بازدید 25845
هفتصد و هشتاد و هشتمین روز از حمله روسیه به اوکراین

استقرار هزاران نیروی نظامی روسیه در اطراف شهر راهبردی اوکراین/ تنش شدید میان مسکو و کشورهای اروپایی با آغاز رزمایش اتمی روسیه

هفتصد و هشتاد و هشتمین روز از حمله روسیه به اوکراین با دستور ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور این کشور می‌گذرد؛ تهاجمی که رویداد‌های بسیاری به دنبال داشته و منجر به تحریم گسترده روسیه از سوی بلوک غرب شده است و دورنمای مشخصی برای پایان آن نیز وجود ندارد.
کد خبر: ۱۲۳۵۹۲۰
تاریخ انتشار: ۱۷ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۹:۴۰ 06 May 2024

استقرار ده ها هزار نیروی نظامی روسیه در اطراف شهر راهبردی اوکراین

بین الملل تابناک: هفتصد و هشتاد و هشتمین روز از حمله روسیه به اوکراین با دستور ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور این کشور می‌گذرد؛ تهاجمی که رویداد‌های بسیاری به دنبال داشته و منجر به تحریم گسترده روسیه از سوی بلوک غرب شده است و دورنمای مشخصی برای پایان آن نیز وجود ندارد.

توضیحات کرملین درباره مانور هسته‌ای ارتش روسیه
۱۴۰۳/۰۲/۱۷ - ۲۲:۱۲

سخنگوی کرملین امروز (دوشنبه) در اظهار نظری درباره رزمایش‌های اعلام شده توسط وزارت دفاع روسیه گفت: «اظهارات ماکرون، مقامات انگلیس و نماینده مجلس سنای آمریکا درباره آمادگی و قصد آنها برای اعزام پرسنل نظامی به اوکراین نیازمند توجه و تدابیر ویژه است.»

 دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین گفت: «این تصمیمات و اقدامات از سوی فرانسه، انگلیس و آمریکا نیازمند توجه و اقدامات ویژه هستند.»

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، این وزارتخانه پیش از این اعلام کرد که ستاد کل نیروهای مسلح روسیه مقدمات برگزاری رزمایشی را در آینده نزدیک با واحدهای موشکی منطقه نظامی جنوب شامل هوانوردی و همچنین نیروی دریایی به منظور افزایش توانمندی و آمادگی نیروهای هسته‌ای غیراستراتژیک برای انجام ماموریت‌های رزمی آغاز کرده است.

به گفته این وزارتخانه، در طول این رزمایش، نیروهای مسلح روسیه مجموعه‌ای از فعالیت‌ها را برای آماده‌سازی و استفاده از تسلیحات هسته‌ای غیراستراتژیک تمرین خواهند کرد.

فرانسه اعزام سرباز به اوکراین را تکذیب کرد
۱۴۰۳/۰۲/۱۷ - ۲۲:۱۱

وزارت خارجه فرانسه با تکذیب اظهارات یک مقام دفاعی سابق آمریکا درباره اعزام نظامیان فرانسه به اوکراین، گفت پاریس هیچ سربازی را به کی‌یف نفرستاده است.

وزارت خارجه فرانسه گزارش‌های منتشرشده درباره اعزام ارتش نیروهای خارجی فرانسه به اوکراین را تکذیب کرد و گفت این کشور هیچ سربازی به اوکراین نفرستاده است.

پیش‌تر «استفن براین» دستیار سابق معاون وزیر دفاع آمریکا در گفت‌وگو با رسانه‌های فرانسه گفت این کشور نیروهای هنگ خارجی خود (لژیون خارجی فرانسه) را به اوکراین اعزام کرده است.

وزارت خارجه فرانسه در واکنش به این اظهارات در شبکه اجتماعی ایکس (توییتر سابق) نوشت: «کارزار اطلاعات نادرست درباره حمایت فرانسه از اوکراین هنوز ادامه دارد. نخیر، فرانسه به اوکراین سرباز نفرستاده است.»

سرویس اطلاعات خارجی روسیه: آمریکا به دنبال جایگزین برای زلنسکی است
۱۴۰۳/۰۲/۱۷ - ۲۲:۰۸
 
سرویس اطلاعات خارجی روسیه اعلام کرد: به دلیل افزایش «بی‌تفاوتی» و «بی‌اعتمادی به نهادهای دولتی» در اوکراین که نگرانی غرب را در پی داشته‌ است، آمریکا جستجوهای خود را برای یافتن جایگزینی برای ولودیمیر زلنسکی رئیس‌جمهور کنونی اوکراین افزایش داده است.
 
