بازدید 39842
احتمالی که شاید اجرایی نشود؛ اما کلی پیام دارد

فرار دربی تهران به قطر از دست صداوسیما، مجلس و دولت! / کوچ شهرآورد ۱۰۲ به خاطر حق‌پخش، ورزشگاه ویران، VAR و البته ورود زنان

تهران برای برگزاری مهم‌ترین مسابقه فوتبال کشور ورزشگاه مناسب برای حضور تماشاگران ندارد، VAR ندارد، تلویزیونش دوربین مدرن ندارد، درآمد بلیت و حق پخش ندارد و طبعا زنان هم امکان ورود به ورزشگاه ندارند. این شد که صحبت از کوچ شهرآورد ۱۰۲ به کشورهای همسایه میان آمد!
کد خبر: ۱۱۹۱۹۶۷
تاریخ انتشار: ۱۷ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۴:۴۰ 08 September 2023

با اعلام علنی در یک برنامه تلویزیونی از صداوسیمای ایران، احتمال دارد شهر دوحه قطر، میزبان دربی یکصدودوم تهران باشد!

به گزارش تابناک ورزشی، صبح امروز در یکی از برنامه‌های تلویزیون، موضوع احتمال برگزاری دیدار پرسپولیس و استقلال با حضور در تماشاگران در کشور قطر از زبان مجری برنامه مطرح شد. هرچند احتمال رد این تصمیم اولیه وجود دارد؛ می‌خواهیم به جنبه های مختلف این موضوع و زمینه‌های شکل‌گیری آن در فضای امروز فوتبال کشور بپردازیم؛ اینکه چرا باید مهمترین رقابت داخلی ورزش ایران در خارج از مرزهایش برگزار شود؟ 

فرار دربی تهران به قطر از دست صداوسیما، مجلس و دولت! / تماشای استقلال و پرسپولیس هم برای از ما بهتران شد

کوچ دربی! کاری که داورزنی و رفیق تبلیغات‌چی نتوانستند

پیش از این در دوره حسن روحانی، بحث برگزاری دربی در یکی از شهرهای آلمان و یا حتی کانادا به گوش رسید و حتی اسپانسر مشترک دو باشگاه تهدید کرده بود، اگر این مسابقه در کشور ثالث برگزار نشود، نمی تواند تعهد قراردادی خود را انجام دهد؛ اما همه‌چیز در آخرین گام‌ خراب شد و تاییدات لازم برای این بازی صادر نشد. حتی گفته شد که ورزشگاهی در آلمان برای میزبانی از این مسابقه اعلام آمادگی نکرد!

آن تلاش جدی برای تبعید دربی تهران که با تلاش محمدرضا داورزنی، معاون وقت وزارت ورزش صورت گرفت، به بن بست خورد؛ اما گویا تجربه سفر ده‌ها هزار تن به قطر برای تماشای جام جهانی در زمستان سال گذشته، باعث شده اینبار پیشنهاد مذکور جدی تر باشد.

 

دربی خارجی بخاطر درآمد، وی‌ای‌آر و زنان

 گفته می‌شود این طرحی است که حدود دو ماه قبل مدیران دو باشگاه به رئیس فدراسیون فوتبال ارائه شد و به وی اعلام کردند، در صورت فراهم نشدن حضور تماشاگران به خصوص بانوان طرفدار سرخابی در ورزشگاه آزادی برای دربی، بهتر است این مسابقه در کشور میزبان جام جهانی ۲۰۲۲ با حضور تماشاگران طبق پروتکل فیفا و استفاده از VAR برگزار شود که درآمدهای مناسبی نیز برای هر دو تیم به همراه خواهد داشت.

 

مهدی؛ لوسیل را برای پرسپولیس و استقلال کنار گذاشتم!

مهدی تاج نیز در نشست اخیر خود با شیخ حمد، رئیس فدراسیون قطر این بحث را در میان گذاشت که البته مورد استقبال همتای عرب نیز قرار گرفت و حتی او به رفیق ایرانی‌اش با لحن صمیمی گفته است: مهدی، ورزشگاه لوسیل (میزبان فینال جام جهانی و جام ملت‌ها) را برای این بازی کنار می‌گذارم.

البته مشخصا این واژه‌ها روایت خود تاج یا نزدیکانش از آن دیدار است و عقل حکم می‌کند، خودشان متن محاوره را به خبرگزاری های ایران داده باشند!

هرچند این بحث، همچنان در قالب طرح باقی مانده،تاج پس از بازگشت خود به ایران درموردش نشستی را با علی خطیر، سرپرست مدیرعاملی استقلال و رضا درویش، مدیرعامل پرسپولیس برگزار کرده است.

