بازدید 10930

اصلاح تدریجی «سن بازنشستگی»

جمعیت سالمند ایران تا سال ۱۴۳۰ افزایش ۴ برابری را تجربه می‌کند و همین امر به دلیل کاهش منابع ورودی و افزایش تعهدات جهت پرداخت مستمری‌ها، صندوق‌های بازنشستگی را با چالش‌های عمده‌ای روبرو خواهد کرد که اثر قابل توجهی بر نحوه تضمین رفاه سالمندان در آینده دارد؛ این در حالی است که افزایش سن بازنشستگی متناسب با سن امید به زندگی از مهم‌ترین اصلاحاتی است که می‌تواند منجر به کاهش بحران صندوق‌های بازنشستگی شود؛ امری که علی‌رغم هشدارهای کارشناسان تاکنون اجرایی نشده است.
کد خبر: ۱۲۰۵۴۰۰
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۴۰۲ - ۰۸:۰۳ 19 November 2023

به گزارش «تابناک» به نقل از ایسنا، افزایش سن بازنشستگی از راهکارهای برخی کشورها برای کاهش هزینه‌های مالی عنوان شده است، چراکه با وقوع بحران سالمندی در دنیا و افزایش امید به زندگی و به منظور حفظ تعادل منابع و مصارف صندوق‌های بازنشستگی، سن و سابقه لازم برای بازنشستگی در اکثر کشورهای دنیا افزایش یافته است.

چندی پیش مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی در گزارشی ضمن بررسی وضعیت صندوق‌های بازنشستگی به موضوع سن بازنشستگی پرداخت و طی این گزارش و مطالعات به عمل آمده اعلام کرد که در یک دوره ۲۰ ساله از سال ۱۹۹۵ تا پایان دسامبر ۲۰۱۵، ۵۰ کشور از جمله آلمان، اسپانیا، کره جنوبی، فرانسه، یونان و... به منظور کاهش هزینه‌های مالی، سن بازنشستگی را افزایش داده‌اند. اکثر کشورهای سازمان همکاری و توسعه اقتصادی در میانه قرن حاضر دارای حداقل سن بازنشستگی ۶۷ سال خواهند بود. تعدادی از کشورها با ایجاد پیوند مستقیم بین افزایش سن بازنشستگی با روند تکاملی امید به زندگی، از این سن نیز فراتر خواهند رفت.

تلاش‌های بی‌حاصل برای اصلاح قوانین بازنشستگی
خروج نیروهای کار با روش بازنشستگی جهت رفع مشکل اشتغال جوانان!

اما در ایران نه تنها اصلاحاتی رخ نداد، بلکه قوانین و مقرراتی در کشور به تصویب رسیده است که شکاف بین سن و سابقه لازم برای بازنشستگی و امید به زندگی را افزایش داد که می‌تواند بر بحران صندوق‌های بازنشستگی دامن بزند. تلاش‌های انجام شده برای اصلاح قوانین مربوط به سن و سابقه بازنشستگی نیز تاکنون حاصلی نداشته و پارادایم غالب، کاهش سن و سابقه لازم برای بازنشستگی یا حفظ وضع موجود است تا شاید از این طریق و با خروج نیروی کار به روش بازنشستگی، بخشی از مشکلات مربوط به اشتغال جوانان حل شود؛ رویکردی که هزینه‌های قابل توجهی به صندوق‌های بازنشستگی و بودجه عمومی تحمیل کرده و با اصول بیمه‌ای در تعارض است.

سن بازنشستگی ۲۵ سال کوچک‌تر از سن امید به زندگی

مطابق بررسی‌ها، سن امید به زندگی در ایران از سال ۱۳۳۰ تا به امروز از ۴۶ سال به ۷۶ سال افزایش یافته و این در حالیست که طی همین سال‌ها متوسط سن بازنشستگی از ۵۷ سال به ۵۱ سال کاهش یافته. فاصله سن بازنشستگی تا امید به زندگی که عاملی تعیین‌کننده در میزان سال‌های دریافت مستمری توسط مشترکان صندوق بیمه‌ای و هزینه‌های آن محسوب می‌شود، از منفی ۱۰ سال در سال ۱۳۳۰ به حدود مثبت ۲۵ سال در سال ۱۳۹۹ رسیده است. به عبارت دیگر سن بازنشستگی که ۱۰ سال بزرگ‌تر از سن امید به زندگی بوده، اکنون ۲۵ سال کوچک‌تر از آن است.