به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، سرویس اطلاعات خارجی روسیه در گزارشی در این باره افزوده است:‌ تماس‌هایی از سوی آمریکایی‌ها با پترو پوروشنکو، ویتالی کلیچکو، آندری یرماک، والری زالوژنی و دیمیترو رازومکوف رئیس سابق پارلمان اوکراین برقرار شده است.
 
در این گزارش آمده است:‌اعتقاد آمریکایی‌ها بر این است که این چهره‌ها می توانند در صورت وخامت ناگهانی در جبهه که نیاز به تغییر فوری در رهبری رژیم کی یف داشته باشد، به بازیگران کلیدی تبدیل شوند.
 
سرویس اطلاعات خارجی روسیه خاطرنشان کرد:‌ در شرایط فعلی، هدف اصلی واشنگتن جلوگیری از شدت گرفتن وضعیت نومیدی در مردم اوکراین به دنبال شکست سیاست‌های غرب‌گرایان در این کشور است.
 
در این گزارش آمده است: شکست زلنسکی در تسخیر ذهن و قلب مردم اوکراین به وضوح آشکار شده است، به ویژه آنکه مشروعیت او به عنوان رئیس جمهور پس از پایان دوره پنج ساله او در ۲۰ مه به طور کامل از بین خواهد رفت.
 
در بخش دیگری از گزارش سرویس اطلاعات خارجی روسیه آمده است:‌ جنگ‌افروزان آمریکایی و اروپایی ترجیح می‌دهند زلنسکی را فعلاً در سمت خود نگه دارند، زیرا طرح‌های تأمین مالی جنگ با محوریت او شکل گرفته است و این موضوع،‌ سودهای هنگفتی هم برای حکومت کی‌یف و هم برای سازندگان تسلیحات غربی به همراه دارد.
 
سرویس اطلاعات خارجی روسیه افزوه است:‌ حامیان غربی درگیری نیابتی اوکراین علیه روسیه به شدت نگران نشانه‌های بی‌تفاوتی فزاینده در میان جمعیت اوکراین و بی‌اعتمادی آن‌ها به نهادهای دولتی این کشور هستند؛ افزایش موارد فرار از خدمت در میان ارتش نیروهای مسلح اوکراین نیز واقعیت ناراحت کننده دیگری برای حامیان رژیم کی‌یف است.
 
در این گزارش آمده است:‌ پس از شکست حملات متقابل اوکراین در سال ۲۰۲۳ و کمبود فزاینده مهمات و نیروی انسانی، تعداد بیشتری از نیروهای اوکراینی از انجام ماموریت های جنگی خودداری می کنند. بر اساس گزارش‌های متعدد، برخی دیگر حتی در معرض تیراندازی از پشت توسط یگان‌های مستقر در پشت آنها هستند تا از فرار و عقب‌نشینی آنها جلوگیری کنند.
 