از طرفی ظاهرا قیمت بلیت این بازی حدود ۱۰۰ دلار در نظر گرفته شده که در صورت استقبال تماشاگران می‌تواند گران‌تر هم باشد، چون برای افرادی که بیرون از ایران زندگی می کنند و یا حتی پول سفر به قطر را دارند، دویست دلار هم برای چنین خاطره‌ای زیاد نیست.

 

آپشن ویژه ؛ زنان پس از ۴۴سال تماشاگر دربی ایران!

خانواده‌های زیادی هستند که حاضرند با همسر و فرزندان دختر، چنین رویدادی را از نزدیک کنار هم ببینند؛ درست مثل روز مراسم خواندن و ضبط سرود "سلام فرمانده" که استادیوم آزادی لبریز از تماشاگر شد و دختران و پسران جوان محجبه به عنوان نامزد یا زن و شوهر و خواهروبرادر روی سکوها در کنار هم نشستند و اتفاقا زیرساخت‌ها نیز در آن زمان مشکلی نداشت.

بحث پشتیبانی که فراهم است و دوحه با داشتن هتل‌های پرشمار و جذب توریست، هم اماکن لازم را برای پذیرایی مسافران و گردشگران ایرانی را دارد و هم ورزشگاه‌هایش با سیستم تهویه بی‌نظیر، هوای مطبوعی در گرم ترین روزهای سال خواهد داشت؛ بنابراین اگر همه شرایط سیاسی و امنیتی، برای میزبانی قطری‌ها فراهم باشد، باید به زودی فدراسیون این کشور زمان مدنظرش را برای میزبانی از دربی پایتخت اعلام کند تا طرفین به جمع‌بندی نهایی برسند.

باید از دولت و رئیس فدراسیون فوتبال پرسید با وجود فرصت طولانی و اخطارهای پیاپی فیفا، چرا هنوز زمینه قانونی لازم برای حضور بانوان در ورزشگاه آزادی برای تماشای مسابقات استقلال و پرسپولیس فراهم نشده و چرا مشکل و مانع معرفی نمی‌شود! اکنون یکی از ابهام‌های جدی کوچاندن دربی، همین بحث حضور بانوان در ورزشگاه است که به این شکل می‌توان موقت این تهدید را پشت سر گذاشت، هرچند این فکری همیشگی و ترفندی ابدی نخواهد بود.

 

همکاری امنیتی قطر و خیال آسوده مدیران

یکی دیگر از مزایای قطر برای مدیران تصمیم‌گیر در ایران، همکاری پلیس این کشور برای برقراری نظم و ایجاد جو مناسب روی سکوهاست. در واقع رد شدن میزبانی آلمان و کانادا از دربی تهران حتی در یک مصاف دوستانه، به دلیل همین نگرانی مراجع داخلی بابت حضور گروه‌های مخالف و پرچم‌های نامناسب بود که در کنار بازی های تیم ملی فوتبال در جام جهانی قطر ، در اوج ناآرامی‌های سال گذشته شاهدش نبودیم.

حالا مصادف شدن سالگرد آغاز اعتراضات پارسال با برگزاری دربی تهران و مهیا نشدن شرایط لازم سخت‌افزاری و آیین‌نامه‌ای برای ورود زنان هوادار به ورزشگاه آزادی در چنین مسابقه مهمی، یکی از دلایل تعیین‌کننده برای پیاده سازی این طرح است.

 

فرار از چنگال صداوسیمای تمامیت خواه و مجلس بی‌خیال

در کنار این مباحث سیاسی، جنبه مالی و اقتصادی این کوچ نیز حائز اهمیت کتمان ناپذیر است. پرسپولیس و استقلال تا گلو در قرض بدهی و احکام معلق فیفا و جرایم دست و پا می‌زنند و از دریافت پول‌های بلوکه شده خود نزد کنفدراسیون آسیا و فیفا به دلیل تحریم شبکه بانکی پولی و کشور عاجزند. 

فروش حق پخشِ یکی از جذاب‌ترین مسابقات فوتبال باشگاهی در آسیا که در رده‌بندی جهانی هم دارای جایگاه خوبی است، می‌تواند بخش کوچکی از مشکلات استقلال و پرسپولیس را رفع کند و حداقل بابت بازی دربی به ورزشگاه و سازمان لیگ بدهکار نشوند!

تبلیغات محیطی هم به جیب سازمان لیگ نخواهد رفت و مستقیم بین قرمز و آبی تقسیم می‌شود. درآمد مطلوب بلیت فروشی هم بخشی از مشکلات ارزی دو تیم را رفع می‌کند.

دوربين های قدیمی، فرسوده و چندنسل قبل صداوسیمای ایران هم دیگر در کار نیست و بازی برای نخستین بار اچ دی ضبط و پخش می‌شود و در یک کلام پرسپولیس و استقلال، برای اولین بار حضور واقعی در مارکت فوتبال را تجربه می‌کنند.

