بازدید 7989
بازی برگشت نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان اروپا ۲۰۲۴

رئال هرگز نمی‌میرد؛ بایرن تسلیم پروفسور کامبک / کارلتو و معجزه دو دقیقه‌ای/ خوسلو قهرمان تازه مادرید

انگار این داستان را قبلا خوانده‌ایم و فیلم دراماتیکش را همین دو سال پیش دیده‌ایم؛ کامبک رئال‌مادرید ظرف دو دقیقه پایانی و تبدیل بازی باخته به پیروزی تاریخی! حریف هرکه می‌خواهد باشد، اینجا برنابئو است؛ میدان معجزه‌های تمام‌نشدنی. ۱۲ خرداد فینال رئال و دورتموند در لندن....
کد خبر: ۱۲۳۶۲۷۹
تاریخ انتشار: ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۰۰:۲۷ 09 May 2024

رئال هرگز نمی‌میرد ؛ بایرن تسلیم پروفسور کامبک / کارلتو و معجزه ۳دقیقه‌ای تعویض‌ها

رئال مادرید بار دیگر با خلق بازگشتی دراماتیک در اروپا، بازی باخته را با پیروزی عوض کرد و به فینال لیگ قهرمانان رسید.

به گزارش تابناک ورزشی؛ بازی برگشت نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان اروپا ۲۰۲۴ در ورزشگاه سانتیاگو برنابئو بین رئال مادرید و بایرن مونیخ برگزار شد و میزبان پرافتخار با وجود عقب افتادن از حریف، با دو گل مهاجم تعویضی خود کامبک زد و به فینال ویمبلی راه یافت.

ترکیب ابتدایی رئال مادرید: آندری لونین، فرلاند مندی، ناچو فرناندز، آنتونیو رودیگر، دنیل کارواخال، تونی کروس، اورلین شوامنی، رودریگو، جود بلینگام، فدریکو والورده و وینیسیوس جونیور.

سرمربی: کارلو آنچلوتی

ترکیب ابتدایی بایرن مونیخ: مانوئل نویر، یاشوا کیمیش، ماتیاس دلیخت، اریک دایر، نصیر مزراوی، کنراد لایما، الکساندر پاولویچ، لروی سانه، جمال موسیالا، سرژ گنبری و هری کین.

سرمربی: توماس توخل

 

کارلو آنچلوتی امشب به رکورد بی‌شکستی توماس توخل در نیمه‌نهایی‌ها پایان بخشید و اجازه نداد، این مربی آلمانی به دوازدهمین بازی بدون باخت خود در مصاف‌های پیش از فینال دست یابد. همچنین رویای رسیدن به فینال با سه تیم مختلف به عنوان اولین مربی تاریخ هم از توخل گرفته شد، چون او گام به برنابئو سرزمین شگفتی های بی پایان و تیم متخصص لیگ قهرمانان پا گذاشته بود.

رئال مادرید در سراسر مسابقه تیم برتر میدان بود و بارها با هنرنمایی وینیسیوس، تا آستانه بازگشایی دروازه‌ بایرن پیش رفت اما ضعف‌ها و حفره‌های خط دفاع مونیخی‌ها با نبوغ مانوئل نویر جبران شد.

گل آلفونسو دیویس بر خلاف جریان مسابقه، این حس را به تیم آلمانی داد تا مانند هموطن خود دورتموند، دست به خلق شگفتی بزند و با چاشنی شانس به فینال تمام ژرمن برسد. اما تفاوت حریف دیشب در پاریس و امشب در مادرید اصالت بود.

رئال مادرید حتی اگر تا دقیقه های پایانی بازی را باخته باشد، این توانایی را دارد که نه برای مساوی، که برای بردن بجنگد. این ماجرا بارها تکرار شده و پس از فصل ۲۰۲۲، باز هم تماشاگران در سراسر جهان شاهد نمایش‌نامه تکراری کهکشانی‌ها بودند. باشگاهی که تسلیم شدن بلد نیست و باخت برایش معنا ندارد.

آنچلوتی که بلافاصله بعد از دریافت گل، دو تعویض در دقیقه ۷۰ انجام داده بود، چند دقیقه بعد دو مهاجم سرعتی لب خط و تمام کننده نوک را جای والورده و رودریگو وارد ترکیب کرد و نسخه بايرن را در سه دقیقه توفانی با دبل بازیکن تعویضی "خوسلو" پیچید.