روند قانون‌گذاری کشور در ۶ دهه اخیر نیز به نحوی بوده که نه تنها مطابق با افزایش امید به زندگی، سن و سابقه لازم برای بازنشستگی افزایش نیافته بلکه کاهش نیز یافته است. در شرایطی که مطابق لایحه قانونی بیمه‌های اجتماعی کارگران مصوب ۱۳۳۱، سن بازنشستگی برای مردان ۶۵ و زنان ۶۰ سال تعیین شده بود؛ در قانون بیمه‌های اجتماعی کارگران مصوب سال ۱۳۳۹ سن بازنشستگی برای مردان ۶۰ و برای زنان به ۵۵ سال کاهش یافت. سن بازنشستگی در قانون تأمین اجتماعی مصوب سال ۱۳۵۴ نیز به همین ترتیب بود، تا اینکه بر اساس قانون اصلاح مواد (۷۲ و ۷۷) و تبصره ماده (۷۶) قانون تأمین اجتماعی مصوب ۱۳۷۱ سن بازنشستگی مردان به ۵۰ و زنان به ۴۵ سال کاهش یافت.

نتیجه این شد که در سازمان تأمین اجتماعی متوسط بیمه‌پردازی ۲۳.۱ سال و مدت دریافت مستمری ۲۱.۲ سال است، فاصله سن بازنشستگی (۵۶٫۵ سال) با امید به زندگی به طور متوسط ۱۸.۵ سال است و علاوه بر فرد، همسر و وراث اناث تا زمانی که مجرد هستند نیز می‌توانند از مستمری بهره‌مند شوند.

قوانین سن و نحوه محاسبه حقوق بازنشستگی نیازمند اصلاحات پارامتریک

در این راستا اما، ناهید حیدری، کارشناس امور بیمه‌ای و بیمه‌شدگان سازمان تامین‌اجتماعی، ضمن تایید ضرورت اصلاح سن بازنشستگی در کشور به ایسنا می‌گوید: در حال حاضر قوانین مربوط به سن بازنشستگی و نحوه محاسبه حقوق بازنشستگی سازمان تامین اجتماعی نیازمند اصلاحات پارامتریک است، اما این تغییر باید آرام و منطقی انجام شود تا در یک بازه زمانی هدفگذاری شود و قابلیت اجرایی داشته باشد، به گونه‌ای که در پایان برنامه هفتم به شرایط موردنظر دست پیدا کنیم تا هم بیمه شده خود را آماده کند و هم بازه زمانی از نظر محاسباتی وجود داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه بازنشستگی در سازمان تامین اجتماعی دارای طیف مختلفی است، بیان می‌کند: برای اصلاحات پارامتریک باید شاخص‌های مختلفی در کنار یکدیگر دیده شوند که یکی از آنها، شاخص سن بازنشستگی و اصلاح آن است؛ این اصلاحات به صورت تدریجی و منطقی صورت گیرد تا بیمه‌شدگان فعلی خود را با آن تغییرات هماهنگ کنند. ضمن اینکه حقوق بیمه شدگانی که در آستانه بازنشستگی هستند نیز محفوظ بماند و دغدغه فکری آنها را بر هم نزند.

این کارشناس امور بیمه‌ای و بیمه‌شدگان سازمان تامین‌اجتماعی ادامه می‌دهد: مرور گذشته نیز نشان می‌دهد که در سال ۸۰ شاهد تغییراتی در مدت سابقه بازنشستگی بوده‌ایم. در ماده ۷۶ قانون در ابتدا مدت سابقه بازنشستگی ۱۰ سال بود اما با تصویب قانون جدید در سال ۸۰ قرار بر این شد که مدت سابقه از ۱۰ سال به ۲۰ سال برسد به گونه‌ای که در اجرا بازنشستگی به صورت تدریجی و سالانه شد و یک سال به سنوات بازنشستگی اضافه و هر شخصی که در آن سال احراز شرایط کرد، با همان سال بازنشسته شود؛ به ‌گونه‌ای که درنهایت، بعد از گذشت ۱۰ سال، سابقه سن بازنشستگی با ۶۰ سال سن برای آقایان به ۲۰ و برای خانم‌ها با ۵۵ سال سن به ۲۰ سال رسید. هرچند که شرایط دیگری هم وجود دارد که طبق تبصره یک ماده ۷۶ قانون، آقایان با ۳۰ سال سابقه و ۵۰ سال سن و خانم‌ها با ۴۵ سال سن و ۳۰ سال سابقه می‌توانند بازنشسته شوند. از همین رو، برای حفظ آرامش بیمه‌شدگان فعلی نیاز است این تغییرات به صورت تدریجی اصلاح شود تا بیمه‌شدگان بتوانند چشم‌انداز آینده‌شان را با آرامش ترسیم کنند.