مارکتی که حق بلیت فروشی، تابلوهای دور زمین، فروش پیراهن و پرچم و سیگنال تصویری، همه به جیب خود باشگاه ها می‌رود و چندین نهاد ریز و درشت، مدعی سهم‌خواهی از آن نیستند.

مجلس شورای اسلامی که قانون ممنوعیت پرداخت اعتبار به ورزش حرفه‌ای را تصویب و ابلاغ کرده است، هنوز راه جایگزین تامین مخارج ورزش قهرمانی به خصوص فوتبال را نشان نداده و در برنامه هفتم توسعه هم چنین چیزی را به رسمیت نشناخته بود.

 

دربی هم از دست فقرا پرید

در صورت تحقق این طرح، تماشاگران ایرانی که برای دیدن جذاب‌ترین رقابت فوتبال داخلی حتی هزار کیلومتر را طی کرده و به عشق دیدن شهرآورد شبانه بیرون ورزشگاه می‌خوابیدند، از تماشای آن محروم شده و طبقه محروم و قشر ضعیف جامعه یکی دیگر از تفریحات نسبتا ارزان خود را از دست می‌دهد، چون پول بلیت هواپیما و دریافت ویزا و رزرو هتل در دوحه با حقوق چند سال یک کارمند برابری می‌کند و پرداخت آن در توان مردم عادی نیست. دربی مال از ما بهتران می‌شود و فرصتی تازه به طبقه برخوردار تعارف خواهد شد.

بار دیگر عکس های همان دارودسته پولدار با آرایش های غلیظ و تیپ های آنچنانی در اینستاگرام پر می‌شود و البته چهره‌های نزدیک به دولت و موافق نظام نیز به بهانه های مختلف، نظیر آنچه در جام‌جهانی گفته شد، راهی تفریح حلال در قطر می‌شوند و خاطرات شیرین دیگری را با صرف دلار ۵۰هزار تومانی برای خود رقم می‌زنند.

کاش، چه دربی در قطر برگزار شود یا نشود، این همه دلیل و امتیاز برای برگزاری آن در خارج از کشور، کمی مسئولان و مدیران ورزش و فوتبال ایران را به خود بیاورد؛ آیا وظیفه آنها چیزی جز رفع این موانع و ساختن محیطی مناسب و در شأن مردم ایران برای لذت بردن از ورزش است؟

نویسنده: مجید کوهستانی

 

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۵۲
در انتظار بررسی: ۱۰
انتشار یافته: ۱۳۴
مهم نیست مهم اینه مدیران انقلابی و ارزشی سر کار باشند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۴۸ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۷
این نوشته، آدرس اشتباه دادن و گمراه کردن خواننده از علت اصلی برگزاری نکردن دربی در استادیوم ازادی است.
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۵۳ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۷
پس چرا زنان را به ورزشگاهها راه نمی دهند؟
رییس فیفا، اینفانتینو، قبلاً در جام جهانی قطر ارزشها را نشان داد. پس تعجبی هم ندارد
نعمت
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۵۷ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۷
بنظر بنده که شصت و هشت سال از عمرم را در تیم ملی فوتبال تلف کردم باید..
سعید
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۵۸ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۷
همه چیز فقط پول نیست!
همه چیز فقط درآمد برای بازبکن و مربی و دلال و واسطه نیست!

وای بربازیکن و هوادار و هر کسی که به خاطر پول خفت بازی نکردن در کشور خودش رو باب کنه
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۰۶ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۷
15:58
به فوتبالیستها پولهای گنده و رانتهای بی شمار می دهند، تا به عنوان یک مهره تبلیغانی عمل کنند!
رضا اهوازی
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۲۸ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۷
یعنی بخاطر عدم حضور بانوان در استادیوم حاظر بازی رو ببرن کشور دیگه ای برگزار کنن؟!!
اینم شد قضیه کنسرت ها که دبی رو آباد کردن فقط بخاطر اینکه تو کشور برگزار نشن،!!
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۵۷ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۷
نمی دونید پول ها را چه جوری خرج کنید نه... داور خارجی کم بود حالا ورزشگاه خارجی
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۸:۲۳ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۷
هر چند یک افتضاح مطلق است اما فرانوش نشود که کشورهای عربی میزبان بازیهای بسیار مهمتر مانند بازی رئال و بارسال نیز بوده اند .
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۰:۵۰ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۷
تا اطلاع ثانوی هرگونه تجمع ممنوع
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۷:۴۴ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۸
اگر دولت می فهمید این کارها چه پیامی برای مردم دارد هرگز دست به چنین کاری نمی زد این یعنی ناتوانی سوء مدیریت ورشکستگی و ترس
حق پخش برای تیم های دولتی که سرفصل بودجه دولتی و اختصاصی از بیت المال دارن معنی نداره عزیزان.
پاسخ ها
سیدمهدی
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۴۰ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۸
پنجاه سال قبل بهترین ورزشگاه آسیا و یکی از بهترین ورزشگاه های جهان رو در اختیار داشتیم که کشورک های حاشیه خلیج همیشه فارس در رویاهاشون نمیددیدن.
در این چند دهه چه اتفاقی افتاد که توانایی برگزاری یک بازی داخلی رو نداریم و دست با دامان شیوخ خلیج فارس شدیم؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۵۴ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۸
در حالیکه ادعا داریم که به قله ها رسیدیم !!؟؟

