بازدید 2037
۱

گزارش رئیس‌ مجلس از فرصت‌های سفر آفریقا

رئیس مجلس در بازگشت از سفر آفریقا جنوبی در فرودگاه مهرآباد گفت: ملاقات با رئیس پارلمان مصر یکی از موفقیت‌های خوب سفر به آفریقای جنوبی بود، رئیس پارلمان مصر از ما برای سفر رسمی به مصر دعوت کرد که می‌تواند فرصت خوبی برای از سرگیری روابط باشد.
کد خبر: ۱۱۹۵۵۸۴
تاریخ انتشار: ۰۷ مهر ۱۴۰۲ - ۱۱:۵۳ 29 September 2023

به گزارش «تابناک» به نقل از خبرگزاری دانشجو، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی که در راس هیاتی به منظور شرکت در نهمین مجمع پارلمانی بریکس به آفریقای جنوبی سفر کرده بود شب گذشته پرتوریا را به مقصد تهران ترک کرده بود، صبح امروز وارد فرودگاه مهرآباد تهران شد.

مهمترین بخش اظهارات محمدباقر قالیباف در فرودگاه مهرآباد به شرح زیر است:

* ملاقات با رئیس پارلمان مصر یکی از موفقیت‌های خوب سفر به آفریقای جنوبی بود.

* در این سفر ملاقات های دو جانبه ای داشتیم که یکی از موفقیت های خوب این سفر، ملاقات با رئیس پارلمان مصر بود.

* فصل مشترک های زیادی بین ایران و مصر وجود دارد.

* رئیس پارلمان مصر از ما برای سفر رسمی به مصر دعوت کرد که می‌تواند فرصت خوبی برای از سرگیری روابط باشد.

* ارتباط دوجانبه‌ای با آفریقایی جنوبی آغاز کردیم؛ درحال حاضر فرصتی فراهم است که در حوزه صادرات نفت و موضوعات صنعتی، روابط خوبی داشته باشیم.

* احتمالا رئیس جمهور بار دیگر به آفریقای جنوبی سفری داشته باشد.

* نتیجه مجاهدت‌های حضرت امام و نفوذ انقلاب اسلامی را می‌توانیم در آفریقای جنوبی ببینیم.

* ملاقات‌های خوبی با شخصیت های برجسته و سیاسی آفریقایی جنوبی مانند وزیر دفاع داشتیم.

* همچنین نشست دیگری با ایرانیان مقیم آفریقایی جنوبی و فعالان سیاسی و اقتصادی داشتیم.

* نتیجه مجاهدت‌های حضرت امام (ره) و شهدای راه انقلاب و حوزه نفوذ ایران را می‌توانیم در آفریقای جنوبی ببینیم؛ به طوری که افراد تازه مسلمان شده و شیعه شده در این کشور حضور دارند که در کنار یکدیگر فعالیت‌های مختلف دارند.

* سفر به آفریقای جنوبی سفر بسیار موثری بود و امیدواریم دولت‌های دو طرف از فرصت‌های موجود به بهترین شکل استفاده کنند و از آن‌ها برای حل مشکلات داخلی و تاثیر گذاری در نظم جدید جهان استفاده کنیم.

لازم به ذکر است، رئیس قوه مقننه در این سفر ضمن سخنرانی در مجمع پارلمانی بریکس، در دیدارهای دوجانبه با همتایان خود از مجالس کشورهای مختلف پیرامون اهمیت توسعه روابط تجاری دو جانبه و استفاده از ظرفیت اقتصادی و ژئوپلیتیکی جمهوری اسلامی ایران در بریکس گفت‌وگو و رایزنی کرد.

گفتنی است مصری نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی و حسینی معاون امور مجلس رییس  جمهور  با حضور در فرودگاه مهرآباد، در بدو ورود از دکتر قالیباف استقبال کردند

اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۵
انتشار یافته: ۱
بیشتر فرصت تبلیغات انتخاباتی است برای ایشان که با پول بیت المال میره این ور و اون ور و دیگران رو هم به ایران دعوت می کنه که بیشتر در اخبار دیده بشه.
برچسب منتخب
# غزه # آلودگی هوا # ایام فاطمیه # امیر تتلو # فساد چای دبش # اکبر رحیمی