بازدید 2973

هشدار تاج به باشگاه‌ها در قرعه‌کشی لیگ یک

قرعه‌کشی بیست و سومین دوره لیگ دسته اول فوتبال کشور برگزار شد
کد خبر: ۱۱۸۷۸۴۲
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۷:۴۷ 14 August 2023

به گزارش تابناک به نقل از فارس، مهدی تاج(رئیس فدراسیون) عبدالکریم طالقانی(رئیس هیات فوتبال خوزستان) محمدرضا کشوری‌فرد(سرپرست سازمان لیگ) مهرداد شفیعی(مسوول برگزاری لیگ یک) سهیل مهدی(مسئول کمیته مسابقات سازمان لیگ) امیرحسین روشنک(مسئوول برگزاری جام حذفی) امیر حسین روشنک(مسئول برگزاری لیگ دسته ۲) و مدیران باشگاه‌ها آغاز شد.

 

مهدی تاج اولین سخنران مراسم نیز با عرض تسلیت به بازماندگان حادثه تروریستی شاهچراغ گفت اظهار داشت: موضوع اول درمورد لیگ دسته اول مجوز حرفه‌ای است که همین امروز به صورت آنلاین در هیات رییسه AFC جلسه‌ای برگزار شد‌. کنفدراسیون به دنبال ایجاد یک لیگ حرفه ای است. این مجوز برای لیگ برتر و لیگ یک ما ضروری و قطعی است. در کنارش مجوز ملی را هم داریم که اگر باشگاهی به هر دلیلی نتوانست مجوز حرفه‌ای را دریافت کند، باید مجوز ملی را حتما داشته باشد. مجوز حرفه‌ای ۳۵ مورد دارد اما درمورد مجوز ملی تخفیف داده شده و آیتم‌هایش کمتر است.

وی افزود: در حال حاضر برای ۶ تیم لیگ برتری فوتبال مردان و ۲ تیم لیگ برتری بانوان مجوز حرفه‌ای صادر کردیم که همین برای آغاز خوب است. هرچند کار ما بسیار سخت است اما چاره ای نداریم که این راه را برویم. بحث تعیین قیمت‌ها، اعلام سقف بودجه، شفاف سازی سقف بودجه و.... را باید انجام بدهیم اما هیات رئیسه فدراسیون و سازمان لیگ این کار را شروع کرده‌اند.

رییس فدراسیون فوتبال خاطرنشان کرد: امروز دیدم یکی از رسانه‌ها زده بود باشگاهی سال گذشته بالاتر از ۵۱۵ میلیارد هزینه کرده اما امسال ۳۲۵ میلیارد. این خودش برای کم شدن بدهی باشگاه‌ها و مثبت شدن طراز مالی باشگاه‌ها مثبت است و یکی از اصلی ترین مولفه‌های صدور مجوز حرفه ای نیز همین مورد است. خوشبختانه وضعیت بهتر هم خواهد شد‌.

تاج تصریح کردد همین سخت‌گیری که امسال در لیگ برتر دیدید احتمال دارد در لیگ یک هم فصل آینده اجرا شود. در دنیا راه حل منطقی این است اگر درآمدتان خیلی زیاد بود، بازیکن گران قیمت بخرید و اگر درآمد کم شد، بازیکن گران‌تان را بفروشید. در حال حاضر درآمدهای پایدار در فوتبال ما کم است. باید این سیاست‌های انقباضی را اعمال کنیم تا بتوانیم هزینه‌ها را کنترل کنیم. باید از حقوق شناخته شده فوتبال روزی به حدی پول درآورید که هرچه قدر می‌خواهید هزینه کنید اما تا آن روز باید هزینه‌ها را کنترل کنیم.

امیدوارم امسال لیگ خوب، پرصلابت و پربازدهی در لیگ یک داشته باشیم.

اشتراک گذاری
برچسب ها
برچسب منتخب
# غزه # آلودگی هوا # ایام فاطمیه # امیر تتلو # روز دانشجو # فساد چای دبش # اکبر رحیمی