باید برای بازیفوتبال مان دست به دامن کشورهای بی

عرضه منطقه بشویم!!!!!؟؟؟؟
ای ایران ای ایران ..........
فوتبالی ها برن کرجی یا جای رو پیدا کنند و از طريق مثلا شبکه اجتماعی برنامه شونو پخش کنن
تونستند خرجی شونو در بیارند
بنده اصلا راضی به خرج کردن از بیت المال برای اینها نیستم
علاقه ای به فوتبال مخصوصا فوتبال داخلی ندارم. معمولا فقط فینال جام جهانی و مسابقه های ایران در جام که همیشه هم از رقم سه عبور نمی کنند رو فقط نگاه می کنم اما وقتی که چنین اخباری رو می خونم از همه چیز این مملکت مایوس و سرخورده می شم . مملکتی که حتی نتونه اوضاع و احوال یک بازی ساده فوتبال رو سامان بده چطور می خواد امور روز مره و احیانا مشکل خود رو پیش ببره بی خود و بی جهت نیست که در همه امور دچار مشکلات هستیم
این مسابقه همزمان با آغاز تحولات سال قبل است.
علت اصلی تغییر محل دربی، عدم تجمع افراد است.
پاسخ ها
ناشناس
| Turkey |
۱۶:۰۷ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۷
دقیقا
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۰۸ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۷
تخریب جایگاه تماشاچیان و بازسازی ورزشگاه آزادی در زمان آغاز لیگ برتر فوتبال هم تعمدی بوده است.
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۶:۵۹ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۸
فعلا همه چیز سیاست زده شده و خود سیاست هم دست مردان بی سیاست هست نه غرور ملی را درک می کنند ونه نه تحقیر ایران را گویی ریشه در این خاک ندارند وگرنه هروز باید خبر دق یکی از مسولین را می شنویدیم
کوهستانی دمت گرم قشنگ نوشتی
چه دارد؟
بقیه مسابقه ها را می خواهند چه کار کنند؟
پارسال کرونا را بهانه کرده و مسابقات را بدون تماشاگر برگزار می کردند! امسال چه بهانه ای می توانند جور کنند؟؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۴۵ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۸
تقلا و دست و پا زدن الکی
امیر قلعه نوعی یهتر است فکری برای بزرگی شکمش بکند.
پاسخ ها
ناشناس
| Austria |
۱۵:۵۷ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۷
آبگوشت زیاد میخوره
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۰:۳۲ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۷
شکم بزرگتر بهتر از سرکار گذاشتن یه ملت برای چندین سال و حتی نیاوردن یک جام آسیایی ساده است! از نتایج اسفناک در جام جهانی بگذریم. منظورم کیروش معلوم الحاله
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۱:۲۹ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۷
امیر قلعه نوعی چطور این همه پیرمرد را در ترکیب تیم ملی قرار داده؟این ترکیب ۳دوره در جام ملت ها و دو دوره در جام جهانی هیچ نشانه از فوتبال مدرن را ارائه نکرده چرا دست از سر این بازیکنان پیر و عتیقه بر نمی دارید؟از لیگ ایران دعوت کنید نسلی جوان
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۷:۴۸ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۸
شکمش از بیت المال که پر نشده از تلاش خودش بوده به آنها بگو که از مال مردم گردنشان کلفت شده
خرم دین
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۳۳ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۸
حالا خودت خیلی فیتنسی؟؟؟؟؟؟
مهدی تاج با آن گندی که سر قرارداد ویلموتس زد، دوباره آوردنش تا بر نحوه اجرای مسابقات فوتبال نظارت و راهبری کند!!!!!!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۰۴ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۷
آن هم با داشتن پرونده باز قضایی!
فوتبال ناپاک و کثیفی را در این مملکت شاهد هستیم.
ما کشور اسلامی هستیم و این لهو و لعب ها معنی ندارد
پاسخ ها
ناشناس
| Austria |
۱۷:۲۰ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۷
تماشای فوتبال هم شد لهو و لعب؟! خب یکدفعه بگین همه بریم تو قبرستون دراز بکشیم تا لهو لعب نکنیم و همونجا هم بمیریم
رضا اهوازی
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۸:۰۱ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۷
