بازدید 18731

جزئیات دریافت وام تشویقی ازدواج دهه شصتی‌ها

تابعیت کشور ایران، عشایر یا ساکن روستا و یا شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر جمعیت، مجرد بودن زوجین و تاریخ تولد افراد در دهه ۶۰ و دارا بودن حساب در بانک مهر، از شرایط عمومی متقاضیان وام تشویقی ازدواج دهه شصتی ها است.
کد خبر: ۱۲۳۷۳۱۰
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۴:۱۸ 14 May 2024

 

به گزارش تابناک به نقل از تجارت‌نیوز، معاون امور زنان و خانواده رییس‌جمهوری با بیان اینکه تاکنون بیش از ۲۳۰۰ زوج، تقاضای دریافت تسهیلات تشویقی ازدواج به متولدین دهه شصتی را داشته‌اند، اعلام کرد:

کسانی که شرایط دریافت وام را داشته‌اند ۱۲۰۰ زوج بوده که به بانک و معاونت روستایی معرفی شدند و بقیه ثبت‌نام کنندگان هم در دست بررسی هستند.

 انسیه خزعلی، درباره ارائه تسهیلات تشویقی ازدواج به متولدین دهه ۶۰ ساکن در روستاها و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر جمعیت با کارمزد ۴ درصد، بیان کرد:

در طرح وام ازدواج متولدین دهه ۶۰ ساکن در مناطق روستایی و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر جمعیت، میزان وام ۵۰۰ میلیون است که سقف ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات برای ازدواج، ۲۰۰ میلیون تومان ‌برای خرید اقساطی جهیزیه و ۲۰۰ میلیون تومان وام اشتغال است.

به عبارتی به زوج دهه شصتی به طور کلی ۵۰۰ میلیون تومان وام پرداخت می‌شود.

 وی درخصوص نحوه شرایط دریافت این وام، توضیح داد: دارا بودن تابعیت کشور ایران، عشایر یا ساکن روستا و یا شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر جمعیت، مجرد بودن زوجین و تاریخ تولد افراد در دهه ۶۰ در بازه تاریخی یک فروردین ۱۳۶۰ تا ۲۹ اسفند ۱۳۶۹ و تاریخ عقد زوجین از ۳۰ خرداد سال ۱۴۰۲ تا ۲۹ اسفند سال ۱۴۰۲ و دارا بودن حساب در بانک مهر، از شرایط عمومی متقاضیان دریافت تسهیلات است.

خزعلی با بیان اینکه تضامین تسهیلات‌گیرندگان براساس اعتبارسنجی سامانه ضمان بانک انجام می‌شود، اظهار کرد: به زوجین دارای شرایط بند الف این آیین‌نامه، تسهیلات اشتغال تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان به ازای هر طرح اشتغالی پرداخت می‌شود و سقف اعطای تسهیلات اشتغال به زوجین ۲۰۰ میلیون تومان تعیین شده است.

معاون امور زنان و خانواده رییس‌جمهوری با بیان اینکه تاکنون بیش از ۴۶۰۰ نفر معادل ۲۳۰۰ زوج، تقاضای دریافت این وام را داشته‌اند، خاطرنشان کرد: کسانی که شرایط دریافت وام را داشته‌اند ۱۲۰۰ زوج بوده که به بانک و معاونت روستایی معرفی شدند و بقیه ثبت‌نام کنندگان هم در دست بررسی هستند.

وی افزود: تاکنون بیش از ۵۰۰ زوج این وام را دریافت کرده‌اند و مابقی هم در حال طی کردن مراحل اداری هستند؛ برخی از زوجین معرفی شده امکان آوردن ضامن را نداشتند و برخی امکان پرداخت اقساط را و لذا انصراف دادند.

مطالعه بیشتر: چرا برخی زوج‌ها نمی‌توانند برای دریافت وام ازدواج ثبت نام کنند؟
خزعلی درخصوص وضعیت پشت‌نوبتی‌های این وام گفت: اگر مسائل اداری و مدارک تکمیل شود کسی پشت نوبت نمی‌ماند چراکه سقفی که با معاونت روستایی و تامین اجتماعی کشاورزان و بانک مهر قرارداد بسته‌ایم، قابلیت پوشش‌دهی همه زوجین دهه شصتی روستایی را دارد.

منبع : ايسنا

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۱
انتشار یافته: ۱۲
به جوونا مسکن بدید، بیمه و شغل دائم بدید، آینده جوونا رو تضمین کنید برن زن بگیرن
شما همین وام های ازدواج بدین ۱سال مردمو ندونید تشویقی پیش کش
خیلی خوبه که اینکارو کردید ولی پس دهه هفتادی ها بخصوص متولدسال۷۰چی اونا گناه نکردند که تاالان ازدواج نکردند دخترکه نمیتونه بره خواستگاری باید منتظر خواستگاربمونه انتظار ندارید که باهرکس وناکسی ازدواج کنه به فکر متولد ۷۰ ها بااین وام کمتونم باشید
خخخخخخخخخحخخ همه در برابر دهه ۶۰یا کم آوردن ومشون گرم ???
ایندفه میخان با گزینه وام تشویقشون کنن....
کار بهشون بدین جوانان باغیرت داریم صدقه نمی خوان هرچند
که هرچه بهشون بدین مال خودشونه!
میگم اونایی نمیشه این طرح تا چند سال جاری باشد چون به نظرم خیلیا هستن هنوز ازدواج نکردند از این طرح کلی استفاده می برند
شهر نشین های تحصیل کرده جرمی مرتکب شدند؟؟؟

یا باز منافعتون حکم میکنه به تحصیل کرده ها بی اهمیت باشید؟؟؟
سلام. واقعا. اگه میخوای. کمک کنی. شرط. هردودونفرو که باید دهه شصتی باشنو بردارین. چون یه درصدم. نمیشه ازدواج دهه شصتی با دهه شصتیا.
سلام. بابا این سایت ثبت نام نمیکنه کده. میاد واردش میکنم. دیگه نمیره جلو
یعنی تو ای مملکت هرکی بتونه وام ازدواج بگیره جایزه نوبل داره
چند ماه عقد کردم هنوز تو ثبت نام اولیه موندم
دیگه دردسر ضامن و چک بماند
کاش واسه دهه شصتی ها ی شهری هم این وام رو بدهند. البته باتشکر فراوان از دولت عزیز دکتر رئیسی.
من دهه شستی هستم ودهه هشتاد ازدواج کردم آیا این وام به ما هم تعلق میگیره یانه
برچسب منتخب
# حادثه سقوط بالگرد رییس جمهور # سید ابراهیم رئیسی # حسین امیر عبداللهیان # سیدمحمدعلی آل هاشم # مالک رحمتی
وب گردی