بازدید 19131

ایران مسئول مسابقه تسلیحاتی خاورمیانه است؟

از زمان آغاز مباحث مربوط به برنامه هسته‌ای ایران، یکی از بهانه‌های آمریکا برای ایجاد مانع در برابر ایران، طرح ادعای تلاش ایران برای دستیابی به سلاح هسته‌ای بود و اینکه این امر، به شکل‌گیری مسابقه‌ای تسلیحاتی در خاورمیانه می‌انجامد. اخبار روزهای اخیر، حقایق جدیدی از ابعاد و ماهیت مسابقه تسلیحاتی خاورمیانه را فاش می‌کند.
کد خبر: ۲۶۰۶۷۰
تاریخ انتشار: ۰۵ مرداد ۱۳۹۱ - ۱۴:۴۹ 26 July 2012
از زمان آغاز مباحث مربوط به برنامه هسته‌ای ایران، یکی از بهانه‌های آمریکا برای ایجاد مانع در برابر ایران، طرح ادعای تلاش ایران برای دستیابی به سلاح هسته‌ای بود و اینکه این امر، به شکل‌گیری مسابقه‌ای تسلیحاتی در خاورمیانه می‌انجامد. اخبار روزهای اخیر، حقایق جدیدی از ابعاد و ماهیت مسابقه تسلیحاتی خاورمیانه را فاش می‌کند.

به گزارش «تابناک»، در حالی که غرب و به ویژه آمریکا، با طرح این ادعا که هدف ایران از برنامه غنی‌سازی‌اش، دستیابی به سلاح هسته‌ای است، تهدید شکل‌گیری مسابقه تسلیحاتی در منطقه را موجه نشان داده، خود در عمل به شیوه‌های گوناگون در حال دامن زدن به این مسابقه است.

در آخرین نمونه از این دست، خبرگزاری فرانسه از قصد آمریکا برای فروش شصت موشک پیشرفته «پاتریوت» به کویت خبر داده است. به نوشته این خبرگزاری، فروش تسلیحاتی مذکور با ارزشی بالغ بر ۴.‌۲ میلیارد دلار، به بهانه تقویت سامانه دفاعی کویت در مقابل تهدید ایران انجام می‌گیرد.

بنا بر این گزارش، قراردادی که قرار است در این زمینه میان آمریکا و کویت به امضا برسد، شامل فروش شصت موشک پاتریوت، بیست پایگاه پرتاب موشک، چهار سامانه راداری و پایگاه‌های کنترل، آموزش پرسنل و تجهیزات آموزشی و همچنین قطعات یدکی است.

این قرارداد عظیم تسلیحاتی، در حالی بسته می‌شود که کمتر از یک هفته پیش، طرح کمک تسلیحاتی چند میلیارد دلاری آمریکا به یمن نیز مورد تصویب دولت ایالات متحده قرار گرفت. در آن قرارداد نیز آمده بود که کمک آمریکا به یمن، در راستای خرید تسلیحات از خود آمریکا مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.

اگر به عقب‌تر برگردیم، می‌توان به قراردادهای تسلیحاتی آمریکا با عربستان سعودی و امارات، کمک‌های بی‌شمار تسلیحاتی این کشور به رژیم صهیونیستی، حضور ناوگان آمریکا در بحرین، تلاش برای استقرار سامانه ضدموشکی در ترکیه و امضای قرارداد همکاری راهبردی با افغانستان نیز اشاره کرد.

تقریباً در همه این موارد، بهانه آمریکا برای فروش‌های تسلیحاتی خود، جلوگیری از تهدید ایران بوده است؛ در حالی که در تاریخ جمهوری اسلامی، ایران تاکنون هیچ کار متجاوزانه‌ای علیه هیچ یک از همسایگان خود انجام داده و بالا‌تر از آن، خود به مدت هشت سال، قربانی تجاوز یکی از همسایگانش بوده است.