کدام لهو لعب را میفرمایید؟
داریم در مورد فوتبال حرف می‌زنیم نه در مورد ماجرا های گیلان
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۹:۰۵ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۷
از اسلام فقط نامی مانده وکشور ما بیشتر شبیه کشور کفاره
اصلا مهم نیست.مردم در فقر هستن
پاسخ ها
محمد
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۸:۲۸ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۸
پس چطور بلیط 500 هزار تومانی میخرند تا برند از نزدیک ببینند ؟؟؟؟؟
در ایران، ورزش و به ویژه فوتبال به شدت آلوده به سیاست است. از ریخت و پاش ها بیت المال پای آن گرفته، تا مدیریت افراد مرتبط به مراکز قدرت، تا در خدمت قرار دادن ورزش در مسیر تبلیغات و آرمانهای ایدئولوژیک.
تمام اینها که گفته شد بیشتر به شوخی شبیه است . سالها است که همه چی ویران است فوتبال هم مثل بقیه جاها ، موضوع ورزشگاه نبست بلکه موضوع امنیتی است .
فقط تاسف
با این اخبار شرم آوری که میشنوم، گاهی از ایرانی بودن خود خجلت زده میشوم.
پاسخ ها
ناشناس
| Austria |
۱۷:۲۱ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۷
آره بخدا
بصورت رسمی دارندمیگویند ایران جای فعالیت برای هیچ گروهی نیست وبایدکشورتعطیل شود
ح پخش این بازی یعنی از پول بلیط هواپیما و هتل و سایر مخارج ایرانی هایی که میخوان این بازی رو ببینن بیشتره؟ استادیوم هم میخواین کرایه کنید تازه.
کاش فیفا فوتبال رومنحل کنه
مردم میدانند دلیل برگزاری دربی در خارج از کشور چیه وگرنه اصفهان و مشهد هم میشه برگزار کرد اصلا وقتی بازی پرسپولیس و النصر در آزادی برگزار می شود دلیلی ندارد دربی در خارج از کشور برگزار شود
چرادرمشهدبرگزارنمیشه،اگه مشکل ورزشگاه است ایناهمه اش بهانه است
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۱:۳۰ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۷
والی خراسان اجازه حضور زنان را نداده !!
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۴۷ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۷
علم‌الهدی اجازه نمیده ،زنان به ورزشگاه بروند چه معنی میده غذا درست نکنن برند ورزشگاه، عصبانی میشند
رضا
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۱۸ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۸
یادت رفته چند سال پیش با بانوانی که برای تماشا آمدند چه کردند.
هر دم ازین باغ، بری می‌رسد ....
وقتی بعضی‌ها از مهاجرت صحبت می کردند میگفتم آدم مملکت خودش را ول کنه بره سربار یک کشور دیگه بشه ودلم را به یک چیزایی که توی ایران داریم گرم می کردم ولی حالا نمی دانم دلم را به چه چیزی خوش کنم دست رو هر چیزی می زاری خرابه بعضی موقها توسفرهای بین شهری خرابه‌های شهرها روستاهای ویران را که میبینم میگم تهران یا کرج ویا اصفهان یک روزی اینطوری می شه وحالا میبینم داره شروع می شه چیز سالم دیگه تو این مملکت نداریم.
من زیاد اهل فوتبال نیستم دو بار هم بیشتر استادیوم نرفتم ولی این تصمیم رو توهین به فوتبالدوستان میدانم ، بی شک این تصمیم اثرات مخرب خواهد داشت
ای کاش یکبار برای همیشه بساط دروغ و ریا جمع گردد
اگر می خواهی وضع مملکت را توی دو نمونه بفهمی. 1.شهرداری تهران 13 سال است قراره سند مجتمع تجاری ابریشم را به نام کنه ولی 3 ماه است فقط توی طبقه اول دایره املاک حسن آباد روی میز کارمندها معطل شده.
2 . بازار میوه وتره بار جدید شهریار قرار بوده سال 97 افتتاح بشه ولی شهرداری شهریار امروز وفردا می کنه من نمی دانم شهرداری‌ها از معطل کردن پروژها منتظر چی هستند. حالا بقیه مسائل مملکت هم همینطور است از ورزش بگیر بیا پایین.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۴۰ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۷
داداش هر جا دیدی دارن معطل می کنند بدان یک عده باید جیبشون پر بشه مثل اتوبوس‌های بین شهری که سر ساعت حرکت نمی کنند تا صندلیهاشون پر بشه حالا فهمیدی چرا تو طبقه یک گیر افتاده.. افتاد
علی
| United States of America |
۲۰:۲۵ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۷