اواخر سال ۲۰۲۳ میلادی، سرگئی ناریشکین رئیس سرویس اطلاعات خارجی روسیه گفته بود که اطلاعاتی دریافت کرده است مبنی بر اینکه غرب به طور فعال درگیر بحث برای یافتن جایگزین مناسب برای ولودیمیر زلنسکی است. این جست‌وجو به دلیل ناکامی‌های برجسته اوکراین چه در میدان جنگ و چه در فضای داخلی تقویت شد.
پیش از این، وزیر امور خارجه روسیه با اشاره به پایان اختیارات قانونی ولودیمیر زلنسکی در منصب ریاست‌جمهوری اوکراین در ۲۱ ماه مه (اول خرداد ۱۴۰۳) گفت که ممکن است دیگر نیازی به شناسایی وی به عنوان رهبر اوکراین در آن روز نباشد.
سرگئی لاوروف پنجشنبه نهم فروردین ۱۴۰۳ در مصاحبه با ایزوستیا در پاسخ به پرسشی درباره اظهارات نماینده مسکو در سازمان ملل تصریح کرد: در مورد آنچه ۲۰ مه (۳۱ اردیبهشت) و ۲۱ مه (اول خرداد) اتفاق خواهد افتاد، بیایید تا آن زمان زندگی کنیم، شاید نیازی به شناسایی زلنسکی به عنوان رئیس‌جمهوری اوکراین نداشته باشیم.
پیش‌تر واسیلی نبنزیا نماینده دائم روسیه در سازمان ملل گفته بود که تصمیم یکجانبه زلنسکی مبنی بر عدم برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری در اوکراین، رهبری وی بر کی‌یف را از ۲۱ ماه مه غیرقانونی می‌کند.
به نوشته خبرگزاری روسی ریانووستی، انتخابات ریاست جمهوری اوکراین قرار بود ۳۱ مارس ۲۰۲۴ (۱۲ فروردین ۱۴۰۳) برگزار شود، اما به دلیل حکومت نظامی و بسیج عمومی در اوکراین لغو شد. زلنسکی در این باره اعلام کرد که برای برگزاری انتخابات، اکنون "زمان مناسبی نیست".
در این پیوند، میکولا آزاروف، نخست وزیر سابق اوکراین گفته است: اختیارات زلنسکی در ۲۱ مه به پایان می رسد.
الکساندر دوبینسکی از اعضای سابق پارلمان اوکراین که به اتهام خیانت در بازداشت به سر می برد نیز ۱۳ فوریه ۲۰۲۴ (۲۴ بهمن ۱۴۰۲) گفته بود: اختیارات زلنسکی در شب ۲۱ مه منقضی می شود و پس از آن نمی توان آنها را تمدید کرد. وی خاطرنشان کرد: زلنسکی تنها در صورتی می‌تواند به وظایف خود ادامه دهد که دوره قبل از تصدی پست توسط رئیس‌جمهور جدید انجام شود و برای این کار باید انتخاباتی در اوکراین برگزار شود که در شرایط حکومت نظامی غیرممکن است. به گفته وی، هرگونه تمدید غیرقانونی ریاست‌جمهوری زلنسکی، غصب نامیده می شود.
آخرین دور مذاکرات روسیه و اوکراین در ۲۹ مارس ۲۰۲۲ (۹ فروردین ۱۴۰۱) در استانبول به مدت سه ساعت برگزار شد. در ماه‌های بعد، کی‌یف به طور رسمی تماس با مسکو را کنار گذاشت. رئیس جمهور اوکراین در چهارم اکتبر ۲۰۲۲ (۱۲ مهر ۱۴۰۱) تصمیم شورای امنیت ملی و دفاع این کشور را مبنی بر عدم امکان مذاکره با پوتین به اجرا گذاشت.
به نوشته ایزوستیا، زلنسکی در بهار ۲۰۱۹ به عنوان رئیس دولت انتخاب شد. اوکراین از فوریه ۲۰۲۲ ( آغاز عملیات ویژه نظامی روسیه – اسفند ۱۴۰۰) تحت حکومت نظامی قرار دارد. از نظر وی، انتخابات ریاست جمهوری در این شرایط ممنوع است، اما اگر پارلمان از تغییرات قانونی مربوطه حمایت کند، امکان برگزاری انتخابات وجود دارد.
روسیه پس از احضار سفیران انگلیس و فرانسه: پاسخ ما در اوکراین و فراتر از آن خواهد بود
۱۴۰۳/۰۲/۱۷ - ۱۹:۵۴

 اظهارات اخیر مقامات لندن و پاریس درباره دور تازه حمایت تسلیحاتی و نیروی نظامی از کی‌یف واکنش مسکو را در پی داشت و سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد که سفیران انگلیس و فرانسه به این وزارتخانه احضار شدند.

امانوئل مکرون رئیس‌جمهوری فرانسه روز پنجشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ در مصاحبه‌ای با تکرار اظهارات سابق خود در حمایت از کی‌یف تصریح کرد که اعزام نیرو به اوکراین را منتفی نمی‌داند. ‌هم‌زمان دیوید کامرون وزیر امور خارجه انگلیس نیز در جریان سفر به کی‌یف از آمادگی کشورش برای ارسال سلاح‌های دوربرد به اوکراین خبر داد و سخنانی مبنی بر اینکه کی‌یف حق استفاده از این سلاح‌ها در حمله به روسیه را دارد،‌ مطرح کرد.

بنا بر گزارش خبرگزاری ریانووستی، پیر لوی سفیر فرانسه در مسکو که دوشنبه ۱۷ اردیبهشت‌ماه به وزارت خارجه روسیه احضار شده بود،‌حدود ۴۰ دقیقه بعد از ورود به ساختمان این وزارتخانه، از این مکان خارج شد و از گفت و گو با خبرنگاران خودداری کرد.

وزارت امور خارجه روسیه در این پیوند اعلام کرد: اظهارات مکرون در مورد امکان اعزام نیروهای فرانسوی و ناتو به اوکراین به طرز قابل توجهی بدون تفکر بیان شده و غیر مسئولانه است.