وی با تاکید بر اینکه تغییر در نحوه محاسبه و میزان سن بازنشستگی به صورت ناگهانی منطقی نیست، یادآور می‌شود: سازمان تامین اجتماعی دارای مشترکین فعلی است که براساس قوانین فعلی مشترک سازمان تامین اجتماعی شده‌اند. لذا نحوه اصلاح سن بازنشستگی باید با آهنگ رشد آرام صورت گیرد و در این راستا باید ساز و کاری در تغییر اصلاحات دیده شود تا بیمه‌شدگان بالقوه‌ای که تمایل دارند مشترک صندوق باشند بتوانند با شرایط روز و با علم به این موضوع وارد صندوق شوند.

حیدری در ادامه با اشاره به لزوم افزایش سن بازنشستگی و مقایسه این نرخ در ایران نسبت به سایر کشورها، می‌افزاید: شاخص‌های مختلفی برای تعیین سن بازنشستگی وجود دارد. گرچه به طور کلی سن بازنشستگی در ایران نسبت به سایر کشورها بسیار پایین است و در کشورهای دیگر سن بازنشستگی مختلف و حدود ۶۶ سال، ۷۶ سال، ۷۵ سال و... است اما در دنیا شرایط سنی متفاوتی وجود دارد که این شرایط تابعی از امید به زندگی، شرایط اقلیمی و شرایط کار است.

وی با بیان اینکه معدل سن بازنشستگی در ایران بسیار پایین است، یادآور می‌شود: اصلاحات پارامتریک در سازمان تامین اجتماعی باید به صورت پکیج دیده شود.