بازار میوه و تره بار تبریز (شهریار) رو هم بهش اضافه کن که 10 سال بیشتره داره هر روز به بهره برداری نزدیکتر میشه. کافی سیار بازی تراکتور رو ببینی . قبلش تبلیغش اینه. ده سال بعد بیا. قبل بازی بازم تبلیغ اینه. بابا عمر مفید ساختمان تو ایران بینهایت هست انگار
اینها از مزایای رسیدن به قله ست
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۸:۳۶ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۷
احسنت
ناشناس
| United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland |
۰۲:۴۱ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۸
با برجام قطعا به قله ها میرسیم. تا ته
ناشناس
| United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland |
۰۲:۴۳ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۸
خود شیرین اقوام که خیال میکنه خیلی تیکه هاش خوبه ولی هر رو از بر تشخیص نمیده.
ناکاررآمدی در تمام سطوح
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۵۸ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۸
مثل خودت با این چرت و پرت هایی که می نویسی
زندگی کردن در این برهه از زمان ایران شوخی تلخی بود که روزگار با ما کرد!!!!!!
ورزشگاه آزادی و اتفاقات پیرامون آن بیانگر وضعیت امروز کل ایرانه!!!!
وطنم پاره تنم
و این است افتخار ملی
کار خوبیه
شاید صدا و سیمای تمامیت خواه با کارکنان چندین ده هزاری تنبیه شود
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۴۲ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۸
کارکنان صدا وسیما حوشحال هم میشن چون کارشون کمتر میشه!
برگزاری مسابقات فوتبال در حد بازی دربی با آن حجم جمعیت و وضعیت حال کشور می‌تواند تبعات امنیتی فاجعه باری داشته باشد البته که تخریب ورزشگاه کار صحیحی نیست ولی چاره دیگری نیست زمانی دشمنان داخلی و خارجی برای نایودی نظام مقدس جمهوری اسلامی صف کشیده اند باید به هر راه ممکن توطئه شان را خنثی کرد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۸:۳۷ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۸
امیدوارم خداوند شفافیت دهد،
و البته سر به راه شوی
دلیلش چیز دیگه ای است!!!!
چقدر بدبخت شده این که باید به قطر برویم آنهم با توجیهاتی که در گزارش آورده آید
ای کاش به همین اندازه که در مورد ورود زنان به ورزشگاهها حساسیت به خرج می دهید به حضور زنان در پیاده روی اربعین با تمامی مشکلات آن برای زنان کشورمان نیز حساسیت نشان می دادید.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۸:۳۱ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۸
همینطور بی ربط و مهمل ببافید !!!!
کار که به دست کاردان نباشد، حال و روز کشور میشود این. هیچ کدام از مدیران و مسولان کشور سر پست اصلی خودشون نیستند. در واقعه کار بلد بیکار، کار نابلد بر حساس ترین پست مملکت. درجا زدن کشور هم فقط همین موضوع هست. از رعیس جمهور گرفته تا کارمند بانک. این یعنی بدبختی یک کشور و ملت.
بنیاد گرایی خجالت آور
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۰۱ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۸
معنی بنیاد گرایی را می فهمی نوشتی
,همه از دست صدا و سیما ومحلس و دولت فراری هستند
اینا بازی های داخلی رو دارن میبرن کشور ثالث
چطوری میخوان میزبان تیم های آسیایی باشن ?
اینها هیچکدام مهم نیست. الان فقط موضوع حجاب مهمه
اینم فتح قله ای دیگر!!! ای ایرانم.....
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۰۳ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۸
بیشتر از این از تو ناشناس توقع نیست از همه چی تعطیل هستی
خلایق هر چه لایق
لطفا نظر ندید و نظرات کارشناسی هم ندید بعضی ها هم از هر خبری برای مخالفت و ساز نامید استفاده نکنند
موضوع منتفی شد
دربی مگه پا داره که بتونه از این مملکت فرار بکنه! فرار نخبه شنیدم!
1- این که شرایط امنیتی باعث چنین تصمیمی بشه مشخصه وگر نه شرایط اوکی باشه تو زمین خاکی هم برگزار میکنن.
2- خرج سفر دو تا تیم با حداقل 100 نفر آدم میتونه دست کم صرف خرید دوربین صدا و سیما بشه.
3- صدا و سیما از هزینه یه مشت شبکه بیخود و برنامه های شستشوی مغزی برداره و واسه خودش دوربین بخره.
