بازدید ۳۶۹۱
عصرانه اقتصادی
در عصرانه اقتصادی امروز، تغییرات شاخص بورس را همراه با تحلیل امروز بازار سرمایه آورده ایم. همچنین از روند تغییرات دلار، یورو و درهم امارات در بازار آزاد ارز همراه با آخرین قیمت انواع سکه نشان داده ایم. همچنین جدولی از خودروهای با قیمت بین 50 تا 100 میلیون تومان گردآوری کرده ایم و از آخرین وضعیت شکر و نرخ جدید مرغ و ماهی در بازار نوشته ایم. از پیش بینی رشد اقتصاد جهانی و وضعیت ذخایر ارزی چین نوشته ایم و در پایان از هواپیماهای با عمر بالا و دارای مجوز پرواز نوشته ایم.
کد خبر: ۶۱۲۶۳۴
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۹:۴۹ 07 August 2016
در عصرانه اقتصادی، هر روز بسته ای خبری از مطالب اقتصادی با اهمیت و مهم روز، همچون تغییرات در بازار سرمایه، ارز، سکه، انرژی تا قیمت خودرو و اتفاقات جذاب اقتصادی را گردآوری می کنیم.

به گزارش تابناک اقتصادی، در عصرانه اقتصادی امروز، تغییرات شاخص بورس را همراه با تحلیل امروز بازار سرمایه آورده ایم. همچنین از روند تغییرات دلار، یورو و درهم امارات در بازار آزاد ارز همراه با آخرین قیمت انواع سکه را نشان داده ایم. همچنین جدولی از خودروهای با قیمت بین 50 تا 100 میلیون تومان گردآوری کرده ایم و از آخرین وضعیت شکر و نرخ جدید مرغ و ماهی در بازار نوشته ایم. از پیش بینی رشد اقتصاد جهانی و وضعیت ذخایر ارزی چین و در پایان از هواپیماهای با عمر بالا و دارای مجوز پرواز نوشته ایم.به گزارش تابناک اقتصادی، با اتمام ساعات معاملات روز یکشنبه 95.05.17 شاخص بازار اول با 260.89 واحد افزایش به رقم 55912.2 واحد و شاخص بازار دوم با افزایش 858.34واحد به رقم 167202.40 واحد رسیدند. شاخص قیمت بورس(وزنی- ارزشی) نيز در روز جاري با 135.19 واحدافزایش به رقم 28038.60واحد رسيد. شاخص کل بورس در دومین روز کاری بورس  در سومین هفته ماه دوم تابستان با افزایش 379.72واحدی به رقم 78704.60 واحد رسید و شاخص کل فرابورس با افزایش 1.90واحد به رقم 817واحد رسید.گفتني است ارزش كل معاملات در بازار بورس به رقم 3071 میلیارد ریال و ارزش کل معاملات در بازار فرابورس به رقم 1301 میلیارد ریال رسید.

خون‌ ایران‌خودرو و سایپا رنگین‌تر از ماشین‌ سازی تبریز

به گزارش تابناک اقتصادی، از حاشیه های مهم امروز بازار سرمایه، اعتصاب کارگران شرکت ریخته گری ماشین سازی تبریز بود که به علت عدم دریافت چندین ماه حقوق عقب افتاده و عدم واریز حق بیمه تامین اجتماعی آنها که هنوز ادامه دارد و شاهد هیچ اتفاق مثبتی در این شرکت برای رفع مشکل نیستیم. به ادعای کارگران از زمان خصوصی سازی این واحد صنعتی، حجم مطالبات مزدی پرداخت نشده آنها بیش از 4 ماه می رسد اما کارفرما به دلیل کمبود منایع مالی اقدامی در خصوص پرداخت مطالبات انجام نمی دهد. از نکات جالب در مورد این شرکت این است که تا سال گذشته این شرکت زیرمجموعه سازمان گسترش و نوسازی بود ولی پس از واگذاری به صندوق بازنشستگی فولاد، وضعیت مالی کارخانه ضعیف و تمام مزایای شغلی کارگران قطع شد. برای اطلاع از تحلیل امروز بازار سرمایه، می توانید به اینجا مراجعه کنید.

سکه یک میلیون و 107 هزار تومان معامله شد

در بازار آزاد امروز یک شنبه 17 مردادماه، هر قطعه سکه بهارآزادی با 2هزار و 500 تومان افزایش قیمت، یک میلیون و 107هزار تومان معامله شد.

عصرانه اقتصادی

در بازار آزاد ارز، دلار 3534تومان قیمت خورد

امروز در بازار خرید و فروش آزاد ارز، قیمت فروش دلار 3538 آغاز شد و در نهایت پس تغییراتی در پایان ساعت 18 با قیمت 3532 ثبت گردید. همچنین قیمت فروش یورو در این بازار با قیمت 3940 آغاز شد و در با 3946 پایان یافت. و در نهایت درهم امارات نیز به طور میانگین، قیمت فروش 9667 را ثبت کرد. جداول زیر نشان دهنده تغییرات نرخ فروش این سه ارز در بازار آزاد می باشد.

