بازدید 8929
۸
پرونده مشکوک سانتاکلارا و افشای ناقص یک سند

سرگیجه در استقلال؛ هت‌تریکِ حذف از آسیا یا کامبک توافقی؟ / شاگرد اول منتظر کارنامه خرداد!

پاسخ هیچکدام از ابهام های این ماجرا را نمی‌دانیم و افشای صفحه آخر تفاهم‌نامه هم چیزی را ثابت نمی‌کند. اگر زارعی مدیر صدور مجوز حرفه‌ای حاضر به افشای جواب صحیح نباشد، باید تا خردادماه صبر کنیم
کد خبر: ۱۲۲۹۸۳۷
تاریخ انتشار: ۱۴ فروردين ۱۴۰۳ - ۰۲:۲۳ 02 April 2024

سرگیجه در استقلال؛ هت‌تریکِ حذف از آسیا یا کامبک توافقی؟ / شاگرد اول منتظر کارنامه خرداد!

باشگاه استقلال در واکنش به گزارش منتشر شده در برخی رسانه‌های داخلی، صفحه آخر و امضای زیر تفاهم‌نامه با باشگاه سانتاکلارا پرتغال را فاش ساخت.

به گزارش تابناک ورزشی؛ آبی‌های تهران دوسال است که به دلیل عدم موفقیت در دریافت مجوز حرفه‌ای از لیگ قهرمانان آسیا حذف می‌شوند. این جریمه تنها به خاطر عدم تسویه حساب با طلبکاران یا عدم تعیین تکلیف بدهی‌های قطعی استقلال با شاکیان مالی بوده است.

علی خطیر که بعداز توصیف‌های قربان‌زاده رئیس اسبق سازمان خصوصی‌سازی به "شاگرد اول" معروف شده بود، به عنوان ندیری کاربلد و با شعار جلوگیری قطعی از تکرار حذف استقلال از آسیا مدیرعامل شد.

معاون سابق آبی‌ها عجالتا برخلاف ادعای خود تا امروز توان لازم برای حل مشکل مالکیت مشترک با پرسپولیس را نداشته است ولی برای حل و فصل آن تا پنجم اردیبهشت وقت هست. البته خطیر خوب می‌داند که نباید برای حل معضلی که در اختیار و توان او نبود قول و وعده می‌داد.

بهرحال نکته مهمتر برای هواداران و کارشناسان، تسویه بدهی‌ها و بستن پرونده شاکیانی بود که رای قطعی در دست داشتند. مهمترین آنها هم پرونده شکایت باشگاه سانتاکلارا پرتغال بابت حق انتقال محمد محبی بود.

بازیکنی که توسط مصطفی آجورلو به استقلال آورده شد اما این مدیر ، به تعهدات داده شده عمل نکرد و باشگاه را در چنین باتلاقی انداخت‌. طلبی که اصلا این میزان نبود، بلکه جرایم بدقولی به آن اضافه شد و تا حدود دو برابر رشد کرد!

باشگاه استقلال با وجود آنکه ظهر دوشنبه سیزدهم فروردین در واکنش به نگرانی و گزارش برخی رسانه‌ها ، بیانیه کلی و بدون نام مسوول صادر کرده و اعلام کرد که خیال همه راحت باشد، بار دیگر و در ساعات پایانی آخرین روز تعطیلات نوروزی، ناچار به انتشار یک برگ سند شد که البته همه ابهام ها را برطرف نمی‌کند.

سرگیجه در استقلال؛ هت‌تریکِ حذف از آسیا یا کامبک توافقی؟ / شاگرد اول منتظر کارنامه خرداد!

استقلال اعلام کرد: "به رغم توضیح شفاف پیرامون بارگذاری مدارک و مستندات مربوط به اخذ مجوز حرفه‌ای، برخی افراد به دروغ، خبر جعلی حذف استقلال از آسیا را در فضای مجازی منتشر کرده‌اند.

با گذشت تنها چند ساعت از بیانیه شفاف باشگاه استقلال که به صراحت در آن تاکید شده بود استقلال تمامی مدارک و مستندات لازم جهت اخذ مجوز حرفه‌ای را بارگذاری کرده و از این بابت نگرانی ندارد، برخی افراد که سابقه دشمنی با باشگاه استقلال را دارند، به دروغ مدعی حذف از آسیا شدند و متاسفانه برخی رسانه‌ها، پایگاه‌های خبری و کانال‌ها و صفحه‌های هواداری نیز بدون تحقیق درباره صحت و سقم این خبر جعلی، اقدام به بازنشر خبر دروغ یک رسانه می‌کنند و باعث نگرانی هواداران شریف استقلال می‌شوند.

باشگاه استقلال ضمن تکذیب این خبر جعلی، بار دیگر به هواداران فهیم خود اطمینان می‌دهد تمام مدارک و مستندات از جمله تسویه نامه معتبر با باشگاه سانتاکلارا را بارگذاری کرده و فقط به منظور پایان دادن به دروغ و شیطنت بدخواهان اقدام به انتشار امضای تسویه نامه دو باشگاه استقلال و سانتاکلارا می‌کند.

طبیعی است به دلیل بند محرمانگی امکان انتشار متن توافق وجود ندارد اما تاریخ کنار مهر و امضای باشگاه استقلال نشان می دهد این توافق در تاریخ ۲۲ ماه مارس، قبل از پایان مهلت قانونی امضا شده است.