4- قرار نیست چیزی درست بشه...
هر دم از این باغ بری میرسد...
واقعا مدیریتی قابل می خواهد که یک کشور آباد را کلنگی کنی .
آقای مجید کوهستانی نویسنده محترم مقاله
دربی خیلی وقته از دست فقرا پرید از اون وقتی که میلیارد میلیارد رفت تو کیسه یه مشت نانجیب مفت خور، پرادعا....
به جای این همه صغرا کبرا کردن بفرمائید چرا این دو تا باشگاه مفت خور تو این 60-70 سال یه زمین تمرین نساختن یا نخریدن... همه چی که دولتی نمی شه.....
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۸:۰۱ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۸
به یک دلیل واضح این دو باشگاه خودشان هم دولتی بودند
یعنی رسما ایران را مفتضح نشان می دهید. برای اینکه دو تا تار مو بیرون نیافتد
پاسخ ها
پونه
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۸:۳۲ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۸
نه که الان وضع خیابانها خیلی مفتضح نیست !!!!
مهم پیاده روی اربعین و بعد اون جامانده های اربعین هستند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۰۵ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۸
یکی از شبکه‌های تلویزیونی اپوزیسیون با عصبانیت خبر برگزاری راهپیمایی اربعین حسینی علیه‌السلام در شهرهای آمریکا، انگلیس، استرالیا، سوئد، پاکستان، افغانستان، سوریه، لبنان و... را پخش کرده و گفته است «‌دوستان، ما آب در ‌هاون می‌کوبیدیم! اربعین در شرق و غرب تا بیخ گوش ما آمده است
باتوجه به فشار غیر منطقی فیفا برای ورود زن ها بهترین کار برگزاری لیگ در قطر و امارات می‌باشد. اونجا ایرانی هم تعدادی هست که به ورزشگاه بروند. اصلا زیبنده و در شأن کشور ما نیست که زن ها و کودکان به استادیوم بروند
الان عربستان چشم انداز۲۰۳۰دارد و قرار است شهرهای هوشمند بسازد.چه می شود مسئولین ورزش ایران هم کلنگ احداث یک استادیوم مدرن در پایتخت را بر زمین بزنند؟
اولاً وقتی همه‌چیز آماده به دست آقایون رسید دیگه فکر تعمیر و نگهداری ورزشگاه نیستند.دوم این دو تا تیم بیشتر بودجه خودشونو از دولت می گیرند و هنوز خصوصی نشدند حق پخش دیگه چیه ؟از کسی که خرجتو میده حقوق هم می خوای.مسیله اصلی زنان واغتشاش است.
این شد دلیل ؟؟؟؟؟؟
واقعا چی فک کردین همه میدونن که هیچ کدوم از دلایل مذکور در بالا ادله محکم و مورد قبول مردم نیستن
علت اصلی برگزار نشدن مسابقات در ورزشگاه شیرودی بخاطر این بود که جمعیت معترض یک مرتبه وسط شهر سرازیر نشوند الان که دیگه ورزشگاه آزادی با فاصله ای که از شهر دارد پاسخگوی جلوگیری از تجمعات اعتراضی نیست مطمئنا در ایران بدون تماشاگر برگزار میشود یا کشور ثالث وگرنه متن بالا دلیل مهمی نیست
حال که برای فرار از اما و اگر به کوچ دربی رضایت داده اند ،اگر صلاح میدانند با کشور ثالثی هم صحبت کنند تا مردم بتوانند آنجا تظاهرات کنند.
نشانه های رسیدن به قله است. حالا ببین توی قله دیگه چه خبره؟
حیف چشم که باهاش لیگ مزخرف ایران را نگاه کنیم. اصلا هیچ کیفیتی در بازی ها دیده نمیشه. حیف این همه تماشاگر ‌‌پرشور ایرانی
ایران ام القرا و الگوی جوانان مسلمان است فوتبال یک ورزش غربی است و باغث لعب و لهو است و بهتر است که تعطیل شود
پاسخ ها
sina
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۲۵ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۸
احسند. همین شادی پس از گل حرام اندر حرام است.
فقط رکورد برگزاری دربی در یک کشور خارجی را نزده بودند که الحمدالله این رکورد هم به رکورد مسوولین انقلابی نظام مقدس اضافه شد ... تقبل الله
خودتون هم بهتر میدونید این دلایل فقط به درد عمتون میخوره
ای بیچاره مردم ایران که روزبه روز فقیر تر واز دنیا دورتر میشوند
حالا زیاد اهمیت نداره این فوتبال که اینطور واسش داغ میشیدا.
گيرم که خلق را با فريبت فريفتي
با دست انتقام طبيعت چه مي کنی؟
اصلا مهم نیست بهتر که خارج از ایران برگزار بشه هر چی اختلاط محرم و نامحرم و مشروب خوری هست تو همون کشورا انجام بشه نه تو کشور امام زمان
این نشانه ورشکستگی مدیریت اقتصاد و سیاست است و نبود سرمایه اجتماعی .
پاسخ ها
محمد
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۰۸ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۸
