بازدید 1710

بی‌نیازی بیماران ایرانی به درمان در خارج از کشور

وزیر بهداشت، با بیان اینکه کشور در مسیر پیشرفت و توسعه قرار دارد، گفت: امروزه بیماران ما برای درمان به خارج از کشور سفر نمی‌کنند، بلکه بیماران خارجی برای درمان به کشور ما سفر و از امکانات درمانی ایران استفاده می‌کنند.
کد خبر: ۱۱۹۴۶۴۴
تاریخ انتشار: ۰۲ مهر ۱۴۰۲ - ۱۰:۲۰ 24 September 2023

ه گزارش «تابناک» به نقل از ایسنا، دکتر بهرام عین اللهی، در مراسم نواختن زنگ اول مهر در دبیرستان شهید آوینی، ضمن گرامیداشت یاد شهدای دفاع مقدس، شهدای مدافع حرم و شهدای سلامت، گفت: امروزه تبلیغات دشمن در فضای مجازی، نسل جوان و دانش آموزان عزیز را هدف قرار داده است و تحریف واقعیت ها، موضوعی است که باید نسبت به آن بینش و آگاهی پیدا کنیم.

وی در جمع دانش آموزان، ضمن تاکید بر لزوم مطالعه تاریخ، افزود: جوانان باید آگاه باشند و از وقایع و رویدادهای روز جهان مطلع شوند تا بتوانند درست را از نادرست تشخیص دهند. 

وزیر بهداشت گفت: کشور در مسیر پیشرفت و توسعه قرار دارد و به رغم  تحریم‌های ظالمانه، امروزه بسیاری از نیازمندی‌هایمان را در داخل کشور تأمین می‌کنیم.

وی افزود: امروزه بیماران ما برای درمان به خارج از کشور سفر نمی‌کنند، بلکه بیماران خارجی برای درمان به کشور ما سفر و از امکانات درمانی ایران استفاده می‌کنند.

عین‌اللهی با بیان اینکه دانش آموزان امیدهای آینده نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هستند، تصریح کرد: باید زمان‌شناس باشیم و در هر برهه‌ای از زمان، اقدام شایسته و تصمیم متناسب با همان برهه را اتخاذ کنیم. 

وزیر بهداشت با بیان اینکه والدین در افزایش آگاهی فرزندان‌شان نقش موثری دارند، گفت: دانش آموزان باید هوشیار باشند و فریب فضای مجازی را نخورند؛ چراکه در این فضا بعضا محتوای کاذب منتشر می‌شود.

وی گفت: امروز جمهوری اسلامی مانند کوه استوار ایستاده است و ثبات قدم و کوشش دانش آموزان بر اقتدار آن می‌افزاید.

وزیر بهداشت با اشاره به کارآمدی حوزه سلامت کشورمان، گفت: جمهوری اسلامی ایران دارای قوی‌ترین و موفق‌ترین نظام سلامت در منطقه است و در طول سال‌های بعداز انقلاب اسلامی، بسیاری از شاخص‌های بهداشت و سلامت کشور ارتقایی چشمگیر  یافته است. 

وی افزود: امروزه ۹۹ درصد داروهای مورد نیاز کشورمان در داخل تولید می شود و دانش بنیان‌ها ۴۰ درصد تجهیزات پیشرفته پزشکی را تولید می کنند.

سلامت، موضوعی فرابخشی 

وی، "سلامت" را موضوعی فرابخشی توصیف کرد و افزود: تمامی دستگاه‌ها در تامین سلامتی جسمی و روحی انسان‌ها موثرند؛ چراکه اولین رکن سلامتی، آموزش و آگاهی صحیح است.

بنابر اعلام وزارت بهداشت، عین اللهی خطاب به دانش آموزان، ضمن تاکید بر پرداختن به معنویات و انجام فرایض الهی توام با کسب دانش و معرفت، گفت: حفظ سلامتی و خودمراقبتی اهمیت زیادی دارد و نسل جوان باید سواد سلامت خود را  افزایش دهد. زیرا عقل سالم در بدن سالم است و ورزش از مهم‌ترین الزامات دست یافتن به سلامت است.

اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱۹
ذقیقا فقط مسیولین نیاز دارن در خارج درمان بشن... احسنت
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۱۳ - ۱۴۰۲/۰۷/۰۲
مردم ایران مگه مهم هستند که لازم باشه برن خارج برای مداوا.برای اونا بهشت زهرا های بسیار
زیبایی درست کردند تا در کمال زیبایی بمیرندو تدفین بشوند
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۲۹ - ۱۴۰۲/۰۷/۰۲
دقیقا اومدم، همین کامنت رو ثبت کنم. فقط مسئولین برای درمان باید برن خارج.
همه چیز شده دروغ و ریا
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۵۹ - ۱۴۰۲/۰۷/۰۲
منم اومدم همینو بگم احسنت
اگر توانستید شخصیتهای مذهبی و سیاسی را برای درمان در ایران نگه دارید، مردم را هم خواهید توانست!!!
مردم دیگه درمان نباید بشن باید بمیرن
فقط حرف
چرا باید برخی بیماران به خارج بروند- تو ایران بمانند , فوقش اینست که فوت میکنند - انالله وانا الیه راجعون
پس چرا علما برای درمان المان و انگلیس را انتخاب می کنند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۰۱ - ۱۴۰۲/۰۷/۰۲
حالا که وزیر بهداشت رسما اعلام کرده و نیازی وجود ندارد مجلس یک قانون بنویسند که از این به بعد هیچ مسئولی حق درمان در خارج از کشور را ندارد.
همین دو سه یال پیش بود که آیت الله شاهرودی به آلمان اعزام شد و اخیرا هم قاضی نیری!!!
ظالمانه تر از تحریم صادرات توسط خارجی ها، تحریم واردات دارو و واکسن است!!!
البته به جز مسئولین که باید خارج از ایران درمان شوند
بی‌نیازی بیماران ایرانی به درمان در خارج از کشور
و نیاز مسوولین بیمار به درمان در خارج کشور
درست میگن با توجه به سیل مهاجرت کادر درمان از کشور کم کم مثل سابق از هند و پاکستان و چین پزشک وارد می کنن و بجای اینکه بیماران رو بخارج بفرستن دکترهارو وارد می کنن
یعنی ارزش پایین پول ملی تاثیری در این موضوع ندارد؟ که کسی توانایی درمان در خارج را ندارد و از طرفی افراد خارجی برایشان می صرفه که بیایند ایران، نه این که به دلیل تخصص و ... ایران را انتخاب کرده باشند...
واقعا"که انسان مات ومبهوط از پررویی اینها مانده که چه بگوید.این ادعا در حالی است که برای یک قلم داروی معمولی باید حداقل به چند داروخانه مرجعه کنی .
پس چرا مسئولین وحضرات ایات تا بیمار میشوند فوری تشریف میبرند خارج ؟چرا به مردم توصیه میکنند که به امامان متوسل شوند وبه امامزاده وبارگاه ها بروند ولی خودشون انجام نمیدهند؟
سرمهای بی کیفیت هندی وارد کردیم..در کمال تعجب سرم وارد رگ نمیشد و پس میزد...پرستار درمانگاه با خنداه گفت از دست ایم سرمای بیکیفیت...
تو یه سرم نمیتونی تولید کنی....میری از هند بیکیفیت ترینشو میاری ...برو بابا
برچسب منتخب
# غزه # آلودگی هوا # ایام فاطمیه # امیر تتلو # روز دانشجو # فساد چای دبش # اکبر رحیمی