تعویض‌های بی‌پروای توماس توخل و بیرون کشیدن جمال موسیالا و هری کین باعث شد این تیم، تسلط روی خط دفاع و هافبک رئال را از دست بدهد و وارد کردن کیم مین جائه مدافع به‌ جای لروی سانه مهاجم، کاملا مشخص شد که او هیچ احتمالی برای دریافت گل تساوی در ذهن خود پردازش نکرده بود.

بایرن بعد از گل اول رئال کاملا ترسیده بود و هر لحظه بوی خوردن گل دوم در جو عجیب برنابئو به مشام می‌رسید و بعد از رقم خوردن این اتفاق توان تکنیکی لازم برای ورود به منطقه خطر حریف را بدون ستاره‌های اصلی‌اش نداشت.

به این ترتیب، رویای اولین جام هری کین در لیگ یا اروپا، بار دیگر به تعویق افتاد و او مثل دوران حضورش در تاتنهام، در بایرن نیز فعلا از یک افتخار بزرگ، دست خالی ماند.

 

شرح گل‌ها

دقیقه ۶۷ (رئال مادرید ۰-۱ بایرن مونیخ)؛ آلفونسو دیویس روی پاس بلند هری کین به جناح چپ، به داخل محوطه جریمه رئال نفوذ کرد و پس از یک سر توپ دیدنی رودیگر را جا گذاشت تا با شوت پای غیرتخصصی به زاویه مخالف، لونین را مغلوب کند.

رئال هرگز نمی‌میرد ؛ بایرن تسلیم پروفسور کامبک / کارلتو و معجزه ۳دقیقه‌ای تعویض‌ها

 دقیقه ۷۰ | گل خطای رئال مادرید؛ گل اول رئال مادرید به دلیل خطای ناچو فرناندز روی یوسوا کیمیش پس از بررسی مارسینیاک به کمک VAR مردود اعلام شد.

رئال هرگز نمی‌میرد ؛ بایرن تسلیم پروفسور کامبک / کارلتو و معجزه ۳دقیقه‌ای تعویض‌ها

دقیقه ۸۸ (رئال مادرید ۱-۱ بایرن مونیخ)؛ پرتاب نویر که ستاره بایرن بود، در میانه میدان نصیب هافبک های رئال شد. با چند پاس، توپ به وینیسیوس رسید و شوت او جلوی پای نویر به زمین خورد تا دفع ناقص کاپیتان، خوسلو را در ریباند به گل تساوی برساند.

رئال هرگز نمی‌میرد ؛ بایرن تسلیم پروفسور کامبک / کارلتو و معجزه ۳دقیقه‌ای تعویض‌ها

دقیقه ۲+۹۰ (رئال مادرید ۲-۱ بایرن مونیخ)؛ امشب نوبت خوسلو بود تا قهرمان مادرید شود. رودیگر جلوکشیده، داخل محوطه جریمه در نقش پاسور ظاهر شد و ارسال زمینی او به دهانه دروازه با ضربه بغل پای خوسلو به گل دوم و پیروزی رئال مادرید بدل گشت. این‌ گل ابتدا آفساید گرفته شد اما در بازبینی اتاق وار مشخص شد که صحیح بوده و برنابئو منفجر شد.

رئال هرگز نمی‌میرد ؛ بایرن تسلیم پروفسور کامبک / کارلتو و معجزه ۳دقیقه‌ای تعویض‌ها

 

لحظات حساس مسابقه 

دقیقه ۶: ارسال زمینی دنی کارواخال، عرض محوطه جریمه بایرن مونیخ را طی کرد و بازیکنان رئال نتوانستند توپ را قطع کنند.

دقیقه ۸: سرژ گنابری با پاس بی دقت نتوانست توپ را به هری کین در محوطه جریمه رئال مادرید برساند.

دقیقه ۱۳: در حالی که بازیکنان بایرن اعتقاد داشتند که دو تا توپ در زمین است، اما کارواخال بازی را سریع آغاز کرد و با یک پاس طلایی وینیسیوس را در محوطه جریمه در موقعیت شوت‌زنی قرار داد، ضربه وینگر برزیلی با واکنش نویر به تیرک دروازه برخورد کرد و در برگشت ضربه ضعیف رودریگو را نویر مهار کرد.