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱۱
در انتظار بررسی: ۹
انتشار یافته: ۴۳
چرا تو بحث یکسان سازی بازنشستگان تامین اجتماعی جزوش نیست اما تو بحث افزایش سن بازنشستگی تامین اجتماعی اوله؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۴۰ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
اینا که به این خوبی سن بازنشستگی رو با کشورهای اروپایی مقایسه میکنند که در فقر و بدبختی بسر میبرند حق و حقوق ما رو هم با اونا مساوی کنند زودتر بمیریم بریم پی کارمون.
بخدا مردیم از اینهمه دلخوشی و امید به زندگی که به ما دادید
مگه قراره که ی فرد تا زمانی که نفس میکشه کار کنه و برده باشه با این حقوق و مزایا؟ آیا حق نداره 10-15 سال به خودش و سلامتیش برسه.4 تا سفر بره آخر عمری؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۲۰ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
بازنشستگی بدون داشتن کار قاتل بزرگ است.
کار جوهر انسان است.
بسیاری از دوستان من با بازنشستگی فورا فوت کرده اند با اینکه یکیشون سنش 51 سال بوده است.
به هیچکس نگید ولی قاتل مردان بازنشسته زنان هستند
لطفا بسیاری از کشور ها رو نام ببرند و درامد سرانه ملی رو محاسبه و امنیت شغلی رو کنار هم بزارند اونوقت حرف بزنند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۲۰ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
خب چه ربطی دارد؟
همه مشاغل یکسان نیستن و اینکه بخواهید سن بازنشستگی رو افزایش بدین به ضرر اکثریت میشه.در اینجور موارد باید رای گیری از مردم بشه.اینکه خودتونو عقل کل میدونید درست نیست...
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۲۱ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
مگر در کشورهای اروپایی رای گیری کردند
در فرانسه در ده سال گذشته دو بار افزایش دادند
در آلمان بهو 7 سال افزودند
والا من 14 سال کار کردم با داشتن مدیران مزخرف و سیستم فاسد دچار فشار خون شدم.ما چه گناهی کردیم ؟
اگه قراره که سن بازنشستگی بره بالا پس قانون رسمی شدن پرسنل شرکتهارو هم برگردونید.یعنی چی 30 سال کار کنیم همیشه با ترس و لرز قرارداد 3 ماهه.با این حقوقا
با بی‌برنامگی و حقوق‌های فوق نجومی و حیف و میل کردن اموال و منابع صندوق‌ها را به ورشکستگی کشاندید، حالا هم تاوان آن را مردم بیچاره باید بدهند. خدا هیچ ملتی را گرفتار چنین مسئولینی نکند
با اين كارها سو مديريت صندوقها و ورشكستگي آنها جبران نميشود .
تماما حرف و بهانه ست
مدیران نالایق که قادر به سودسازی تامین اجتماعی نیستنذ، برای جبران ضررهایی که به بار آورده اند مدام دنبال تغییر قوانین و شرایط بازنشستگی هستند تا کمتر پرداخت کنند.
فقط فکرنکنید مردم نمیفهمند. همین
خدا ناظر است
سلام کلا قوانین همیشه به ضرر مردم ( کارگر ) بوده و به نفع دولت و کارفرما / سال 76 گفتند بخش خصوصی و 20 سال با این قوانین غرب گرایانه زدند تو سر کارگر و بعدش گفتند قرارداد مستقیم باز دوباره گند زدند به حقوق کارگر الانم که همه چیز را با کشورهای غربی میسنجید . کلا در و تخته باید بهم بیاد . هیچ چیز سرجای خودش نیست . بازهم بزنید تو سر مردم ننگ بر شما . خجالت بکشید دستتان را از جیب مردم بکشید بیرون و کمتر بیت المال را چپاول کنید .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۵۸ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
آره والا.مگه غرب بد نبود؟پس همه چیزش بده.مگه میشه ی سری چیزاش بد باشه و ی سری چیزاش ( مثل کانادا و آمریکا رفتن آقازاده ها) خوب باشه
اگه بازنشستمون نمیکنی ما هم ی نظر بدیم بریم
همه چیز را حساب کردی الا یک چیز.. جمعیت ایران نسبت به نسل در حال بازنشستگی دهها درصد افزایش داشته، جمعیت 50 میلیونی شده 90 میلیون و با کاهش زاد و ولد که باعثی جز مشکلات اقتصادی ندارد هم تعادل هنوز بهم نخورده. منتهی دوستانی که از کار جمعیت بسیار و یازنشتگان محدود خوب سود می بردند و سازمان تامین اجتماعی از جیب مردم پاداش های کلان به مدیرانش میداد و خرج مربی تیم ملی می کرد و ..... حالا حس میکنه کار واسه خوردن ها سخت میشه در آینده ...
این جمله :
سن بازنشستگی ۲۵ سال کوچک‌تر از سن امید به زندگی
خیلی دیگه حرفه. یعنی طوری بازنشسته بشی (حالا اگر حین کار نمیری) که وقتی رفتی خونه دیگه امید به زندگی هم نداشته باشی و بشینی منتظر حاج آقا عزائیل. زحمت بازماندگان هم کم میشه چون دیگه پوست و استخونی و سبک وزن راحت می برنت قبرستون.
من آدم مودبی هستم ولی با خواندن این مطلب هزاران ناسزا به ذهنم میاد که نثار نویسنده و سیاستگذار این مقاله بکنم ،،
چرا بعضی اساتید پزشکی با 70 سال سن و 40 سال سابقه کار بازنشسته نمیشوند. حداقل کس دیگری از ردیف استخدام بهره ببرد و انها 10 ساعت در هفته قرارداد با دانشگاه ببندند.
تاوان مهدی تاج و مربی خارجی تیم ملی را باید یه مشت کارگر بدهند
اینها چه جور حساب کردن
آدم اینقدر عمر نمی کند
سن بازنشستگی با مجمع شرکت و تامین اجتماعی می باشد
لطفا هی------------چ وقت خودتون با کشورهای دیگه مقایسه نکنید مگر اینکه در تمام پارامترها شرایط یکسان داشته باشیم هر وقت درمان آموزش رفاه رایگان شد و نرخ تورم و بیکاری صعودی نبود مقایسه کنید . ما هنوز برای خرید پراید هزینه تویوتا رو می پردازیم
بازنشسته بشیم بریم خونه زنمون با غور غوراش مارو میکشه، محل کار باشیم مدیران نابلد ما را میکشند در هر صورت به خدا پناه می برم.
به مدت 30 سال به میزان 30 درصد درآمد ماهیانه را از بیمه شدگان به صورت اجباری گرفتند و خرج ساختمان و حقوق پرسنل کردن حالا که باید خدمات بدن میگن تا وقتی طرف زنده است باید کار کنه
رتبه اول از نظر ارزشمند ترين كالاي جهان
و از طرف ديگه بي ارزش ترين پول ملي جهان
كمترين درامد سرانه جهان
از رتبه نخست هاي تورم جهان
فاسد ترين اقتصاد جهان
فاسد ترين نظام اداري جهان( رشوه و اختلاس )
صندوق ها اهمال کرده اند ملت باید تاوان بپردازد ؟ ما روزی بیمه تامین اجتماعی شدیم با این قرار بیمه تامین اجتماعی شدیم که بعد از سی سال بازنشسته بشویم حالا وسط راه باید به ما بگویند که برای بازنشستگی بیشتر باید کار کنید ؟ آیا این مصداق «غش در معامله» نیست ؟ اگر قانونی هم قرار باشد در این ارتباط بیاید باید برای افرادی باشد که از این پس به عضویت بیمه تامین اجتماعی در می آیند ........
ساير كشورها ارزش پول مليشون از آخر لول نيست . مردم رو چي فرض كرديد و كشوري كه رتبه اول ذخاير گاز و نفت و منابع طبيعي رو در اختيار داره و از همه گدا تره
در دستگاههای ای که دریافتی خوبی دارند پرسنل دارای ژن خوب تمام قوانین فوق را زیر پا گذاشته و کماکان به بهانه های مختلف مشغول می باشند و بازنشسته نمیگردند؟
کار هست؟ من با 25 سال سابقه تخصصی، الان بیکار شدم. کسی هم به من تو این سن و سال کار نمیده.
بیمه بیکاری رو هم که از سال پیش افزایش ندادند.
پول صندوق هارو خوردن حالا جوری برنامه ریزی کردن که یکراست بعد بازنشستگی وارد گورمون بشیم مجبور نباشن چیزی بپردازن
شما چیتون به اکثر کشورهای دنیا رفته که خودتون رو با کشورهای دیگر مقایسه می کنید ؟ سیصد دلار به فوق لیسانس و دکترای مملکت حقوق می دهید ، آیا در کشورهای دیگر هم اینگونه است ؟!!!!!!!!!!!!!!!!!
سازمان صدا و سیمای شما الان با چند برابر نیروی مورد نیاز دارد به حیات خود ادامه می دهد به جای اینکه جمهوری اسلامی ایران به خودش رحم بکند و نیروهای اضافی را بازنشست بکند به سن بازنشتگی می افزاید ؟!!!!!!!!!!!!
حالا که اینگونه شد ما هم دیگر حق بیمه پرداخت نمی کنیم .
متاسفانه عمده مشکلات از ناترازی در مدیریت سازمان های بیمه است
مدیران گوش به فرمان دولت که با برخورداری از پشتوانه های سیاسی و غیر تجربی و علمی آینده قشر بیمه پرداز و مستمری بگیر را به خطر می اندازند
دشت دولت از سر سازمان تامین اجتماعی برداشته شود و بصورت سازمانی مستقل با تضمین های کافی نزد بانک مرکزی باید اداره شود
در واقع سازمان تامین اجتماعی یک بنگاه اقتصادی سرمای پذیر است که باید تضمین کافی به سرمایه گذاران (بیمه گذاران)در قالب قانون بدهد و آرامش در خانواده مستمری بگیران را از نظر آینده اقتصادی تضمین کند.
چطوره سن بازنشستگی رو بکنید 120 سال ؟ تعارف نکنید ها حقوق بازنشستگی رو هم شب جمعه خرما بفرستید سر قبر میت ان شا الله اون دنیا بهش میرسه !
تحریم بیمه تامین اجتماعی

