطمئنا قیمتی رقابتی در بازه‌های بین ۱۶۰ تا ۱۸۵ میلیون تومان برای آن تعیین خواهد شد.

وی افزود: خودروی پژو ۲۰۰۸ از دی ماه امسال به تولید خواهد رسید. پژو ۳۰۱ نیز از نیمه اول سال ۱۳۹۶ وارد بازار خواهد شد. پژو ۳۰۸ نیز سال‌ آینده عرضه می‌شود. خودروی پژو ۲۰۷ هم به صورت فیس‌لیفت و داخلی‌سازی شده عرضه خواهد شد.

خان‌کرمی با بیان اینکه رنو کپچرهای پیش فروش شده تحویل خریداران شده است، تصریح کرد: در مرحله اول پیش‌فروش، این خودرو با قیمت ۹۸ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان عرضه شد اما در مرحله جدید به دلیل اضافه شدن آپشن‌ها قیمت آن به ۱۱۰ میلیون تومان رسیده است.

وی ادامه داد: رنو کلیو نیز بسته به نوع مدل آن به قیمت ۷۲ تا ۸۴ میلیون تومان از نیمه دوم سال جاری عرضه خواهد شد. H۳۰ کراس اتوماتیک نیز به عنوان ارزان‌ترین خودروی اتوماتیک بازار ایران به قیمت ۴۴ میلیون تومان در شهریور ماه عرضه خواهد شد. البته تاکنون ۲۲ هزار دستگاه از این خودرو با موعد تحویل تا پایان خرداد ۱۳۹۶ پیش فروش شده است.

گوشت قرمز به کیلویی ۳۴ هزار تومان رسید

رییس اتحادیه تهیه و توزیع گوشت گوسفندی از وارد شدن شوک تدریجی به بازار گوشت قرمز خبر داد و گفت: طی یک ماه و نیم گذشته شاهد افزایش ۴۰۰۰ تومانی قیمت گوشت گوسفندی بوده‌ایم.

علی‌اصغر ملکی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: حدود یک ماه و نیم قبل گوشت گوسفندی از ۲۹ تا ۳۰ هزار تومان از طرف فروشنده به مشتری عرضه می‌شد، اما طی یک ماه و نیم گذشته شاهد افزایش ۴۰۰۰ تومانی این محصول هستیم و می‌بینیم که در حال حاضر هر کیلوگرم گوشت قرمز گوسفندی شقه بدون دنبه تا ۳۴ هزار تومان به فروش می‌رسد.


قیمت مرغ ۷۵۰۰ تومان مصوب شد

رئیس اتحادیه پروش دهندگان مرغ گوشتی گفت: قیمت هر کیلوگرم مرغ بر اساس هزینه‌های تولید ۷ هزار و ۵۰۰ تومان تعیین‌ شد که این نرخ به تأیید وزیر جهاد کشاورزی نیز رسیده است.

محمد یوسفی در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم اظهار کرد:  مردم چه می‌دانند که افزایش قیمت ذرت به چه دلیل است یا کاهش یا افزایش جوجه ریزی به چه دلیل انجام می‌شود. برای آنها ثبات قیمت‌ها در بازار مصرف مهم است.

وی افزود: مردم یک روز می‌بینند که مرغ 5 هزار تومان و یک روز  7 تا 8 هزار تومان به فروش می‌رسد اما باید اذعان داشت که مرغ 7 هزار 500 تومان گران نیست و نباید جای نگرانی برای این قیمت وجود داشته باشد.

وی افزود:  هر 2 ماه یک بار کارگروهی متشکل از فعالان بخش خصوصی و تشکل‌ها با حضور معاون تولیدات دامی و مدیرکل دفتر طیور،  قیمت تمام‌شده مرغ را بر اساس قیمت نهاده‌ها، جوجه و هزینه‌های تولید محاسبه می‌کند.

تغییرات امروز بازار آزاد ارز به روایت نمودار فروش

امروز در بازار آزاد ارز، هر دلار با میانگین قیمت 3533، هر یورو با میانگین قیمت 3957 و درهم امارات با میانگین قیمت 9680 تومان، به فروش رسید. نمودارهای زیر روند تغییرات نرخ فروش این سه ارز را از ابتدای روز تا پایان ساعت 18 امروز نشان می دهد.

عصرانه اقتصادی

عصرانه اقتصادی

عصرانه اقتصادی

سکه 1میلیون و 108 هزار و 800تومان معامله شد

در بازار آزاد امروزسه شنبه ۱9 مردادماه، هر قطعه سکه بهارآزادی با 2 هزار و 800تومان رشد قیمت ، یک میلیون و ۱۰8هزار و 800 تومان معامله شد.

عصرانه اقتصادیاشتراک گذاری
خبرهای مرتبط
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
kilid search
برچسب منتخب
کروناویروس کرونا در ایران بیمارستان کامکار انتخابات آزادراه تهران شمال اف ای تی اف انتخابات مجلس یازدهم شورای ائتلاف نیروهای انقلاب