دقیقه ۲۷: سرژ گنابری ستاره تیم فوتبال بایرن مونیخ که قبل از دیدار برای مادریدی‌ها کری زیادی خوانده بود، به دلیل مصدومیت از زمین بازی خارج شد تا کار برای شاگردان توخل در ادامه دیدار کمی سخت‌تر شود.

دقیقه ۲۸: بهترین موقعیت بایرن با واکنش لونین به کرنر رفت، والی تماشایی و ناگهانی هری کین پس از برخورد به نوک انگشتان آندری لونین از کنار دروازه رئال مادرید با اختلاف بسیار کمی به بیرون رفت.

دقیقه ۴۰: ارسال تند و تیز و خطرناک وینیسیوس جونیور پس از برخورد به زمین، میرفت که در گوشه دروازه بایرن قرار بگیرد، اما مانوئل نویر با واکنشی دیدنی توپ را راهی کرنر کرد.

دقیقه ۴۷: آلفونسو دیویس روی یک ضد حمله سریع با پاس هری کین در موقعیت شوت‌زنی قرار گرفت که ضربه او پس از برخورد به کارواخال خطرناک روی سقف دروازه رئال فرود آمد.

دقیقه ۵۹: ضربه دیدنی رودریگو از روی ضربه ایستگاهی را نویر با واکنش دیدنی دفع کرد و مانع از باز شدن دروازه بایرن شد.

دقیقه ۶۰: درخشش نویر ادامه داشت، حرکت در عرض وینیسیوس با یک ضربه تماشایی همراه شد، اما باز هم نویر با یک واکنش فوق العاده توپ را راهی کرنر کرد.

دقیقه ۷۳: رئال مادرید خیلی زود موفق شد، گل تساوی را به ثمر برساند، ضربه فدریکو والورده در محوطه جریمه پس از برخورد به پای دیویس وارد دروازه نویر شد اما داور این دیدار پس از بازبینی صحنه، اعلام کرد که ناچو در محوطه جریمه کیمیش را با خطا سرنگون کرده و این گل مردود اعلام شد.

 

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۴
انتشار یافته: ۱۰
اینقدر از واژه ی « کامبک » استفاده نکنید.
شما مگه ایرانی نیستید؟؟؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۸:۴۷ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۰
مگر بقیه کلمات ما ایرانیه؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۲۲ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۰
پس بگن چی ؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۲۳ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۰
اینا اصطلاحات فوتبالیه شما مثلا میتونی برای پنالتی و آفساید و اوت معادل بیاری ؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۲۴ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۰
هر ورزش اصطلاحات خودشو داره مثلا من میرفتم تکواندو لصطلاحاتش به زبان کره ای بود ، فوتبال هم ورزش انگلیسی است .و خب طبعتا اصطللاحاتش هم انگلیسی است .
ناشناس
| Germany |
۱۱:۳۳ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۰
کلمات کرنر ، فول ، تکل، ، آفساید ، گل ، هاف تایم ، فوروارد ، و .... فارسی هستند؟
ناشناس
| Germany |
۱۱:۴۱ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۰
عربی بگن راضی میشی؟
اون چیزی که باعث پیروزی میشود ذهن برنده است
من دوتا فوتبال در دو شب گذشته دیدم
واقعا سطح و کلاس بازی لیگ برتر ایران مخصوصا بازی سپاهان و پرسپولیس دو سر و گردن از فوتبال اروپا بالاتره!!!
حیف پول که به این فوتبالیستهای اروپایی میدند
کردو بازی میکنند.....
همه دنیا دیدن که باااااز هم رئال با داوری رفت بالا
قشششششنگ پرز آدم های خودش رو داره
به وقتش با یه سوت کل زحمات یک تیم رو به هدر میدن
یه داور درجه 3 هم هیچوقت صحنه مشکوک به آفساید رو پرچم نمی زنه تا بعدا وتر بررسی کنه
مگر اینکه غرضی داشته باشه
و نهایتا این حرف ها هیچ دردی رو دوا نمی کنه چون جام آوردن های کثیف رئال ادامه داره
برچسب منتخب
# حادثه سقوط بالگرد رییس جمهور # سید ابراهیم رئیسی # حسین امیر عبداللهیان # سیدمحمدعلی آل هاشم # مالک رحمتی
وب گردی