رشد ۴.۷ درصدی اقتصاد ایران در پاییز سال گذشته در حالی است که متوسط رشد اقتصادی کشورهای پیشرفته در این دوره تنها ۱.۲ درصد بوده است. اقتصاد آمریکا در این زمان تنها ۰.۹ درصد، منطقه یورو ۱.۸ درصد و ژاپن ۰.۴ درصد رشد کرده‌اند
همه چی تون به هم میاد. صدا و سیما حق پخش نمیده چون میگه این تیمها از بودجه دولتی هستن نه خصوصی که البته بیراه هم نمیگه. ولی یکی نیست به صدا و سیما بگه حق صداوسیما که هر ماه تو ابونمان برق میاد و از جیب مردم کسر میشه در حالی که من نوعی 10 سال هست تی وی شما رو نگاه هم نکردم چی میشه؟؟؟ ورزشگاه مدرن تو مشهد داریم ولی خوب تو مشهد زنها اصولاً ادم شناخته نمیشن که تو ورزشگاه راه بدن.
با یک خبر من در اوردی ببین چقدر برای خود و.....معرکه گرفته اند.بازتاب چنین مطالبی بدتر از خود ان است .
مهم اینه که داریم در همه زمینه ها با سرعت نور به جلو حرکت می کنیم اما اگر فیلم و از آخر به اول نگاه کنیم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۱۰ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۸
موفقیت‌ها که زیاد و پی‌در‌پی می‌شود غربگراها مجبورند برای هر یک از آنها سوژه‌ای کوک کرده و دروغی سرهم کنند
وضعیت کل ایران اینجوریه بعد گیر دادی به فوتبال؟! این همه فرار و مهاجرت به خارج از کشور رو نمیبینی و فقط مشکل بازی در خارج از کشور رو دیدین؟!
خبر آمد خبری در راه است. صداهایی داره به گوش میرسه. دربی رو بردید یه جا دیگه، مردم رو که نمیتونید ببرید. هر مسئولی نمیتونه مردم رو تحمل کنه بره از ایران. آره نوبت ما شد بگیم جمع کنید برید از ایران.
پاسخ ها
سیده موسوی
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۲۰ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۸
همتون رو بیرون میکنیم. این کشور جای امسال شما که . اقلیت واقعی هستید، نیست فقط یک نگاه به راهپیمایی اربعین کنید
عباس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۰۱ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۸
صندوق رای مشخص می‌کنه کی اقلیت هست کی اکثریت. ضمن اینکه من هم اربعین شرکت کردم که داخلی به رئیس جمهور و بالاتر اون ندارد برای حسین رفتیم
ما در گام دوم انقلاب باید ورزش را هم اسلامی کنیم و از اساتید حوزه برای اسلامی کردن ورزش در هر فدراسیون کمک بخواهیم ما باید ورزش را گسترش دهیم اما نیاز به ورزشگاه و جایگاه تماشاگران که مصداق کار لهو و باطل است نداریم و ورزشگاههای موجود را تخریب کنیم و با این کار اقدام الگویی برای کشورهای مسلمان بشویم
باشه دلایلش اینا بود و هیچ ربطی به اتفاقات پارسال نداره.چقدر بهم کمک مبکنید اینجور مواقع
بقول فردوس کاویانی در فیلم اجاره نشین ها: عباس آقا روزا یه جور حرف میزنن ، شبا یه جور!! واقعاً باعث تأسفه.
مطمئنید دلیلش ایناست ! پس بقوله خانمه اونایی که میخوان دربی ببینن از ایران برن فقط اونایی که دوست ندارن و براشون هیچی مهم نیست بمونن
هر کس به هر انداز از واژه های بیگانه استفاده نماید به همان اندازه به زبان و فرهنگ این مرز و بوم خیانت میکند خواه دانسته باشد یا ندانسته . واژه شهرآورد جایگزین دربی است ولی شما از ان استفاده نمیکنید و این زیبا نیست . اگر دوستار ایرانید پارسی را پاس بدارید
گزارش دروغ و سرکاری خوبی بود برای پرت کردن حواس مردم تبریک میگم به هدفتون رسیدید
جامعه ما یک جامعه پاک نهاد است و به‌خوبی نشان داد مقابل عملیات بزرگی که کشورهای مرتجع و قدرتهای غربی با سرمایه گذاری سنگین و در مدت زمان طولانی انجام دادند اقبالی ندارد
باشد که روزگار بچرخد به کام دل...
باشد که غم خجل شود از صبر قلب ما
بهتر،
مالیاقت و سازکار این جور چیزهارو نداریم.
تیمها هم راضی ترند
خوبه اینطوری دوبارهخانم بیکاز می تونه فوتبال ببینه
مردم دارن از گرسنگی میمیرن بعد میخان برن تو قطر بازی برگزار کنن...نفری صدملیون درمیاد کدوم ا... تو این وصعیت میره
قطر قبول نکرد تو همین ازادی برگزار میشه.
برچسب منتخب
# انتخابات # محمدباقر قالیباف # مصطفی پورمحمدی # سعید جلیلی # علیرضا زاکانی # امیرحسین قاضی زاده هاشمی # مسعود پزشکیان # انتخابات ریاست جمهوری