بازدید 6295
۱

احتمال سفر حج با «گذرنامه زیارتی»

رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه گفت: گذرنامه ویژه اربعین که در محرم و صفر صادر می‌شدند همان گذرنامه‌های زیارتی هستند که در صورت مذاکرات مسئولان کشورمان با طرفهای سعودی، می‌شود با آن گذرنامه به سوریه و مکه هم سفر کرد.
کد خبر: ۱۱۹۶۰۵۶
تاریخ انتشار: ۰۹ مهر ۱۴۰۲ - ۱۸:۲۳ 01 October 2023

به گزارش تابناک، سردار علی ذوالقدر؛ رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه در گفت‌وگو با تسنیم اظهار کرد: از ابتدایی که گذرنامه‌های ویژه اربعین را طراحی و چاپ کردیم به فکر این بودیم که این گذرنامه‌ها را به گذرنامه زیارتی تبدیل کنیم.


وی افزود: به همین منظور اعتبار گذرنامه ویژه اربعین را 5ساله تعیین کردیم و از همان ابتدا هم نام "گذرنامه زیارتی" بر آن گذاشتیم اما به‌دلیل اینکه در زمان محرم و صفر و بازه زمانی اربعین این گذرنامه‌ها صادر شدند بین مردم با نام گذرنامه ویژه اربعین شناخته شدند.

رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه تصریح کرد: هزینه دریافت این گذرنامه 50 هزار تومان است و با اینکه ماه محرم و صفر تمام شده است اما هنوز هم امکان درخواست صدور گذرنامه زیارتی از طریق اپلیکیشن "پلیس من" برقرار است.

ذوالقدر با اشاره به صحبتی که در چند روز اخیر مبنی بر لغو روادید بین ایران و عربستان از سوی مسئولان وزارت میراث فرهنگی مطرح شد، گفت: اگر مسئولان به توافق برسند، امکان سفر به مکه و سوریه با همین گذرنامه‌های زیارتی وجود دارد.

وی با بیان اینکه "در زمان حاضر با گذرنامه زیارتی می‌شود در طول سال به عتبات عالیات سفر کرد"، خاطرنشان کرد: افراد هم می‌توانند گذرنامه بین‌المللی داشته باشند و هم گذرنامه زیارتی و مشکلی برای سفر کردن با هر دو گذرنامه وجود ندارد.

تور تابستان ۱۴۰۳
اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
عمو شما اول تکلیف حج عمره که بیش از 10 سال از ثبت نام میگذره بکنین .گذرنامه زیارتی پیشکش
برچسب منتخب
# انتخابات # محمدباقر قالیباف # مصطفی پورمحمدی # سعید جلیلی # علیرضا زاکانی # امیرحسین قاضی زاده هاشمی # مسعود پزشکیان # انتخابات ریاست جمهوری