بازدید 2645

مشاور رئیس‌جمهور سابق اوکراین: زلنسکی دروغ می‌گوید

اولیگ ساسکین مشاور لئونید کوچما رئیس جمهور سابق اوکراین گفت که ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهور کنونی این کشور درباره اوضاع جبهه‌های نبرد دروغ می‌گوید.
کد خبر: ۱۱۹۰۹۸۸
تاریخ انتشار: ۱۲ شهريور ۱۴۰۲ - ۰۷:۳۰ 03 September 2023

به گزارش «تابناک» به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک روسیه، اولیگ ساسکین گفت: نیروهای اوکراینی نه تنها نتوانستند به خطوط دفاعی روسیه نفوذ کنند بلکه کنترل خط دفاعی در استان خارکف را نیز از دست دادند.

وی افزود: حمله نیروهای روسی و سخت ترین نبردها در نزدیکی کوبیانسک در جریان است، بله در همه این منطقه و همچنین در مارینکا.

مشاور رئیس جمهور پیشین اوکراین با بیان اینکه زلنسکی مدام می‌گوید که حمله‌ای در حال انجام است، گفت: هیچ چیز در جبهه نبرد وجود ندارد و همه چیز دروغ است.

ساسکین همچنین افزود که تاکتیک‌های جنگی پیشنهادی در غرب ناکارآمد بوده و تجهیزات ناتو منسوخ شده و قابل مقایسه با سلاح‌های روسی نیست.

این در حالی است که زلنسکی شنبه شب در واکنش به انتقادات مقامات غربی مبنی بر پیشروی بسیار کُند نیروهای این کشور در کانال تلگرامی خود نوشت: نیروهای اوکراین در حال پیشروی هستند.

روزنامه فایننشال تایمز با اشاره به افزایش انتقاد واشنگتن از راهبرد اوکراین در ضد حملات این کشور در گزارشی، نوشت: مقام‌های آمریکایی درباره موفقیت این حملات تردید دارند؛ موضوعی که به تعمیق تنش بین واشنگتن و کی‌یف در برهه‌ای حساس از جنگ روسیه منجر شده است.

در گزارش این روزنامه آمده است: پیشرفت ضد حملات اوکراین کُند است و تحلیلگران می‌گویند کی‌یف تلاش می‌کند تا قبل از این که زمین گل آلود مانع پیشروی بیشتر این کشور شود یا نیروهایش توان رزمی خود را از دست بدهند، بخش عمده‌ای از خاک خود را بازپس گیرد.

بر اساس این گزارش، یکی از مسائل تنش‌زا بین مقام‌های آمریکایی و اوکرینی درباره نحوه اعزام نیروهای نظامی کی‌یف است.

مقام‌های آمریکایی کی‌یف را تشویق می‌کنند تا کمتر خطرگریز باشند و نیروهای خود را به محور اصلی ضد حملات در جنوب اعزام کنند تا بتوانند با داشتن فرصت شکستن خطوط دفاعی روسیه در این منطقه به دریای آزوف دست یابند و به شکل موثری پل زمینی روسیه در جنوب اوکراین به کریمه را که یک منطقه نظامی مهم است، قطع کنند.

سلام پرواز
خیرات نان
اشتراک گذاری
برچسب ها
برچسب منتخب
# مناجات شعبانیه # انتخابات مجلس # انتخابات # پردیس افکاری # مجلس خبرگان
وب گردی