بازدید 2261

تهران در آلوده‌ترین روز سال | هوا ناسالم است

شاخص کیفیت هوای تهران با ثبت عدد ۱۵۳ برای ۲۴ساعت اخیر رکورد آلودگی هوای امسال را شکست تا در آلوده‌ترین روز سال ۱۴۰۲قرار بگیریم.
کد خبر: ۱۱۸۸۰۹۵
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۳:۲۴ 16 August 2023


به گزارش تابتناک به نقل از همشهری، آلاینده‌ای که در هر ۳ روز هوای تهران را آلوده کرده، ازن است که بر اثر تابش شدید نور خورشید و تردد وسایل نقلیه در جو شهر بازتولید شده و به سطح زمین برگشته است.

میانگین ۲۴ ساعت گذشته کیفیت هوای شهر تهران با شاخص ۱۵۳ در شرایط ناسالم قرار دارد. شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در این باره توضیح داد که: شاخص آنلاین کیفیت هوا در ساعت ۱۲ امروز چهارشنبه به عدد ۸۲ در محدوده قابل قبول رسیده است اما بر اساس پیش‌بینی‌ها توصیه می‌شود شهروندان تهرانی به دلیل آلودگی افزایش هوا در طول روز از ترددهای غیر ضروری در سطح شهر خودداری کنند.

از ابتدای سال جاری تاکنون هوا ۳۷روز آلوده بود و ۱۱۱روز هوا در حد استاندارد بوده است. البته طی ۲۴ساعت اخیر هوای تهران برای سومین بار به محدوده قرمز یا شاخص ناسالم رسید.

پیش از این در روز ۲تیر شاخص کیفیت هوا به عدد ۱۵۲ رسیده بود. همچنین ۶مرداد نیز شاخص کیفیت هوا به عدد ۱۵۲رسیده بود. به این ترتیب شاخص کیفیت هوای ۲۴ساعت اخیر تهران با ۱۵۳ بالاتری شاخص ۱۴۸روز اخیر بوده که از سال ۱۴۰۲ گذشته است.

 

اشتراک گذاری
برچسب ها
برچسب منتخب
# غزه # آلودگی هوا # ایام فاطمیه # امیر تتلو # فساد چای دبش # اکبر رحیمی
آخرین اخبار