باشگاه استقلال از رسانه‌ای که خلاف مفهوم نامش، منبع بی اعتمادی و سلب اعتماد در جامعه شده و تمامی رسانه‌هایی که این خبر دروغ و جعلی را بازنشر دادند، شکایت می‌کند. همچنین در صورت تداوم این شیطنت‌ها، اسامی افراد پشت پرده جریان سازی رذیلانه علیه استقلال که بابت اخذ مجوز حرفه‌ای، سرخورده می‌شوند را منتشر خواهد کرد. "

بکارگیری این نوع ادبیات در اطلاعیه رسمی استقلال البته تازگی ندارد اما چیزی که ذهن کارشناسان را به خود معطوف کرده، جزئیات توافق است.

این درست است که انجام توافق کتبی با طلبکار ، از سوی مجاری قانونی و کنفدراسیون فوتبال آسیا به منزله تعیین تکلیف بدهی است و اگر تا قبل از تاریخ یازدهم فروردین انجام شده باشد، پرونده را از خطر دور می‌کند اما اگر داخل متن تعهداتی داده شده باشد که به طور مثال مبلغ ایکس باید تا فلان تاریخ به حساب رسمی سانتاکلارا بنشیند وگرنه باطل است، و این اتفاق نیفتاده باشد، آنوقت پاسخ مدیران باشگاه استقلال چیست؟ 

چرا باشگاه پرتغالی تا امروز، حداقل وصول بخشی از مطالبات خود را تأیید نمی‌کند؟ مبلغی که گفته می‌شود ۳۰۰هزار دلار است از چه طریقی به سانتاکلارا داده شد؟ آیا فیفا این پول را در موعد مقرر از محل مطالبات استقلال به حساب معرفی شده واریز کرده است؟

 فدراسیون فوتبال چه نقشی این وسط دارد؟ آیا راست است که حدود ۲۰۰هزار دلار یا یورو از این پول را قرار بود کنفدراسیون آسیا از محل مطالبات فدراسیون به حساب سانتاکلارا جابجا کند و بعدا معادلش را در تهران از استقلال بگیرد؟

آیا هیات رئیسه فدراسیون فوتبال چنین چیزی را تصویب کرده بود و به تاج چنین مجوزی را داده بود؟ آیا تاج موافقت ای اف سی را گرفت و آیا همه این مسیر پرپیچ و خم در موعدش طی شده است؟

اینها چیزهایی است که ما پاسخ هیچکدامش را نمی‌دانیم و اگر زارعی مدیر صدور مجوز حرفه‌ای حاضر به افشای پاسخ آن نباشد، باید تا خردادماه صبر کنیم. 

البته استقلال در مورد ممنوعیت انتشار متن تفاهم هم درست می‌گوید و معمولا اسناد اینچنینی به خصوص وقتی به مرحله قضایی بین‌المللی می‌رسند، قابل افشا نیستند. 

اما مدیران سنوات قبل، آنقدر دروغ گفته و خلاف عمل کرده‌اند که امروز افکار عمومی و رسانه با بیانیه و قسم و قول ، قانع نمی‌شوند. مدیران فعلی استقلال هم چندان کارنامه درخشانی در این زمینه‌ها ندارند و ماجرای جعل که در نهایت با محرومیت سنگین معاون بین‌الملل باشگاه ماست‌مالی شد، این واقعیت را اثبات می‌کند.

حالا با توجه به بسته ماندن پنجره نقل و انتقالاتی استقلال، همه شک کرده‌اند که مبادا مثل پارسال که سجادی وزیر ورزش به دروغ خبر از حذف نشدن استقلال یا رفع مشکل مالکیت مشترک را داده بود، امسال هم مدیران باشگاه مشغول خریدن زمان برای رسیدن به واگذاری سهام باشگاه و معرفی مالک جدید جهت لابی در جهت ابقای خودشان هستند.

باید منتظر ماند و ادعاها را راستی آزمایی کرد، طولی نخواهد کشید که حقیقت منتشر شود و همه متوجه شوند استقلال موفق شده تکلیف پرونده سانتاکلارا را قبل از یازده فروردین مشخص کند یا خیر؟

 

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
تبلیغات تابناک
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۲
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۸
جانمی جان :)
این هم یک حقه دیگر از مالکیت مشترکه وگر نه انتقال پول راحته
نتیجه کار مدیران سلیقه ای بیش از این نیست.هیچ چیز سرجای خودش نیست. اروپا را پیش کش ، فقط به کشورهای عربی خلیج فارس نگاه کنیم ببینیم چه پیشرفت هایی در حوزه باشگاه داری کرده اند اون وقت خودمون چقدر بدبختیم .
880 میلیارد بدهی داره از قبل تو فرابورس هست
حذف هم نشه این دفعه تهدیدی برای فوتبال ملیه afc نشون داده دنبال بهونه است
دولتمردان کیسه رو شل کنید و بدهی ها را بدید
مدیران نالایق ، فساد پشت فساد برای تیمهایی که بودجه و بیت المال این مملکت را از بین می برند ایا بهتر نیست یا سریعا واگذار شوند و اگر خریداری نیست منحل شوند
همون بهتر حذف بشن

بیت المال هدر نمیشه
ظاهرا پرسپولیس در خطر حذف قرار داره
مهم این است که ما در مان و مکان مناسب پاسخ می دهیم و زمان و مکانش را هم خودمان تعیین می کنیم
برچسب منتخب
# حمله به کنسولگری ایران در سوریه # اسرائیل # حمله ایران به اسرائیل # کنکور # حماس
آخرین اخبار