دیگر بیمه تامین اجتماعی پرداخت نخواهیم کرد !!!!!!!!!!!!!!!!!
مسئولین محترم اگه صندوق های بازنشستگی اعم از کشوری و لشگری و تامین اجتماعی در حال ورشکستگی هستن پس چرا مدیریت هلدینگ های تابعه صندوق های بازنشستگی رو به حلقه خودی هاتون بدون سابقه حرفه ای واگذار میکنید ، لطفا حداقل با اعضای صندوق که حقشون شفافیت هست ، شفاف باشید.
وقتی بلد نیستید فشار زندگی رو فقط به مردم منتقل میکنید با دریافتی بخور نمیر چه امیدی به کار کردن و زندگی است
دریافتی ریالی در قبال اینهمه گرانی که به ارمغان اوردید برای کارگر فقط بیگاریست
یه نفر که ۳۰ سال حق بیمه میده هر ماه یک سوم حقوقش رو میده بیمه یعنی بعد از ۳۰ سال بیمه دادن دهسال حقوقش رو داده به بیمه یعنی یه بازنشسته ۱۰ سال که مستمری بگیره تازه پول خودش رو بدون سود پس گرفته
خوشحالم که همیشه مردم رو گوسفندان خود حساب میکنید (چهار پا خوب / دو پا بد)
برچسب منتخب
# توماج صالحی # نمایشگاه کتاب # صادق زیباکلام # سیل # خداداد افشاریان
وب گردی