عصرانه اقتصادی

عصرانه اقتصادی

عصرانه اقتصادی


خودروهای 50 تا 100 میلیون در بازار

عصرانه اقتصادی

به گزارش تابناک اقتصادی، در جدول زیر تعدادی از خودروهای موجود در بازار، که با قیمت‌های 50 تا 100 میلیون تومان خرید و فروش می‌شوند، جمع آوری گردیده است. برای مشاهده جدول کاملتر به اینجا مراجعه کنید.

 ردیفنام خودرو قیمت بازار (تومان) 
 1کیا سراتو 2000 اتوماتیک  91,000,000 
 2رنو ساندرو اتوماتیک 52,100,000
 3لیفان X50 اتوماتیک  55,600,000 
 4جک J5 اتوماتیک 63,000,000 
 5مزدا3 با موتور 1.6 دنده ای تیپ1   89,000,000
 6MVM550 دنده ای  51,000,000
 7ولیکس C30 اتوماتیک  52,000,000
 8 برلیانس V5   82,000,000 

شکر ارزان در راه است

نایب رئیس انجمن صنفی کارخانجات قند و شکر با بیان اینکه قرار شده روزانه ۱۰ تا ۱۵ هزار تن شکر با قیمت ۲۵۲۰ هزار تومان در بورس به فروش برسد، گفت: قیمت شکر طی روزهای آینده افت شدیدی در سطح بازار خواهد داشت.

نرخ جدید مرغ و انواع ماهی در بازار اعلام شد

رئیس اتحادیه پرنده و ماهی نرخ جدید مرغ و انواع ماهی را در بازار اعلام کرد و گفت: قیمت مرغ در مراکز خرده فروشی به ۷۶۰۰ تومان رسیده است. مهدی یوسف‌خانی در گفتگو با مهر نرخ مرغ زنده را امروز یکشنبه  ۵۲۰۰ تومان اعلام و اضافه کرد: نرخ مرغ آماده به طبخ درب کشتارگاه  ۶۹۰۰ و توزیع درب واحدهای صنفی ۷۰۰۰ تومان است. وی افزود: قیمت این کالا در مراکز خرده فروشی نیز ۷۶۰۰تومان است ضمن اینکه هرکیلوگرم ران مرغ با کمر ۶۶۰۰و ران مرغ بدون کمر برابر با قیمت مرغ و ۷۶۰۰ تومان به مشتریان عرضه می‌شود.

عصرانه اقتصادی

رئیس اتحادیه پرنده و ماهی قیمت انواع ماهی را نیز به شرح ذیل اعلام کرد: شیر جنوب ۲۸ هزارتومان، کپور ۱۴ هزارتومان، قزل آلا ۱۲ هزارتومان، آزاد دزفولی ۸ هزارتومان، شیر نیزه‌ای ۱۵ هزارتومان، تیلاپیا ۱۹ هزارتومان، سفید پرورشی (آمور جنوب) ۱۴ هزارتومان، هامور جنوب ۱۹ هزارتومان، حلوا سیاه ۲۲ هزارتومان، قزل سالمون ۱۲ هزارتومان، شوریده ۲۳ هزارتومان، راشگوی جنوب ۳۲ هزارتومان، سرخو ۱۸ هزارتومان، سالمون نروژ ۳۷ هزارتومان، سنگ سر طلایی ۱۷ هزارتومان، سارم ۷ هزارتومان، گیش ۸ هزارتومان، سنگ سر شهری ۱۴ هزارتومان.

گزارش بانک مرکزی از ارزانی و گرانی موادغذایی

به گزارش مهر، آمار بانک مرکزی از خُرده فروشی ۱۱ گروه مواد خوراکی در هفته منتهی به هشتم مرداد در تهران نشان می دهد قیمت ۶ گروه کالایی از جمله گوشت مرغ تازه نسبت به هفته پیش از آن افزایش، دو گروه کالایی دیگر کاهش و سه گروه نیز ثابت مانده است.

بر این اساس، قیمت تخم مرغ ۱۳.۲ درصد، برنج ۱.۸ درصد، حبوب ۲.۴ درصد، گوشت مرغ ۱۰.۹ درصد، قند و شکر ۵.۳ درصد و چای ۰.۱ درصد نسبت به هفته پیش از آن افزایش یافته است، اما گروه میوه های تازه هفت درصد، سبزی های تازه ۱.۹ درصد و روغن نباتی ۰.۱ درصد کاهش یافتند. برای مشاهده جزئیات این گزارش به اینجا مراجعه کنید.

