بازدید 3648

نیاز عراق به ۴ میلیون واحد مسکونی جدید

یک مقام عراقی امروز اعلام کرد که این کشور به حداقل ۴ میلیون واحد مسکونی جدید نیاز دارد تا بتواند بحران کمبود مسکن در این کشور را حل کند.
کد خبر: ۱۱۸۷۹۷۶
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۸:۴۰ 15 August 2023

‌به گزارش فارس به نقل از زاویه، محمد النجار، مشاور سرمایه‌گذاری محمد السودانی، نخست وزیر عراق، گفت که صندوق توسعه عراق در تلاش است تا برای پروژه‌های ساخت مسکن در این کشور سرمایه‌گذاری خارجی جذب کند و در این مسیر به دنبال جذب شرکت‌های بزرگ و باتجربه است.

وی طی مصاحبه‌ای گفت که عراق به عنوان دومین تولیدکننده عضو اوپک قصد ندارد با شرکت‌هایی که قبلاً موجب تأخیر در پروژه‌ها شده‌اند همکاری کند.

نجار تأکید کرد: عراق هم‌اکنون به بیش از 4 میلیون واحد مسکونی جدید نیاز دارد و با توجه به روند رو به رشد جمعیت در این کشور، نیاز به مسکن سال به سال بیشتر می‌شود.

وی گفت: ما باید شرکت‌های بزرگ و باتجربه خارجی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ برای ساخت مسکن و دیگر پروژه‌های زیرساختی و خدماتی به عراق بیاوریم.

این مقام عراقی پیشتر گفته بود که این کشور در حال ساخت یک شهرک 100 هزار واحدی در بغداد است که در قالب یک قرارداد 7.7 میلیارد دلاری توسط یک شرکت کره‌ای ساخته می‌شود.

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
برچسب ها
برچسب منتخب
# انتخابات # محمدباقر قالیباف # مصطفی پورمحمدی # سعید جلیلی # علیرضا زاکانی # امیرحسین قاضی زاده هاشمی # مسعود پزشکیان # انتخابات ریاست جمهوری