بازدید 30942
۶

جزئیات میزان و زمان پرداخت سود سهام عدالت

مشاور رئیس سازمان بورس در امور سهام عدالت با تاکید بر مرجع قرار دادن اخبار رسانه های رسمی در خصوص سهام عدالت به ارائه نکاتی در خصوص زمان و میزان سود سهام عدالت پرداخت.
کد خبر: ۱۱۸۷۵۸۲
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۵۵ 13 August 2023

به گزارش «تابناک» به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، حاجی وند مشاور رئیس سازمان بورس در امور سهام عدالت گفت: روال سالیانه سود سهام عدالت بدین گونه است که باید صبر کرد تا مجامع سالیانه شرکت‌های سهام عدالت به شکل کامل برگزار و تمام مبالغ دریافت شود سپس متناسب با سهامی که دارندگان سهام عدالت دارند سود برای آن‌ها تقسیم می‌شود.

او در ادامه بیان کرد: تا پیش از این بعد از ۸ ماه از برگزاری مجمع شرکت‌ها مهلت داشتند تا این سود را به حساب سهامداران واریز کنند، اما امسال با توجه به تصمیم سازمان بورس اوراق بهادار شرکت‌ها به جای ۸ ماه ۴ ماه فرصت دارند تا این سود را تقسیم کنند.

حاجی وند در خصوص زمان واریز سود می‌گوید: فصل مجامع را معمولا در خرداد و تیر داریم باید اجازه دهیم این مجامع به صورت کامل برگزار شود و این مهلت ۴ ماه هم به پایان برسد. در نهایت از مبادی رسمی از جمله رادیو و تلویزیون و خبرگزاری‌های رسمی حتما در این زمینه اطلاع رسانی می‌شود.

مشاور رئیس سازمان بورس در امور سهام عدالت گفت: سهامداران برای دریافت سود سهام عدالت مطلع باشند که در حال حاضر تقسیم سودی انجام نمی‌شود و برای دریافت سود سهام عدالت نیازی نیست که به هیچ جا مانند کافی نت مراجعه و یا مبلغی را پرداخت کنند.

او در پاسخ به این سوال که آیا میزان سود سهام عدالت مشخص است؟ گفت: برای مشخص شدن میزان سود سهام عدالت نیز باید سهامداران منتظر بمانند تا مشخص شود هر شرکتی بسته به سیاست‌ها و تولیدی که دارد چه مبلغی را تقسیم سود می‌کند و نمی‌توان مبلغ دقیقی را اعلام کرد.

او در پاسخ به این پرسش که آیا امکان تخمین سود سهام عدالت وجود دارد؟ هم بیان کرد: باید اجازه داد تا تقسیم سود انجام شود تا اطلاعات نادرست به سهامداران تزریق نشود.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۱۸
انتشار یافته: ۶
خرداد و تیر ماه هم تمام شد الان ۲۲ مرداد ماه هستش هنوز که هنوزه خبری از واریز سود سهام عدالت نیست.این چجور سود سهام عدالت دادنه !!! باید دو سال بگذره تا مال سال قبل رو بدن این کجاش عدالته و درسته اخه ؟؟؟؟نیمی از سال ۱۴۰۲ گذشته ولی هنوز سود سال ۱۴۰۱ رو ندادن.اصلا به مردم اهمیت نمیدن همین کارهای مسئولین باعث تنفر و نارضایتی جامعه میشه
خداوند احمدی نژاد را حفظ کند که در مدت خدمت خود خدمات ماندگاری چون یارانه - سهام عدالت - مسکن مهر - سفرهای استانی را از خود به یادگار گذاشت
سود همه شرکتها ی بورسی بر اساس قانون چهار ماه پس از تشکیل مجمع عمومی سالانه انها و تعیین نرخ سود پرداخت می شود. مجمع بیشتر شرکتها در خرداد و تیر برگزار می شود و این به این معنی است که اگر همه شرکتها یسهام عدالت د خرداد ماه هم مجع شان برگزار شده باشد حد اقل تا پایان مهر ماه فرصت دارند که سود را پرداخت کنند. حسابسی سالانه شرکتها یبزرگ کاری زمان بر است و باید مراحل مختلف قانونی را طی کند . این نوع تیترهای تابناک هم یا از بی اطلاعی و نداشتن تخصص است ویا صرفا برای جلب مخاطب.
خدا ازشون نگذره که هدفشون فقط و فقط اذیت کردن مردمه.
مال افردای که پارسال پرداخت نشد چکار کردید؟
سر انتخابات پرداخت میشه بیخود منتظر نباشید .
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # بیتا فرهی # پروانه معصومی # ایام فاطمیه