بازدید 6323
۳

حصار پارک قیطریه برداشته شد

معاون میراث فرهنگی استان تهران از حضور نیرو‌های یگان حفاظت در محوطه پارک قیطریه و حذف حصار‌هایی که به تازگی برای ساخت مسجد در پارک نصب شده بود خبر داد.
کد خبر: ۱۲۲۹۶۸۸
تاریخ انتشار: ۱۳ فروردين ۱۴۰۳ - ۰۹:۳۰ 01 April 2024

به گزارش «تابناک»، محسن سعادتی معاون میراث فرهنگی استان تهران در گفت‌وگو با مهر بیان کرد: فضایی که قصد داشتند در آنجا مسجد بسازند حصار داشت ما به شهرداری نامه زدیم که قبل از انجام هر کاری باید کارشناس میراث فرهنگی این اداره کل در آنجا مستقر باشد ما نیروهای یگان حفاظت از آثار را به محل پارک فرستادیم و آنها گزارش دادند که این حصارها برداشته شد و هیچ اقدامی اعم از گودبرداری با فعالیت دیگری در آن محدوده انجام نشده است.

وی گفت: قیطریه محوطه باستانی مهمی است و مرحوم کامبخش فرد وقتی آنجا را کاوش کرد گفت که توانسته ۳۵۰ گور کشف کند و هنوز آثار زیادی آنجا هست که باید کاوش شود.

تور تابستان ۱۴۰۳
تبلیغات تابناک
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱
در انتظار بررسی: ۱۷
انتشار یافته: ۳
چقدر بین مسئولین هماهنگی هست.من فکر می کنم.ساخت مسجد بهانه است.معلوم می شود مملکت را همین جوری اداره میکنند.
.
پس بگو موضوع چیه؟ زاکانی متوجه اثار باستانی در منطقه شده، خب بحث پول و فروش آثار و ... و برای دستیابی باید چکار کرد؟ از دین مایه گذاشت. به بهانه ساخت مسجد گودبرداری کرد و .....
از ساکنان منطقه هستم، این منطقه دهها مسجد بزرگ و کوچک و امام زاده و حوزه علمیه و حسینیه دارد و کوچکترین کمبودی از این بابت نداریم، در دو دهه اخیر تمام باغات منطقه به برج و آپارتمان تبدیل شد ولی حتی یک درمانگاه یا کتابخانه ساخته نشده! این پارک تنها فیلتر سبز منطقه است و تخریب و قطع درختان بسیار قدیمی قطعا موجب ناخشنودی خدا و بندگانش خواهد شد. اگر از نظر مسجد کمبودی احساس میشد خود اهالی اقدام میکردند .
ممنونیم از بابت جلوگیری از تخریب این پارک و باغ قدیمی که روزگاری منزل تابستانی امیر کبیر بود.‌
برچسب منتخب
# حمله به کنسولگری ایران در سوریه # جهش تولید با مشارکت مردم # اسرائیل # حمله ایران به اسرائیل