پیش‌بینی رشد اقتصاد جهانی ۳.۱ درصدی

به گزارش مهر به نقل از پایگاه خبری «شینهوا»، وزرای اقتصاد مجمع کشورهای جنوب شرقی آسیا، پیش بینی خود از رشد اقتصاد جهانی را در سال جاری میلادی ۳.۱ درصد اعلام کردند.

همچنین در ارزیابی های صورت گرفته از روند حرکت چرخ اقتصاد جهانی، این رقم برای سال ۲۰۱۷ میلادی ۳.۴ درصد پیش بینی شده است.

ذخایر ارزی چین کاهش یافت

به گزاش مهر به نقل از رویترز، ذخایر ارزی چین در ماه گذشته میلادی یعنی جولای به ۳.۲۰ تریلیون دلار کاهش یافت. این درحالی است که روند نزولی ذخایر ارزی این کشور در ماه قبل از آن به ۳.۲۱ تریلیون دلار رسیده بود.

همچنین چین به عنوان بزرگ ترین دارنده ذخایر ارزی جهان در ماه گذشته میلادی ۴.۱۰ میلیارد دلار از ذخایر خود را خرج کرد. البته ذخایر طلای این کشور در ماه جولای به ۷۸ میلیارد و ۸۹۰ میلیون دلار افزایش پیدا کرد، این درحالی است که طبق اعلام بانک خلق چین، این رقم برای ماه قبل از آن ۷۷ میلیارد و ۴۳۰ میلیون دلار ثبت شده بود.

کمترین‌قیمت‌نفت اوپک طی12سال‌گذشته رقم خورد

سبد نفتی اوپک که طی هفته گذشته میان 38 و 39 دلار در نوسان بود، پنج‌شنبه گذشته با 1.17 دلار افزایش بشکه‌ای 39.60 دلار فروخته شد، علیرغم افزایش یک دلاری در هفته گذشته اما میانگین قیمت در سال جاری کمترین میزان در 12سال گذشته است.

به گزارش خبرگزاری فارس، سازمان کشورهای صادرکننده نفت، اوپک، در آخرین به‌روز رسانی سایت خود اعلام کرد: هر بشکه سبد نفتی این سازمان، پنج‌شنبه 14 مرداد ماه با یک دلار و 17 سنت افزایش نسبت به قیمت روز قبل 39.60 دلار در هر بشکه فروخته شد.

بر اساس آمار اوپک، این سبد نفتی روز چهارشنبه گذشته 38.43 دلار در هر بشکه معامله شده بود. متوسط قیمت نفت اوپک در هفته منتهی به 5 اگوست یعنی 15 مرداد ماه برابر با 38.86 دلار در هر بشکه بوده است.

نفت برنت در روز جمعه به 44.27 دلار در هر بشکه و  نفت خام آمریکا نیز به 41.80 دلار در هر بشکه کاهش یافت. قیمت نفت در اوایل هفته گذشته کاهش یافته و در نتیجه نفت اوپک تا 38 دلار در هر بشکه نیز کاهش قیمت داشت اما در اواخر هفته در اثر افزایش اندک قیمت در بازارهای جهانی افزایش یافت و دوباره 39 دلاری شد.


وعده‌هایی که اجرایی نشد

در حالی وعده ورود هواپیماهای نو به ناوگان حمل و نقل هوایی داده شده است که همچنان هواپیماهایی با عمر بالا وارد می‌شوند و مجوز پرواز می‌گیرند و یا در انتظار دریافت مجوز هستند.

به گزارش مهر، درحالیکه مطابق با آئین نامه‌های اعلام شده از سوی وزارت راه و شهرسازی، هواپیماهای با عمر بیشتر از ۱۵ سال نباید وارد ناوگان حمل و نقل هوایی شود. اما به تازگی اتفاقاتی در این حوزه می‌افتد که به نظر می‌رسد چندان هم این آئین نامه از سوی برخی مقامات در وزارت راه و شهرسازی، جدی گرفته نشده است.

چندی پیش بود که یک ایرلاین با دو هواپیما با عمر بالا مجوز پرواز گرفت. شنیده‌ها حاکی از آن است که دو هواپیمای این شرکت، مربوط به سال ۱۹۹۸ و دیگری برای سال ۲۰۰۰ میلادی است که با سیاست‌های ابلاغی از سوی وزارت راه و شهرسازی مغایرت دارد.اشتراک گذاری
خبرهای مرتبط
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
kilid search
برچسب منتخب
کروناویروس کرونا در ایران بیمارستان کامکار انتخابات آزادراه تهران شمال رامین پرچمی انتخابات مجلس یازدهم شورای ائتلاف نیروهای انقلاب
آخرین اخبار