بنا بر گزارش دیگر این رسانه روس، در جریان احضار نایجل کیسی سفیر انگلیس، وزارت امور خارجه روسیه اعتراض شدید خود را به سخنان دیوید کامرون وزیر امور خارجه انگلیس درباره حق کی‌یف برای ضربه‌زدن به روسیه با سلاح‌های انگلیسی را اعلام کرد.
بنا بر این گزارش، در این جلسه احضار به سفیر انگلیس در مسکو هشدار داده شد که پاسخ به حملات اوکراین با استفاده از تسلیحات انگلیسی در خاک روسیه می‌تواند هرگونه تاسیسات و تجهیزات نظامی انگلیس در خاک اوکراین و فراتر از آن باشد.

وزارت امور خارجه روسیه در جریان این احضار به سفیر انگلیس یادآور شد: حمله خصمانه کامرون با تضمین های لندن مبنی بر عدم استفاده از موشک های کروز دوربرد منتقل شده به کی‌یف برای حمله به روسیه در تناقض است، بنا بر این،‌ انگلیس عملاً خود را به عنوان یک طرف درگیری در اوکراین به رسمیت شناخت.

بنا بر این گزارش،‌ در جریان این احضار به سفیر انگلیس گفته شد که سخنان کامرون حاکی از تشدید شدید تنش و تایید مشارکت فزاینده لندن در عملیات نظامی در کی‌یف است.

بر این اساس، از کیسی خواسته شد تا در مورد پیامدهای فاجعه بار اجتناب ناپذیر چنین اقدامات خصمانه فکر کند و همچنین به شکل قاطع و صریح، اظهارات تحریک آمیز و جنگ طلبانه وزیر خارجه انگلیس را رد کند. 

نخست‌وزیر اوکراین: یک گام تا دعوت شدن به ناتو فاصله داریم
۱۴۰۳/۰۲/۱۷ - ۱۹:۵۳

نخست‌وزیر اوکراین دو هفته بعد از تصویب کمک‌های جدید اما به تاخیر افتاده آمریکا برای کشورش در مصاحبه‌ای گفت کی‌یف تنها یک گام تا دعوت شدن به ائتلاف ناتو فاصله دارد.

 «دنیس شمیهال» نخست‌وزیر اوکراین در مصاحبه‌ای با شبکه «سی.بی.سی نیوز» گفت: «ارتش کشور ما اکنون طبق استانداردهای ناتو کار می‌کند. ما همه اصلاحات لازم را اجرا کردیم و حالا یک گام تا دعوت از ما به ناتو باقی مانده است.»

او ادامه داد، اوکراین که در سپتامبر ۲۰۲۲ برای عضو شدن در سازمان پیمان آتلانتیک شمالی درخواست داد، انتظار دارد در اجلاس بعدی این ائتلاف که ماه ژوئیه امسال در واشنگتن برگزار خواهد شد پاسخ درخواست خود را دریافت کند.

شمیهال همچنین از اعزام سربازان غربی به اوکراین که اقدامی تحریک‌آمیز و تشدیدکننده جنگ است حمایت کرده و مدعی شد: «اعزام نیروهای تقویتی مطمئناً به عقب راندن روس‌ها کمک خواهد کرد اما فعلا اوکراین از متحدانش تجهیزات نظامی درخواست دارد و اگر زمانش برسد ما کاملا قدردان اعزام این نیروها خواهیم بود و خوشحال خواهیم شد.»

مدودف: به مداخله نظامی غرب در جنگ، خارج از خاک اوکراین پاسخ می‌دهیم
۱۴۰۳/۰۲/۱۷ - ۱۹:۵۲

معاون شورای امنیت روسیه به اظهارات برخی مقامات غربی درباره اعزام نظامیان این کشورها برای مشارکت در جنگ اوکراین واکنش نشان داد.

 «دیمیتری مدودف» رییس‌جمهور پیشین روسیه و معاون شورای امنیت روسیه امروز (دوشنبه) گفت اعزام نظامیان غربی به اوکراین متضمن ورود مستقیم این کشورها به جنگ است که روسیه مجبور خواهد شد خارج از خاک اوکراین به آن پاسخ بدهد.

روسیه از ابتدای جنگ اوکراین نسبت به عرضه تسلیحات غرب به اوکراین هشدار داده و گفته است که هرگونه محموله تسلیحاتی غرب هدف مشروع حملات مسکو خواهد بود.

