بازدید 2337

نتانیاهو پخش الجزیره را ممنوع کرد

نخست‌ وزیر رژیم صهیونیستی که از پوشش جنایات فجیع ارتش این رژیم در نوار غزه توسط شبکه الجزیره خشمگین است، از تصمیم خود برای جلوگیری از پخش این شبکه در سرزمین‌های اشغالی خبر داد.
کد خبر: ۱۲۲۹۹۲۱
تاریخ انتشار: ۱۴ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۳:۰۳ 02 April 2024

به گزارش تابناک، «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در پیامی در «ایکس» (توییتر سابق) اعلام کرد «فورا برای بستن شبکه الجزیره» مطابق با قانون تصویب شده جدید در «کِنست» (پارلمان این رژیم) اقدام خواهد کرد.

وی با «تروریستی» خواندن شبکه الجزیره گفت: شبکه تروریستی الجزیره از این پس در اسرائیل پخش نخواهد شد.

به گزارش ایسنا نتانیاهو، الجزیره را به «دستگاه تبلیغاتی حماس» و «مشارکت فعالانه در حمله هفتم اکتبر» متهم کرد.

این اظهارات پس از آن بیان شد که کنست قانونی را تصویب کرد که به‌طور موقت به کابینه اختیار می‌دهد از فعالیت شبکه‌های خبری خارجی در سرزمین‌های اشغالی در صورتی که به نظر سرویس‌های امنیتی به امنیت رژیم صهیونیستی آسیب می‌رسانند، جلوگیری کند.

این قانون با ۷۱ رای موافق در برابر ۱۰ رای مخالف به تصویب رسید.

الجزیره نیز اتهام آسیب رساندن به امنیت رژیم صهیونیستی را رد کرد و آن را «دروغی خطرناک و مضحک» خواند که خبرنگاران این شبکه را در معرض خطر قرار می‌دهد.

این شبکه به شدت از حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه انتقاد و اعلام کرد که نیروهای این رژیم به عمد تعدادی از خبرنگاران این شبکه را در جریان درگیری در غزه هدف قرار داده و به شهادت رسانده‌اند.

الجزیره همچنین در بیانیه خود تاکید کرد که این تهمت‌ها و اتهامات آن را از ادامه پوشش جسورانه و حرفه‌ای تحولات غزه باز نمی‌دارد و تمامی حقوق قانونی خود را محفوظ می‌داند.

پیش از این آمریکا نیز نسبت به تصویب این قانون ابراز نگرانی کرده بود.

«کارین ژان پیر» سخنگوی کاخ سفید در این باره گفت: «ما به آزادی مطبوعات اعتقاد داریم و چنین چیزی بسیار مهم است.»

وی افزود: آمریکا از کارهای بسیار مهم روزنامه‌نگاران در سرتاسر جهان حمایت می‌کند، و این شامل کسانی نیز می‌شود که از درگیری در غزه گزارش می‌دهند. اگر این گزارش‌ها درست باشد، برای ما نگران کننده است.»

این اقدام رژیم صهیونیستی واکنش جنبش حماس را نیز به همراه داشت.

حماس در بیانیه‌ای در این باره اعلام کرد: این جنبش در بیانیه‌ای اعلام کرد: «تصویب ممنوعیت پخش الجزیره توسط کنست و تأیید نتانیاهوی تروریست مبنی بر قصد خود برای بستن این شبکه، پس از پوشش حرفه‌ای آن از جنگ نسل‌کشی علیه مردم ما، چهره واقعی این رژیم اشغالگر فاشیست را آشکار می‌کند که ناامیدانه به دنبال پنهان کردن حقیقت و جنایات فجیع خود است.»

در این بیانیه آمده است: این تصمیم انتقام جویانه نقطه اوج کمپین محدودیت‌ها، محاصره‌ها و تروریسم تحمیل شده توسط رژیم اشغالگر فاشیست بر روزنامه نگاران، کار خبرنگاران و جنایات و تخلفات این رژیم علیه آنها است.

این جنبش از نهادهای بین‌المللی فعال در زمینه حقوق بشر و روزنامه‌نگاری خواست تا اقدام صهیونیست‌ها در قبال الجزیره را محکوم کرده و رفتار وحشیانه رژیم اشغالگر را در قبال روزنامه‌نگاران و خبرنگاران افشا کنند و همچنین برای وادار کردن رژیم صهیونیستی به توقف جنایات خود و هدف قرار دادن عمدی خبرنگاران تلاش جدی کنند.

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
برچسب ها
برچسب منتخب
# حادثه سقوط بالگرد رییس جمهور # سید ابراهیم رئیسی # انتخابات ریاست جمهوری # انتخابات # حج
وب گردی