بازدید 3352

نقش تغذیه در درمان سرطان

کد خبر: ۵۶۹۰۳۲
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۱:۰۴ 19 February 2016
دبیر اجرایی همایش ملی ایمنی غذا با اشاره به نقش تغذیه در درمان سرطان گفت: از مشکلات شایع در بیماران سرطانی تغذیه آنهاست که شناسایی و مداخلات سودمند در تغذیه آنان می‌تواند نتایج بهتری در درمان سرطان داشته باشد.

به گزارش فارس، مسعود ترابی گودرزی درمورد نقش تغذیه در پیشگیری و درمان سرطان اظهار داشت: تغذیه نقش کلیدی در بهبود یا نقش سرطان دارد به طوری که نقش تغذیه در تغییرات سبک زندگی فرد سرطانی همچنین در مدیریت عوارض جانبی شیو‌ه‌های درمانی به اثبات رسیده است.

وی ادامه داد: سرطان از جمله بیماری‌هایی است که تغذیه می‌تواند در پیش‌گیری، درمان و بازگشت آن نقش داشته باشد. البته تا به حال مواد غذایی مشخصی که سرطان‌زا باشند شناخته نشده است اما بعضی مواد شیمیایی،‌ آفت‌کش‌ها، سم‌ها، مواد افزودنی و حتی آلوده‌کننده‌هایی که به طور اتفاقی وارد غذا می‌شوند می‌توانند از دسته مواد سرطان‌زای قوی باشند

دبیر اجرایی کنفرانس ملی ایمنی غذا اضافه کرد: بعضی از مواد غذایی به عنوان مکمل دارویی در رژیم درمانی بیماران می‌توانند بسیار مفید باشند. این مواد با افزایش اثر درمانی داروهای شیمی درمانی و کاهش عوارض جانبی ناشی از مصرف داروها در درمان بیماران سرطانی بسیار کمک‌کننده هستند. همچنین برخی از مواد غذایی نیز حاوی مواد پیشگیری‌کننده از انواع سرطان است.

ترابی گودرزی خاطرنشان کرد: یکی از مشکلات شایع در بیماران سرطانی نحوه تغذیه آنها بوده که شناسایی و مداخلات سودمند در تغذیه این افراد می‌تواند نتایج بهتری در درمان سرطان داشته باشد.
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# غزه # آلودگی هوا # ایام فاطمیه # امیر تتلو # فساد چای دبش # اکبر رحیمی