موضوع اعزام نظامیان اروپایی به اوکراین برای مشارکت درجنگ، مدتی پیش در کنفرانسی درباره اوکراین در پاریس و از سوی «امانوئل ماکرون» رییس جمهور این کشور مطرح شد. اگرچه، بیشتر رهبران کشورهای ناتوهرگونه تصمیم برای اعزام نظامیان به اوکراین را رد کرده و آن را در بر دارنده تهدید گسترش جنگ تلقی کردند. با این حال اخباری از اعزام اولین گروه از نظامیان فرانسوی به اوکراین و استقرار آنها منتشر شده است.

خبرگزاری اسپوتنیک در این باره گزارش داد که مدودف در پستی در کانال تلگرامی خود نوشت: شاهد تنزل کلی طبقه حاکم در غرب هستیم. این طبقه واقعا نمی‌خواهد ربط چیزهای ابتدایی را بفهمد. اعزام نظامیان شما به قلمرو اوکراین متضمن ورود مستقیم به این جنگ خواهد شد که ما مجبور خواهیم شد در جایی خارج از قلمرو اوکراین به آن پاسخ بدهیم.

سوئیس از پاپ برای شرکت در کنفرانس صلح اوکراین دعوت کرد
۱۴۰۳/۰۲/۱۷ - ۱۹:۵۰

رئیس جمهور سوئیس با بیان اینکه پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان را برای شرکت در کنفرانس صلح اوکراین در ژوئن ۲۰۲۴ دعوت کرده است، گفت، واتیکان هم درباره این کنفرانس نظر مثبتی دارد.

«ویولا آمهرد» رئیس جمهور سوئیس در مصاحبه‌ای با روزنامه بلیک گفت: «ما واتیکان را دعوت کرده‌ایم. حضور واتیکان در کنفرانس صلح اوکراین خیلی مثبت است.»

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، وی همچنین ابراز امیدواری کرد که چین به همراه برزیل و آفریقای جنوبی به عنوان شرکای روسیه در بریکس در این کنفرانس که درباره برقراری صلح در اوکراین است، شرکت کنند.

رئیس جمهوری سوئیس در پاسخ به اینکه آیا این کشورها حضور در این کنفرانس را تایید کرده‌اند یا خیر، گفت: «ما در روزهای گذشته دعوت نامه‌های خود را به این کشورها برای حضور در کنفرانس ارسال کرده‌ایم. امیدوارم که بازخورد خوبی داشته باشد.»

سوئیس قرار است ۱۵ و ۱۶ ژوئن سال جاری میلادی میزبان کنفرانس صلح اوکراین باشد.

این رویداد قرار است با حضور ۱۶۰ هیات از سراسر جهان برگزار شود.

روسیه در لیست مدعوین نیست.

دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین گفت که این کنفرانس صلح نتیجه‌محور نیست چون بدون حضور روسیه مذاکراتی موثر درباره اوکراین انجام نخواهد شد و غیرممکن است.

تنش شدید میان مسکو و کشورهای اروپایی با آغاز رزمایش اتمی روسیه
۱۴۰۳/۰۲/۱۷ - ۱۹:۴۴

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که امروز (دوشنبه) با فرمان «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهوری این کشور و در پاسخ به اظهارات تهدیدآمیز غرب به ویژه پاریس، اقدام به برگزاری رزمایش تسلیحات تاکتیکی اتمی می‌کند.

 تارنمای رسانه روسی «اسپوتنیک» امروز با انتشار این خبر افزود: این رزمایش توسط یگان های موشکی منطقه نظامی جنوب روسیه در پاسخ به «تهدیدهای تحریک آمیز کشورهای غربی علیه مسکو» برگزار می شود.

این گزارش می افزاید: ستاد کل نیروهای مسلح روسیه خود را برای رزمایش استفاده از سلاح های اتمی «غیر راهبردی» آماده می‌کند.

لازم به یادآوری است که امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه طی هفته های اخیر با اتخاذ مواضع تند علیه کرملین، کاربرد سلاح اتمی علیه روسیه را در صورت شکسته شدن خطوط جبهه در اوکراین توسط قوای روس، مطرح کرد.

وزارت دفاع روسیه امروز اعلام کرد که رزمایش‌های آتی شامل یگان‌های موشکی منطقه نظامی جنوبی از جمله نیروهای هوانوردی و همچنین نیروی دریایی است که براساس دستور ولادیمیر پوتین، فرمانده کل نیروهای مسلح این کشور برگزار خواهد شد.

هدف از برگزاری این رزمایش از سوی وزارت دفاع روسیه، افزایش آمادگی نیروهای اتمی غیر راهبردی این کشور در انجام ماموریت های رزمی اعلام شده است.

