بازدید 1752

چین: با اتحادیه اروپا شریک هستیم نه رقیب

وزیر خارجه چین امروز (دوشنبه) ضمن تاکید بر این مسئله که «چین و اتحادیه اروپا به‌جای رقیب، شرکای هم هستند» گفت که این کشور و اتحادیه باید به حفظ «نگرش باز» ادامه دهند و از «انحصارگرایی» خودداری کنند.
کد خبر: ۱۱۹۳۶۳۱
تاریخ انتشار: ۲۷ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۳:۱۶ 18 September 2023

به گزارش تابناک، ایسنا نوشت: خبرگزاری چینی شینهوا به نقل از وانگ یی، وزیر امور خارجه چین نوشت: چین دائما از استقلال راهبردی اتحادیه اروپا حمایت می‌کند و این دو طرف باید به حفظ نگرشی باز ادامه دهند و از انحصارگرایی خودداری کنند.

وزیر خارجه چین ضمن تاکید بر حمایت از «تجارت آزاد» میان این دو طرف، اظهار کرد: همکاری‌های چین و اتحادیه اروپا در مقابل اختلافات ارجحیت دارد و این دو طرف به جای رقیب، با یکدیگر شریک هستند.

این اظهارات وانگ یی چند روز پس از آن عنوان شد که کمیسیون اروپا تحقیقاتی را درباره اعمال «تعرفه‌های تنبیهی» برای حمایت از تولیدکنندگان اتحادیه اروپا در برابر واردات ارزان‌تر خودروهای الکتریکی چینی آغاز کرد که گفته می‌شود از یارانه‌های دولتی بهره می‌برند.

اورزولا فون درلاین، رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا طی سخنرانی سالانه خود در پارلمان اتحادیه اروپا گفت: بازارهای جهانی هم اکنون پر از خودروهای برقی ارزان‌ قیمت شده است. قیمت این خودروها با یارانه‌های دولتی به‌طور مصنوعی پایین نگه داشته می‌شود.

طبق گزارش یورو نیوز، این کمیسیون در طول تحقیقات ۱۳ ماهه خود فرصت دارد تا ارزیابی کند که آیا تعرفه‌های بالاتر از نرخ استاندارد ۱۰ درصد اتحادیه اروپا، برای خودروها اعمال می‌شود یا خیر.

اشتراک گذاری
برچسب ها
برچسب منتخب
# قره باغ # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی # بازیهای آسیایی 2022