بازدید 8125
توافق حمل‌‌و‌نقل هوایی ایر‌ان و پرتغال برای اولین بار

راه‌اندازی پرواز ایران-پرتغال

کد خبر: ۳۹۶۰۲۳
تاریخ انتشار: ۰۶ ارديبهشت ۱۳۹۳ - ۱۸:۴۷ 26 April 2014
رؤسای سازمان هواپیمایی کشوری ایران و پرتغال ضمن دیدار با یکدیگر، در مورد روابط دو جانبه و همکاری‌های حمل و نقل هوایی بحث و تبادل نظر کردند.

به گزارش روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری، محمد سعید شرفی مدیرکل دفتر حقوقی و امور بین‌الملل سازمان هواپیمایی کشوری در این‌باره اظهارداشت: در دیدار رؤسای سازمان هواپیمایی کشوری ایران و پرتغال که برای اولین بار صورت گرفت، دو طرف درباره روابط دو جانبه و همکاری‌های حمل و نقل هوایی با یکدیگر به مذاکره پرداختند.

وی با بیان اینکه تاکنون بین ایران و پرتغال موافقت‌نامه حمل و نقل هوایی وجود نداشته است، افزود: به دلیل تمایل دو طرف نسبت به امضای موافقت‌نامه حمل و نقل هوایی پیش‌نویس موافقت‌نامه بین دو طرف مبادله شد.‌

مدیرکل دفتر حقوقی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری بیان کرد: مقرر شد در آینده نزدیک طی دیدار مشترک، نمایندگان سازمان هواپیمایی کشوری ایران و پرتغال، موافقتنامه مذکور را به امضا برسانند.

شرفی ادامه داد: همچنین در این دیدار رئیس سازمان هواپیمایی کشوری ایران ضمن تشریح وضعیت جابه‌جایی بار و مسافر در کشور و جابه‌جایی مسافران در پروازهای بین المللی توسط شرکت‌های هواپیمایی خارجی، پیشنهاد برقراری پروازهای منظم شرکت‌های هواپیمایی پرتغالی به امریکای جنوبی همچنین راه‌اندازی پرواز مستقیم بین پایتخت ایران و پرتغال به منظور جابه‌جایی مسافران ایرانی به آمریکای جنوبی را مطرح کرد.

وی افزود: این پیشنهاد مورد استقبال طرف پرتغالی قرار گرفت و رئیس سازمان هواپیمایی کشوری پرتغال نیز درخواست یک شرکت هواپیمایی پرتغالی برای راه‌اندازی پرواز بین پایتخت دو کشور را مطرح کرد که مورد استقبال سازمان هواپیمایی کشوری ایران قرار گرفت.
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# قره باغ # هفته دفاع مقدس # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی # بازیهای آسیایی 2022