در این ارتباط وزارت دفاع روسیه تاکید کرده است: حفظ آمادگی کارکان و تجهزات یگان ها جهت استفاده رزمی از تسلیحات اتمی غیر راهبردی به منظور پاسخگویی و تضمین بی‌قید و شرط تمامیت ارضی و حاکمیت روسیه در پاسخ به اظهارات تحریک‌آمیز و تهدیدات «تک تک» مقام های غربی علیه مسکو، از اهداف اصلی برگزاری این رزمایش است.

درهمین حال خبرگزاری رویترز نیز ضمن پوشش این خبر نوشت: بنابر اعلام وزارت دفاع روسیه، این کشور به دلیل تهدیداتی که از سوی مقام های غربی (علیه مسکو) مطرح شده است، روز دوشنبه (امروز) رزمایشی که شامل تمرین با تسلیحات تاکتیکی اتمی می شود، برگزار می کند.

بر اساس این گزارش، رزمایش روسیه شامل تمرین در ارسال و مهیا ساختن جهت به کاربردن تسلیحات اتمی غیر راهبردی خواهد بود.

استقرار ده ها هزار نیروی نظامی روسیه در اطراف شهر راهبردی اوکراین

نشریه نیوزویک در گزارشی به ارزیابی وضعیت نیروهای روسیه و اوکراین در منطقه دونتسک پرداخت و نوشت: در حالی که مسکو از تصرف یک روستای دیگر در منطقه دونتسک خبر می‌دهد ارتش اوکراین روز یکشنبه اعلام کرد که مسکو ۲۵ هزار سرباز خود را در اطراف شهر استراتژیک چاسیو یار (Chasiv Yar) مستقر کرده است.

 در گزارش نیوزویک آمده است: چاسیو یار یک شهر کلیدی در غرب باخموت است که موسسه مطالعات جنگ ایالات متحده آن را به عنوان یک «شهر قلعه» توصیف کرده و هشدار داده است که تصرف چاسیو یار از سوی روسیه به نیروهای روسی کمک می‌کند تا به سایر شهرهای بزرگ دونتسک حمله کنند.

بر اساس گزارش نیوزویک، سرهنگ الکساندر سیرسکی فرمانده کل نیروهای مسلح اوکراین ماه گذشته اعلام کرده بود که مسکو در تلاش است تا دفاع اوکراین را در غرب باخموت در هم بشکند، کنترل شهر چاسیو یار را در دست بگیرد و شرایط را برای پیشروی بیشتر نیروهایش به سمت شهر کراماتورسک که در شمال غربی منطقه دونتسک قرار دارد، ایجاد کند.

به نوشته نیوزویک، نیروهای روسیه طی روزهای گذشته بر شهرهای بردیچی، بوگدانوفکا، نوومیخلوفکا، سیمینوفکا و پرفومایسکو مسلط شده‌اند.

سناتور جمهوری‌خواه حمایت بایدن از اوکراین را محکوم کرد

 «سناتور رند پال» در اظهاراتی حمایت مالی از اوکراین را توسط دولت «جو بایدن» و با پشتیبانی «میچ مک کانل» رهبر اقلیت جمهوری‌خواه مجلس سنا محکوم کرد.

به گزارش پایگاه خبری هیل، رند پال در این مصاحبه ضمن محکوم کردن بایدن و مک کانل گفت: دلیل اصلی من برای مخالفت با ارسال پول به اوکراین این است که ما هیچ پولی نداریم. پول را باید قرض کرد. در واقع ما یک تریلیون دلار به چین بدهکار هستیم و آنها یک تریلیون دلار از بدهی ما را خریدند. ما باید از چین پول قرض کنیم تا آن را به اوکراین بدهیم.

پال همچنین در این مصاحبه گفت که مک‌کانل و دولت بایدن به اوکراینی‌ها گفته‌اند که مهم نیست چه می شود، اما آنها در نهایت به ناتو می پیوندند.

این سناتور خاطرنشان کرد: در حالیکه این تنها موضوعی است که می توان از آن برای آوردن اوکراین به پای میز مذاکره استفاده کرد.

وزیر دفاع ایتالیا خواهان مذاکره غرب با روسیه شد

وزیر دفاع ایتالیا تحریم های غرب علیه مسکو را شکست خورده دانست و خواهان مذاکره با رئیس جمهوری روسیه شد.

 خبرگزاری رویترز به نقل از مصاحبه امروز گیدو کروستو (Guido Crosetto) با روزنامه "ایل مساجرو" (Il Messaggero) نوشت که تحریم‌های اقتصادی علیه روسیه شکست خورده است و غرب باید برای پایان دادن به جنگ اوکراین برای مذاکره با ولادیمیر پوتین بیشتر تلاش کند.

