بازدید 2468

بهره وام مسکن در آمریکا رکورد ۲۳ ساله را شکست

در ادامه اقدامات بانک مرکزی آمریکا برای کنترل تورم فزاینده در این کشور، نرخ بهره وام مسکن در آمریکا به بالاترین میزان در ۲۳ سال گذشته رسید.
کد خبر: ۱۱۸۹۷۲۶
تاریخ انتشار: ۰۴ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۸:۲۲ 26 August 2023

‌به گزارش فارس به نقل از نیوز دیلی، در راستای اقدامات بانک مرکزی آمریکا برای کنترل نرخ تورم در این کشور، نرخ بهره بانکی وام مسکن در این کشور به بالاترین میزان در 23 سال گذشته رسیده است. به همین خاطر تعداد تقاضاها برای دریافت وام مسکن در آمریکا برای ششمین هفته متوالی کاهش یافته و در کمترین سطح خود از سال 1995 تاکنون قرار گرفته است.

بانک مرکزی این کشور نرخ بهره بانکی وام مسکن را در این کشور حداقل 8 درصد تعیین کرده است.

انجمن وام مسکن آمریکا اعلام کرده که افزایش هزینه وام، خانه‌دار شدن را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ برای بسیاری از شهروندان آمریکایی غیرممکن کرده است.

جیمز لوریو، مدیرعامل موسسه TJM، می‌گوید: با گذشت زمان ما شاهد تبعات منفی این مسئله روی بازار مسکن خواهیم بود و این موضوع نسبت به گذشته برای مدت زمان بیشتری ادامه پیدا خواهد کرد. با انتظار برای بالا رفتن بیشتر نرخ بهره در آمریکا، نرخ سود اوراق قرضه 10 ساله دولتی این کشور به بالاترین میزان در 16 سال گذشته رسیده است.

به گزارش بلومبرگ، بسیاری از مقامات آمریکایی معتقدند که همچنان احتمال افزایش تورم در این کشور وجود داشته و باید روند افزایشی نرخ بهره ادامه پیدا کند. با بالا رفتن نرخ بهره، بهره وام مسکن هم افزایش خواهد یافت و همین مسئله روی بازار مسکن در شهرهای آمریکا هم اثر منفی خواهد گذاشت.

سلام پرواز
خیرات نان
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
برچسب منتخب
# مناجات شعبانیه # انتخابات مجلس # انتخابات # پردیس افکاری # مجلس خبرگان
وب گردی