بازدید 5834

آخرین وضعیت آب‌وهوا و ترافیک جاده‌ای؛ سه‌شنبه ۱۴ فروردین ۱۴۰۳

تعداد تردد‌های نوروزی در مجموع به ۵۰۲ میلیون رسید که روزانه و میانگین ۲۶.۵ میلیون تردد در جاده‌های کشور داشتیم. در ورودی برخی شهرها، ترافیک سنگین و نیمه سنگین است. بنا بر آخرین آمار، ۱۲۰ هزار خودرو مسافر در استان مازندران، ۱۱۰ هزار خودرو در گیلان و ۴۷ هزار خودرو در خراسان رضوی هنوز وجود دارند که انتظار داریم تا آخر هفته نیز این عزیزان به خانه بازگردند.
کد خبر: ۱۲۲۹۹۱۱
تاریخ انتشار: ۱۴ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۲:۲۷ 02 April 2024

در روزهای پایانی تعطیلات نوروزی، اگر قصد بازگشت از سفر دارید، بهتر است از وضعیت ترافیکی و آب‌و‌هوایی آگاه شوید، تا سفر راحت‌تر و کم‌خطرتری پیش رویتان قرار گیرد.

به گزارش «تابناک»؛ با این مقدمه با شماییم با چکیده اخبار وضعیت راه‌های کشور و وضعیت جوی مسیر‌ها و شهر‌های کشور در روز جاری، تا اگر خود قصد سفر دارید یا عزیزانتان قصد دل سپردن به جاده در مسیر‌های دور و نزدیک را دارند، بتوانید با آگاهی از وضعیت ترافیکی و آب‌و‌هوا، با ایمنی کامل سفر کرده یا در صورت امکان، با تغییر مسیر یا زمان سفر و یا حتی مقصد مسافرت، از خطراتی که در کمین نشسته، پرهیز کرده و تعطیلات خوشی را پیش روی داشته باشید.

آخرین وضعیت ترافیک

سرهنگ احمد شیرانی، رییس مرکز مدیریت ترافیک پلیس راهور فراجا گفت: از ۲۴ اسفندماه تا ۱۳ فروردین ماه، تعداد تردد‌های نوروزی در مجموع به ۵۰۲ میلیون رسید که روزانه و میانگین ۲۶.۵ میلیون تردد در جاده‌های کشور داشتیم.

وی افزود: خوشبختانه در حال حاضر وضعیت مناسبی را در جاده‌های کشور شاهد هستیم، اما در ورودی برخی شهرها، ترافیک سنگین و نیمه سنگین است.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور فراجا درباره ترافیک ورودی پایتخت ادامه داد: از ابتدای صبح امروز در محور‌های ورودی شهر تهران، در آزادراه کرج-تهران و شهریار-تهران ترافیک نیمه سنگین گزارش شده است.

شیرانی با بیان اینکه به نظر می‌رسد، بیشتر مسافران نوروزی به شهر مبدا خود بازگشته‌اند، افزود: بر اساس آخرین آمار، ۱۲۰ هزار خودرو مسافر در استان مازندران، ۱۱۰ هزار خودرو در گیلان و ۴۷ هزار خودرو در خراسان رضوی هنوز وجود دارند که انتظار داریم تا آخر هفته نیز این عزیزان به خانه بازگردند.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور فراجا ادامه داد: طرح نوروزی پلیس تا امروز ۱۴ فروردین ماه ادامه داشت. همچنین از امروز تا پایان هفته نیز همکاران من در تمامی معابر حضور دارند تا انشاءالله خدمات مناسبی به هموطنان ارائه کنیم.

شیرانی به هموطنانی که هنوز از سفر بازنگشته اند توصیه کرد، قوانین راهنمایی و رانندگی را برای حفظ سلامت خود و دیگران رعایت و با مدیریت زمان سفر خود به کاهش ترافیک کمک کنند.

وی افزود: نیاز است که هموطنان آخرین وضعیت جوی و ترافیکی جاده‌ها را قبل از سفر بررسی کنند. رانندگان می‌توانند با تماس با شماره تلفن‌های ۱۲۰ راهور و ۱۴۱ راهداری و یا مراجعه سایت پلیس راهور، از آخرین وضعیت جوی و ترافیکی جاده‌های کشور مطلع شوند.

آخرین وضعیت آب‌وهوا و ترافیک جاده‌ای؛ سه‌شنبه ۱۴ فروردین ۱۴۰۳

آخرین وضعیت آب و هوا

کبری رفیعی، کارشناس سازمان هواشناسی کشور با اشاره پیش‌بینی وضعیت آب و هوای روز سه شنبه چهاردهم فروردین ماه ۱۴۰۳ اظهار کرد: امروز مناطق مرکزی کرمان، شمال هرمزگان، غرب فارس، شمال خراسان رضوی و نقاط مرکزی زاگرس بارش رگبار پراکنده را تجربه می‌کنند.

وی افزود: فردا، چهارشنبه، استان‌های چهار محال و بختیاری، لرستان، کهگیلویه و بویراحمد، نیمه غربی اصفهان، شمال و شرق استان فارس، بخش‌هایی از استان‌های مرکزی، همدان و ارتفاعات مرکزی البرز بارش باران، رعد و برق و وزش باد را در پی خواهند داشت.

کارشناس سازمان هواشناسی در ادامه گفت: روز پنجشنبه نیز شمال استان سیستان و بلوچستان و جنوب یزد این وضعیت را تجربه می‌کنند و انتظار می‌رود این بارش‌ها در روز جمعه به شمال شرق کشور منتقل شوند.

وی خاطرنشان کرد: پدیده دیگر هواشناسی وزش باد شدید است که در دو روز آینده مناطق شرق و جنوب شرق کشور را در بر می‌گیرد که در برخی نقاط سبب گرد و خاک نیز می‌شود. آب‌های شرقی خلیج‌فارس، تنگه هرمز و دریای عمان، در دو روز آینده مواج و متلاطم خواهند بود.

این کارشناس سازمان هواشناسی با اشاره پیش بینی وضعیت آب و هوای استان تهران نیز گفت: بیشینه دما در تهران امروز به ۱۹ درجه و کمینه دما به ۹ درجه بالای صفر رسید و پیش‌بینی می‌شود، فردا نیز همین حداقل دما را داشته‌ باشد.

رفیعی یادآور شد: اردبیل با منفی ۳، همدان با منفی یک، زنجان با صفر و شهرکرد با یک درجه به ترتیب سردترین مراکز استان‌های کشور هستند.

وضعیت جوی استان‌های کشور برای امروز و روزهای آینده این گونه پیش‌بینی می‌شود؛

آخرین وضعیت آب‌وهوا و ترافیک جاده‌ای؛ سه‌شنبه ۱۴ فروردین ۱۴۰۳

آخرین وضعیت آب‌وهوا و ترافیک جاده‌ای؛ سه‌شنبه ۱۴ فروردین ۱۴۰۳

آخرین وضعیت آب‌وهوا و ترافیک جاده‌ای؛ سه‌شنبه ۱۴ فروردین ۱۴۰۳

آخرین وضعیت آب‌وهوا و ترافیک جاده‌ای؛ سه‌شنبه ۱۴ فروردین ۱۴۰۳

آخرین وضعیت آب‌وهوا و ترافیک جاده‌ای؛ سه‌شنبه ۱۴ فروردین ۱۴۰۳

تور تابستان ۱۴۰۳
تبلیغات تابناک
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
برچسب منتخب
# حمله به کنسولگری ایران در سوریه # جهش تولید با مشارکت مردم # اسرائیل # حمله ایران به اسرائیل
آخرین اخبار