به نوشته رویترز، کروستو در ادامه این مصاحبه گفت که غرب به اشتباه نفوذ اقتصادی خود را در جهان دست بالا گرفته و باور داشت که تحریم‌ هایش می‌تواند تهاجم روسیه را متوقف کند.

کروستو گفت: تنها راه حل این بحران مشارکت دادن همه طرف هاست تا ابتدا آتش بس و سپس صلح حاصل شود.

وزیر دفاع ایتالیا در پاسخ به مصاحبه کننده که پوتین را نسبت به مذاکره بی میل می دانست، گفت: این دلیل خوبی است تا بیشتر تلاش کنیم. ما نباید استفاده از مسیر احتمالی دیپلماسی را هر چقدر هم که بعید باشد کنار بگذاریم.

با این حال، کروستو از تصمیم ایتالیا برای ادامه ارسال تسلیحات به اوکراین دفاع و هدف از آن را کسب "زمان و شرایط دستیابی آتش بس و صلح" عنوان کرد.

کروستو در ادامه این گفت و گو گفت که اشغال کی یف، پایتخت اوکراین، به دست نیروهای روس، "ناگزیر به درگیری با کشورهای دیگر که تانک های روس را در مرزهای خود نمی پذیرند" منجر می شود.

این وزیر ایتالیایی افزود که ضد حمله تابستان پارسال اوکراین با توجه به برتری نظامی روسیه اشتباه بوده است.

کروستو گفت:"شخصاً به ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین هشدار داده بودم که این عملیات محکوم به شکست است، اما حرف مرا گوش نکردند."

 

 

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۹
در انتظار بررسی: ۱۶
انتشار یافته: ۲۹
بخموت هشت هزار نفری را که یکسال طول کشید و با دهها هزار کشته و اشپزش گرفت. ببینیم دومین ارتش بزرگ دنیا این را در چند ماه می خواهد بگیرد!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۱:۲۰ - ۱۴۰۳/۰۲/۱۸
بله ولی روسیه مثل ناتو وحشیانه شهرها را بمباران نمیکنه
واقعا شی رئیس جمهور چین باید درسی باشد برای همه. با این همه قدرت و این همه ثروتی که چین به هم زده باز مغرور نشده و باز میگه چین هنوز کشور در حال توسعه هست و همین الان در اروپا هست تا روابط اقتصادی چین را با اروپا افزایش بده و در اروپا میگه باید همه دنبال راه حل برای پایان جنگ اکراین باشیم.
هفتاد سال و سه نسل هست که کیمها هر هفته کره جنوبی و ژاپن و امریکا را به جنگ اخر الزمانی تهدید می کنند. اگر روزی کیم از دنیا دست کشید و یک تیر به سمت کره جنوبی شلیک کرد انوقت پوتین هم دست از دنیا خواهد کشید! تمام هدف اینها زندگی و دنیاست.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۱:۲۲ - ۱۴۰۳/۰۲/۱۸
لابد جنایات ناتو و اسراییل به خاطر آخرت
همش بازی سیاسی ، همش فریب و دروغ ، تا ترامپ نیاد هیچ اتفاق تازه ای نخواهد افتاد و هیچی هم مشخصی نمیشه .
جا داره آی ی کانادا خودش بره تکلیف جنگ اوکراین رو یکسره کنه
با این کد مخفی
ضربدر بالا پایین پایین مربع مثلث مربع مربع ضربدر
روسیه به پایان سلام کن
پاسخ ها
ناشناس
| Canada |
۰۰:۴۰ - ۱۴۰۳/۰۲/۱۸
بیمه معمولی دیگه جواب نمیده. بیمه تکمیلی و فوق تکمیلی نیاز هست
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۳:۲۵ - ۱۴۰۳/۰۲/۱۸
به آی پی کانادا بگین رحم کنه به روسیه
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۱:۵۱ - ۱۴۰۳/۰۲/۱۹
چقدر عقده ای و مسخره هستی ، حتی به آی دی کانادا هم حسادت میکنی. اگه غذا برای خوردن نداری بگو برات بیاریم
در بهار تابستان امسال تکلیف جنگ اوکراین با شکست روسیه مشخص می شود روسیه فکر می کند دست به اتم شد همه تسلیم او می شوند اگر یکی زد ده تا می خورد چون از چهار طرف محاصره هسته ای است
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۱:۲۵ - ۱۴۰۳/۰۲/۱۸
دیگه برا این حرفا دیر شده
غربچرا
در حسرت چرا در غرب
دلقک به چه جیزهایی دل خوش کرده. بوی الرحمن دلقک بلند شده خودش خبر نداره
به نوشته نیوزویک، نیروهای روسیه طی روزهای گذشته بر شهرهای بردیچی، بوگدانوفکا، نوومیخلوفکا، سیمینوفکا و پرفومایسکو مسلط شده‌اند.