به این ترتیب، به نظر می‌رسد تنها هدف آمریکا از زنده نگه داشتن تهدید «ایران هسته‌ای»، تضمین درآمدهای عظیم تسلیحاتی خود از راه فروش سلاح به کشورهای منطقه و همچنین توجیه ادامه حضور خود در این کشور‌ها به شیوه‌های گوناگون باشد؛ بنابراین، عامل و مسبب اصلی وقوع مسابقه تسلیحاتی در منطقه، نه ایران، بلکه دقیقاً خود آمریکاست.
اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱
در انتظار بررسی: ۶۰
انتشار یافته: ۱۰
یکی از اساسی ترین پایه های مالی حمایت از ایدئولوژی صهیونیزم فروش اسلحه است و کجا بهتر از منطقه ثروتمند خاور میانه؟
این در حالی هست که روسیه از دادن پدافند نه چندان پیشرفته S-300 به ایران دریغ میکند!!! ولی آمریکا هرکاری که دوست دارد انجام میدهد ولی روسیه میترسد
فراموش نکنید شوروی قدرتمند که لرزه بر اندام آمریکا می انداخت منحل شده و از آن یک روسیه ترسو باقی مانده است که ترسش باعث شده ناتو هم محاصره اش کند
جالب اینجاست که کشور های عربی موشک از امریکا خریداری می کنند برای حفاظت از پایگاه امریکا در کشور خودشان.
علاج کارارتباط مستمروزارت خارجه بادول همسایه واعلام مواضع وسیاستهای صلح جویانه چمهوری اسلامی به همسایگان است ومطرح کردن برنامه هاوسیاستهای توطئه گرانه غرب به انها
اينو بايد به دنيا و خصوصا اروپا تلقين كنيم كه آمريكا با تحريم ها و بهانه هسته اي داره خودش سود هاي كلان ميزنه و اروپا رو از نفت ايران تحريم ميكنه و اقتصاد جهاني رو به چالش ميكشونه
اونوقت این گاوچرونا ایران رو محور شرارت معرفی میکنن
یکی نیست به این کویتی ها حالی کنه شما که در مقابل ارتش عراق حتی ده دقیقه نتوانستید مقاومت کنید با این موشکها چه کاری ازتون بر میاد؟
سلام
به نظر من اگر پیشرفته ترین سلاحها رو بدن بهتره چون هم پول بیشتری از اینها که پخشون کنی غش میکنن عایدشون میشه و هم در موقع ضرورت اگه نیاز شد این سلاحها مثل اب خوردن در دست ماست که کوهها هم در مقابل عزممون تسلیمند و البته اون پولی هم که گفتم بیشتر گیر دجال میاد باعث میشه بتونه خودش را تا روز معلوم این دور و اطراف نگه داره تا تو دهنی نهایی رو به یاری امام زمون(عج) همین نزدیکیها نثارش کنیم نخواهیم زیاد از سرزمینمون واسه تنبیهشون دور شیم.
شیاطین (امریکا وصهیونیزمها ایادی امریکا و..)می دانند که ایران آن کشوری است که از آنجا افرادی بر خواهند خواست و انها را نابود خواهند کرد شما حتی در قرآن وقتی نگاه می کنید خداوند به صهیونیزمها دوبار وعده ذلیل شدن در دنیا را می دهد یکی در گذشته و دیگری در آینده یعنی در آخر زمان و این ذلیل شدن توسط انشاالله ایرانی ها خواهد بود نگاه آنها به ایران نگاه شخصی می باشد که اورا خواهد کشته لذا کشور های دور اورا تجهیز می کند ولی شیاطین این را باید بدونند که این وعده خداوندی است و در وعده خداوند هیچ شکی نیست که واقعه خواهد شد و این حزب الله است که غالب است
امریکا با سوءاستفاده از موقعیت کشورهای ضعیفتر به خاطر منابع انرژی طبیعی است که ایران رو اینگونه معرفی نموده تا سلاح به کشورهای دیگر منطقه فروخته و اقتصادی خودش را بازسازی کند.
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # بیتا فرهی # پروانه معصومی # ایام فاطمیه