بازدید 2522
۵

تحقیق و تفحص مجلس از نحوه فیلتر اینترنت کلید خورد

نماینده مجلس با ادعای اینکه خود دولتی ها پشت فیلترینگ هستند از تحقیق و تفحص مجلس از نحوه فیلتر اینترنت و فیلترشکن به عصر ایران خبر داد.
کد خبر: ۱۱۹۲۷۶۲
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۴۰۲ - ۲۲:۱۰ 12 September 2023

ایسنا, جلال رشیدی کوچی، نماینده مجلس گفت: بنده به اتفاق آقای نیک بین نماینده مردم کاشمر بحث‌ تحقیق و تفحص از نحوه فیلترینگ و اینکه چه کسانی پیشت قضیه فیلتر شکن ها هستند را کلید زده ایم.

این نماینده مجلس افزود: قاعدتا متولی امر در این زمینه نیز مجموعه وزارت ارتباطات است. آن چیزی که مشخص است این است که مجلس در بحث فیلترینگ اگر سوال و تحقیق و تفحصی دارد از مجموعه وزارت ارتباطات داشته باشد گرچه وزیر ارتباطات می گوید این داستان به من ارتباطی ندارد و تصمیم ها جای دیگری گرفته می شود.

وی خاطر نشان کرد: خود دولت پشت داستان فیلترینگ است. وقتی مسئولان دولتی مصاحبه می کنند که این شرکت ها باید بیایند در ایران دفتر بزنند که ما اجازه فعالیت دهیم یعنی اینکه خودشان پشت فیلترینگ هستند.

نماینده مرودشت در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: معتقدیم این شیوه اصلا جواب نمی دهد. الان هم آماری منتشر شده بود که ۹۰ درصد افراد بین ۱۵ تا ۲۰ سال به وقت حضور در فضای مجازی از فیلتر شکن استفاده می کنند. این نشان می دهد روشی که در پیش گرفته ایم اشتباه است و باید این روند اصلاح شود. امیدواریم عزیزان این موضوع را درک کنند که بتوانیم مسیر درستی را برویم.

وی تاکید کرد: طبق گفته رئیس جمهور و مسئولان وقت وقتی فضا آرام شود شرایط به حالت عادی برمی گردد. عاقلانه هم همین است. در شرایط بحران دولت ها محدودیتی را قائل می شوند بعد از اینکه شرایط عادی شد به روال عادی برمی گردند. تصمیمات اینگونه یعنی فیلتر فضای مجازی و محدودیت ورود آیفون ها تصمیماتی است که به اقتصاد و امنیت روانی جامعه ضربه می زند. امیدواریم مسئولان امر این را مدنظر قرار دهند.

اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۴
انتشار یافته: ۵
پدر من که فقط از دنیای مجازی واتساپ و گروه بازنشستگی بلد بود حالا رو گوشیش چندین فیلتر شکن نصب کروه فقط به خاطر اینکه بتونه با دوستان و همکاران بازنشسته مجدد ارتباط داشته باشه.
چشم بسته غیب گفتی؟وقتی آقا زاده معاون رئیس جمهور تو کار فروش فیلتر شکن هست میخوای من پشت فیلتر اینترنت باشم؟
این‌نمایندگان تنتصابی مجلس بعد از پایان مجلس باید دوباره بین نردم بیایند وای که چه شود
حرف منطق .....
اصلا وضعیت یجوری شده بدون استفاده از فیلترشکن اینترنت هیچ معنایی نداره،چند بار میخوای کارت سوخت یا یارانه ثبت نام کنی ؟
یکبار می برن و توجیه میکنند که دیگه هوس تحقیق و تفحص نکنی
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # پروانه معصومی # ایام فاطمیه # امیر تتلو