غربگداهای اوکراین در مسیر فروپاشی....
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۱:۱۶ - ۱۴۰۳/۰۲/۱۸
اینا اسم روستا هست یا شهر ؟
مشخصه سوزش شکست ناپلئون از روسیه هنوز جاش خوب نشده
روسیه عجب کشور احمقیه ! چقدر کودنه ! یکی نیست بگه خب تو که 10 برابر ایران تحریمت کردن دیگه چیزی برای از دست دادن نداری
بردار 50 تا موشک دوربرد بده به کوبا و ونزوئلا و کلی هم سلاح دوش پرتاب و چی چی بده به دشمن های اروپا

اینطوری حساب کار دست غربی ها میاد بعد ببین فرانسه جرات داره سرباز اعزام کنه یا نه

اینا که دیگه از بدیهیاته اینم نمیفهمید آخه
پاسخ ها
ناشناس
| Canada |
۰۰:۴۳ - ۱۴۰۳/۰۲/۱۸
اگر قدرت و دنیا برای بایدن و ترامپ شیرینه برای پوتین و کیم و... ده هزار بار شیدین تره که حتی حاضر نیستند یک انتقاد بشنوند
اصرار به عضویت اکراین در ناتو راه حلی جز سقوط حکومت اکراین برای جلوگیری از جنگ جهانی باقی نمیگزارد
اینکه ارتش روسیه مانور هسته ای انجام میدهد معنیش این است که غرب دخالت نکند تا بتوانم اوکراین را فتیله پیچ کنم
امیدوارم بحق خونهای ریخته شده تمام بیگناهانی که درجهان که بدست انگلیسیها ویا باعث و بانیش بودند خدا کمک کند روسیه تمام خاک انگلیس را بمباران کند انشاالله فقط خدامیداندکه این روباه کثیف چه جنایت‌هایی درجهان انجام داده
واقعیت غیر از این است ،روسیه امار کشته های خود را پنهان می‌کند ،ودر کشورهای قزاقستان ،ازبکستان،قیرقیزستان،گرجستان،ترکمنستان،حتی مردم داغستان از ستم روسیه بستوه آمدند ،،و این کشورها همراه روسیه نیستن روسیه از ترس اوکراین را مجازات کرد تا این کشورها حساب دستشان بیاد
روسیه پیروز است
هرچند روسیه و انگلیس خبیث در طول تاریخ فقط به ضرر ما ایرانیها بوده اند و در جنگ جهانی دوم نصف جمعیت ایران بخاطر قحطی که انگلیس باعث آن شد از بین رفت. باید هرکشوری برای خودش تقلا کنه.الان روسیه قدرت اتمی بزرگی هست و هیچ وقت اجازه نمیده اوکراین به یه قدرت بزرگ حامی ناتو تبدیل بشه و کشورهای اروپایی باید باش کنار بیان. خدا کنه هم روسیه وهم انگلیس همدیگرو نابود کنند تا خیال ما از این دو دشمن تاریخی راحت بشه.
پاسخ ها
مهدی
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۵۷ - ۱۴۰۳/۰۲/۱۸
خدا کنه
آقای کانادایی محترم و اون دوست ناشناس عزیز که علیه هم دیگر نظر می‌دید لطفاً بس کنید
حمله شوروی به افغانستان واشغالش با تصرف اوکراین بوسیله روسیه فرق میکنه روسیه اوکرانو جز کشور خودش میدونه و قبلا هم جزو روسیه تزاری وبعد جزو شوروی بوده اوکراین محکوم به انحلال هست
تا پوتین و مدودوف دائم الخمر جنایتکار اشغالگر متجاوز خونخوار ترور نشن، فایده نداره. اینا باید به هلاکت برسن تا سزای تجاوز و کشتار و ویرانی و آوارگی میلیونها انسان بیگناه متوقف بشه
برچسب منتخب
# حادثه سقوط بالگرد رییس جمهور # سید ابراهیم رئیسی # حسین امیر عبداللهیان # سیدمحمدعلی آل هاشم # مالک رحمتی
وب گردی