جزئیات جدیدی از حمله تروریستی در حرم شاهچراغ

نائب رئیس کمیسیون ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی به تشریح جزئیاتی از عملیات تروریستی در حرم شاهچراغ پرداخت.
کد خبر: ۱۱۸۸۱۹۶
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۴۰۲ - ۲۲:۲۲ 16 August 2023

به گزارش «تابناک»، شهریار حیدری در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: هیاتی از کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی از روز گذشته وارد شیراز شد تا به بررسی ابعاد حمله تروریستی در شاهچراغ بپردازد. در همین راستا هیاتی از کمیسیون امنیت ملی از نزدیک از محل وقوع حادثه بازدید کرد و در جریان چگونگی حادثه قرار گرفت. همچنین جلساتی با اعضای شورای تامین استان فارس تشکیل شد. همچنین ما به نمایندگی از مجلس در تشییع جنازه دو شهید حمله تروریستی شرکت کردیم.

نائب رئیس کمیسیون ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: فردی که این اقدام تروریستی را انجام داده اصالتا تاجیکی است، در روسیه تحصیل کرده و در یکی از کشورهای همسایه آموزش دیده است. این فرد به دنبال عملیات تروریستی در ایام عاشورا در شیراز بود که موفق نشد. نهایتا رفت‌وآمدهایی در حرم شاهچراغ داشته و کاملا وضعیت را شناسایی کرده و بعد با اسحله‌ای مجهز به ۷ خشاب و ۲۷۰ تیر آماده می‌کند. قصد او حمله در زمان نماز به نمازگزاران بوده تا تلفات سنگین‌تری داشته باشد.

وی ادامه داد: این فرد از در باب‌المهدی وارد می شود که کل عملیات اقدام و دستگیری ۲۴ ثانیه طول می‌کشد و موفق به عملیات گسترده نمی‌شود. این فرد توسط نیروهای حفاظتی سپاه و یکی از خادمان حراستی حرم دستگیر می شود که اکنون در اختیار نهادهای امنیتی و در حال بازجویی است. ۱۱ نفری که با او همکاری داشتند نیز توسط نیروهای اطلاعاتی سپاه و انتظامی دستگیر شدند.

حیدری تاکید کرد: موضوع مهم، چگونگی اقدام تروریستی و همکاری گروه‌ها است که ما قطعا در جمع‌بندی به آن می‌پردازیم ضمن آنکه بعد از ظهر هم جلسه جمع‌بندی در شورای تامین استان برگزار می‌شود که ماحصل بازدید و نتایج به دست آمده در قالب گزارشی به کمیسیون امنیت ملی ارائه خواهد شد.

سلام پرواز
خیرات نان
اشتراک گذاری
برچسب ها
برچسب منتخب
# مناجات شعبانیه # انتخابات مجلس # انتخابات # پردیس افکاری # مجلس خبرگان
وب گردی